FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-09-2008, 18:23   

Nie wiem, kto napisał ten post nad moim, ale na litość boską! Z takim błędem w nicku, to już przesada... Można by to usunąć?

Oglądałam bez napisów. Na razie. Ale i tak wystarczyło. Muszę iść po chusteczkę. Za łatwo się wzruszam. Muszę coś z tym zrobić. Post zedytuję, jak dorwę te napisy, będzie konkretniejszy.

Ale jedno muszę napisać:

Spoiler: pokaż / ukryj
- plantacja pomarańczy! XD W momencie, gdy prawie smarkam w rękaw ze wzruszenia, oni mi pokazują Oranża na plantacji pomarańczy! XD

No i zaraz potem to Słońce, które wygląda jak Wielka Pomarańcza XD



Dobra, po wersji z napisami.
W sumie niewiele się zmieniło, bo większości można było się domyśleć, ale jak obejrzałam drugi raz, to już spokojniej podchodzę do tego.

Spoiler: pokaż / ukryj
Muzyka znowu była mocną stroną tego odcinka. Raz, podczas walki Kallen i Suzaku. Dwa - ta melodia zaczynająca się od wysokiej nuty na flet tuż po tym, jak Lulusz wypowiedział swoje ostatnie słowo. Aż jakby mnie coś za gardło chwyciło. I potem jednocześnie ta piosenka, taka łagodna, okrzyki "Zero! Zero!" i ten rozpaczliwy płacz Nunnally. To chyba będzie jedna z moich ulubionych scen w anime w ogóle, niesamowicie na mnie zadziałała.

Nie ma co, ładnie to wszystko Lulusz wymyślił. Faktycznie, Euphie poszła w niepamięć. Moment, kiedy Suzak robi zamach tym plastikowym mieczykiem, a wszyscy coś krzyczą - też bardzo mi się spodobał.

A tak w ogóle, kiedy okazało się, że Suzak został nowym Zero, to się przeraziłam. No jak to, z takim małym mózgiem on ma być Zero? To przecież oni przegrają od razu! Na szczęście przypomniało mi się, że istnienie BK jest już niepotrzebne. Ale i tak należy dziękować niebiosom, że nowa rola Zero ogranicza się tylko do popychania wózka Nunnally i bycia chodzącym symbolem.

Najzabawniejszymi momentami odcinka były oczywiście: Artur przy grobie Suzaka (przesadzili), plantacja Oranża (niestety, przy okazji Pomarańczka został wepchnięty do jednego wora z Chińskim Biszem i Odyseuszem, jako wielbiciel loliconu, szkoda go, fajny był -__- A co z pokojówką-ninja, taki ładny pairing, ale nieeeee, loli lepsze __-__') i skoczny sprint "Zero" w wydaniu suzaczym. Ach, no i oczywiście Schneizel w wersji "niewolnicze sado-maso" (na jego widok przypomniało mi się "Ai no Kusabi"). Zabójcze XD

Kurczę, jeszcze jedna rzecz. Ślepy Guilford! Ale zapierniczał po tych schodach! Może on wcale ślepy nie jest? Tylko po co mu te okulary w takim razie?

Kolejna rzecz: na zdjęciu ślubnym Ougiego i Vi nie ma Chińskiego Bisza. U. Czyżby w końcu zszedł z tego świata?


Aha, i jestem stanowczo przeciw serii R3. Wystarczy. Dziękujemy ślicznie. Zresztą, nie miałaby ona w ogóle sensu.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.


Ostatnio zmieniony przez Easnadh dnia 29-09-2008, 09:07, w całości zmieniany 5 razy
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
W hołdzie Zero ;..(
Gość
PostWysłany: 28-09-2008, 18:57   

Aj faktycznie byk niezły :/ sorki i prosze o edycje jesli mozna. wracając do tematu to czy ma byc jeszcze jakis special albo co ? Bo opcja
Spoiler: pokaż / ukryj
Imperator umiera nana jest nowym a zielona wiedzma sama idzie w swiat to troche dziwne zakonczenie. moze on jednak zyje? tzn odebrał geass tatuskowi albo co .... inaczej sie nie zgadzam na zakonczenie i niech dają 3. serie :D
Powrót do góry
Zarrock Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Wrz 2008
Skąd: Menzoberanzzan
Status: offline
PostWysłany: 28-09-2008, 19:20   

Widać że nie zwróciliście uwagi na końcówke:


Spoiler: pokaż / ukryj
Kiedy CC odjeżdża dyliżansem:) mówi że Geass to moc królów(oglądałem RAW)patrzy się na woźnice i mówi :"Prawda Lelouch?". Więc Lulu żyje....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hilon
Gość
PostWysłany: 28-09-2008, 19:25   

Ostatni Odcinek Code Geass, szkoda, bo to jest dla mnie najlepsze anime jakie oglądałem. Odcinek 25 świetny

Spoiler: pokaż / ukryj
Jak Zero(Suzaku) zabija Leloucha, aż się łza w oku zakręciła, później jeszcze jak Nunally się dowiaduje o całym planie Leloucha, i płacze na "zmarłym" bratem, już wogóle. Trochę humoru też było, "Orange" i plantacja pomarańczy, Lelouch przewidział:) Z tego co można się domyślać, Lelouchu żyje wraz z C.C, i będą żyć wiecznie razem. Nieśmiertelna para, wieczna miłóść:)

Szkoda, że to już koniec. Bo raczej nie zanosi się na zrobienie następnej serii.
Code Geass anime Majstersztyk.
Powrót do góry
W hołdzie Zero ;..(
Gość
PostWysłany: 28-09-2008, 19:41   

hmm moze macie racje . Wiesz kiedy czlowiek jest w takim szoku to nie zwraca uwagi na takie cos :P zwlaszcza ze moj japonski jest na poziomie nauki katakany :P
Powrót do góry
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-09-2008, 19:42   

CG 25


Spoiler: pokaż / ukryj
Zero Requiem - kto mówił, że Zero nie ma po co walczyć powinien teraz się schować ;p

Ogólnie awesome, epic, badass i totalny odlot. Nie ma potrzeby wyjaśniać dlaczego :]

Czy Lelouch żyje? No jasne. Domyślałem się tego gdy ona spojrzała w tył i zajrzenie gdzie indziej gdzie wszystko było ładnie wytłumaczenie potwierdziło to.
1 - Lelouch zabił swojego ojca gdy miał już maksymalny level geassa, mógł mu więc zabrać kod
2 - kod aktywuje się dopiero po śmierci
3 - R2 -> RR -> LL -> Lelouch Lamperouge
4 - Nun otrzymała pod koniec wspomnienia Leloucha. To żaden jej Geass, tylko zdolność providera, czyli Leloucha

Autorzy zostawili otwartą furtkę xD


btw, co z tym godzinnym specialem?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-09-2008, 19:42   

Ja tam nie wiem, co wam nie pasuje ? Wolelibyście R3 ? A tak mamy definitywne zakończenie i to zrobione w dobry i dramatyczny sposób. Zresztą, czy to co widzieliśmy jest prawdą, czy tym, w co Sunrise chciało, żebyśmy uwierzyli ? Przyjrzyjcie się ostatniej scenie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-09-2008, 20:03   

Zakończenie takie w stylu Sunrisa, czyli naciągany happy ending.


Spoiler: pokaż / ukryj
Nikt nie zginął, poza Rollo i Orihime, a jak zginął to i tak został wskrzeszony nawet nie jest 100% pewne czy główny bohater nie żyje. Przez ostatnie odcinki systematycznie traciłam sympatię do bohaterów także scena w której Lulu niby to giną oglądałam z totalną obojętnością, fakt że dostał wyglądającym jak zabawka różowym mieczykiem nie pomógł co najwyżej dodał tej scenie komizmu ale może o to właśnie chodziło.

No i ostania scena czy tylko ja miałam skojarzenia ze Spice and Wolf?

Trzeba jednak przyznać Sunrisowi że nie spartolili tego totalnie chociaż mogli.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 28-09-2008, 21:09   

ALL HAIL LELOUCH VI BRITANIA


Genialny ostatni odcinek, genialnej serii. Łezka w oczku zakręciła, ale co zrobić. Nigdy nie będziemy pewni czy to był Lelouch, bo C.C. mogła mówić do lulusza, w tym świecie jej. Co tu dużo mówić, czekam na speciala, bo nigdy nie będzie mi mało CG :).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-09-2008, 21:10   

616 napisał/a:
Ja tam nie wiem, co wam nie pasuje ? Wolelibyście R3 ? A tak mamy definitywne zakończenie i to zrobione w dobry i dramatyczny sposób. Zresztą, czy to co widzieliśmy jest prawdą, czy tym, w co Sunrise chciało, żebyśmy uwierzyli ? Przyjrzyjcie się ostatniej scenie.

Nie, wolałbym definitywne zakończenie, bez robienia spekulacji na temat tego, czy Lelouch żyje, czy nie. Wolałbym, by zrobił wszystkich w konia i odjechał w siną dal (co nie jest wykluczone, o ile będzie specjal). Dlaczego? Bo facet śmiejący się nad grobem swoich wrogów poświęcający życie dla świata to porażka. Do tego zaczynając całą miałem serię nadzieję, że go nie uśmiercą na końcu, ze nie będę musiał oskarżać serii o podobieństwo do DN. No i w sumie nie wiem, bo stworzyli mi serię, w ktorej bomba nuklearna, czy seria z karabinu mogą być niewystarczające do zabicia postaci.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-09-2008, 21:14   

Epic... no po prostu full epic! Jak im się to wszystko udało wepchnąć w 20 min? Mialem wrażenie jakbym oglądał co najmniej godzinny film.

Spoiler: pokaż / ukryj

Plusy za:
- "wielopostaciowy" monolog wszystkich postaci
- walki Orange z Anya i Suzaku z Karen (wreszcie nieprzekombinowana walka w r2)
- użycie geass na Nunnally
- scenę w której Lulu mianuje się władcą świata
- przestraszyłem się widząc wszystkich, nawet Nunnally, zakutych w kajdany, ale okazało się że miało to cel i sens
- wyjaśnienie Zero Requeiem i tego dlaczego Suzaku połączył siły z Lulu
- śmierć Lulu i rozpacz Nunnally

Dobrze, że to już się skończyło (powtarzam się), ale ostatni odcinek był świetnym zakończeniem serii. Moze sposób w jaki Lelouch "niszczy i odbudowuje" świat jest nieco przekombinowany, ale trudno o lepsze zakończenie. All hail tomorrow!!!
Powrót do góry
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 28-09-2008, 21:45   

Damn you sunrise! To znaczy... najpierw dawaj specjala potem: damn you!
Przecież oni nawet jak kończą serię, to i tak zostawiają clifhangery, niedopowiedzenia itp.
Już mamy full spekulacji dot. Lulu.
Ale to było boskie! Majstersztyk! Też miałam wrażenie, że to film jest, a nie 20min odcinek.
Chwyciło za gardło, nie powiem......Był taki moment, że prawie uwierzyłam Lulu w to

Spoiler: pokaż / ukryj
że to koniec i tak już zostanie miłościwie nam panujący całym światem Lulu. To jest wspaniałe, że udało mu się to co na początku sobie wybrał za cel. Happy end i dobrze! Bardzo się z tego cieszę. Teraz będzie sobie podróżował po świecie ze swoją Horo...tfu!...CC.
Bo zakładam, że żyje. Poza tym to ironia losu, że "zabił" go Zero- symbol który sam stworzył.

Idę sobie zrobić powtórkę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-09-2008, 21:47   

vries napisał/a:

Nie, wolałbym definitywne zakończenie, bez robienia spekulacji na temat tego, czy Lelouch żyje, czy nie. Wolałbym, by zrobił wszystkich w konia i odjechał w siną dal (co nie jest wykluczone, o ile będzie specjal). Dlaczego? Bo facet śmiejący się nad grobem swoich wrogów poświęcający życie dla świata to porażka. Do tego zaczynając całą miałem serię nadzieję, że go nie uśmiercą na końcu, ze nie będę musiał oskarżać serii o podobieństwo do DN. No i w sumie nie wiem, bo stworzyli mi serię, w ktorej bomba nuklearna, czy seria z karabinu mogą być niewystarczające do zabicia postaci.


Wiesz, podobieństwa do DN nie ma żadnego, mogę to udowodnić bardzo łatwo:

Spoiler: pokaż / ukryj

- Light umiera pokonany, Lelouch - jako zwycięzca.
- Plan Lighta został przejrzany i zniszczony, a Lelouch doprowadził swój plan do końca.
- Light uciekał przed śmiercią i umarł definitywnie, a Lulu chciał umrzeć, ale nei wiadomo, czy na pewno umarł.
- W chwili śmierci Light jest sam, opuszczony, jedynie Riuk wie, że już nie żyje. Śmierć Leloucha widzą wszyscy, w tym jego najbliżsi, ba, nawet jest opłakiwany przez Nunally.

Inne dowody można mnożyć.

A fant, że bomba atomowa nie może zabić człowieka - to tylko Gullford, jeden błąd można popełnić :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dorsai Płeć:Mężczyzna
wieczny student


Dołączył: 24 Cze 2008
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 28-09-2008, 22:19   

Przepiekny odcinek... Cala historia zatoczyla kolo i wspaniale domknela sie w tym odcinku... Wielka szkoda, ze Lulu zginal, ale taka byla jego decyzja, cena jego odkupienia, jego requiem...

_________________
Przedziwna pogoda ogarnęła mą duszę, podobna tym słodkim rankom wiosennym, których używam całym sercem. (...) Ach, to tak uciska serce! A jednak być niezrozumianym to los takich jak my!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1379302
Szuki Płeć:Mężczyzna
placek z jagodami


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 28-09-2008, 22:33   

Nareszcie koniec. Całość sprawia wrażenie happyendu na siłę. Suzak przeżył a ponoć Karen go ubiła, mało tego później śmigał (!!!) między pociskami mechów na tej całej farsie z Lulkiem w roli głównej. I jakimś dziwnym trafem ci zgeassowani żołnierze w robotach nie strzelali do niego kiedy ubijał Luliusza. Ale brawa dla Lulka za najbardziej evil wyraz twarzy jaki widziałem w tym anime.

Poza tym wychodzi na to, że wybuch mecha wcale nie oznacza śmierci pilota (wszyscy przeżyli...). Postrzał też. I wybuch bomby obracającej w pył całe miasta też nie...

Końcówka? Orange z Anyą wygrali, nie ma zmiłuj ;) Ale nie powiem, że się tego wcale nie spodziewałem. To anime przyzwyczaiło mnie do tego aby przyjąć inny sposób myślenia , tzn. myślisz, że coś wiesz to tak naprawdę jest na odwrót.

A Lelouch? Nie da się powiedzieć, czy żyje, czy nie. To ewidentnie otwarta furtka dzięki której Sunrise będzie mogło sobie w przyszłości poodcinać kupony od poprzednich dwóch serii. Bo nie wierzę, żeby jeszcze czegoś nie zmajstrowali w tym temacie. Takiego materiału się nie zostawia.

_________________
"Chcę zjeść coś, co kiedyś oddychało, pasło się na łące i miało matkę..." xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 112 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group