FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-06-2008, 11:08   

Shizuku napisał/a:
Miałaby tą samą komórkę przez 8 lat? I jeszcze zdjęcie kogoś kogo nawet nie zna? Nie za naciągane mi się to wydaje.

Zdjęcie na komórkę przecież można wysłać też z innej komórki albo wyciągnąć z komputera. Jak dla mnie najbardziej prawdopodobne wydaje się, że Anya miała folder z archiwalnymi zdjęciami całej rodziny królewskiej (jako członek Rounds pewnie nie miała problemu z ich zdobyciem) i przy przeglądaniu zdjęć z Festynu skojarzyła obecnego Leloucha z jego młodzieńczą wersją.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 17-06-2008, 11:09   

Co do zdjęcia małego Lulu, to chwile wcześniej Suzaku komentuje, ze nie daje nikomu zachować ni krzty prywatności. Czyli ja dalej obstawiam, że to zdjecie ze zdjecia. Byłoby śmiesznie, gdyby oryginał zdjecia miała Nunnally i codziennie wieczorem je sobie oglądała >D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 17-06-2008, 11:53   

Nanami napisał/a:
Byłoby śmiesznie, gdyby oryginał zdjecia miała Nunnally i codziennie wieczorem je sobie oglądała >D


Przyznam, że mnie na chwilę zawiesiłaś. Oj faktycznie, BYŁOBY śmiesznie, bardzo śmiesznie. Ale mi mimo wszystko wydaje się bardziej prawdopodobne, że Anya po prostu ma folder ze zdjęciami rodziny królewskiej. To wydaje się najmniej przekombinowanym i dość naturalnym rozwiązaniem. Poza tym nie można wykluczyć, że Anya to klasyczny Geassowy fangirl, nie wiem, jak Wy, ale ja mam dość pokaźny folder z fanartami z CG >D

Natomiast na prawdę nie wiem, jak rozsądnie można rozwiązać tajemnicę Lulu w Ashford... Klon odpada, Rolka odpada bo siedzi obok, Sayoko wydaje mi się tak samo niedorzeczna, jak nowy Geass... Chociaż ze wszystkich hipotez najbardziej kusząca wydaje mi się taka z Geassem pozwalającym korzystającemu upodobnić się do wybranej osoby. I niech ten drugi Luluś będzie pionkiem V.V.... byłoby ciekwie ^^. Ale w sumie ta wersja też jest przekombinowana i niezbyt do mnie przemawia... Choć wersji z teleportami w świątyniach, z których korzysta Lulu nie zaakceptuję, dopóki nie zobaczę. Co do samych teleportów - możliwe, choć wydaje mi się, że jest to raczej drugorzędna funkcja tych świątyń.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-06-2008, 12:48   

Nanami napisał/a:
Byłoby śmiesznie, gdyby oryginał zdjecia miała Nunnally i codziennie wieczorem je sobie oglądała >D

Hmmm, tylko problem polega na tym, że Nunnaly nie może go oglądać, gdyż zwyczajnie jest niewidoma...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
f Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2008, 14:15   

Jako że to mój pierwszy post to serdecznie wszystkich witam.

Przechodząc do meritum nikt nie powiedział, że wydarzenie, które ujrzeliśmy na końcu z Lulu w Ashford jest umiejscowione w czasie zaraz po wcześniejszej scenie, a nie np. dzień póżniej zwłaszcza że nawet uwzględniając różnice w długości geograficznej tych miejsc to jednak w Ashford był środek dnia. Ponadto w komunikacie w wiadomościach prezezter powiedział, że Zero zostanie stracony w Chinach, co jak na mój gust świadczy o tym że jest już pojmany.

Jeżeli miałbym spekulować to myślę że to XingKe w stroju Zero zostanie stracony jako, że i tak najprawdopodobniej czas życia jaki mu pozostał jest nie długi.

I jeszcze co do pytania dlaczego Lulu nie użył geass'u na TianZi to myslę, że póki co cały czas planuje ukrywać, że odzyskał pamięć, a to raczej od razu by go wydało.

Tak btw to też mam nadzieję że trochę zmniejszą ilość czasu poświęconą walkom na mechy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-06-2008, 14:47   

f napisał/a:
Ponadto w komunikacie w wiadomościach prezezter powiedział, że Zero zostanie stracony w Chinach, co jak na mój gust świadczy o tym że jest już pojmany.

Pewnie kwestia tłumaczenia - w wersji Eclipse stwierdza, że Zero pod drugiej stronie oceanu najprawdopodobniej doświadcza swych ostatnich chwil - co dobrze oddaje krytyczną sytuację, w jakiej się znalazł.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 17-06-2008, 15:43   

U mnie w tłumaczeniu podobnie, komentatorka skwitowała tylko, że wszystko wskazuje na to, że słynny Zero, wyzwoliciel Japonii, spotka swój koniec po drugiej stronie oceanu. Biorąc pod uwage, ze zostali zagnani w slepy zaułek, to całkiem naturalne stwierdzenie.

Co do "teleportu" to jeszcze się okaże, że my kombinujemy ile wlezie, a twórcy zaserwuja nam jakiś całkiem oczywisty trick.

Shizuku napisał/a:
Nanami napisał/a:
Byłoby śmiesznie, gdyby oryginał zdjecia miała Nunnally i codziennie wieczorem je sobie oglądała >D

Hmmm, tylko problem polega na tym, że Nunnaly nie może go oglądać, gdyż zwyczajnie jest niewidoma...

Wrong, Nunnally doskonale mogłaby widzieć, tylko ze ma zacisniete powieki z powodu szoku spowodowanego ujrzeniem śmierci swojej własnej matki. Uraz psychiczny, nie fizyczny.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-06-2008, 16:15   

Cytat:
Wrong, Nunnally doskonale mogłaby widzieć, tylko ze ma zacisniete powieki z powodu szoku spowodowanego ujrzeniem śmierci swojej własnej matki. Uraz psychiczny, nie fizyczny.

O ile dobrze pamiętam, to poprzednio podawałaś tą informację jako plotkę/domysł ;)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-06-2008, 16:31   

O to mnie właśnie zastanawia. Nawet jeśli Nunnaly jest niewidoma, to czemu ma zamknięte powieki? Ślepi chociaż czasami je otwierają. W ogóle w anime już tak jakoś się przyjeło, że niewidomi zawsze mają zamknięte oczy. W Slayersach było tak samo. No może niedługo coś o tym powiedzą. Chciałabym zobaczyć jak Nunnaly otwiera oczy...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2008, 16:36   

To info jest na wikipedii, ale skoro tworzą ją ludzie to może być to zarówno prawda jak też wymysł. Swoją drogą śmiesznie to by było wtedy, gdyby Nanaly w tajemnicy przed wszystkimi otwierała czasem oczka i świetnie orientowała się w całej sytuacji. Albo lepiej. Ostatni odcinek, zbliżenie na Nanaly, otwiera oczy a tam.... geass. Muhahahaha.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 17-06-2008, 17:57   

Przejrzałam jeszcze raz pierwszy sezon, podczas pierwszej retrospekcji dotyczącej zamordowania księżnej Marianne są róznież komentarze osób postronnych z arystokracji i jeden z nich o tym mówi. Sam Lelouch obiecał Nunnally, ze gdy wreszcie otworzy oczy, to zobaczy piękny świat, który on dla niej stworzy.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-06-2008, 18:02   

Powie mi ktoś, jaki tytuł nosi hymn Brytanii (bo jak domyślam się, tym właśnie jest ten chóralny kawałek grany podczas pogrzebu i audiencji kilkuletniego Lalusia u Cesarza)? Całkiem miła dla ucha kompozycja.
Powrót do góry
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 17-06-2008, 18:12   

Ten kawałek nosi tytuł All Hail Britannia!!! (autorstwa Nakagawa Koutarou) (prawdopodobnie o to chodzi, choć nie jestem pewien, bo nie mam na dysku 1 sezonu, więc nie sprawdzałem)

_________________
...


Ostatnio zmieniony przez Vodh dnia 17-06-2008, 18:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 17-06-2008, 18:14   

Grisznak napisał/a:
Powie mi ktoś, jaki tytuł nosi hymn Brytanii (bo jak domyślam się, tym właśnie jest ten chóralny kawałek grany podczas pogrzebu i audiencji kilkuletniego Lalusia u Cesarza)? Całkiem miła dla ucha kompozycja.

All Hail Brittania!!! - OST1.

Edit: Vodh mnie uprzedził, no XD

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 17-06-2008, 20:28   

Buuu ja też, chciałam powiedzieć, ostatnio słucham OSTa z Code Geass.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 48 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group