FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
SilentStorm
Gość
PostWysłany: 30-01-2008, 22:55   

Jak mawiał mów nauczuciel...pogmatwanie z poplataniem.
Początkowo głowny bochater-typ mesjasz z czasem przemiania się w demona ogarniętago mania zabijania.Ideały,które stały się motorem działania przybrały znamiona zdeprawowania i doprowadziły Lulu do skrajnej psychozy-i oczywiście ten jego Geass-dar-a raczej przekleńtwo...czy wyzwolił Japonie spod jarzma imperióm?Nie-zasiał tylko śmierć i zniszczenie,które sam zasmakował...
Mozna by sie było jeszce długo rozwodzic nad całokształtem-dość powiedzieć,że na tym animie moznaby walnać doktorat z psychologii-bo znajdujemy tu mroczne odzwierciedlenie ludzkiej duszy....Cóż-pozostaje tylko czekać na kontinum-podobno nowa seria w emisji od kwietnia-zobaczymy co zafunduja nam jeszce twórcy Code Geass-a ;)
Pozdrawiam-SilentStorm
Przejdź na dół
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-02-2008, 16:16   

Dziwie sie, ze do tej pory nikt tego tematu nie poruszyl. Mi zniewolona Japonia bardzo kojarzyla sie z Polska i co chwila stawialam sie w ich sytuacji. Jedna rzecz, ktora mnie dziwi to brak zdecydowania u Japoniczykow. My przez te wszystkie lata, gdy zniknelismy z mapy, podczas wojen swiatowych i komuny wiedzielismy czego chcemy- niepodleglego, wolnego panstwa. Nikt nie musial nam tego mowic, czy nas przekonywac, wszyscy wiedzieli to bez slow. A w Zakon byl strasznie zdziwony, gdy Zero oswiadczyl im do czego dazy(tj. do utworzenia niepodleglej Japoni ze stolica w Tokio). To przepraszam po co byly te wczesniejsze akcje terrorystyczne i w ogole? Do czegos konkretniejszego musialy dazyc, niz do po prostu poprzeszkadzania Brytani. Ogolnie wszyscy byli jacys tacy niezdecydowani i nie wiedzieli zbytnio czego chca. I ze tez zadowolili sie to strefa administracyjna czy jak jej tam bylo. Przeciesz wszyscy japonczycy sie tam nie zmieszcza, a i tak beda zalezni od Imperium. Znaczy sie na poczatek bardzo dobrze i w sumie, mogloby sie dalej rozwijac, gdyby nie ta masakra. Ale i tak musialo by dojsc do pokonania Imperium, bo watpie, zeby sie zgodzili na dalsze rozrastanie tej strefy.
Ogolnie seria jest super, ale wlasnie po tym niezamierzonym rozkazie dostalam ostrej traumy. Lulu jeszcze nigdy wczesniej nie kroczyl tak krwawa siezka. Nie wyobrazam sobie tez jakby mogl wrocic do szkolu wlaszcza z Geassem na wierzchu. No zawsze pozostaje mu jakas opaska czy cos, ale jakos nie widzi mi sie chodzienie do szkoly, po tych wszystkich wydarzeniach. Ogolnie obawiam sie, ze seria skonczy sie jego smiercia, albo oddanie sie w rece wladz. Jego wyrzuty sumienia nie dadza mu spokoju i pewnie, gdy juz Nanaly bedzie bezpieczna, a Japonia wyzwolona kaze Suzaku go zabic, albo co.
Nie wiem tez czy mozna powiedziec, ze Zero Zakon wykorzystal. Znaczy sie zrobil to, ale czy na pewno na ich szkode? On chcial szczesliwego miejsca dla Nanaly, a oni wyzwolenia Japoni(wczesniej o tym jakos nie mysleli, ale na pewno tego pragneli). Te dwa cele lacza sie ze soba, wiec dlaczego by nie polaczyc sil? Raczej do niczego ich nie przymuszal, a dla nich byl najlepszym, kotry mogl przeprowadzic rewolucje. Co prawda mogl byc bardziej szczery z nimi, ale juz wczesniej traktowal ich jak pionki, wiec...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-02-2008, 16:28   

Cytat:
Mi zniewolona Japonia bardzo kojarzyla sie z Polska i co chwila stawialam sie w ich sytuacji.


Owszem, coś jest na rzeczy. Celem twórców było ukazanie Japonii podbitej i zniewolonej, więc sięgnęli po sprawdzone wzorce z drugiej wojny światowej i nasze oba powstania warszawskie. O ile przeniesienie żywcem wzorców hitlerowskich nie wyszło najlepiej, bo jest dość naciągane w tym kontekście, to zobrazowanie Japończyków w tej sytuacji jest moim zdaniem trafne. Przynajmniej na tyle na ile się orientuję w ichniej mentalności.

Cytat:
Jedna rzecz, ktora mnie dziwi to brak zdecydowania u Japoniczykow. My przez te wszystkie lata, gdy zniknelismy z mapy, podczas wojen swiatowych i komuny wiedzielismy czego chcemy- niepodleglego, wolnego panstwa.


Nooo... Powiedzmy, różnie z tym bywało.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-02-2008, 17:12   

No wiem idealni nie bylismy nie przecze, ale okreslony cel mielismy, czego nie mozna powiedziec o japonczykach.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-02-2008, 23:38   

Widzę, że rozwija się w tym temacie ostra dyskusja. Przeraża mnie trochę fakt, że osoby które najostrzej atakują to anime, tak gloryfikują Death Note, którego nie oglądałem. Serio, argumentacja fanatyków DN ze strony na stronę zrobi się co raz bardziej niemiła i coraz bardziej zachęca mnie do skreślenia DN z listy anime do obejrzenia w obawie o zostanie częścią takiego nietolerancyjnego fandomu. No, ale to tylko moje poboczne przemyślenia. Mnie Code Geass zauroczyło, z wielu względów, głównie konstrukcji postaci, nawet tych pełniących rolę tła. Niespecjalnie lubię Lelouch x CC (tak BTW: Czy pairingi w CG maja jakieś nazwy, jak takie w YGO, albo Bleach ? Pytam tak z ciekawości), zwłaszcza gdy tuz obok jest Karen (nie lubię zmieniania r na l, Hellsingowy Arucard to dla mnie Arucard, niezależnie od tego co ujawnia o nim manga). Anime mimo wszystko zauroczyło mnie nie tylko aluzjami to stereotypów (vide scena prysznicowa), ale też wieloma innymi rzeczami. Być może trafiło u mnie na dobry okres- zaczynając oglądać byłem w połowie "Świata Króla Artura" Sapkowskiego, więc z miejsca załapałem ustawienie ról (Lelouch to wykapany Mordred). Potem zaś łyknąłem amerykański komiks "the Authority-Statki Albionu", który dodatkowo nakręcił mnie jeszcze bardziej niż zwykle na AU i imperialistyczną Anglię. W każdym razie, CG pokochałem i uwielbiam je. Z niecierpliwością czekam na następną serię, bo po obejrzeniu ostatniego odcinka dosłownie waliłem głową o kolano, śmiejąc się i powtarzając "tak się nie robi", przy okazji czując coś podobnego do katharsis.

A jeszcze co do tego, jakoby Polacy pod zaborami/okupacją/za komuny mieli zawsze klarowną wizję tego, że chcą niepodległości. Czuje siew obowiązku nadmienić, że to wykształciło się u nas w okresie od powstania styczniowego do pierwszej wojny światowej. Wcześniej mieliśmy takie numery jak chłopi, którzy opacznie zrozumieli nakłanianie do powstania i zaczęli mordować szlachtę, zamiast Austriaków.

BTW, spoilery kilku screenów z drugiego sezonu:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

Moderacja nad wyraz uprzejmie informuje, że to NIE jest Imageboard. Taką ilość takiej wielkości screenów proszę wklejać używając kodu
Kod:
 [url=http:// ][/url]


Następnym razem nie będę się bawić w zmienianie i po prostu wykasuję.

IKa
Zua Biurkoratka
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-02-2008, 19:26   

Troche inny CG Naprawde niezla interpretacja;D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 11-02-2008, 20:07   

616, to są akurat screeny z najnowszego trailera drugiego sezonu, mozna go z łatwoscia znaleźć na necie. Ten chiński bisz pojawiający sie podczas przemowy Lulusia o Zjednoczonych Stanach Japonii jednak wykonuje swój ruch, ciekawa jaka bedzie jego rola. Karen w stroju króliczka bezcenna :D Połowa Zakonu za kratkami, chociaż na pocieszenie tyle wiadomo, że żyją (hmm chociaż kto wie).

Iza, stare te "haremowe" openingi, ale nadal swietne :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 11-02-2008, 22:36   

Jest już trzeci trailer, całkiem ciekawy. Z nowości:

- Guilford (rycerz Cornelii) żyje i nadal jest w armii, choć Cornelii ani śladu
- pojawia się jakieś dziwne, wymalowane na biało... coś. W okolicach 0:41.
- Viletta żyje (ale ani śladu Orange-kuna, chlip)
- braciszek Lulu sprawia jednak wrażenie słodkiego i niewinnego dziecięcia, a nie diabła wcielonego w owczej skórze. Chyba, że się *bardzo* dobrze kamufluje.

Warto jeszcze nadmienić, że w trailerze nie pojawia się Nunnally, miga za to mamusia Lulu.

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-02-2008, 19:47   

Mi sie wydawalo, ze widzialam Rolla na jakims tailerze, gdy sie szyderczo usmiecha, Wyobraznia plata figle? Co do Viletty wydawalo mi sie oczywistym, ze zyje, bo cos nie pamietam, zeby jej cos bylo. Mam przeczucie, ze ten dawny przywodca tez przezyje, bo nie widzielismy jego smierci. (Moze jeszcze beda razem). Co do Orange- kuna to niech zdycha. Nigdy go nie lubilam. Tylko, zeby C.C miala sie dobrze. Musze poznac jej prawdziwe imie;D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-02-2008, 20:57   

Iza napisał/a:
Mi sie wydawalo, ze widzialam Rolla na jakims tailerze, gdy sie szyderczo usmiecha, Wyobraznia plata figle? Co do Viletty wydawalo mi sie oczywistym, ze zyje, bo cos nie pamietam, zeby jej cos bylo. Mam przeczucie, ze ten dawny przywodca tez przezyje, bo nie widzielismy jego smierci. (Moze jeszcze beda razem).


To musiał być ten trailer z napisami, o ile sie nie mylę, pod koniec był taki wredny uśmieszek Rolla.


Spoiler: pokaż / ukryj
A Ogi jest na liście aresztowanych, więc chyba żyje.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 17-02-2008, 15:03   

Iza - to AMV jest po prostu genialne :D CG jako nieślubne dziecko School Rumble i Ourana xDDD (/me umarł)

/edit: no co? ź i ś wyglądają podobnie... =.=''

_________________
...


Ostatnio zmieniony przez Vodh dnia 20-02-2008, 21:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-02-2008, 19:25   

Cytat:
Ten chiński bisz pojawiający sie podczas przemowy Lulusia o Zjednoczonych Stanach Japonii jednak wykonuje swój ruch, ciekawa jaka bedzie jego rola.


Właśnie sobie przypomniałem, że ponoć ten Chińczyk...


Spoiler: pokaż / ukryj
....przybył do Japonii na prośbę C.C.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-02-2008, 18:35   

Vodh napisał/a:
CG jako nieźlubne dziecko School Rumble i Ourana xDDD (/me umarł)

Racja, racja. Patrzcie dopiero teraz uswiadomilismy sobie, ze ogladamy komedie romantyczna. Czlowiek cale zycie sie uczy;D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 22-02-2008, 20:56   

Pojawili sie oficjalni seiyuu nowych postaci...

Lee Shinku - Hikaru Midorikawa
Czyli mroczny chiński bisz z charakterystycznym głosem Midorikawy... <3 Już go kocham.

Rollo Lamperouge - Takahiro Mizushima
Czyli braciszek Lulu, a seiyuu grał również Romka w Romeo x Juliet... Tu będę miała ubaw.

Poza tym ANN podaje również seiyuu Corneli, to znaczy całkiem możliwe, że ona przeżyła.

Pierwszy odcinek drugiego sezonu już 4 kwietnia... Doczekać się nie moge.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-02-2008, 21:49   

Teraz mam dylemat. Czy ogladać co tydzień na bieżąco 1 odcinek, czy poczekać na wyjście całej serii? Znając Code Geass to katusze przeżyje, jeśli miałabym spędzić w niepewności tyle czasu. Buu

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group