FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
  Soul Eater
Wersja do druku
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2008, 20:10   

Nanami, dzięki za te cenne spoilery i zaostrzenie apetytu na mangę ;)

Nanami napisał/a:
A tak zaczęłam się zastanawiać od czego zależy, czy broń która jest aktualnie w "formie broni" ma na sobie ciuszki albo nie ma. Spirit-kun z tego co pamiętam jest normalnie ubrany, za to Tsubaki czy reszta pań wręcz przeciwnie.

Też to zauważyłam... Chyba Japończycy już tak mają __^__
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 08-06-2008, 20:30   

Vodh napisał/a:
Ale motyw z Medusą jako pilęgniarką w Shibusen uważam za bardzo mocno naciągany i szczerze mówiąc niezbyt mi się on spodobał.

Dokładnie. Już tyle razy w różnych anime było tyle takich chwytów... kicha.
(PS: Aaaa... Vodh... mocny avek i podpis. ^^Shnizel górą!)

odc 9
Śliczności. Uwielbiam manię Kida. Pedanteria w jego wydaniu jest powalająca. Numer z "atakiem z góry i z dołu", podczas gdy wokół jest tylko woda... I wycieranie rączki miecza chusteczką! Yay! Moje uwielbienie do tej postaci dramatycznie się pogłębia. I kiedy coś mu się niepodoba - "Obrzyyydlistwo". Dodatkowo seyjuu w wykonaniu Mamoru Myiano jest nie do pobicia i stanowi śliczny ozdobnik.
Maka ze swoim stoickim spokojem w kontaktach z tatą sprawia, że wszystkie włosy na głowei stają dęba. Spirit w roli playboya-ofiary ze swoimi ojcowskimi próbami rozśmieszenia córki...

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-06-2008, 22:25   

Nanami napisał/a:
A tak zaczęłam się zastanawiać od czego zależy, czy broń która jest aktualnie w "formie broni" ma na sobie ciuszki albo nie ma. Spirit-kun z tego co pamiętam jest normalnie ubrany, za to Tsubaki czy reszta pań wręcz przeciwnie. Soul... różnie? Chyba musze sie przyjrzeć pod tym kątem ;)

A to już jest wybór ludzi od anime, bo przecież w mandze Spirit również paraduje bez ciuchów, kiedy jest w "formie broni". Ubrania pojawiają się dopiero wtedy, gdy przyjmuje ludzką formę (całkowicie lub częściowo).

Vodh napisał/a:
Ale motyw z Medusą jako pilęgniarką w Shibusen uważam za bardzo mocno naciągany i szczerze mówiąc niezbyt mi się on spodobał.

Nie jest taki znowu naciągany, jeśli weźmiesz pod uwagę, że Medusa używa "Soul Protecta", by ukryć swoją tożsamość, a zaklęcie to jak narazie nie działało tylko na jedną osobę - BJ'a.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2008, 01:46   

Ep 10.

Wreszcie jakiś ep z Tsubaki i Black Starem w roli głównej. Dawno nie widziałam tej dwójki w wspólnej akcji, wydawali mi się trochę pominięci. Coraz bardziej podobają mi się ich wspólne relacje.


Spoiler: pokaż / ukryj
Epek w nieco bardziej poważnym klimacie, w którym poznajemy historię klanu Black Stara, który musi dźwigać brzemię swoich przodków i spotykać się z nieprzyjemnościami od strony obcych ludzi. A także powody Tsubaki, dlaczego wstąpiła do Shibusen.


Black Star pomimo swego dość dynamicznego i irytującego charakteru potrafi jednak mile zaskoczyć. Widać, że darzy Tsubaki dużym szacunkiem i zaufaniem. No, i oczywiście jak na Black Stara przystało, nie zabrakło też scenki z jajem. Scena, kiedy poślizgnął się podczas szczytu swojej prędkości w walce z Demon Blade i uderzył w czuły punkt była piękna.

Tsubaki również wypadła w moich oczach pozytywnie. Podoba mi się, że chce być szczera wobec Stara i nie chce go okłamywać. Poza tym widać, że jest bardzo zdesperowana. W następnym odcinku na pewno pokaże na co ją stać.

Podobały mi się też wstawki komediowe ze staruszkiem.


No, i wreszcie zaczęłam czytać mangę ^^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 15-06-2008, 12:31   

A nie zaskoczyła Cię Urufu sama koncówka odcinka?

Spoiler: pokaż / ukryj
Gdy Tsubaki zwraca się do Masamume "nii-san" :)


A i znajomość wszelkich przepisów szkolnych przez Makę jest powalająca.

Napis na tablicy "Coś mi wypadło - zajęcia odwołane" Steina i ta karykaturka po prawej na dole :)

...dusza Masamune jest RÓŻOWA, kwik XD

Jedno potknięcie rysowników - Black Star po przebiciu w wielu miejscach tym cieniem powinien mieć przynajmniej rany albo trochę krwi. Już pomijając, że brzuch i tak dalej to witalne miejsca, no ale jak to Black Star to wszystko jest mozliwe :)

A wewnątrz duszy Masamune... Sliczny księzyc :)

A najlepsze jest preview! I to nie przez całkiem obiecujące sceny walki, tylko to co mówi Maka i Soul.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 15-06-2008, 12:39   

Nanami napisał/a:
Jedno potknięcie rysowników - Black Star po przebiciu w wielu miejscach tym cieniem powinien mieć przynajmniej rany albo trochę krwi. Już pomijając, że brzuch i tak dalej to witalne miejsca, no ale jak to Black Star to wszystko jest mozliwe :)

Z tego, co się orientuję to nie jest kwestia błędu rysowników. Soul Eatera wychodzą dwie wersje: normalna i Late Night Edition. W tej pierwszej krew i sceny bardziej brutalne są cenzurowane, Late Night jest pokazywana w całości, bez cenzury.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 15-06-2008, 13:16   

No to musimy poczekać sobie na nocna wersje, wtedy porównam :) Choć jak dotąd nie różniły się one niczym poza paroma wstawkami z Shinigami... Jak dla mnie to byłoby bez sensu, pokazali krew spływającą po czole, przeciety bok, podczas innych walk też krwi jakos specjalnie duzo ani specjalnie mało nie było, a tu takie coś niby cenzura.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 15-06-2008, 20:47   

Nanami napisał/a:
A najlepsze jest preview! I to nie przez całkiem obiecujące sceny walki, tylko to co mówi Maka i Soul.

O taaak. Poprzedni też był wpsaniały. Jak ja kocham jak oni się kłócą!

Ogólnie odcinek - taki średni. Typowy shonenowy dramat, który raczej mnie ani grzeje, ani ziębi.
Nanami napisał/a:
A nie zaskoczyła Cię Urufu sama koncówka odcinka?

Spoiler: pokaż / ukryj
Gdy Tsubaki zwraca się do Masamume "nii-san" :)

Hmmm... powiem szczerze, że mnie to raczej nie zaskoczyło. To było stanowczo do przewidzenia.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2008, 22:57   

Nanami napisał/a:
A nie zaskoczyła Cię Urufu sama koncówka odcinka?

Spoiler: pokaż / ukryj
Gdy Tsubaki zwraca się do Masamume "nii-san" :)


Cóż, wychodziłoby na to, że...

Spoiler: pokaż / ukryj
Demon Blade jest bratem Tsubaki...

W początkowej scenie epa, kiedy pokazana jest mała Tsubaki, jest też pokazany mężczyzna z długim kucykiem (identycznym, jaki ma Masamune), więc to by się nawet trzymało kupy.

Nie wiem, jak sytuacja przedstawia się w mandze, bo jeszcze nie dotarłam do tego momentu.

Nanami napisał/a:
A i znajomość wszelkich przepisów szkolnych przez Makę jest powalająca.

To też było dobre. No, ale dobry uczeń powinien swoje prawa znać :)

Nanami napisał/a:
...dusza Masamune jest RÓŻOWA, kwik XD

Prawdziwy mhrok i ZUO od niej bije ^^'
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2008, 19:19   

Odcinek 11-ty: był całkiem dobry a Black Star jakoś mniej denerwujący niż zwykle. Swietne było
Spoiler: pokaż / ukryj
pokazanie wojny dusz na przykładzie odkurzaczy.
Ciekawsze rzeczy za to dzieją się w preview. Nie mogę się szczególnie doczekać
Spoiler: pokaż / ukryj
diabełka.
Swoją drogą ciekawe, kto mu będzie głos podkładał, na ANN tej informacji nie ma.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 18-06-2008, 22:27   

O tak, Black Star miał przebłysk. W ogóle te wszystkie przekłady "na nasze" są super, tak samo jak przedstawienie, że technik to gitara, a broń to wzmacniacz ;) Nie pamiętam, by w mandze Steinowi przeszkodzono podczas przerwy na lunch... Dlatego w anime o mało przy tym momencie nie spadłam z krzesła, na dodatek takie fajne pudełko na bento ma, całe w szwach! Kwik! Bardzo podobało mi się przedstawienie walki rodzeństwa. I reakcja Liz :)

Ale za to kolejny odcinek to wprowadzenie do jednego z lepszych łuków historii...
Spoiler: pokaż / ukryj
I znów strasznie jestem ciekawa podkładu muzycznego tego "jazzowego taniego pokoiku", swingującego diabełka. I jego głosu! Czy bedzie miał piszczący wnerwiający głosik czy może niski bas? A poza tym... imprezka w domu Maki i Soula!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-06-2008, 08:59   

Soul Eater 10

Trochę nienadrabiam ale nie szkodzi, i tak manga przeczytana do 48 chapa więc wiem co się stanie. niech mi ktoś wyjaśni - kiedy wychodzą odcinki? 2 razy w tygodniu? 11 chyba się bardzo szybko pojawił po 10.
Co do odcinku - z każdym odcinkiem jest coraz więcej tematów dźwiękowych, dobrze. mój ulubiony to ten przy wejściu wybawicieli z 8 epa, szkoda ze taki krótki. Świetna scena na końcu odcinka.

Co do mangi - nie wydaje sie wam, ze Kid jest znacząco pomijany?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 21-06-2008, 11:29   

Nowe odcinki anime są emitowane w Japonii bodajże we wtorki, pierwsze suby angielskie pojawiaja sie juz 1-2 dni później.

A Kiddo w mandze w jakim sensie pomijany? Medusa wyraznie chce sie go pozbyć, by nie miał jej na oku, tym samym móc poprowadzić plan dokładnie tak jak ona chce.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-06-2008, 10:49   

Hm, chodzi mi ogólnie, wydaje mi się, że jest mu poświęcane mniej czasu niż Mace i Starowi. Kojarze tylko 2 odcinki poświęcone tylko jemu (statek i pociąg), a kiedy są chaptery ,,łączące'' bohaterów zazwyczaj jest gdzieś w tle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 22-06-2008, 12:44   

Nie wiem jak Ty, ale mi jakoś to specjalnie nie przeszkadza, bo znacząco wyczuwam, że za niedługo jakaś większa role odegra. Poza tym zapomniałeś o wstawkach, gdy przeżywał załamanie nerwowe z powodu źle zgiętego papieru toaletowego i takich tam. A ja sie ogromnie ciesze, że od dłuuuższego czasu nie przypomniał sobie o swojej małe paranoi.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group