FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  słów kilka o hip hopie
Wersja do druku
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2006, 23:46   

Cytat:
Więc dla wszystkich obeznanych w temacie proponuje temat "kolaboracji gwiazd HH z światem muzyki pop" zarówno w USA jak "i u nas". Wiecie chodzi mi naprzykład o takie rodzynki jak kawałek Spood Dogga z Justinem Timberlakiem w kawałku "Sings" czy chociażby Fat Joe z Rickim Martiem - tytułu nie pamiętam nie dałem rady do końca teledysku. Albo w Polsce Natalii Kukulskiej z Tede(-uszem ;)). Czekam na opinie.

To już zależy od kawałka. Z załozenia taki kawałek jest nastawiony na zabawe i puszczanie w klubach i pod tym względem Snoop+Justin rządzą bo jak puszczam sobie ten kawałek w domu to chce mi się wskoczyć na parkiet. Podobnie Beyonce+Jay-Z - Crazy In Love i pewnie jeszcze kilka bardziej lajtowych utworów, których tytułów nie mogę sobie w tej chwili przypomnieć.

Tede i Kukulska mi się nie podoba. Kombi+Ascetoholix "Randez-vous" też (choć oryginał jak i w ogóle całe "stare" Kombi bardzo lubię). Ricky+ktośtam to też takie przedłużanie agonii Ricky'ego. Jego czas przeminął, ale póki jeszcze ktoś go pamieta to zrobił kawałek z popularnymi gwiazdami z popularnego teraz gatunku. I na tym to zazwyczaj polega...jedni się chcą wypromować przy okazji sukcesu innych, a wszyscy chcą przy okazji zarobić. Mi to nie przeszkadza dopóki kawałek jest fajny.

_________________
Evil Manga
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 25-05-2006, 15:15   

Dembol napisał/a:
To już zależy od kawałka. Z załozenia taki kawałek jest nastawiony na zabawe i puszczanie w klubach i pod tym względem Snoop+Justin rządzą bo jak puszczam sobie ten kawałek w domu to chce mi się wskoczyć na parkiet.


Tylko że na tej płycie jest też kilka świetnych imprezowych kawałków o wiele lepszy jest wg mnie "Let's Get Blown" bardziej lajtowy lżejszy, nie wspominając o wcześniejszych dokonaniach Snoop. Wiesz chodzi mi o to że dziwnie razem wyglądają członek Crispsów i gangsta raper w towarzystwie białego i piszczącego chłopczyka z Boys bandu, gdyby nie Neptunes jego solowe albumy przeszły bez echa, ale że chłopaki znają się na robocie to niestety powstała chociażby "Seniorita" i Justin znalazł się na fali.

Dembol napisał/a:
Podobnie Beyonce+Jay-Z - Crazy In Love i pewnie jeszcze kilka bardziej lajtowych utworów, których tytułów nie mogę sobie w tej chwili przypomnieć.


Beyonce jest o wiele bardziej wyraźna od pana Timberlaka :P, pozatym ona zdecydowanie czuję tą muzykę tzn. HH.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-06-2006, 03:12   

Jest pare spraw, do których chciałem wrócić i coś wyjaśnić, a teraz mam chwilke czasu.
Udai napisał:
Cytat:
Co do stanowiska Irian Baratai, faktycznie przytoczone przez ciebie cytaty należą do obiektu mojej szczerej niechęci, czyli do Hemp Gru, badziewnego pseudo hardcorowego "składziku" ulubieńców 13-14 latków, którzy właśnie przeżywają swój moment bunt. Polski HH ma właśnie z tym problem, żadko kiedy wykonawcy konstruują naprawdę kontrowersyjne stanowiska mówiące negatywnie chociaż o emocjonalnej kondyncji swojego pokolenia, korzystają za to z zapotrzebowania na przekorę, którzy sami nakręcają. Efekt jest taki że sami siebie paraodjują , bo już np mój 15 letni brat zawsze się z nich nabija, ja oczywiście mu wtóruje.

Nie wiem czy kiedykolwiek słuchałeś całej płyty Hemp Gru-Klucz, z której pochodziły zacytowane przez Irian Baratai piosenki (Nienawiść i Zjedz skręta) ale, na przykład porównując Klucz do płyty O.S.T.R.-ego-Jazzurekcja, to ogólne przesłanie i wcale nie chodzi tu o HWDP, jest raczej mocno zbliżone. Napisał bym jeszcze coś o tym nabijaniu się ale powiedzmy, że nie to jest meritum sprawy.
Ponadto
Udai napisał:
Cytat:
Widze że powoli koncepcja tego tematu polegająca na obronie HH przed jej zagorzałymi przecienikami się skończył, chyba jednak wszyszło na korzyść fanów prawdziwego i ambitnego HH.

Szczeże mówiąc to wątpie aby cokolwiek się zmieniło, ale jak tam chcesz. Poza tym ci jak to określasz "zagorzali przeciwnicy" w znaczej większości nie mają o tym (HH) żadnego pojęcia. Nie ma chyba sensu wieszać flagi i cieszyć się zwyciestwem bo jak dla mnie nigdy go nie było:)
Grisznak napisał/a:
A i owszem...pewnie to kontrowersyjne i niepoprawne, ale trudno mi traktować poważnie kogoś kto słucha disco polo albo hip hopu ( zwłaszcza tego "polskiego" ).

(żeby nie było, że to z palca wyssałem, cytat z tematu: "Dlaczego To oglądacie?" strona 7) I wiesz, nie chodzi o to, że mnie to rusza co ktokolwiek myśli o słuchaczach HH ale badzmy szczerzy, wszystkich nie przekonasz, bo nie każdy bedzie chciał rozmawiać albo nawet jeśli mu wszystko pięknie wytłumaczysz i tak stwierdzi, na przykład powyższe.

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2006, 19:46   

Kielon napisał/a:
Szczeże mówiąc to wątpie aby cokolwiek się zmieniło, ale jak tam chcesz. Poza tym ci jak to określasz "zagorzali przeciwnicy" w znaczej większości nie mają o tym (HH) żadnego pojęcia. Nie ma chyba sensu wieszać flagi i cieszyć się zwyciestwem bo jak dla mnie nigdy go nie było:)


Okey Kielon jeśli przeciwnicy nie mają wiedzy i argumentów to nie zasługują nawet na ich miano. Nie lubie HH bo jest - (tutaj wstawmy dowolny sterotyp) -, to nie argument ja nie lubie np. Heavy Metalu i potrafie to zargumentować. Poza tym nie wiem co rozumiesz pod pojęciem zwycieństwa - jakiejś jednomyślności i że np. wszyscy od jutra na tym forum zaczną słuchać i wyznawać HH, chciałem tylko udowodnić że ten nurt nie jest tak płaski i ordynarny jaki pokazuje go TV podałem tego przykłady i wg. mnie jest to jakiś sukces. Bo też nie bronie całego HH tylko tego który jest autentyczny albo mi się podoba, wiesz nie wszystko z naklejką HH "ma" mi się podobac mam prawo oceniać i mówić głośno gdy coś uważam za g***o.

No a teraz zacznie się temat rzeka ...


Kielon napisał/a:
Nie wiem czy kiedykolwiek słuchałeś całej płyty Hemp Gru-Klucz, z której pochodziły zacytowane przez Irian Baratai piosenki (Nienawiść i Zjedz skręta) ale, na przykład porównując Klucz do płyty O.S.T.R.-ego-Jazzurekcja, to ogólne przesłanie i wcale nie chodzi tu o HWDP, jest raczej mocno zbliżone. Napisał bym jeszcze coś o tym nabijaniu się ale powiedzmy, że nie to jest meritum sprawy.


Zdania co do Hemp Gru nie zmienie, z płytą mialem okazje się zapoznać i mogę powiedzieć że coś takiego to mogło by przejść w połowie lat 90 a nie w 2004 !! bo materiał jest wtórny, rymy słabe ,a podkłady średnie - w polskim świecie HH istnieje jakiś nie naruszalny dogmat wg. którego jak coś ma być Hardcorowe to można przymknąć oko na niedociągnięcia - nie wiem niby czemu. No i kwetia wizerunku medialnego wielokrotnie widziałem wywiady i fragmenty wypowiedzi z koncertów HG no i miałem dziwne wrażenie że Wilku jest mocno odurzony, piękne przesłanie dla dzieciaków z osiedla, daleko mu mądrości chociażby Guru i złotej zasady że trzeba być odpowiedzialnym za to co się mówi, bo dla niektórych młodych z blokowisk może być autorytetem pewnie jeszcze na to nie wpadł.

Wiesz Kielon filozofia HG to z jednej strony blanty, nienawiść do policji, pseudo mądrości dla młodych jak mają żyć a z drugiej np rady takie jak w kawałku złoty chłopak...

Cytat:
Z blokowiska małolat niespełna 16 lat
Cudowny dzieciak umysł młody wiedzy głodny
Wybrał kierunek odwrotny niż jego rówieśnicy
W pobliskiej okolicy od podwórka z dala od ulicy
Chłopak ambitny z domu był bidny
Chciał się wyrwać z getta za wszelką cenę
Skończysz szkołę zdać maturę
Iść na studia które umożliwiłyby mu
Lepszy byt start w życiu dały przywilej
Na tyle ile będzie go na to stać
By móc zostać być kimś jak człowiek żyć
W końcu stanąć na równe nogi
Wszelkie przeszkody pokonać schody
Zdobyć wysokie progi odnaleźć się w świecie
Surowych zasad do przesady chorych ideologii
Gdzie nie jeden postanowił zwątpił
On nie poddał się do końca wierzył w siebie
Dzisiaj spełnia się to marzenie jednak opłaca się do celu dążenie
Po tylu latach starań pan magister wykształcenie wyższe
W życiu stabilizacja satysfakcja z tego że do wszystkiego
Sam tam dokąd podążał dotarł
Jaki morał z tego że dla chcącego nie ma nic trudnego
Dziś daleko jutro blisko


Słowem mocno nie spójny koniunkturalizm na poziomie emocjonalnym 6 latka, w myśl zasady mówmy co chcą usłyszeć. A pomyślałeś kiedyś po co ci Hardcorowcy pchają się do TV - wg. mnie po kase a tytuł ich płyty nazwałbym raczej "kluczem do drogiej fury za granie farmazownów".

A teraz osobiste pytanie czy ty naprawdę indetyfikujesz sie z HG - nie widzisz tej miałkości i anachronizmu wylewającego się z tekstów. Może wzruszył cię teledysk z "to jest to" który jest afiramcją palenia skrętów i piękną sceną gdzie kopie się heroinistę złodzieja - słowem weź przestań, podoba mi sie też argumentacja hardcorowcow którzy tłumacza że "ziółka i inne używki" są dla "kumatych" ciekawe czy bycie kumatym się czuję to pewnie niezły dramat dla np. 13 letniego fana tego zespołu ( to chyba też w tym teledysku Wilku zamawia przez telefon za pomocą enigmatycznego szyfu narkotyki tylko ciekawe co chce, mówiąc "białe", bo "zielone" to chyba można się domyśleć - mam pomysł może urządzimy w tej sprawie ankiete na Tanuki).

Nie porónywałbym OSTR- a z HG nie ta liga. Ostry ciągle muzycznie poszukuje, ma świetnych producentów eksperymentuje z Jazzem - to ikona polskiego HH, pozatym jest osobowością, poczytaj z nim wywiady ma bardzo dużą wiedzę, zdrowe podejście, oczywiscie wiem że "pali" ale w wywiadach zaznacza że ludzi biorących ciężkie drugi trzeba leczyć w psychiatryku. Nie wiem może nie zauważyłeś ale jest też bardzo produktywny wydaje regularnie albumy nie pamiętam ile ich ma ale aktualnie możemy słuchać jego najnowszego "7". Co do przesłania może jest pare wspólnych stanowisk ale nie w tym stylu, a tak wogóle OSTR udeża bardziej w stronę metafizyki - panowie z HG nie wiedzą pewnie co to znaczy.

Cytat:
Grisznak napisał/a:
A i owszem...pewnie to kontrowersyjne i niepoprawne, ale trudno mi traktować poważnie kogoś kto słucha disco polo albo hip hopu ( zwłaszcza tego "polskiego" ).

(żeby nie było, że to z palca wyssałem, cytat z tematu: "Dlaczego To oglądacie?" strona 7) I wiesz, nie chodzi o to, że mnie to rusza co ktokolwiek myśli o słuchaczach HH ale badzmy szczerzy, wszystkich nie przekonasz, bo nie każdy bedzie chciał rozmawiać albo nawet jeśli mu wszystko pięknie wytłumaczysz i tak stwierdzi, na przykład powyższe.


Sam mówisz że nie masz problemów z samooceną, więc czemu przejmujesz się taką wypowiedzią - bądzmy szczerzy te nie poparte argumentami świadczą bardziej o ich autorach niż o nas fanach HH. Grisznak nigdy nie zabrał głosu w tym temacie poprostu tak sobie powiedział - zdarza się - może sprawdzi się z nami na argumenty ;) Tyle ...

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2006, 20:26   

Z mojej strony tylko jedno:
Udai napisał/a:
Nie lubie HH bo jest - (tutaj wstawmy dowolny sterotyp) -, to nie argument ja nie lubie np. Heavy Metalu i potrafie to zargumentować.

Nie lubię lodów z bakaliami - czy ja to muszę argumentować? Nie muszę, i nawet się nie wysilę na wstawienie czegoś, co od biedy można uznać za stereotyp (np. orzechy mi włażą między zęby :P).

Poza tym:
Udai napisał/a:
nie widzisz tej miałkości i anachronizmu wylewającego się z tekstów.

a z drugiej strony:
Udai napisał/a:
mam prawo oceniać i mówić głośno gdy coś uważam za g***o.

Widzisz, sprawa wg mnie wyglada tak, że troszkę sam sobie przeczysz w tym momencie. Jeżeli masz prawo coś uważać za, ekhm, "niegodne uwagi", to każdy inny ma prawo. Tak samo ma prawo uważać za świetne coś, co ty uważasz za niskie (polecam komentarze do recki Elfen Lied :D). I tak jeden lubi Hemp-Gru, inny nie - co tu więcej dodawać?

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2006, 20:47   

Lubienie jedna sprawa, każdy oczywiście ma prawo lubić co chce i za co chce. Jeśli jednak chce się przekonać innych do tego, że to co się lubi jest "wielkie", "godne uwagi", "nowatorskie", "nietuzinkowe" albo chociaż "na poziomie" itp to lepiej żeby można było to podeprzeć jakimiś argumentami, nie uważasz? ;)

PS: z ciekawością obserwuję ten temat. Przyznaję, Udai, że po raz pierwszy mam okazję zaobserwować HH przedstawiane w taki sposób.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2006, 20:56   

No, to niby co innego. Problem w tym, że nawet przy udowadnianiu wielkości dzieła każdy może je mierzyć inną miarką. Ktoś będzie uważał, że kreska w danym anime jest niezła i uzna to za argument in plus, ale ktoś inny powie, że taki styl nie jest wcale dobry i stwierdzi cos wręcz przeciwnego. Wg mnie "wielkość" dowolnego dzieła sztuki jest po prostu nazbyt względna, aby można ja było jakoś absolutnie ustalić. Innymi słowy - każdy argument może stać się przedmiotem kolejnego sporu, i tak to może wnikac w coraz głębsze szczegóły ;)

Swoją drogą to ja ten temat traktuję raczej jako sposób rozwikłania pewnych stereotypów krążących wokół hip hopu, a nie jako miejsce na przekomarzanie się, co jest lepsze :].

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kielon Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lis 2005
Skąd: Warszawa/Kielce
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-06-2006, 03:27   

Udai nie napisałem o Hemp Gru aby zmienić twoje zdanie na ich temat, moim zamysłem było raczej pokazanie tego co ty zrobiłeś, że tak na prawde jak głębiej poszukać to można znaleźć coś powiedzmy, że wartościowego w ich twórczości. A ponieważ wcześniej zostali pojechani to chciałem wyprostować tą kwestie.

Udai napisał/a:
A teraz osobiste pytanie czy ty naprawdę indetyfikujesz sie z HG

Nie, nie identyfikuje się z Hemp Gru. Tak na prawde to chyba z żadnym wykonawcą się za bardzo nie identyfikuje. Pare lat temu moim niekwestionowanym gugu było WWO (Jędker i Sokół), ponadto Paktofonika, K44, Pezet. Ale nigdy za bardzo nie identyfikowałem się z nimi (jeśli dobrze rozumiem znaczenie słowa identyfikować się, czyli to o co pytałeś). Ja to ja.

Cytat:
Nie porónywałbym OSTR- a z HG nie ta liga. Ostry ciągle muzycznie poszukuje, ma świetnych producentów eksperymentuje z Jazzem - to ikona polskiego HH, pozatym jest osobowością, poczytaj z nim wywiady ma bardzo dużą wiedzę, zdrowe podejście, oczywiscie wiem że "pali" ale w wywiadach zaznacza że ludzi biorących ciężkie drugi trzeba leczyć w psychiatryku. Nie wiem może nie zauważyłeś ale jest też bardzo produktywny wydaje regularnie albumy nie pamiętam ile ich ma ale aktualnie możemy słuchać jego najnowszego "7". Co do przesłania może jest pare wspólnych stanowisk ale nie w tym stylu, a tak wogóle OSTR udeża bardziej w stronę metafizyki - panowie z HG nie wiedzą pewnie co to znaczy.

Do tego wniosku doszedłem po przesłuchaniu Jazzurekcji i oczywiście różnice widać na pierwszy rzut oka, ale nie zaprzeczyłeś co do podobieństw przesłania. Nie chciał bym tu rozwijać tematu o nim, bo różni ludzie patrzą i czytają, niemniej jednak uważam, że jeśli weźmiemy te sensowniejsze rzeczy i porównamy to wyjdzie podobnie.

Udai napisał/a:
( to chyba też w tym teledysku Wilku zamawia przez telefon za pomocą enigmatycznego szyfu narkotyki tylko ciekawe co chce, mówiąc "białe", bo "zielone" to chyba można się domyśleć - mam pomysł może urządzimy w tej sprawie ankiete na Tanuki).

Nie wiesz co to jest "białe"?? Jak bardzo chcesz wiedzieć to ci na PW wyśle.
Cytat:
Sam mówisz że nie masz problemów z samooceną, więc czemu przejmujesz się taką wypowiedzią - bądzmy szczerzy te nie poparte argumentami świadczą bardziej o ich autorach niż o nas fanach HH. Grisznak nigdy nie zabrał głosu w tym temacie poprostu tak sobie powiedział - zdarza się - może sprawdzi się z nami na argumenty ;) Tyle ...

To nie jest kwestia przejmowania sie, chciałem poprzeć tylko jakimś przykładem moje zdanie dotyczące zwycięstwia które ogłosiłeś:) Mówiąc (pisząc) zwycięstwo miałem na myśli raczej uznanie kogoś kto słucha tej muzyki za normalnego człowieka, może nie przez wszystkich ale przynajmniej przez większość, bo różnie z tym bywa. A poza tym musiałem mieć jakis pretekst aby temat reanimować, nie?

_________________
To co kochamy mówi nam jakimi jestesmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7345867
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-06-2006, 09:01   

Kielon napisał/a:
Mówiąc (pisząc) zwycięstwo miałem na myśli raczej uznanie kogoś kto słucha tej muzyki za normalnego człowieka, może nie przez wszystkich ale przynajmniej przez większość, bo różnie z tym bywa.

ale zeby nie bylo, wiekszosc na tym forum uznaje kogos kto slucha HH za normalnego czlowieka, tak samo jak kogos kto slucha metalu czy Mozarta. natomiast NIE uznajemy za normalnego czlowieka kogos kto uwaza ze mozna pobic dzieciaka tylko dlatego ze nie zna kolorow klubu pilkarskiego, "bo to lekcja zycia". mam nadzieje ze roznica jest oczywista - i swiadczy tez o naszym wcale pozytywnym stosunku do HH (nawet jak go nie sluchamy/nie lubimy - bo nam np. linia melodyjna nie odpowiada) - bo nie uznajemy automatyczie kogos kto go slucha za bandyte i oszoloma.
Powrót do góry
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2006, 20:57   

BOReK napisał/a:
Widzisz, sprawa wg mnie wyglada tak, że troszkę sam sobie przeczysz w tym momencie. Jeżeli masz prawo coś uważać za, ekhm, "niegodne uwagi", to każdy inny ma prawo.


No nie dokońca ponieważ HG jest zajwiskiem toksycznym które źle przedstawia HH jako nurt muzyczny - już wcześniej pisałem o tym że szanuje undergroundowy uliczny odłam polskiego HH, ale pod warunkiem że jest szczery i nie pcha sie do mediów. Jeśli jednak przedstawiciele HG promują negatywny światopogląd to jako fan HH czuje się odpowiedzialny do tego by go skrytykować, mnie nie jest wszystko jedno. Myśle że dla każdy prawdziwy fan powinien wiedzeć że świat HH jest tak bogaty że szkoda tracić czasu na badziewny materiał, warto sięgnąć do klasyki w szczególności zaś do tej za oceanu.

Kielon napisał/a:
Udai nie napisałem o Hemp Gru aby zmienić twoje zdanie na ich temat, moim zamysłem było raczej pokazanie tego co ty zrobiłeś, że tak na prawde jak głębiej poszukać to można znaleźć coś powiedzmy, że wartościowego w ich twórczości.


Wiesz wydaje mi się że ci którzy jako wykonawcy źle świadczą o reprezentowanej przez nich kulturze nie zasługują na żadną wyrozumiałość. Polski HH ma to do siebie że istnieje w nim wiele kół wzajemnej adoracji w ramach współpracy między wykonawcami i HG korzysta z poparcia wykonawców o wiele bardziej wartościowych i zasłużonych dla tej kultury, dlatego fanowie tej muzyki czują się zmuszeni do akceptowania każdego ścierwa - ja mówie temu stop - nurt uliczno - hardcorowy przejadł się i skończył już dawno - poza tym płyty wszystkich tych wykonawców są do siebie łudząco podobne na poziomie tekstu i wątpliwego przekazu.

Kielon napisał/a:
Nie wiesz co to jest "białe"?? Jak bardzo chcesz wiedzieć to ci na PW wyśle.


Wiem Kielon :) cynizmem pojechałem, wydaje mi się że jak ktoś ma problemy ze sobą i ucieka w ciężkie narkotyki to nie powinien tego manifestować w TV wystawiając negatywną notę w oczach ludzi nie zorientowanych zarówno tej muzyce i jej faną. Nie wydaje Ci sie że nie istniał by mit idioty-fana HH, gdyby tacy "twórcy" jak HG znali pojęcie odpowiedzialności.

Kielon napisał/a:
Mówiąc (pisząc) zwycięstwo miałem na myśli raczej uznanie kogoś kto słucha tej muzyki za normalnego człowieka, może nie przez wszystkich ale przynajmniej przez większość, bo różnie z tym bywa. A poza tym musiałem mieć jakis pretekst aby temat reanimować, nie?


Ja zaryzykuje stwierdzenie że urzytkownicy tego forum - nie są aż tak skorzy do dyskryminacji ze względu na upodobania muzyczne, wydaje mi się że niejako na tym forum istniejemy w oderwaniu od "wyznawanej" przez nas filozofii muzycznej - ludzie nas nie widzą, nie wiemy jak wyglądamy i jesteśmy ubrani, nie ma więc problemu z pierwszym negatywnym wrażeniem (po mnie raczej widać że słucham HH - chociaż stylistycznie zawsze kieruje się w stronę bardziej finezyjną pod względem formy ubrań - kocham polskich urban-skate producentów, za tymi stricte HH nie przepadam dla mnie jest to zdecydowanie za ciężkie) - dzięki temu nasze posty i wypowiedzi mogą obok naszych ulubionych wykonawców - bronić dobrego iminenia HH na forum.

Bianca napisał/a:
mam nadzieje ze roznica jest oczywista - i swiadczy tez o naszym wcale pozytywnym stosunku do HH (nawet jak go nie sluchamy/nie lubimy - bo nam np. linia melodyjna nie odpowiada) - bo nie uznajemy automatyczie kogos kto go slucha za bandyte i oszoloma.


No i to właśnie bardzo zdrowe podejście do tematu, chociaż zapewniam że HH pod względem muzycznej formy jest praktycznie uniwersum nie ograniczonym, mógłbym się nawet założyć że jeśli podałabyś mi twój preferowany przez ciebie rodzaj muzyczny i wykonawców których słuchasz - to zaproponowałbym Ci coś co by Ci się spodobało - no chyba że preferujesz muzykę elektroniczą - a tak to wszystko ma swój jakiś odpowiednik pod względem stylizacji muzycznej - jazz, podkłady rockowe, country.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-06-2006, 21:25   

Udai napisał/a:
No i to właśnie bardzo zdrowe podejście do tematu, chociaż zapewniam że HH pod względem muzycznej formy jest praktycznie uniwersum nie ograniczonym, mógłbym się nawet założyć że jeśli podałabyś mi twój preferowany przez ciebie rodzaj muzyczny i wykonawców których słuchasz - to zaproponowałbym Ci coś co by Ci się spodobało - no chyba że preferujesz muzykę elektroniczą - a tak to wszystko ma swój jakiś odpowiednik pod względem stylizacji muzycznej - jazz, podkłady rockowe, country.

mozart? ;)
Powrót do góry
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2006, 22:00   

Bianca napisał/a:
mozart? ;)


aha ... ;)

To może rodzaj emocji jakie musi nieść dla ciebie muzyka + czy tolerujesz w takim razie muzyke "z tekstem" i co za tym idzie z przesłaniem. Pewnie jakbym pobuszował troche w playliście to znalazłbym coś stylizowanego na muzyke klasyczną ale nie wiem czy załatwiło by to sprawę.

P.S. tak na szybko przypmniał mi się utwór: LESZEK MOŻDŻER FEAT. GRAMMATIK & FENOMEN "Każdy ma chwile" - spokojny i wyważony, wiem że Możdzer to Jazz ale czuć tu powiew klasyki tak przynajmniej w odczuciu fana HH.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."


Ostatnio zmieniony przez Udai dnia 11-06-2006, 00:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-06-2006, 23:30   

Udai,

toleruje, ale ja ogolnie jestem dosc "wielobranzowa" jesli chodzi o muzyke - znaczy pod taki metal to mi sie tez czasem dobrze pracuje. natomiast lubie muzyke taneczna (w sensie walce i tance wegierskie a nie w sensie disco polo)...

a co do przeslania to nie szczegolnie - mimo wszystko wole kiedy ktos spiewa o tym co czuje albo cos opowiada niz stara sie do mnie doniesc jakas tresc.
Powrót do góry
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2006, 20:58   

Wiesz co Bianca nie rozmawiajmy o powietrzu - mam małą propozycję może zapoznaj się z poniżyszymi moimi propozycjami - będziesz wtedy mniej więcej wiedzieć o co chodzi w całej tej zabawie - oczywiście jeśli chodzi o ich dobór nie było tutaj mowy o przypadkowości, jest na niej tylko ten HH który nie posiada żadnej nie potrzebnej koniunkturalnej kontrowersyjności - tak wogóle to raczej klasyka. Kiedyś już podowałem takie zestawienia ale przyszedł czas na mały up-grade.

A Tribe Called Quest - Midnight
A Tribe Called Quest - Jazz
Gang Starr - Jazz Thing (Video Mix)
Gang Starr - Discipline (feat. Total)
Guru - Lost Souls
Guru - Keep Your Worries
Jurassic 5 - Quality Control
Jurassic 5 - Freedom
Kanye West - Jesus Walks
Kanye West - Roses
Talib Kweli - Get By
Streets - Dry Your Eyes
The Roots - The Seed (2.0) Ft Cody Chesnut
The Roots - Guns Are Drawn
The Roots - I Don't Care
Rakim - When I be On The Mic

Właściwie nie jest tego dużo, a sprawdzając te utwory można ostatecznie przekonac się o tym czy HH nie jest w żaden sposób dla ciebie atrakcyjny - nie ma tu propzycji aktualnych "gwiazd" - starałem się o dość duże urozmaicenie - nie ma tutaj również kawałków z pogranicza rapcoru (rap + pank / metal) nie chce przez to wprowadzać terminologicznego zamieszania.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2006, 20:51   

Tak sobie pomyślałem że spróbuje zmienić trochę formułę tego tamatu - chciałem się dowiedzieć co was w nim najbardziej irytuje ?? Interesują mnie jakieś w miarę konstruktywne powody - chce poprostu zaspokoić swoją ciekawość i poznać wasze opinie :)

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group