FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 12-07-2008, 17:49   

Sola napisał/a:
a przed nią Nanami

Jej, to już wiadomo czemu Nanami jest chodzącym spoilerem... Po prostu podmieniła siebie na Nanally i wszystko kuma co się dzieje, zanim nas oświeci!

To, że rebelia poszerza choryzonty było dość do przewidzenia... w końcu Luluszowi na Japonii średnio zależy, on chce rozwałkować największe Imperium na świecie, więc im więcej rejonów ogarnie rewolucja tym lepiej dla niego. Właściwie to w serii 1 czułam lekki niedosyt właśnie dlatego, że wszystko działo się tylko w Japonii. A teraz mam nadzieję, że akcja będzie się też mieszać z wydażeniami np, w Europie! Byłoby fajowo... jakieś bliższe nam klimaty w wersji CG.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-07-2008, 17:56   

cesarz vedry napisał/a:
A ja byłbym zachwycony, gdyby walki mechów przenieśli w kosmos, chociaż ich część.

Nie tylko Ty "Your Highness". A co do obaw-pamiętacie jak wprowadzono latające Knightmare?
1. Pierwsza połowa pierwszej serii-mechy nie latają same, choć istnieją latające transportowce, przeznaczone specjalnie dla nich.
2. Końcówka tej serii-Lancelot dostaje moduł umożliwiający lot, Gawain ma ta opcje domyślnie.
3. Pierwsze odcinki r2-wyłącznie mechy "naziemne".
4. Bitwa na Pacyfiku-zdolność lotu maja wszystkie Knightmare KoR, w tym ulepszony Lancelot, a Guren MKII zostaje upgrade'owany do Guren Nishiki.
5. Bitwa w Chinach-wszystkie Knightmare siódmej generacji, w tym modele seryjne latają.

I jakoś nikt nie narzekał ;P

Nanami napisał/a:
...już od czasu opuszczenia Japonii przez Zakon powolutku rebelia zaczynała obejmować coraz to różniejsze i dziwniejsze miejsca. Poszerzać horyzonty. Może wyjść na orbitę okołoziemska (pamiętajmy jednak, że opening to średnio-wiarygodne źródło informacji jeśli mówimy o miejscach), ale na pewno nie będzie bezpośrednio głębiej penetrować kosmosu. Raczej do gry wejdą te wszystkie tajemnicze miejsca jak podziemia, pałac w miejscu-gdzie-nigdy-nie-zachodzi-słońce, królewskie włości, tajemnicza planeta i tak dalej.

W openingu pojawia sie Todou lecący w kierunku dziwnej "wieży". Ciężko mi uwierzyć, że coś takiego znajduje sie w podziemiach Order'u, wiec...

Acha, co do dziwnych scen z openingu (musimy sie przecież czymś zająć do jutra), czy ktoś rozpoznaje ten symbol. Wydawało mi sie, że to ten sam, który był na wrotach w Kaminejimie, ale pomyliłem sie.

strange.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 43,4 KB

Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-07-2008, 19:25   

Też na to zwróciłam uwagę i nie wiem skąd to jest. Ale można podejrzewać, że chodzi o Order, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Ewentualnie ze śwątynią/mieczem akashy/Bogami.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 12-07-2008, 19:33   

Tego symbolu chyba jeszcze nigdzie nie było.

Za to mam coś innego. W openingu migaja wrota w jaskini i przed nimi widac taka mała jakby piramidke. Na niej są też jakieś runy wyryte. Podczas pierwszego pobytu Lulu na Kaminejimie ta piramidka też tam była i to chyba ona aktywowała ta zapadnie, w ostatnim odcinku już jej nie było.

Kaminejima:
Ostatni odcinek pierwszego sezonu
Podczas pierwszej wizyty
Przybliżenie na runy piramidki
Aktywacja pułapki-zapadni
Nowy opening

Co do tego Toudou na openingu, to jak Cornelia pojawia się w tym mieście podziemnym z Bartleyem, to jest ukazana jakaś wielka podpora, ja mysle, ze to w razie konieczności pewnie może zmienić troche swoja funkcje i być obiektem obronno-atakującym widocznym na openingu.
Podziemne miasto
Scena z openingu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-07-2008, 19:42   

Cóż za spostrzegawczość. Na tą piramidkę zwróciłam uwagę w openingu, ale nie skojarzyłam, że była wcześniej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2008, 19:42   

A mnie zastanawia jedna rzecz, w podziemnych domach, wygląda na to, że pali się światło ^^, spójrzcie na okna,. Więc wysuwają się pytania i wnioski.

a) Kult wynalazł szybciej elektryczność od edka
b) Jacyś ludzie wciąż tam żyją, bo chyba nie zapomnieli zgasić świateł ^^

A więc, pojawić się może 3 armia w CG :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 12-07-2008, 19:50   

cesarz vedry, a bloków zwisających z sufitu to już nie zauważyłes? ;)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2008, 21:43   

Bloki w suficie... przecież to takie oczywiste ! Mnie intryguje elektryczność ! Zagadka ludzkości...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
VonHusarz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2008, 20:25   

Coz moge rzec na temat bogów i miasta orderu?

1.Piramida pokryta runami-teorie na temat kosmitów którzy dali nam cywilizacje i nauczyli wszystkie ludy świata budowy piramid.
2.Bogowie,walki w kosmosie-bogowie to kosmici
3.Order-grupa nadzorców,ludzi obdarzonych przez kosmitów mocami dzięki którym mieli kierować losami świata.
4.Charles jest podstacią pozytywną a zło które wyrządza jest konieczne aby ocalić ludzkość
5.W wielkim finale wszystkie mocarstwa ziemi zjednoczą się przeciw tajemniczemu,wspólnemu wrogowi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2008, 20:36   

News roku! Polska walczy u boku Zero!!!1111 *^_^*

A teraz informacje ważne dla fabuły z epa 14. Zamskuję jakby ktoś przypadkiem nie widział (w sumie trochę wcześnie).

Spoiler: pokaż / ukryj
Decyzja zapadła, Rollo musi zginąć (ale zapewne przyjdzie mu zginąć użytecznie i z hukiem). To tylko kwestia czasu i miejsca. Order poszedł do piachu. Trudno powiedzieć jak z V.V. tymczasem żyje (co jest raczej oczywiste, bo umrzeć przecież nie może). Suzaku jest sprytniejszy niż przeciętny miś i nareszcie doszedł do wniosku, że w sumie można by wyciągnąć w końcu informację z biednej Kallen, czy Lulu to Zero. A sam Lulu dostał się do strefy migających konturów postaci i czarno-białych obrazków z przeszłości itp. Co gorsza jest tam Charles, który twierdzi, że Lulu w najbliższym czasie dostanie oficjalną karę od taty. Kolejny odcinek będzie z serii tych głębokich, które odbywają się w podświadomości (chyba jedyny spoiler, w którym pokazali tylko jeden statyczny obrazek).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Liquid.pl
Gość
PostWysłany: 13-07-2008, 22:47   

omg - to co mi przychodzi na myśl teraz. (i cenzura ze trzeba czekać kolejny tydzień na dalszy ciąg)

Tu już się zaczynają wreszcie powolutku klarować tajemnice, miejmy nadzieje ze następny ep wyjaśni więcej. (suzaku musi dostać cancel-geasem i zostać zgeasowany ponownie, ale tym razem nie komendą "żyj" tyko "umrzyj")

Nie klniemy.

IKa
Powrót do góry
Panduska Płeć:Kobieta
;)


Dołączyła: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2008, 00:42   

*obejrzała kolejny odcinek CG*
Specjalnie postanowiłam uruchomić w nocy komputer i obejrzeć...

Malutka retrospekcja na początku. Odniosłam wrażenie, że V.V. niezbyt przepadał za Marianne. ^^"
No cóż, troszkę się porobiło. Kiedy na początku ujrzałam reakcję Lulu i sam fakt tego, że nic nie zrobił Rolo, to się zdziwiłam... Potem jednak coś mnie tknęło, że może nie do końca jest obojętny wobec tego, co się wydarzyło.

vries napisał/a:
News roku! Polska walczy u boku Zero!!!1111 *^_^*

A jak to zobaczyłam, to z krzesła spadłam. Dwukrotnie oglądałam ten fragment, zrobił na mnie jednakowe wrażenie. ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-07-2008, 08:58   

vries napisał/a:
News roku! Polska walczy u boku Zero!!!1111 *^_^*

*kwiczy tak głośno i długo jak może*

W XIX w. słynne było twierdzenie, że Włosi i Polacy to urodzeni rewolucjoniści, więc to chyba stąd. Mam tylko nadzieję,że w Code Geass Polska dysponuje lepszą armią niż w rzeczywistości.

Suzaku - powrót do Dark Bish Mode korzystny. Zawsze najlepiej sie prezentował jako nie cofający sie przed niczym mściciel. Kompletnie nie rozumiem po co, po dwóch pierwszych odcinkach r2, przerobiono go ponownie na cukierkowego rycerzyka. No i tylko Karen szkoda - potraktowanie ją refrenem to przesada.

Wygląda na to, że w następnym odcinku ("World of C.") będzie wielka retrospekcja dotycząca C.C., Charlesa i Marianne - yes, yes, yes!
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-07-2008, 10:24   

Wszystko pięknie....ale czemu razem z Włochami? Gorszych sojuszników nie mogli nam dołożyć?

Wracając do odcinka - sporo się wyjaśniło a propos C.C. Wiadomo już, kto był szefem całego Gniazda i kto kogo z tego stanowiska wykopał. Piękny come back miała Cornelia, nie powiem. Do tego Nina, wreszcie zachowująca się normalnie. Suzaku to ja bym już chyba ugotował we wrzącym oleju (i to bardzo powoli) - Refren na Kallen? Przesada.

Końcówka zbliża mnie do przekonania, że jednak druga seria może być ostatnią - akcja nabiera tempa i wszystko powoli robi się jaśniejsze. Zakon radzi sobie bez Kallen, mając na składzie Jeremiaha (który może nie jest fanserwiśny, ale...).

Ciekawostką było zebranie rodzinne na początku - C.C., Marianne, V.V. i Charles. Tak się zastanawiam, czy aby to nie było tak, że Marianne i Charles nic do siebie nie mieli, ba, mogli się nawet kochać, ale V.V. i C.C. oraz ich prywatna rywalizacja doprowadziły do śmierci Marianne. Zabawnie by było, gdyby okaząło się, że właśnie C.C. odpowiada za śmierć matki Lulu - w końcu pokazała już w pierwszej serii, że wykorzystane i niepotrzebne narzędzia odrzuca bez skrupułów.
Powrót do góry
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2008, 11:36   

Śliczny odcinek dużo C.C Yes

Lulu coś zwleka z zabiciem Rolo, wiem że chcę go najpierw wykorzystać, ale mam wrażenie że Rolo w końcu się zorientuje i zwłoka zemści się na Lulu.

Suzaku zdobywa kolejne punkty do hipokryzji, ostatecznie więc to nie on zmieni Brytanie a Brytania jego, co mnie cieszy bo mroczny Suzaku jest zdecydowanie lepszą opcją niż Suzaku słodki rycerzyk. Zastanawiam się już tylko jak nisko może jeszcze upaść zanim się seria skończy.

Lulu zaczyna być coraz bardziej bezwzględny i okrutny (upodabnia się do tatusia), po reakcji żołnierzy Black Knights, na masakrę wygląda na to że w przyszłości w mogą wystąpić drobne problemy w związku z tym wydarzeniem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 62 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group