FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 113, 114, 115 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Shinpū Płeć:Mężczyzna
I'll never pray to God


Dołączył: 26 Mar 2008
Skąd: z Polski
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2008, 18:13   

Zakończenie bardzo mi sie podobało, choć do wzruszania się było mi dlaeko, choć nie powiem scena śmierci Lulu w ramionach siostry + świetna piosenka w tle - bardzo ładnie. W sumie obaj Lulu i Suzak niejako odkupili swoje winy - jeden zginał, drugi stał się Zero. Jednak mimo wszystko odnosze wrażenie, że ten happy end taki trochę naciągany i brakło wyjaśnienia paru drobiazgów. Ogólnie tempo wydarzeń było wręcz zabójcze tak jakby brakło autorom czasu.
Teraz czekam na tego speciala:) Ciekawe co nam saserwują:)

_________________
Nulla lassitudo impedire officium et fidem debet

Żadne zmęczenie nie powinno przeszkadzać obowiązkowi i wierności.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8431400
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-09-2008, 18:54   

Shizuku, Gino dostał w tyłek od Suzaczka pod koniec epa 24. dlatego jest taki popsuty. Orange odkrył, że w naszej Ani siedzi Marianna (chyba). Chyba Ci chodzilo o prolog, epilog jest na samym końcu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-09-2008, 19:04   

Dzięki Norrc, właśnie dooglądałam i rzeczywiście Gino dostał od Suzaka. No to, że Orange odkrył, że Anya jest pod wpływem geassa, to też się domyśliłam, tylko, że tak na końcu wylądował z tą Anyą to mnie zaskoczyło. Liczyłam na paring z Sayoko.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-09-2008, 19:17   

Nie zapominajcie o specjalu. I nie. Nie podoba mi się możliwość przeżycia Leloucha. Bo już zwyciężył, osiągnął cel o którym marzył. Bo wszyscy widzieliśmy jak Suzaku go przebija requeiem'owym mieczem. Bo TAK. Po co miałby żyć? By poleżeć sobie z C.C. na sianku? Na razie jest martwy i daję dwa worki piasku by tak zostało.

A odcinek był urzekający. Co prawda pojawiły się zgrzyty: wskrzeszenie Suzaku (a miał ładną śmierć), defilada sado-maso, sposób w jaki Jeremiach pokonał Anyę i Guilford z karabinem (czyżby jednak nie oślepł?) . Ale to nic w porównaniu do całego odcinka jako całości.

Wspaniały był moment w którym Lulu używa geass na siostrze. Przez chwilę wydawało się, że zdoła przezwyciężyć geass dzięki swojej woli, po czym mamy scenkę w której słodko uśmiechnięta przekazuje braciszkowi Damoclesową różdżkę. A potem Nunny zdającą sobie sprawę co zrobiła i nazywającą brata diabłem. I jeszcze jej wywrotka na schodach. Brakowało mi tylko wyjaśnienia jak przezwyciężyła geass Charlesa. Coz, gdyby była ślepa, to o użyciu geass nie byłoby mowy.

A jeszcze scena w której Lulu przejmuje władzę nad światem. Diaboliczne, demoniczne i monumentalne. Po prostu wielki WTF. I ta mina Lulusza.

A druga polowa wgniatała w krzesło. O Zero Requiem i smierci Lulu powiedziano chyba wszystko. Epilog był super: Karen biegnącą do szkoły i witająca się z mamą, oraz oczywiście ślub Ougiego i Viletty-najciekawsze kto BYŁ na tym ślubie. Na fotke zalapala siem nawet Miya. No i ekspresowy pairing OrangexAnya i ta plantacja pomarańczy.

Co do samej serii r2 - jeśli miałbym ja porównać do pierwszej serii to widać spadek poziomu. Po pierwsze: motyw z pierwszej serii w którym główne postacie gubią się na bezludnej wyspie, stawiany za przykład absurdu, to mały pikuś w porównaniu z tym co się dzieje w r2. Wskrzeszanie postaci, zwroty akcji o 180 stopni, a potem o 540 i naprawdę dziwne wydarzenia to tutaj norma. Także to, że nie wszystkie zdarzenia są wyjaśniane i widzowie muszą je sobie sami wytłumaczyć, a nieraz się tego nie da zrobić.

Przeniesienie walk Knightmare Frames w powietrze-błąd. W sumie dobrze i stopniowo wprowadzono możliwość latania dla mechów, ale walki wiele na tym straciły. Ot, zrobiły się nagle przekombinowane, co widać szczególnie po walce Karen i Suzaku, która bila na głowę resztę walk w r2, a odbyła się głównie na "ziemi".

Trzeci zarzut: niewykorzystany potencjał kilku postaci, na czele z Jeremiachem (antygeass zostaje użyty tylko kilka razy) i Cornelia, która odegrała ważną rolę tylko podczas walk w Orderze. I ile osób pamięta kim jest Miya? Podpowiedz: podobna do Shirley, ma fioletowe włosy.

R2 nie było złą serią, jednak poszło w zbyt komercyjnym kierunku, przez co na ocenę 10/10 - jak pierwsza seria, nie zasługuje.


Ostatnio zmieniony przez Shizuku dnia 29-09-2008, 19:25, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2008, 19:18   

Cytat:
Nie znamy imienia CC i z kąd wzioł się geass. (dwa minusy)

Rany ludzie, poczekajcie z tym do speciala.
Cytat:
Co się stało z Gino? W 24 odcinku chyba było wszystko super u niego, a na początku 25 widzimy, że gdzieś leży i się ruszyć nie może. I co z nim w ogóle zrobili. Chyba mi gdzieś później mignął, ale pewna nie jestem

Bodajże na fotce ślubu obejmował Karen.
Cytat:
Co z XingKe? Wiem, że leciał i krzyczał do Tian Zi, że ma coś co musi chronić. Co się stało z nim potem? Był chyba wśród tych skazanych?

Gdy TianZi odwróciła wzrok od zabijanego Leloucha był przy niej. Potem chyba jeszcze był jego mech potem jak Nun witała się z Ougim.
Cytat:
Co wy z tym żyjącym Lelouchem? Tak jak wcześniej gadała z Marienne, tak jak Charles gadał z Clovisem. Lulu siedzi w Word of C i będzie se gadał z C.C. Już zawsze będą, razem i zielona wiedźma nie musi się bać samotności, bo Lulu już drugi raz nie umrze. I chyba tu chodzi o dotrzymanie tej obietnicy, że przywróci jej na twarzy uśmiech.

Bo Lelouch mógł odebrać (choć nieświadomie) Kod ojcu a Kod nie mógłby raczej tak zwyczajnie wyparować.
No i jeszcze jedna teoria na temat jego żywotności, że sam tytuł jest hintem.
Cytat:
- Lelouch got Charles’ Code.
- Lelouch still has Geass from C.C.
So he is the first person to have CODE GEASS.
(and he is still alive ! LelouchxCC forever !)

Cytat:
No to, że Orange odkrył, że Anya jest pod wpływem geassa, to też się domyśliłam, tylko, że tak na końcu wylądował z tą Anyą to mnie zaskoczyło. Liczyłam na paring z Sayoko.

Dziewczyna miała przez całe życie pranie mózgu no to sir Jeremiah się nad nią zlitował i postanowił się nią zaopiekować. A Sayoko w czeka na nich w domu i piecze ciasto ;p Albo Nunem się opiekuje.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-09-2008, 19:27   

Co do tego, że Suzaku nie zginął. Przypomnijmy sobie, co stało się po ataku Kallen - zrezygnowany Suzak stwierdza, że go trafiła. Fizycznie był co najwyżej zmęczony, nie miał żadnych ran. Pamiętajmy, że jest zgeassowany, więc gdyby sytuacja faktycznie zagrażałaby jego życiu, zaświeciłyby mu się oczka i zacząłby wiać.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dorsai Płeć:Mężczyzna
wieczny student


Dołączył: 24 Cze 2008
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2008, 19:37   

Tym bardzie, ze jezeli mial czas na gadanie do siebie to tym bardziej zdazylby sie katapultowac, a jego geass nie pozwolilby mu nie uzyc tej drogi ucieczki... no i sam mial jeszcze pewna robote do zrobienia, wie cnie chcial zginac... A scena wybuchu jego mecha zostala ukazana z dolu- w taki sposob, ze za duzo nie widac...


No ale oczywiscie co ja tam wiem... A to bylo po prostu tylko kolejne "zmarchwystanie".

_________________
Przedziwna pogoda ogarnęła mą duszę, podobna tym słodkim rankom wiosennym, których używam całym sercem. (...) Ach, to tak uciska serce! A jednak być niezrozumianym to los takich jak my!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1379302
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-09-2008, 19:45   

Twórcy dali nam jasno do zrozumienia, że Lelusz żyje. Dostał/odebrał code Charlsowi podczas ich ostatniej rozmowy. Gdy Suzaku go zabijał, Code się uaktywnił (jak wiemy uaktywnia sie po pierwszej śmierci). Dowodem na to jest przechwycenie wspomnień przez Nunnaly. Tylko Provider może zrobić coś takiego. Dodatkowo mamy końcowy monolog CC. Zabrzmi to dziwnie, ale jedynym argumentem ZA zgonem, jest scena jego śmierci... wszystko pozostałe utwierdza w przekonaniu, że jednak to on jest na tym wozie. Już "martwiejsze" postacie wracały między żywych.

ALL HAIL LELOUCH!

... Code Geass R3... comming soon...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2008, 19:47   

Ja tak bym chciał aby lulek przeżył. Troche to smutne i niesprawiedliwe, jak patrze, na te zdięcia ślubu i w ogóle. On też tam powinien być i się razem z nimi radować. Nie podoba mi się to, że uidealizowali cornelie. Babke, co miała wiele istnień na sumieniu, która powinna wisieć, za zbrodnie wojenne. Poza tym gdy Nuna otworzyła oczka, jej ton głosu jakby się zmienił, jakby zyskała pewność siebie.

Dla mnie to wszystko było piękne i wkrótce obejrze sobie od nowa drugą serie.

Jedna rzecz była dla mnie absurdalna w finałowym odcinku. Mianowicie Brytyjczycy co patrzyli na defilade, "krzyczeli", że to tyran, że psychopata itp, ogółem jechali na niego. A cholera za przeproszeniem, jaki byl ten ich Charles. Niczym się nie różnił. To mnie tak wkurzyło. ****** dwulicowi bogacze.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RappaR
Gość
PostWysłany: 29-09-2008, 19:50   

Zwolennicy teori przeyżycia Leloucha chyba przeoczyliście pół minuty odcinka. Jak czytałem teorie, to zaczynał powoli w to wierzyć, ale dokładne obejrzenie końcówki mi wyjaśniło, że Lelouch jest martwy. Świadczy wyraźnie o tym dialog pomiędzy Suzaku i Lelouch:
This is also punishment for you...
You will be the defender of justice and wear a mask forever...
You will no longer live as Kururugi Suzaku...
You will sacrifice all of your own happiness for the world... eternally
Suzaku:
I accept... that Geass...

Co można przetłumaczyć następująco:
Lelouch
To jest także kara dla Ciebie...
Będziesz obrońcą sprawiedliwości i będziesz nosił maskę na zawsze....
Nie będziesz dłużej zył jako Kururugi Suzaku....
Poświęcisz całe swoje szczęscie za świat... na wieczność...
Suzaku:
Akseptuję... ten Geass...

Rzeczywiście to co jest w tytule - pojawił się L.L. Ale swój code oddał Suzaku, o czym wyraźnie świadczą te słowa. Ponadto Lelouch wyraźnie mówi, że to jest jego kara.

Od razu napiszę, że są możliwe dyskusje z tym, a mianowicie:
Code Geass można chyba oddać tylko przez śmierć, ale jednocześnie potem się jeszcze żyje jedno, "ostatnie" życie. Można tak wywnioskować na podstawie V.V. Chociaż Charles zginął defenitywnie od razu, więc ten argument ma małą wartość.
Jeśli zaś chodzi o karę Leloucha - może owszem to oznaczać tylko ból symbolicznej śmierci, ale ja bardziej przychylam się do zdania, że jego karą była jego śmierć.
Tak czy siak na pewno nie ma L.L - code jest w posiadaniu Suzaku - przeklętego teraz podwójnie - przez swój geass i przez code.
Powrót do góry
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2008, 19:56   

You will continue to wear the mask as the ally of justice ... for all time


czyli w wolnym tlumaczeniu chodzi mu o kazda sekunde z jego życia


Jak ktoś zna japonski to niech powie dokladnie, bo tyle ile tlumaczów tyle interpretacji i tyle teorii.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2008, 19:58   

tylko że wcześniej uznali że Geass = życzenie ;p

Trza czekać na speciala. Ma ktoś jakieś oficjalne info?

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-09-2008, 20:00   

CainSerafin napisał/a:
Nie zapominajcie o specjalu. I nie. Nie podoba mi się możliwość przeżycia Leloucha. Bo już zwyciężył, osiągnął cel o którym marzył. Bo wszyscy widzieliśmy jak Suzaku go przebija requeiem'owym mieczem. Bo TAK. Po co miałby żyć? By poleżeć sobie z C.C. na sianku? Na razie jest martwy i daję dwa worki piasku by tak zostało.


Zgadzam się w 100%
Cytat:
R2 nie było złą serią, jednak poszło w zbyt komercyjnym kierunku, przez co na ocenę 10/10 - jak pierwsza seria, nie zasługuje.


No ale mimo tej komerchy ubaw mieliśmy świetny. Było mnóstwo zwrotów akcji, nieraz twórcy nas zaskoczyli, sprawili, że płakaliśmy za bohaterami, których nienawidziliśmy i śmialiśmy się nie raz. No i zakończenie. Chyba mimo wszystko 10. R2 gorsza od piewszego sezonu, jednak nie na tyle, żeby nie dać 9. Bo to i tak jest majstersztyk kierując się MALowymi ocenami.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-09-2008, 20:03   

RappaR, ale to się kupy nie trzyma. Szczerze mówiąc, to co piszesz tak naprawdę tylko potwierdza przetrwaniu lulu. Suzaku akceptuje Geass: Skoro on go dostaje, to Lelusz musi go dawać. Z tego wynika, iż Lulu został providerem. Co do Twojego ostatniego zdania i wcześniejszych spekulacji na temat łamania geassa przez Nunnaly... czy czasem po śmierci właściciela, geass nie traci mocy?

Bardziej logiczne wydaję się, iż LL będzie cierpiał poprzez wyalienowanie ze społeczeństwa i świadomość tego jak się zapisał na kartach historii (niesłusznie). Ponieważ lelusz będzie żył, nadal w mocy pozostanie rozkaz "żyj" rzucony na Suzaka, stąd jego "akceptuję ten geass".

Gdzieś się spotkałem z takim stwierdzeniem: "Leluch na 100% nie żyje bo CC płakała"... litości, ona nie musiała o wszystkim wiedzieć. Pozatym gdyby mi nabijali na miecz ukochaną osobę, też byłbym smutny.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-09-2008, 20:12   

Cytat:
You will be the defender of justice and wear a mask forever...

W oryginale w tej linijce nie ma niczego o wieczności, Lulu mówi tylko, że Suzak będzie "kontynuował noszenie tej maski".
Cytat:
You will sacrifice all of your own happiness for the world... eternally

Tutaj faktycznie wieczność się pojawia, ale stawiałbym raczej, że to przenośnia, podobnie jak odpowiedź Spinzaka:
Cytat:
I accept... that Geass...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 114 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 113, 114, 115 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group