FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-05-2008, 22:32   

No przypuszczałam, że to za piękne by było prawdziwe. Wyczekiwany odcinek, 4 dni wcześniej i to od razu przetłumaczony. Ale mimo to jakaś taka głupia nadzieja mnie jeszcze trzymała. No cóż poradzić, nie ma co się łudzić, tylko czekać z niecierpliwością.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2008, 16:33   

Mi się ep podobał nawet. Może scena na dachu trochę przesłodzona, ale jestem sentymentalny :P

Spoiler: pokaż / ukryj
Ale za to końcowa scena świetna, Zero, nawet gdy ma się poddać, musi najpierw rozwalić pół brytyjskiej floty :]

A tutaj mam coś, co nie jest potwierdzone, no ale macie.

Spoiler: pokaż / ukryj
Knight of Zero
http://img261.imageshack.us/img261/5003/orange2hd5ss9.jpg
http://i73.photobucket.com/albums/i225/goofy_man_JG/RandomIV/1210631286406.jpg
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-05-2008, 17:31   


Spoiler: pokaż / ukryj
Mi to raczej wyglądało na rozwalenie CAŁEJ floty Strefy 11 :]


Mam pytanie. Jak to jest możliwe, że przez cały tydzień z niecierpliwością wyczekuje na kolejny odcinek CG? Co takiego ma w sobie ta seria, że każdy odcinek wzbudza takie emocje?

ps. Proszę o komentarze.
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-05-2008, 18:08   

To masowa hipnozaXD Nie no ja zawsze uważałam, że to anime ma w sobie magię. Nawet jak odcinki nie kończyły się cllifingerami(to zakończenie "co się teraz stanie", źle to napisałam, jakby co to proszę o poprawkę) to i tak musiałam oglądać dalej. Może to przez postać Zero? A może po prostu mistrzowsko poprowadzona fabuła? Nie wiem, ale liczy się efekt. A propo sceny na dachu. Obejrzałam ją jeszcze raz po polsku i stwierdziłam, że naprawdę była na granicy kiczu. Chyba ta gadka o szczęściu tak najbardziej rzuca się w oczy. Za pierwszym razem, naprawdę mi się podobało, mało mi się łezka nie zarkęciła, ale z drugim to bałam się, żeby Lulu nie powiedział o jedno słowo za dużo i żeby nie przerkoczył granicy.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 22-05-2008, 18:42   

Uwaga, wrażenia z 6 i 7 odcinka. Tak jak przypuszczałam, użył Rolki. Mam nadzieję, że jego stosunek do małego braciszka ulegnie zmianie, może chociaż troszkę sympatii mi dla niego pozostanie. We mnie Lelouch w 7 odcinku nie wzbudził współczucia, a raczej coś na kształt pogardy. Ja mogę sobie wyobrazić czemu zrobił to co zrobił (chociaż te jego uczucia do Nanaly bardzo mi się nie podobają), ale w tamtym momencie patrzyłam na niego z perspektywy jego samego - bezwzględnego, twardego mordercy, który bawi się ludzkim życiem. On jednak nadal jest niedojrzały. Jego stosunek do Nanaly i do tej całej sytuacji odarł moje uczucia do niego z tych pozytywnych. Poza tym uważam, że on nie docenia Rolki i jeszcze mu to bokiem wyjdzie. Dla mnie Rolka jest teraz na pozycji, w której zaczyna się robić niebezpieczny.
Spoiler: pokaż / ukryj
Za to reakcje CC mnie rozbroiły, a najbardziej reakcje na to, że Kagya widziała w niej ulgę i radość, tak osobliwe jak na CC.
Chociaż teraz biedna leży odłogiem. Brakuje mi tego. Widać że ona się przejmuje, ale nie ma już tego kontaktu. Ich interakcje zawsze szalenie mi się podobały. Dla mnie coś złego zaczyna się dziać z CG. Moment w kórym to anime zaczyna być przewidywalne jest dla mnie nieprzyjemnym zaskoczeniem. Poza tym naprawdę nie mogę myśleć o Lelouchu inaczej jak z pogardą, kiedy wspominam sytuacjię z Karen. Na nic innego mnie nie stać na ten moment. On już dawniej był godny najwyżej nienawiści, ale miał na tyle uroku osobistego i charyzmy i nie wiem czego tam jeszcze (przynajmniej dla mnie), że mimo to kibicowało mu się. Teraz sytuacja zaczyna się zmieniać. Ten come back itd... Zobaczymy jak będzie dalej. Chociaż było kilka świetnych scen vide
Spoiler: pokaż / ukryj
wejście Lakshaty czy kanapka Lloyda
. Rany dostałam ataku śmiechu bo od razu skojarzyło mi się to z Uraharą i wiadomą sceną w toalecie.
Spoiler: pokaż / ukryj
Dobrze mu tak, jego ... (miałam napisać Gundam, źle ze mną nie powinno się tych dwóch serii oglądać w jednym dniu, ale już któryś raz się złapałam na tym, że czekałam aż nagle wyskoczą Gundamy...) ukochane zabaweczki dostały po zadkach, za to uwielbiam Lakshatę.
Ale to anime wyzwala niesamowicie sprzeczne uczucia. Ja strasznie lubię Guilforda, Gino ale za cholerę nie chciałabym żeby tamtym kretynom się coś stało. Tak samo nie mam najmniejszej ochoty na konfrontację Suzaku - Lelouch. Ja jestem jednocześnie po stronie ich obu. Chcę żeby rycerze pokazali klasę (a mogą to zrobić tylko wobec tych idiotów) a jednocześnie nie chcę żeby zrobili komuś z wyznawców Zero coś złego. W Gundamie sprawa jest znacznie prostsza chociaż równie jak w CG wątpliwa morlanie.

Czy tylko ja mam wrażenie, że sytuacja wtedy z
Spoiler: pokaż / ukryj
Lelouchem i ratującym Nanaly Suzaku była dziwna ?
Cholera, coś mi tam zgrzytało ale kompletnie nie umiem powiedzieć co. Coś tam było nie tak, ktoś powinien był coś zauważyć. Coś było nie tak.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 22-05-2008, 18:59   

Salva napisał/a:
Czy tylko ja mam wrażenie, że sytuacja wtedy z

Spoiler: pokaż / ukryj
Lelouchem i ratującym Nanaly Suzaku była dziwna ?

Cholera, coś mi tam zgrzytało ale kompletnie nie umiem powiedzieć co. Coś tam było nie tak, ktoś powinien był coś zauważyć. Coś było nie tak.

Zdaje mi się, że chodzi o ten "wylot" Lulu ze statku. Ja też miałam takie wrażenie. Jakiejś nieprawdopodobności.

A dlaczego czekam na następny odcinek z taką ciekawością? Hmmm... zdaje się, że gdyby Lelouch miał inny charakter to rzuciłabym to anime w kąt, bo jestem uczulona na mechy. Więc właściwie to jego postać tak przykłuwa uwagę, ja go po prostu uwielbiam! Nawet jak morduje, poświęca ludzi , wykazuje się egoizmem i pokopaną ideologią. Do tego dochodzi C.C ze swoim specyficznym charakterkiem. Dla mnie z reguły najbardziej liczą się postacie i tutaj ten czynnik działa najbardziej. Dobrze wykreowany charakter, rozbudowana osobowość, oryginalność i realizm w zachowaniach.
Co więcej, ta seria daje możliwość obserwowania bardzo ciekawych zabiegów ze strony twórców. Jak się dobrze sprzedać, wpłynąć na widza i równocześnie nakręcić teatralną, wciągającą i (w miarę) wiarygodną fabularnie opowieść? Tutaj chyba znaleziono tz. "złoty środek". Miejmy nadzieję, że tak utrzyma się do samego końca, chociarz parę wpadek już było.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 22-05-2008, 19:10   

Chodziło mi raczej o reakcje Suzaku i Nanaly. Coś mi się w tym nie podobało. Wyjaśni się w następnym odcinku czy miałam rację czy nie. Pewnie nie, ale miałam wrażenie, że albo jeden albo drugi przeoczyli coś ważnego.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-05-2008, 19:15   

Ja wtedy bardzo się zdziwiłem, że Suzaku nie "przejechał" Zero swoim polem siłowym. Cały kłopot z głowy...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 22-05-2008, 19:17   

Keii on chyba nie bardzo miał czas myśleć o Zero, priorytetem była Nanaly poza biorąc pod uwagę co stało się chwilę później każda sekunda się liczyła.

A wieciem, że mnie dobija ta ironia losu. Lelouch zawsze chciał żeby Suzaku był rycerzem Nanaly, teraz nim nareszcie jest... Tylko Lelouchowi chyba nie do końca o coś takiego chodziło...

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 22-05-2008, 19:28   

Mi tam powoli przechodzi ta ekscytacja towarzysząca kolejnym odcinkom. Chyba jednak naprawde sobie za bardzo spoileruje :3 Ale nadal jest ten dreszczyk emocji w niedziele i potem jak juz sie oglada ten upragniony odcinek.

Salva ta cała sytuacja zgrzytała. Nie chce mi sie wierzyć, że Nunnally, która poznała, że Arthur jest ranny w łape po odgłosie kocich kroków nie jest w stanie stwierdzić, że Zero to tak naprawde jej brat. Zgrzyta, bo Lulu sie nagle przejechał, że jego siostra jednak ma własne zdanie i własna wizje. Zgrzyta, bo Nunnally stała sie dla Suzaku substytutem Euphie (dopóki kontynuuje jej zamiary to dobrze, zachowuje sie jak jej rycerz o ile własciwie nie został już nim, o ironio jak pamiętamy Lulu bardzo starał sie w pierwszej serii wkrecić go w ta role). Poza tym Kallen nie krzyneła "Zero-sama!~~" tylko wydarł sie Lulu. Nunnally niby coś usłyszała i sie obróciła, ale to ten sam chwyt co na Kaminejimie, gdy rozległy sie odgłosy wystrzału.

I dziura fabularna co potem Kallen zrobiła z Lulu, że wylądował w swoim pokoju z Rolka u boku, pomijając cały Pacyfik, Knight of Rounds i co tam jeszcze.

A i nasz stosunek do emo-Lulu jest taki sam. Żałosny był i tyle! I ja też chce więcej interrakcji Leloucha z C.C., brakuje mi strasznie tej specyficznej więzi miedzy nimi. BARDZO.

Podobno w kolejnych odcinkach zostanie ujawnionych sporo informacji o geassie i całej tej otoczce. Podobno. Ale dobrze by było, a i spekulacje na nowo by roznieciło bądź rozwiało.

A i mały dodatek! ~~
Gdyby Kallen się zgodziła...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2008, 20:20   

Nanami napisał/a:
I ja też chce więcej interrakcji Leloucha z C.C., brakuje mi strasznie tej specyficznej więzi miedzy nimi. BARDZO.

O tak!

Ogólnie chcę więcej C.C. w CG.

Zresztą jak na jedną z głównych i kluczowych postaci, wydaje mi się być trochę pominięta. C.C. od początku pełni raczej rolę cichego obserwatora, działa z boku, i jak na razie jej rola w II sezonie polega głównie na ukrywaniu się. No, od czasu do czasu możemy ją zobaczyć w akcjach komediowych.
Jest to bardzo tajemnicza i interesująca postać, dlatego mam nadzieję, że jeszcze ją rozwiną.

A tu bonusik nr 2...
Three Ladies...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Liquid.pl
Gość
PostWysłany: 22-05-2008, 20:23   

Lena100 napisala
Cytat:
Więc właściwie to jego postać tak przykłuwa uwagę, ja go po prostu uwielbiam! Nawet jak morduje, poświęca ludzi , wykazuje się egoizmem i pokopaną ideologią. Do tego dochodzi C.C ze swoim specyficznym charakterkiem.


Czyżbyś chciała być nim i mordować czy może C.C. by być koło osoby którą byśmy chcieli być.
W każdym z nas drzemie morderca a to anime pokazuje że z łatwością moglibyśmy być Lolem (może bez jego geniuszu wykreowanego zresztą) , tyle że w wersji normalnej, zwykłymi mordercami, w końcu jesteśmy drapieżnikami.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 22-05-2008, 20:44   

Lolo? Lol, eL, Lolek, tegoroczna matura z polskiego... A, Rolo! wcale bez ironii

Jak dla mnie C.C. chcąc nie chcac musza wkręcić do głównej osi fabuły, za dużo jest pytań odnośnie jej osoby, poza tym biorąc pod uwage schemat R2 wzorowany na R1 to za niedługo mozemy się jakiejś uroczej scenki doczekać.

To, że ubóstwiam CG nie znaczy, ze moje granice etyki i moralności nie zgrzytaja podczas seansu. Na dodatek często.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 22-05-2008, 20:48   

Mnie z tego odcinka bardzo podobała się scena z Kallen.
Spoiler: pokaż / ukryj
Miałem nadzieję na to że poprawi kopniakiem z kolana, bo mu się należało...
Cóż, dostałem chociaż połowę tego co chciałem :>

Ale najcenniejsze było
Spoiler: pokaż / ukryj
to jak CC reagowała na Kaguyę.
To było normalnie boskie! *__*

Co do Suzaku/Nunnaly, to uważam że
Spoiler: pokaż / ukryj
obecna sytuacja jest dość naturalna przy tak nadopiekuńczym braciszku jak Lulu. Pytanie tylko, czy przetnie pępowinę czy będzie "to ja wiem lepiej". Z drugiej strony, chyba nikt po stronie Brytanii nie chce sukcesu nowej polityki... bo to de facto podważyłoby linię polityki Karolka! Wydaje mi się że Lulu to widzi, przyjmuje że Nunnaly jest wykorzystywana (Suzaku zresztą też) i kiedy gra się zakończy, oboje przyznają mu rację. Co do Rolla... niedobrze, taki planista i analityk jak Lulu powinien zauważyć że Rolla lepiej przekabacić trwale niż zWiPować...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 22-05-2008, 23:58   

Gość napisał/a:
Czyżbyś chciała być nim i mordować czy może C.C. by być koło osoby którą byśmy chcieli być.
W każdym z nas drzemie morderca a to anime pokazuje że z łatwością moglibyśmy być Lolem (może bez jego geniuszu wykreowanego zresztą) , tyle że w wersji normalnej, zwykłymi mordercami, w końcu jesteśmy drapieżnikami.

Jest po prostu pewien typ postaci, które w takich "baśniach" jak CG się uwielbia, a w realnym świecie żywiłoby się do nich nienawiść. Co więcej, śmiem twierdzić, że gdyby ta seria była nakręcona, a nie zanimowana, to Lulu nie budził by w najmniejszym stopniu mojej sympatii, bo sceny, w których kogoś "poświęca dla wyższego celu" zbyt silnie by na mnie działały. To wszytsko jest piękne dopóki jest mało realistyczną, rysunkową opowieścią. I zapewniam, że mam opory przed zabiciem pająka, staram się nie deptać mrówek, a jak kot przyniesie mi martwą mysz to go ochrzaniam :)
Mnie też często coś nie pasuje w postępowaniu głównego bohatera, a czasami jestem skłona przyznać mu rację.

PS: Nanami, czy w Twoim podpisie, oprócz C.C, jest Amber z Darker than BLACK, czy ktoś jeszcze inny? Nie jestem pewna do końca...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 33 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group