FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 14-05-2008, 22:54   

Tak tak pamiętam tą scene."Kaczynski Unit has gone" czy jakoś tak ...No wiesz w sumie to mógło być nazwisko innego narodu słowiańskiego np czeskie, rosyjskie, ukraińskie, białorusińskie. Aczkolwiek nie wierze w przypadki ^^. Mam nadzieje, że jeśli się już pokaże jakiś bohater z Polski będzie po stronie Lulu, a przynajmniej wystąpi przeciwko Brytani ^^

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-05-2008, 23:01   

Albo nagle okaże się, że Lulu jest polakiem i to wszystko spisek polskiego rządu. Taaa... Mimo wszystko od razu byśmy byli zauważeni w świecie. "Z czym kojarzysz Polskę?" --"Zero/Lulu/Lelouch!" ewentualnie Code Geass.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 15-05-2008, 12:20   

Tutaj do obejrzenia jest teledysk do "02" Orange Range, a co za tym idzie do posłuchania pełna wersja openingu CG R2.
Jakość jest oczywiście zabójcza, ale warto zerknąć, zwłaszcza, że sam klip jest dość interesujący.

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
teplex_
Gość
PostWysłany: 17-05-2008, 22:06   

Ja chciałbym się podzielić jednym oryginalnym przypadkiem na jaki natknąłem się na stronie MechaAnime HQ (ten kto lubi serie o mechach to wie o co chodzi). A chodzi o to że gdy zajrzałem na ową stronkę do sekcji Mecha/Code Geass R2 to zobaczyłem nową jednostkę, której będzie używał Toudou (w openingu go widać, taki ładny czarny, z czerwoną "czupryną") nazywa się Zangetsu :D, więc ktoś tu chyba od kogoś zrzyna a może to tylko zbieg okoliczności, tak czy owak się uśmiałem.
Powrót do góry
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-05-2008, 20:28   

Jako ze jestem swiezo po lekturze siodmego epizodu musze sie podzielic wrazeniami co do preview.(pierwszy raz ukrywam spoliery wiec mam nadzieje ze zrobie to dobrze)


Spoiler: pokaż / ukryj
Co sadzicie o twarzy Euphie w ostatnich scenach ?? jakis cudowny powrot do zycia czy to tylko retrospekcja??


Ogolnie epizod pokazuje wewnetrzne rozterki Lulu oraz jego, jakby to powiedziec, ciemniejsza, czy moze mniej wyrafinowana strone


Spoiler: pokaż / ukryj
naduzywanie geass do odreagowania czy rozmowa (nie majaca raczej charakteru taktyczno-strategicznego) z Kallen


Ale dostalismy rowniez porcje akcji wymieszana z wspanialym wejsciem zero, ktory jak zwykle ratuje sytuacje. Fabula rusza troche do przodu ale o zadnym "skoku" czy "przelomie" nie ma mowy. Zostaje czekac na osemke.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-05-2008, 22:08   

Odcinek 7 był bossssski!


Spoiler: pokaż / ukryj
Charles na początku w ślicznej mowie *.*

Reakcja Lulusia była po prostu genialna! Tłum ludzi ze zgeassowanymi oczkami w wagonie i Luluś siedzący sam... Albo scena z gangiem elevens. Zastanawiałem się, jak oddadzą te jego rozterki i zrobili to wyśmienicie. I genialnie zagrał Rolo, naprawdę go polubiłem. Wygląda mi na szczerego, a po tym, jak w tym epku pomógł Lulusiowi się pozbierać myślę, że i Luluś się do niego przekona.

Scena z Kallen *.*

Ale i tak najlepsza była końcówka, jak ja kocham ten teatralny styl CG! I reakcja Toudou na oświadczenie Zero...


Nie no po prostu nie wiem, jak ja ten tydzień przeżyję...

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2008, 00:11   

Angstujący Zero? To nie wygląda tak źle!

[...to nie Vampire Knight... ;p]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-05-2008, 00:42   

Vodh napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
I genialnie zagrał Rolo, naprawdę go polubiłem. Wygląda mi na szczerego, a po tym, jak w tym epku pomógł Lulusiowi się pozbierać myślę, że i Luluś się do niego przekona.

Co do Rollo, to tą scenę odebrałem trochę inaczej. Jak dla mnie to
Spoiler: pokaż / ukryj
próba kontrmanipulacji przy okazji niestabilnego stanu emocjonalnego Leloucha. Jakby nie patrzeć to podobne wywody zostały wcześniej użyte w drugim kierunku. Rollo jednak ma jeszcze wiele do nauczenia się, bo ostateczny wynik okazał się odwrotny od jego marzeń (czyli - niech braciszek zapomni o Nunnally i spławi rycerzy).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2008, 09:36   

No właśnie a propo Rollo:
Spoiler: pokaż / ukryj
Ja nie myślę że chciał go zmanipulować, a dlatego że bacznie go obserwował, wcześniej sen gdzie wypowiada imię Nunally, powiedziałbym raczej że Rollo miał w intencjach przebadanie Lelou, i starał się przejrzeć jego intencję, bo manipulacja raczej wykracza po za jego umięjętności.

A tak po za tym to rozbawiło mnie stwierdzenia o 3 damach, przez Kaguyę, a to o nie byle jakie chodziło, tylko Hinamatsuri. :)

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-05-2008, 11:28   


Spoiler: pokaż / ukryj
Dla mnie też scena z Rolo była próbą manipulacji, tylko nie takiej na zimno, a nieprzemyślanej - zobaczył okazję i chciał wykorzystać idąc za tym czego pragnie. W sumie to nawet nie manipulacja, mówił to, co myślał i czego chciał. Lulusiek miał możliwość zastanowienia się, nie było żadnych ukrytych intencji. Jedno tylko wykorzystał - imię Nunnally, co jednak działa dość silnie na Luluśka, mam wrażenie, że po jego usłyszeniu nie zawsze w pełni jest ukryć ani swoich uczuć, ani tego, co myśli.
Rozbawiło mnie jednak trochę to, że Rolo stosuje wobec Luluśka tę samą technikę, którą wcześniej Lulu zastosował wobec niego ("Don't worry. I won't go anywhere. I will be with you forever, brother.") i ma nadzieję, że zadziała. Dla mnie wyglądało to śmiesznie, nawet trochę żal mi się zrobiło Rolo, który sądzi, że te ostatnie jego słowa mają jakąkolwiek siłę. Że jego istnienie jako brata Lulu ma jakąkolwiek siłę. Ale naprawdę mam nadzieję, że Luluśkowi się odwidzi i chociaż trochę zaakceptuje w nim nawet jeśli nie brata, to przynajmniej kogoś ważnego (i nie tylko dlatego, że ma geass).
Scena z Lloydem... bezcenna. Uwielbiam, jak go ktoś/coś dręczy, mogą to być nawet kanapki.

Ano, teatralność w Code Geass jest niesamowita. W połączeniu z innymi elementami (Kallen nadal nosi jakieś dziwne stroje) powstaje coś, co rozłożone na części może okazać się komedią, ale jako całość tworzy genialne przedstawienie.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 19-05-2008, 12:14   

Wielkie buuuum! Odcinek zdecydowanie udany, mnie się brardzo podobał,
Spoiler: pokaż / ukryj
chociarz scena z fajerwerkami mnie nieco przygniotła.
Twórcy byli na krawdędzi patosu. Nie raz im się to zdarzało, właściwie cała seria balansuje na krawędzi kiczu, ale twórcy jakoś tak potrafią to poskładać do kupy... że ze wszystkich tandetnych elementów na koniec wychodzi zrównoważona i wciągająca całość, bez wpadek fabularnych.


Spoiler: pokaż / ukryj
Rolo raczej nie jest zdolny do manipulacji. Po prostu powiedział co myśli i czuje, widząc, że Lulu jest niezbyt stabilny psychicznie, chciał na niego wpłynąć, ale wątpię, aby to był jakiś wieeelki plan. Rolo, mimo wszystko nie grzeszy wielkim intelektem.


Spoiler: pokaż / ukryj
Scena z Karen... No naprawdę, Lulu od tej strony nie znałam, w dodatku akcje z Refrenem. Już myślałam, że polazł do Shinjuku, żeby się zabić, bo stracił swoje powołanie (w postaci Nanaly). Mimo wszytsko, kiedy traci motywację, staje się, jak ujęła to Shirley - "tylko dzieckiem".


Spoiler: pokaż / ukryj
Kocham seyjuu Loyda. Śliczna scena z kanapkami, jego drobne wpadki i załamki są wybitne. No i tekst Kaguyi oraz reakcja C.C, Karen. Toudou i jeszcze jednego Japończyka (nie pamiętam imienia).


Podsumowując : całkiem zgrabny epizod, mimo, że fabuła nie zaskakuje, to widać wyraźny przełom w relacji Lulu-reszta świata. Światopogląd Zero ulega wyraźnej zmianie - teraz walczy nie tylko dla Nanally.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-05-2008, 14:29   

O Rolo:

Spoiler: pokaż / ukryj
Według mnie Rolo był szczery. Szczerze mówiąc uważam, że nie jest aż tak głupi i po prostu dostrzegł, że Luluś się Nunnally nie wyrzeknie za nic (scena podczas snu Lulu) więc postanowił zaakceptować siostrzyczkę w nadziei, że stworzą jedną wielką szczęśliwą rodzinę. O zdolność, czy chęć manipulacji go nawet nie podejrzewam. Według mnie zobaczył, że Lulu cierpi i chciał mu pomóc i pokazać wsparcie. I chyba wstrzelił się w odpowiedni moment, w chwilach zwątpienia Luluś chyba potrafi zmienić zdanie nawet o Rolo (zwłaszcza, że kto, jak kto, ale Luluś spokojnie się zorientuje, czy Rolo jest szczery, czy próbuje go oszukać)


O Kallen i Order of the Blak Knights:

Spoiler: pokaż / ukryj
Jeszcze raz podkreślę, że scena z Kallen była genialna. Luluś się autentycznie załamał. I pokazali to prześlicznie. A oberwał w bardzo odpowiednim momencie, możliwe, że to go uratowało. Co do Black Knights - w końcu decyzję podjął Zero, a SAZ brzmi całkiem sensownie, jeżeli ma szanse się udać. Ja się tylko zastanawiam, w którym momencie coś się z tym rypnie. To zwyczajnie nie ma szans wypalić w dłuższej perspektywie. Albo ktoś stojący wyżej od Nunnally się nie zgodzi i zacznie tworzyć problemy, albo Suzaku/Charles będą chcieli się dobrać Lulusiowi do skóry, albo... no właśnie, wciąż nie wiemy, czego tak naprawdę chce C.C.! Moim zdaniem dowiemy się tego albo w nadchodzących odcinkach, albo pod koniec serii.


Jedno jest pewne - w CG wszystkie upadki, niepowodzenia i katastrofy są spektakularne i jakaś czeka tuż za rogiem.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 19-05-2008, 14:48   

To jest mój drugi post ponieważ ten pierwszy niechcący mi się skasował( nadal nie wiem jak to sie stało) Próbowałam go odtworzyć jednak nie jest to to co wcześniej. Z tej całej frustracji jest o wiele krótszy niż poprzedni.

Odcinek pozwolił mi odetchnąć. Podobało mi się pokazanie uczuć Lulu i to w jaki sposób odreagowuje napięcie. Jednak wydaje mi się, że za szybko doszedł do siebie. W sumie płomienne przemówienie przyjaciół wystarczyło (lub on sam chciał by wystarczyło jeśli rozumiecie o co mi chodzi) by powrócił na wojenna ścieszkę. Oczywiście kocha swoja siostrę, jest to niepodważalne, jednak od początku uważałam, że wszystko to robi nie tylko dla siostry ale też dla siebie aby zaspokoić chęć czystej, żywej zemsty. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie go z długotrwała depresja. Lulu ćpun??!! Zupełnie nie pasuje. Cieszę się, że wrócił do akcji.
Co do Rolka to rozumiem, że chce mieć swoją jedna, wielką, szkolną, rodzinkę, jednak wpędzając Lulu w jeszcze większą deprechę nie zaskarbił sobie moich uczuć. Motyw z filmem w pociągu był poniżej pasa. Uważam, że Rollo jest jednym z tych bohaterów co mają na tyle spaczoną psychikę, że z "miłości" będą w stanie zbić kochaną przez nich osobę. Swoją droga dziwie się, że Lulu w przypływie frustracji nie wygarnął Rolkowi, że dla niego jest tylko narzędziem.
Co jeszcze..... aha w końcówce widzimy
Spoiler: pokaż / ukryj
jak Czarna Załoga wypuszcza jakiś gaz czy dym. Rozumiem, że Lulu ma swój sposób interpretowania strefy administracyjnej :D

Ogólnie odcinek pozostawił u mnie niedosyt, ale to nieważne, każdy epizod CG stwarza takie uczucia. Chcę więcej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 19-05-2008, 15:05   

Nie no ci twórcy mnie wykończą!
Lulu załamany strasznie, wydawał mi się taki biedny. A jak powiedział, że Zero już jest niepotrzebny, że to Suzaku broni Nunnaly, no strasznie mi siego żal go zrobiło. I jeszcze te akcje z refrenem. W ogóle on mówi do Kallen: "comfort me", ja tak to czytam, 5 sekund ciszy... i w końcu: CO?! Nie no, byłam po prostu zszokowana. I zdziwiłam się, gdy Lulu chciał nawet za nią biec. I jeszcze niezła akcja Kallen, jak ktoś rzucił, że Zero może mieć inną kobietę XD. Scena na dachu naprawdę mną poruszyła. I jeszcze jak Shirley wyciągneła to origami, mówiąc, że to pomaga spełniać życzenia... Naprawdę chciałam by przypomieli sobie o Nunnaly. No i jeszcze jak Lulu się speszył, słodki był po prostu, tak się z niego śmiałam... Tak w ogóle zastanawiałam się przez cały odcinek, co go pchnie do działania, gdy Nunnaly jest gubernatorem. Co do Rollo, to też mnie wkurzył. Gdy powiedział, że może prowadzić życie takie jak wcześniej by być szczęśliwym, a potem jego "Będę zawsze z tobą". Wkurzyłam się. Mu to jak najbardziej na rękę, chce mieć Lulu dla siebie, a to że Nunnaly go odrzuciła wręcz go cieszy. Myślałam, że Lulu wygarnie mu "Zamknij się, substytucie!" albo coś w tym stylu. Też mi się nie spodobało, jak zaczął go męczyć tym filmem z Nunnaly. Wiem jestem niesprawiedliwa, bo to przecież Lulu nim manipuluje, jednak strasznie mnie Rollo irytuje tym swoim uwielbieniem do brata. Mógłby już zginąć czy coś. I strasznie jestem ciekawa co się stanie w 8 odcinku. Tylko bez kolejnej masakry proszę, nie wytrzymam tego nerwowo.
Spoiler: pokaż / ukryj
A i jeszcze w zwiastunie widać, że Zero zdejmuje maskę, a nad nim niebo. Wiem może nadinterpretuję, ale coś mi się zdaje, że komuś jednak swoją tożsamość ujawni. Nie wiem komu, ale komuś na pewno. Takie przeczucie mam.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-05-2008, 15:40   

Zaraz zaraz, czy my oglądaliśmy ten sam odcinek, Sola?


Sola napisał/a:
Jednak wydaje mi się, że za szybko doszedł do siebie. W sumie płomienne przemówienie przyjaciół wystarczyło (lub on sam chciał by wystarczyło jeśli rozumiecie o co mi chodzi) by powrócił na wojenna ścieszkę.


Jaką znowu wojenną ścieżkę? Przecież on tylko uratował swoich ludzi przed pewną śmiercią, by chwilę po tym się de facto poddać! I moim zdaniem nie może tu na razie być mowy o wojennej ścieżce, przecież dołączył do SAZ!


Sola napisał/a:
Co do Rolka to rozumiem, że chce mieć swoją jedna, wielką, szkolną, rodzinkę, jednak wpędzając Lulu w jeszcze większą deprechę nie zaskarbił sobie moich uczuć. Motyw z filmem w pociągu był poniżej pasa.


Faktycznie motyw z filmem w pociągu był nieco poniżej pasa, ale za to w pozostałych scenach według mnie wszystko naprawił i pomógł Lulu! Jeszcze dzisiaj będę oglądał ten odcinek po raz drugi, to dopowiem więcej szczegółów.


Shizuku napisał/a:
Myślałam, że Lulu wygarnie mu "Zamknij się, substytucie!" albo coś w tym stylu. Też mi się nie spodobało, jak zaczął go męczyć tym filmem z Nunnaly. Wiem jestem niesprawiedliwa, bo to przecież Lulu nim manipuluje, jednak strasznie mnie Rollo irytuje tym swoim uwielbieniem do brata.


A według mnie Rolo odegrał kluczową rolę w przywracaniu Lulusia do stanu psychicznej równowagi, bo okazał mu wsparcie i współczucie w chwili, w której Luluś tego najbardziej potrzebował. Idę zrobić sobie powtórkę z dotychczasowych odcinków drugiego sezonu, potem wrócę i jeszcze się poprodukuję trochę ;)

Edit: a swoją drogą od teraz Pizza Hut powinna do menu wrzucić zestaw "Geass" w którym do pizzy dodawaliby


_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 30 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group