FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Ukesu Płeć:Mężczyzna
Warlord of Hellish_R


Dołączył: 05 Lis 2006
Skąd: Bełchatów
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2008, 17:13   

Co do Shirley i Viletty to pamiętajcie, że Villetta miała chwilową amnezję i teraz pamięta że Shirley pakowała jej kulkę w klatkę piersiową XD

Naszła mnie szalona idea, C.C. ma tak naprawdę na imię Akasha i jest potrzebna Carolkowi do rozwalenia pozostałych "bogów" czyli dwuliterowców za pomocą "miecza Akashy"
Dzięki temu nie będzie konkurencji XD - buhahhahaha czego to człowiek nie wymyśli XD

_________________
Solitary Rider of Apocalypse
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7854244
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-04-2008, 17:27   

Ty, to naprawdę jest dobry pomysł. Ale trochę gryzie mi się to, że ona ma rozwalać dwuliterowców, skoro sama nim jest. Może potrzebuje jej, żeby powiedziała mu gdzie miecz jest /jak go używać.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Ukesu Płeć:Mężczyzna
Warlord of Hellish_R


Dołączył: 05 Lis 2006
Skąd: Bełchatów
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2008, 19:26   

Czy jest zadowolona z tego że może zabić dwuliterowców - kto wie ?
I pamiętajmy że dwuliterowcem może być tylko z nazwy, a z definicji być bogiem (w końcu jest wiecznie młodą, nieśmiertelną czarownicą XD)
Może jest ostatnim ogniwem w całej machinie do zabijania bogów ? XD

Buhhahaha - uwielbiam snuć takie teorie XD

_________________
Solitary Rider of Apocalypse
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7854244
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-04-2008, 19:55   

Ma taki sam znak jak VV na czole i wielu ludzi z jej rasy. Nie sądzę, żeby była jakaś wyjątkowa, chyba każdy z "nich" jest nieśmiertelny. Pytanie tylko dlaczego się ujawniła? I właściwie kim są ci rozdawacze geassów? Kosmitami, wymarła cywilizajcą? Niewiadomo, ale jak dla mnie to chyba oni są tymi bogami. C.C posiadła moc (miecz), która może ich zniszczyć i może dlatego ją wygnali, albo chcieli zabić, a ona uciekła. Charles chce ich wytępić, żeby nie rozdawali geassów innym i stać się Bogiem Nowego Świata (TM).

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-04-2008, 20:05   

Mnie tam bardziej ciekawi, o co chodziło z akcja z Suzaku w chyba 23-24 epku, gdy myslała coś w stylu ,, nie teraz'' ,,co, on też'' itd. Mam niczym niepopartą teorię:
Nie każdy człek może dostać geassa, trzeba być specjalnie uwarunkowanym. Dlatego widać ją w pierwszej scenie pierwszego epa gdy sledzi Lulu i Suzaku. A teraz, gdy nie ma Lulu w pobliżu widzi, że Suzaku też może dostać moc. Może od V.V.

Zero dowodów na coś takiego, ale mnie ciekawi ta kwestia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 24-04-2008, 20:19   

Ale fantazjujecie :D CC może być po prostu geass-userem, który przecholował w używaniu mocy i jest skazany na... wieczna tułaczke.

Z tym Suzaku to może być efekt tego, że CC parę razy na nim... nadużywała sobie swoich mocy. A dlaczego CC obserwowała ich za dziecinstwa? Gdyż zdaje sie byc bliska osoby księżnej Marianne, matki Leloucha i Nanaly. Po jej śmierci może chciała mieć na nich oko. Poza tym raz jakby "rozmawiała" sobie ze zmarłą przecież Marianne, już nie wspominając, że znała imperialna wille Aires (powiedziała Luluszowi, że powie mu skąd kiedy indziej). Także nie zdziwiłabym się, gdyby była bliska przyjaciółka Marianne albo coś w ten gust (wersja ekstremalna: jej Geass-providerem co by tłumaczyło jej przydomek "Marianne of the Flash").

Mao był porzuconym dzieckiem, znajda na ulicy. Nie trzeba mieć zadnych specjalnych wskazań, by móc być geass-userem.

A Karolkowi, powtarzam, CC najlepiej widzi sie martwa ;)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2008, 20:26   

Owszem fajnie snuć teorie spiskowe, chociaż i tak żadna sie nie sprawdzi. Myślę (choć bardziej mam nadzieję), że wymyślą coś takiego co po raz kolejny wbije nas w fotel i zmusi do oglądania kolejnego sezonu (pięknie sobie wytresowali publikę). Już w pierwszych 2 odcinkach dowiedzieliśmy sie tyle, i tak dużo tajemnic zostało rozwiązanych, że w każdej innej serii zajęło by to 26 odcinków. W "zwykłym" anime bujalibyśmy sie przez 25 odcinków, żeby dowiedzieć sie, że to właśnie Karolek pozbawił pamięci Lulu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 24-04-2008, 22:55   

Hmm.
A mnie dziwi że żadne z was jeszcze nie zabrało się do zgłębiania implikacji "Sword of Akasha".
Akasha to słowo w Sanskrycie - आकाश - które w Hinduizmie oznacza esencję i podstawę wszystkiego, wszechrzeczy.
Samo istnienie Wed tłumaczy się nastaniem ery Kali Jugi (epoki kłótni i hipokryzji), w trakcie której ludzie utracili zdolność "synchronizowania" się z Kronikami Akashy, takim ezoteryczno-duchowym odpowiednikiem internetu, zawierającym wszystko od przepisu na pizzę i budyń malinowy przez projekty latających talerzy po zapisane archetypy bogów. Nieliczni starożytni i współcześni którym potem zdarzało się dorwać do tego zasobu, dyktowali rozmaite teksty, od antycznych Wed po prawie-współczesne teksty jak Vaimanika Shastra (zawierająca opisy budowy statków powietrznych).

Przyjmijmy że istnieje coś takiego jak Kroniki Akashy opisane powyżej, i popatrzmy na implikacje.

Ludzie nie umieją się świadomie synchronizować, ale korzystają wciąż - pośrednio, obcując ze światem który wszak jest tylko niskopoziomowym odbiciem. Ktoś kto posiada nie tyle "dostęp" a prawo "zapisu", ma właśnie Geass. Karol zmienia wspomnienia. Rollo "wyłącza dostęp totalnie" na chwilę. Lulu nadpisuje dane dotyczące woli i determinacji danej osoby...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 25-04-2008, 09:54   

Totem, przewinał mi sie ten wątek gdzieś na anglojęzycznym forum, ale jakoś specjalnie nie zwrocił mojej uwagi , gdyż jak zwykle Japońce czerpia garściami z kultury Europy, ale na swój własny, oryginalny sposób. Aktualnie serwuja nam rycerzy okrągłego stołu, Gawain, Lancelot, Avalon, Mordred, Geass, Ragnarok i znalazłoby się jeszcze więcej.

Co do CC, to ja też tak wcale zupełnie nie żartowałam. Z przesłanek mozna wywnioskować, że kiedyś żyła sobie w średniowieczu, na starym endingu jest obrazek, jak spogląda w dal na jezioro, jakaś osade i dalej zamek. W jej wspomnieniach też to miejsce się przewija, najwyraźniej pozyskała geass (w jej wspomnieniach jest dziewczynka z geass w lewym oku, stojąca pośród ruin miasteczka) i została uznan za czarownicę, poddana torturom, spalona na stosie, wyryto jej piętno. Łącząc z teoria Totema, istniał wtedy Zakon, którego członkowie mieli dostęp do Kroniki Akashy, z którym CC była jakoś powiązana, ale popadł w niełaskę, został spalony, a jego członkowie napiętnowani.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-04-2008, 10:04   

http://img205.imageshack.us/img205/2213/9244al2.jpg - to jest fake, prawda? Powiedzcie, że tak.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-04-2008, 10:26   

Nie;>. Jeśli pamięć mnie nie zawodzi, to faktycznie jakiś szeregowy wojak tak się nazywał.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 25-04-2008, 12:49   

Już piątek, więc już moje myśli wędrują do CG. Chyba tylko w środy i czwartki nie myślę o tym;D. Mam pytanie. Zna ktoś tytuł piosenki, jaka leci w 3 odcinku, gdu Shirley słucha muzyki i widzi całującą się parę? Ona się już chyba wcześniej przewijała, ale tytułu jakoś nie poznałam.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 25-04-2008, 13:16   

Dla odwrócenia uwagi od wątków konspiracyjno-spiskowych 4-panelówka z Leluszem i Ojcem:
http://bakaaaa.files.wordpress.com/2008/04/gagcx2.jpg

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 25-04-2008, 13:51   

Shizuku napisał/a:
Zna ktoś tytuł piosenki, jaka leci w 3 odcinku, gdu Shirley słucha muzyki i widzi całującą się parę? Ona się już chyba wcześniej przewijała, ale tytułu jakoś nie poznałam.

To oczywiście Masquerade, leci również w odcinku 14, w którym Lelouch wymazuje Shirley część wspomnień (incydent z Mao), więc nic dziwnego, że teraz zaś leci. Można spokojnie powiedzieć, że to Shirley theme ;)

Z tym "Kaczynski" unit to sobie nie przypominam, na 99% fanowska fantazja.

A składanke z WTF curls też widziałam, prześwietna!

Jeszcze tylko dwa dni do niedzieli ~~

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
olej Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 02 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2008, 12:30   

Aż zmusiliście mnie, abym napisał w końcu jakiegoś posta ;] Kaczynski's unit możemy zobaczyć w 13:32 siódmego epizodu pierwszej serii. Nie powiem, sam zrobiłem screena, kiedy tylko to zobaczyłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group