FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 11-01-2008, 21:16   

Wiecie - w sumie zgadzam się z Wami (mam tu na myśli cintrę, Salvę czy osk). Przyznaje, że nie starczyło mi cierpliwości do tej serii, ale nie sądze bym jeszcze kiedyś ją obejrzała. Po prostu szybko mi się nie spodobała :)

Wasze argumenty są naprawdę dobre i dzięku osk trochę dowiedziałam się więcej, do czego nie miałam cierpliwości nie miałam oglądać. Lekko ironicznie się uśmięchnełam przy tym jakoby to anime pokazywało intrygii polityczne, bo po takiej konwencji bym się nie spodziewała - choć przyznaje, że obejrzałam tylko 2 odcinki i nie powinnam czepiać się czegoś czego nie widziałam :) to anime wchodzi aż w tak głebokie aspekty życia, nie spodziewałabym się! moja wredna natura ahh

Co do Death Note - ten zarzut o jednotorowości jego myśli. Jak dla mnie tworcy skupili się w tym co najważniejsze. Jego życie było nudne i dzięki temu dziennikowi wreszcie się wykazał - a że cały czas o tym myślał, z taką rzeczą też myśle bym miała lekkie schizy. Zresztą lubie mięc jakiś wstęp raczej do postaci, choćby jakby najmniejszy ale mieć, bo przedstawienie tak postaci jak Lulu powoduje że automatycznie się czepiam, a że naturę mam ciętą to wychodzi jak widać.

Słowem fajnie, że przynajmniej inni spędzili przy tym miłe chwile :) pozostanę jednak gorącą zwolenniczką Death Note a Code Geass zostawiam innym

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 11-01-2008, 22:31   

Wiesz, ja miałam bardzo podobne do Twoich odczuć po pierwszych odcinkach i przemogłam się do tego 4... potem 5... a potem poszło już jak z górki :) Ogólnie do tytułu podchodziłam jak pies do jeża, bo pierwsze oglądałam Darker than BLACK i o Code Geass dowiedziałam się jako o serii, w której jest "klon" Amber wnioskując po fryzurze i kolorze włosów, nie lubie mechów, nie przepada(ła)m za politycznymi intrygami, denerwował mnie "rycerz na zawołanie" Suzaku, absurdalność CC (w jednym epku jest ratowana jak jakas wydelikacona księżniczka, a w kolejnych okazuje sie wyzuta z szacunku do innych ignorantka ;)) , różowowłosa księzniczka, a jak zobaczyłam Leloucha w stroju Zero, to o mało nie spadłam ze stołka i nie zachichotałam się na śmierć i tak dalej... No ale naprawde warto dać szansę temu anime.

A co do wieści o nowej serii to ANN wskazuje na date 2008-04-06 ^^


_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Filippiarz Płeć:Mężczyzna
baka ketsu


Dołączył: 26 Gru 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2008, 22:40   

Nie przesadzajcie z tym "naprawdę warto", bo ja obejrzałem całość i tego żałuję, coś lepszego mógłbym w tym czasie obejrzeć.

_________________
Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
69048
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-01-2008, 22:52   

Naprawdę nie widzę przesady w stwierdzeniu "naprawdę warto", które pada z ust osoby tak uważającej.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 11-01-2008, 22:56   

Czyli fakt że seria mi się podoba i widzę w niej wiele zalet mam uznać za przejaw własnego złego gustu i nie uwzględniać tego jeśli ktoś uważa inaczej, czy tak ? Ciekawe podejście. Nikt tu nikogo nie zmusza, nie mam aż takiej mocy żeby nakazać komuś oglądanie serii bo uważam anime za niezłe. Wybacz ale jeśli po połowie serii dalej nie poczułeś, że to "jest to" to nie jest to wina ludzi, którym seria się spodobała. Jeżeli uważam, że jakaś seria w moim mniemaniu zasługuje na uwagę, to napiszę to. A czy komuś się gusta z moimi zbiegną czy nie to już dla mnie nie ma znaczenia. Nie skoczę z mostu z tego powodu.

Nanami a wiesz, że ja skojarzenia z Amber miałam dopiero jak mi brat zwróił na to uwagę ? Obie postaci prezentują podobny typ i zastanawiam się której bardziej nie lubię. Ale chyba jednak Amber. CC... nie, obie sa dla mnie na tym samym miejscu i traktuję je tak samo. Bardzo nie lubię tego typu bohaterek. Nie ufam im i nigdy nie umiałam wykrzesać z siebie nawet odrobiny sympatii. CC podczas oglądania mi nawet stosukowo mało przeszkadzała ale po pewnym czasie coraz bardziej wyłazi moja niechęć.

Nie mogę się doczekać drugiego sezonu... Chociaż prawdę mówiąc nieco się boję. Ostatnio bardzo przykro się rozczarowałam jednym sequelem i nie wiem czy nie zostawić tego tak jak jest, zawsze lubiłam otwarte zakończenia... ^^ Chociaż znając siebie (po zobaczeniu NOWEGO Suzaku) jakie by to nie było, obejrzę.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 11-01-2008, 23:27   

No no, jedno anime a ile kontrowersji i emocji :) a to malutki plus dla tej serii z mojej strony ;)

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Filippiarz Płeć:Mężczyzna
baka ketsu


Dołączył: 26 Gru 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2008, 23:36   

Krew_na_scianie, nie słuchaj ich, naprawdę nie warto tego oglądać. Oglądnij sobie dwa ostatnie odcinki - te są nawet fajne, bo tam popuszczono cugli temu teatralno-parodystycznemu stylowi, a i fabuła się tam wykoleja ze sztampy i te końcowe kilkadziesiąt minut nie jest w tym samym stylu jak początek i cała reszta.
Nic w ten sposób nie stracisz, być może cokolwiek wyniesiesz ciekawego z tej serii, a i czas zaoszczędzisz. Ja oprócz tych dwóch ostatnich epów, już niemal nic z tej serii nie pamiętam, chociaż ledwie 3 miesiące temu to oglądałem... Mechy latały za świętą marchewką, ludziki o czymś gadały, a wszystko to w tym samym stylu jaki widziałaś na początku - nic ciekawego i godnego zapamiętania.

_________________
Quidquid Latine dictum sit, altum videtur.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
69048
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2008, 23:48   

Zachęcony bardzo pozytywnymi recenzjami, zabrałem się za Code Geass, i niestety, jestem raczej zawiedziony.

Bohaterowie... w zasadzie można podzielić ich na dwie grupy - Lelouch i cała reszta, przy czym "cała reszta" to typowy zestaw, poskładany z różnych anime. A Lelouch... powiem tak - interesujący jest sposób, w jaki ten bohater został przedstawiony. Otóż twórcy starają się nam wmówić, że bohater ów jest bardzo inteligentny, unikając jednakże pokazania owej inteligencji w działaniu (pamiętacie bitwę na początku? widzimy, że ruch oporu wygrywa, ale nie widzimy jak). Jestem w stanie to zaakceptować - nie każdy scenarzysta to Conan Doyle czy Dumas, nie tak łatwo stworzyć postać sprytniejszą od siebie. Ale doprawdy, raz na jakiś czas mogliby wysilić się, i pokazać szczegóły, tak dla uwiarygodnienia postaci... Aczkolwiek, muszę przyznać że Lelouch i tak wypada niezwykle korzystnie na tle przeciętnego bohatera shonenówki, czy mangowego ciamajdy.

Oprawa graficzna jest bez wątpienia bardzo dobra, a że lubię twórczość CLAMPa, projekty postaci oglądałem z przyjemnością. Niestety, dobre wrażenie psuła kiepska animacja; lazy animation było zdecydowanie nadużywane. Ładne - ale statyczne - tła, dziwnie ruszające się mechy (niekiedy sprawiały wrażenie, jakby walczyły stojąc nieruchomo), unikanie scen z większą ilością ludzi, ascetyczne wnętrza, częste powtarzanie pewnych animacji - pojedynczo i używane z umiarem, nie szkodzi. W CG tych chwytów było stanowczo za wiele, na tyle dużo, że zacząłem je zauważać - a zazwyczaj tego rodzaju subtelności do mnie nie docierają.

A fabuła? Cóż, po czterech odcinakach odpadłem, a to stanowczo za mało, aby cokolwiek powiedzieć na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
osk Płeć:Mężczyzna
nareszcie zakochany


Dołączył: 08 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2008, 10:45   

Teukros napisał/a:
Otóż twórcy starają się nam wmówić, że bohater ów jest bardzo inteligentny, unikając jednakże pokazania owej inteligencji w działaniu (pamiętacie bitwę na początku? widzimy, że ruch oporu wygrywa, ale nie widzimy jak)


Muszę się nie zgodzić. Rebelianci wygrywają gdyż Leluch zdobywszy mecha Brytanii wie gdzie znajduje się wrogie jednostki, słyszy rozkazy i może koordynować terrorystów. Marzeniem każdego taktyka jest wiedzieć gdzie znajduje się wróg, dokąd zmierza i jakie jest jego zadanie. Mając takie dane nawet Polska armia by wygrała :)
Co do Twojej oceny tego, że Leluch nie pokazuje swojej inteligencji to uwierz że później wykręca niezłe wałki np. z Mao.

Teukros napisał/a:
częste powtarzanie pewnych animacji

Tego też nie zauważyłem :P

_________________
Fly high - no storm can last forever.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 12-01-2008, 13:07   

Salva napisał/a:
Nikt tu nikogo nie zmusza, nie mam aż takiej mocy żeby nakazać komuś oglądanie serii bo uważam anime za niezłe.

Przydałby się Geass ;)

Ja tam zawsze lubiłam kontrowersyjne anime i zazwyczaj one mi przypadały do gustu (na przykład Twelve Kingdoms) pomimo ze sporej czesci widowni coś bardzo przeszkadzało w odbiorze. Nie mozna zaprzeczyć, ze Code Geass ma baaardzo specyficzny sposób prowadzenia fabuły, postaci i tak dalej. Może sęk tkwi właśnie w głównym bohaterze, który z pewnoscia w przecietnej serii grałby "tego złego". Jak dla mnie to jest jeden wielki błazen i dziecior, ale ze swoim niesamowitym charakterkiem.

A co do CC i Amber... umiarkowanie lubie takie postaci. To znaczy lubie obserwować ich poczynania i intrygi, ale zawsze traktuje je z dużym zapasem nieufności.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 12-01-2008, 13:21   

CC jest genialna - zimna, cyniczna, dowcipna i egoistyczna. Idealna partia dla Lulusia - podejrzewam, że każda inna niewiasta (cholera, ja już się nie oduczę tego słowa) wytarłaby podłogę kimś, kto nią manipuluje, a ona... W identycznym stopniu manipuluje nim. A do tego jest o wiele bardziej od niego dojrzała emocjonalnie.

Mam wrażenie, że jest podobnie ciekawa dla męskiej widowni, jak Lulu dla damskiej.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 12-01-2008, 13:44   

Filippiarz - nie martw się, jak już podkreśliłam nie planuje tego obejrzeć :) a te walki hmm jakoś nie przepadam za walkami mechów i tym podobnych, drugii odcinek nawet z tego powodu przewijałam do ciekawszych wątków więc tym bardziej podziękuje. Ogółem za długich walk zbytnio nie lubię (no chyba, że przystojnych panów!) - byłam ciekawa głównej fabuły, ale wyszło jak wyszło!

Znając całość mogłabym mieć bardziej wyrobioną opinię i nikt by się nie "czepiał", że widziałam za mało - ale fakt, szkoda mi czasu! :) Zwłaszcza, że mam ponad 13 pozycji innych anime zapisanych na kartce z cyklu które chce obejrzeć. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, po prostu szybciej doszłam do pozostałych pozycji :)

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 12-01-2008, 14:04   

Zacznijmy od tego że za bardzo nic nie pamietam z tej seriii. Jak juz bardziej utkwiły mojej pamięci złe rzeczy. Sam fakt tego stanu mnie dziwi. Nie powiem anime jest wciągającę.
Do teraz zastanawiam się jakim cudem Britanczycy podbili większość świata. Mieli świetnych naukowców, ale ci nie pokwapili się stworzenia zabezpieczenia w mechach przed wrogim przejeciem. Zamiast tego budowali nowe potężniejsze maszyny. W dodatku nie robili ich taśmowo. Nie dodawali nowinek do pozostałych mechów. Zaś generałowie kierowali swoimi jednostkami w stylu Huzia na Juzia. Brakowało zwiadu, siatki szpiegowskiej, oraz wykorzystywania innych możliwości bojowych (ostrzału artylerii, rakiet dalekiego zasięgu). Daleko im do generała Thrawna. Dla mnie Lelouch jest najbardziej znośną postacią, ale nie jest on geniuszem. Za bardzo myśli on szachowo. W tej grze są zasady, a na wojnie nie. Tutaj właśnie pojawia się jego człowieczeństwo. Druga sprawą jest u niego brak bewzględności tej, której miał Kira. Reszta bohaterów denerwowała swoim byciem, lub antyracjonolnością.
Podczas oglądania ani razu sie nie zasmiałęm się. Najwyrażniej poczucie humoru code nie trafiło do mnie. Za mało mechów ogladałęm albo za bardzo skupiłem się na warstwie sensacyjnej. Porównaniu z innym seriami Code Geas można obejrzeć. Najwyżej się nie spodoba. Gdyby nie końcówka nawet nie zainterysowałbym się przyszłym sezonem.

Musieli mieć dobrych ludzi od marketingu. Inaczej nie powstał na świecie sekta Geass.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 12-01-2008, 15:38   

Ysengrinn napisał/a:
CC jest genialna - zimna, cyniczna, dowcipna i egoistyczna. Idealna partia dla Lulusia - podejrzewam, że każda inna niewiasta wytarłaby podłogę kimś, kto nią manipuluje, a ona... W identycznym stopniu manipuluje nim. A do tego jest o wiele bardziej od niego dojrzała emocjonalnie.

Mam wrażenie, że jest podobnie ciekawa dla męskiej widowni, jak Lulu dla damskiej.


Może i dobrze do niego pasuje, ja nie toleruję żadnych par w Code Geass. Dla mnie te wątki są kompletnie niepotrzebne. Przy Euphemii zgrzytałam zębami. Po prostu nie pasują mi takie rzeczy w tej serii. Poza tym ciężko mi zaakceptować jakąkolwiek parę z CC bo nie lubię tego typu, ona jest niebezpieczna. Ale też miejmy nadzieję, że nie zmienią jej charakteru w drugiej serii bo przestanę ją szanować...

Ja bym powiedziała, że ona jest nawet lepsza od niego. Bo nie jest tu główną bohaterką (a przynajmniej nie do końca) i ma większe pole do popisu, zdecydowanie bardziej podoba mi się JEJ zachowanie. Co nie zmienia faktu, że uważam ten typ za niebezpieczny i jej nie lubię...

Nanami napisał/a:
Może sęk tkwi właśnie w głównym bohaterze, który z pewnoscia w przecietnej serii grałby "tego złego". Jak dla mnie to jest jeden wielki błazen i dziecior, ale ze swoim niesamowitym charakterkiem.


I dlatego tak bardzo mi się to podoba. W Death Note rzecz jest prosta, L przekracza pewne granice, ale wiemy kto tu jest ten "zły" (chociaż to jest śliski temat, zależny od światopoglądu). W Code Geass ciężko powiedzieć, kto tu jest w ogóle "dobry"... I dla mnie tu leży urok tego anime. Bo można sobie roztrząsać przeszłości/motywy/moralność bohaterów bez końca. I dla mnie to jest główny plus.

OffTop
Cytat:
niewiasta (cholera, ja już się nie oduczę tego słowa)


Nie oduczaj ! Urocza odmiana po ciągłym słyszeniu doprowadzającego mnie osobiście do wścieku słowie "laska", że o gorszych już nie wspomnę...

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-01-2008, 23:29   

Cytat:
Po prostu nie pasują mi takie rzeczy w tej serii.


Bez nich seria byłaby niekompletna. Gdy pokazuje się działania i intrygi jakichś osób w oderwaniu od ich życia uczuciowego to otrzymuje się zupełnie sztuczny i zniekształcony obraz.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group