FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
  Soul Eater
Wersja do druku
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2008, 14:24   

Dopiero teraz obejrzałam 11 ep.

Black Star x Tsubaki - teraz już jestem święcie przekonana, że ta dwójka najlepiej do siebie pasuje. Dwa całkiem przeciwne charaktery, które znakomicie się uzupełniają – dynamiczny, wybuchowy Star i cichutka, spokojna Tsubaki.

Podobała mi się postawa Stara. Mimo tego, że dostawał niezłe baty w plecy, do końca wspierał Tsubaki, chroniąc jej ciało swoim własnym. Albo wspomnienie, jak się poznali - pewnie Tsubaki zrobiło się żal Stara, kiedy wszyscy uznali go za świra i go olali… Widać, że dziewczyna ma dobre serce ^^

Walka rodzeństwa też ciekawie przedstawiona, szczególnie że dowiadujemy się czegoś więcej o rodzinie i mocy Tsubaki.

Wstawki komediowe jak zwykle fajne, zwłaszcza końcówka, kiedy Star próbuje zaprezentować nową moc Tsubaki – cóż, potrenuje trochę i będzie dobrze.

A następny ep – wreszcie zobaczę Soula w garniaku.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2008, 14:45   

Jestem świeżo po obejrzeniu prologu czyli 3 pierwszych odcinków i mogę powiedzieć, że jeśli tylko kolejne epizody będą co najmniej tak samo dobre to będzie fajnie :D Niezwykle podoba mi się animacja, jej płynność, muzyka jest świetna i dobrze wpasowana w odpowiednie sceny. Bohaterowie są... ciekawi - "pieniacz" Star (najczęściej z shurikenem w czole xD), cichutka Tsubaki, Soul czy też Kid, który powala swym zamiłowaniem do symetrii (po prawdzie znam jedną osobę, która bardzo mi go przypomina :P) wymiatają.

Spoiler: pokaż / ukryj
Scena w grobowcu Anubisa, gdzie opuszcza siostrzyczki Thompson by sprawdzić czy pewien obraz jest symetryczny, niszczy. W ogóle od razu polubiłem to jego maniactwo bo wiem, że w przyszłości może to doprowadzić do kolejnych komicznych scen
Ogólnie każda z głównych postaci ma w sobie to coś, ale to Shinigami-sama wywarł na mnie najlepsze wrażenie - lubię takich 'ludzi' xD

Lecę oglądać dalej!

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2008, 14:55   

Amnezjusz napisał/a:
Jestem świeżo po obejrzeniu prologu czyli 3 pierwszych odcinków i mogę powiedzieć, że jeśli tylko kolejne epizody będą co najmniej tak samo dobre to będzie fajnie :D

Dalej jest tylko lepiej! Tym bardziej, że pierwsze 3 odcinki to tylko przedstawienie postaci, potem zaś mamy stopniowe wprowadzenie do fabuły - a i tak najlepsze dopiero przed nami.

Miłego oglądania ^^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 26-06-2008, 12:31   

Mruuu, 12 odcinek już za mną. Byłam ogromnie ciekawa głosu swingującego diabełka, w sumie nie mam jakiś większych zastrzeżeń, choć mógłby być lepszy, a poza tym ciągle mam wrażenie, że już gdzieś słyszałam tego seiyuu...

Poza tym ogromnie spodobało mi się zekranizowanie zamku i całej atmosfery panującej na spotkaniu wiedźm. Nie wiem czemu, ale w mandze jakoś tak płasko mi to wyglądało ;)

No, ale nie da się ukryć, że to dopiero zalązek kolejnego łuku, będzie się teraz robić coooraz ciekawiej, a ja już się nie moge doczekać walki w 13 i 14 odcinku!

Poza tym za 1-2 odcinki czeka nas zmiana endingu :) Ja się ogromnie ciesze, ten zupełnie mi do gustu nie przypadł.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2008, 15:05   

Nanami napisał/a:
Mruuu, 12 odcinek już za mną. Byłam ogromnie ciekawa głosu swingującego diabełka, w sumie nie mam jakiś większych zastrzeżeń, choć mógłby być lepszy, a poza tym ciągle mam wrażenie, że już gdzieś słyszałam tego seiyuu...

Jirayia (z Naruto). To chyba najbardziej charakterystyczna z jego ról.
Nie jest najgorzej, choć szczerze mówiąc miałem większe oczekiwania.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-06-2008, 16:07   

Zmienią tylko ending, opening zostanie ten co jest?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-06-2008, 17:21   

No i 11 epków za mną. Słuchając tyle dobrego o SE sama w końcu się zebrałam, ściągnełam i obejrzałam. Naprawdę świetna seria jak narazie. Strasznie podobają mi się Maka i Soul - zdecydowanie najlepsza parka i te ich głosy. Od razu przypadły mi do gustu. Ja wiem, że to seria shounen i w ogóle, ale czy mi się wydaje czy trochę za bardzo sugerują ich przywiązanie do siebie? Trochę mnie to zdziwiło. A może nadinterpretuję? W sumie to pierwsza seria shounen, w której chłopak dziewczyna są dla siebie partnerami w walce, więc to pewnie dla tego.
Ojczulek Maki jest słodki, zwłaszcza w kontaktach z córką. Stain też jest super, kojarzy mi się strasznie z Uraharą, ale to nic i tak go lubię. No i jego pudełko na śniadanie - słodkie!;D
Co do Black Stara. Strasznie mnie wkurzał na początku, myślałam, że nie wytrzymam. Ale okazuje się, że nie jest taki znowu najgorszy. Tsubaki też jest spoko, podoba mi się to, że może tyle form przybrać.
Kid jest rozkoszny z tą swoją obsesją na punkcie symetri. Strasznie fajny motyw. Albo jego załamania nerwowe, gdy źle odłoży papier, czy obraz się przekrzywi. Liz i Patty mają ciężkie życie z nim;D
Muzyka też mi się bardzo podoba
Ogólnie wszystko suoer tylko ja się zastanawiam ile oni tam tej krwi mają? Bo chyba z 20litrów by nie starczyło. I pod jakim ciśnieniem;D. Trochę to razi, choć wiem, że to shounen i tego typu rzeczy to normalka. Ale mogli by chociaż się skrzywić od tych ran... No i jeszcze fakt, że gdy w czasie walki są strasznie poranieni i zakrwawieni to po zwycięskiej walce już nawet zadrapanie nie zostanie;D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2008, 18:20   

Odcinek 6 za mną. Rzeczy godne zapamiętania:
- rozróżnienie pomiędzy tymi co widzą dusze i tymi... co ich nie widzą - genialnie pokazane :>
- dopiero teraz dostrzeg... tfu dosłyszałem jak fajnie kontrastują a jednocześnie pasują do siebie głosy Soula i Black Stara
- Stein i jego nowy, zagrożony wyginięciem przedmiot badań (czyt. sekcji) xD
- soul resonance Kida i walka z dwoma mastersami :P
- próba zobaczenia duszy Shinigami...

Czyli podsumowując jest git ^^ Czas na ciąg dalszy!

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 27-06-2008, 13:07   

Bezimienny napisał/a:

Jirayia (z Naruto). To chyba najbardziej charakterystyczna z jego ról.

Bingo! Po kolejnym przysłuchaniu w zupełności stwierdzam, że to własnie jego głos mi ciągle sie kojarzył i to zaiste ten seiyuu.

Asthariel napisał/a:
Zmienią tylko ending, opening zostanie ten co jest?

Opening jest wciąż hm... "aktualny" i będzie jeszcze przez conajmniej 15 odcinków, tak obstawiam na moje oko. Zreszta to nic dziwnego w tasiemcach, że częściej zmieniaja sie endingi niż openingi, z moich obserwacji. Nowy ending: "Style" by Kana Nishino, zostanie wydany 13-tego sierpnia, więc może jednak nie w najbliższych odcinkach nam zmienią ending. Dosyć nieznana pani, jej debiutowa piosenka ukazała się 20 lutego tego roku, więc nic dziwnego.

Shizuku z tym ich przywiązaniem do siebie to nic dziwnego, w końcu każda drużyna musi polegać na pozostałych członkach, inaczej by zgineli prędko. Poza tym ja tu nie wyczuwam żadnych pairingów, raczej mocne partnerstwo. W seriach shounen nie jest dziwne, że są zespoły męsko-żeńskie, w SE raczej niecodzienne jest to, że dziewczyna gra główne skrzypce, a chłopak rolę jej supportu.

A hektolitry krwi pod ciśnieniem i samogojące się rany, to jedne z praw anime. Chociaż z tym ciśnieniem, to
Spoiler: pokaż / ukryj
tylko przy zranieniu Soula przesadzili, choć chłopak zaiste mógł mieć w tym momencie niesamowicie wysokie ciśnienie ;)
, a co do ran, to głównie zadrapania i ciosy zadanych np. książką pod to podchodzą, część z nich jednak nie goi się tak szybko. Niekonwekwencja z mangi po prostu.

Amnezjusz nie mastersami - meisterami, technikami... Subtelna różnica.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 04-07-2008, 12:11   

Nanami napisał/a:
Amnezjusz nie mastersami - meisterami, technikami... Subtelna różnica.

Ależ wiem o tym :) Słowo masters jest używane przeze mnie dla określenia takich 'indywiduów' jak Soul i Black Star (tym bardziej działających razem), którzy momentami działają tak jak działają ;-)

Tymczasem, after episode 7 i 8:
- w końcu pojawia się jakiś naprawdę zuy evil przeciwnik (który koniec końców okazuje się być równocześnie... no sami wiecie kim ;-)),
- fajnie było zobaczyć w akcji Steina z Kosą Śmierci ^^
- Chrona i Ragnarok - ciekawa para, mocarna, momentami lekko straszliwa a zaraz potem bezsprzecznie komiczna,
- ogólnie wszystko rozwija się jak najbardziej pozytywnie i nakręca na oglądanie kolejnych odcinków ;)

Pozdrówka

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 04-07-2008, 14:56   

14-ty odcinek z klasówka... to dopiero będzie wesoło! :)

A 13-ty odcinek był całkiem fajny, choć znów jakiś niedosyc odczuwam. Czegoś mi zabrakło! Choć i tak świetnie był wykonany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-07-2008, 15:04   

Nanami napisał/a:
14-ty odcinek z klasówka... to dopiero będzie wesoło! :)

Już nie mogę się doczekać! Pisemny egzamin to dotychczas chyba najśmieszniejszy chapter w mandze ^^


Ostatnio zmieniony przez Agon dnia 07-09-2008, 00:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Szuki Płeć:Mężczyzna
placek z jagodami


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 04-07-2008, 16:29   

Dokładnie. Na ten odcinek czekałem od samego początku emisji. Będzie się działo!

Jak do tej pory to seria trzyma poziom, jest śmiesznie, czasami dramatycznie i do tego są genialnie podłożone głosy (Soul niszczy...)

_________________
"Chcę zjeść coś, co kiedyś oddychało, pasło się na łące i miało matkę..." xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-07-2008, 14:26   

Hm, albo 13 odcinek upchnął w sobie 2 chaptery, albo klasówka bedzie w 15... nie wiem, bo nie oglądałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-07-2008, 22:31   

W odcinku 14 powalają:
- obrzędy szamanistyczne Spirita ("Senpai, co robisz? (...) Aha. Kontynuuj." i wiaderko);
- "Please, please!" by Kiddo;
- odblask w okularach Steina, gdy nakrył B*S;
- wrzask B*S, który przewinęłam sobie z 10 razy, bo był cudny;
- jęki B*S wiszącego na tablicy;
- żyrafa w 3D;
- ogólny szał w ostatnich 30 sekundach testu;
- a, no tak, fajny był też taktyczny odwrót Soula i Blair przy rozpakowywaniu prezentu.

Urocze były też białe końcóweczki uszek Blair ^^

Jakkolwiek w mandze, chyba poprzez efekt zaskoczenia, jakieś to wszystko zabawniejsze było, ale odcinek i tak mi się podobał.

Nowy ending lepszy niż poprzedni, ale jakoś tak pasuje mi do serii shoujo. Ale może być ^^

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group