FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 44, 45, 46  Następny
  Kampania MAC na ziemiach Gondoru - Komentarze
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-01-2009, 22:45   

Costly: bardzo interesujący jest fakt, że w całym swoim poście nie odniosłeś się ani razu do żadnego z moich argumentów.

Cytat:
I mała uwaga. Człowiek inteligentny nie mówi o rzeczach, o których wiedzieć nie może. Między innymi odnośnie naszych lektur.


Człowieku, mam przecież oczy, umiem czytać, a nawet wiem, czym znaczenie wyrazu "argumentacja" różni się w języku polskim i angielskim. Nie umknęło mi, że:
- nie jesteście nawet w stanie rozpoznać fanfikowej mapy od prawdziwej
- nie znacie charakteru postaci pierwszoplanowych
- gubicie się w momencie pojawienia się postaci drugoplanowych
- popełniacie poważne błędy w wiedzy o settingu

Zamiast tego zwalacie się do Śródziemia z:
- byczą armią na pegazach i gryfach, z magami ala Dragonball, działami i Patriarcha Jeden Wie, czym jeszcze
- mega wypaśnym, latającym kościołem
- człowiekiem - teleportem
- porywającym tłumy swą charyzmą Kicem
- wskrzeszeniami
- masowo produkowanymi ognikami

Urządzacie sobie Diablo z Numerończykami w miejsce szkieletów i dwa razy oman nie niszczycie tego świata. I mnie śmiecie oskarżać o brak logiki i akcje godlike?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 20-01-2009, 23:07, w całości zmieniany 4 razy
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-01-2009, 22:48   

Przypomnę też, że część z Was wprost pisała, że nie czytała książek, ani nie oglądała filmu. W tym kontekście nie wiem, czemu zarzucasz Zegowi, że Was obraża - on tylko stwierdza fakt, o którym sami napisaliście.

PS: Wyjaśnij mi, co rozumiesz przez słowo "skorumpowany", bo że nie jest to słownikowa definicja, to wiem - ale nie rozumiem Twojej wypowiedzi, a chciałbym wiedzieć, o co się mnie oskarża.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 20-01-2009, 22:56   

A ja mam małą uwagę:
kic napisał/a:
Dlatego też motywacja ich do walki z przeciwnikami: Morodor i orki, Rohan i kawaleria, resztki Gondoru i materialiści, Isengard i spiskowcy, czy nawet wspierający ich Lorien i elfy, lub Moria i krasnoludy.

Fajnie wiedzieć, że ktoś postrzega Lorien jako wsparcie jakichś ludzkich sił... Dla ogromnej większości ludzi jest to las, do którego nie można wejść, a jak już się wejdzie, nie można wyjść. Nawet osoby wysoko postawione, które powinny wiele wiedzieć, mają bardzo mgliste pojęcie o tym, co się w nim znajduje, a nawet jeśli coś wiedzą, to podchodzą do Lorien z dużą nieufnością.
Na przykład na początku 2 tomu Eomer po spotkaniu z drużyną:

Tolkien napisał/a:
A wiec w Złotym Lesie naprawdę żyje pani, o której bają stare legendy! - rzekł. - Jak słyszałem, mało kto wymyka się z jej sideł. Dziwne czasy! Jeżeli u niej jesteście w łaskach, zapewne także snujecie sieci i rzucacie czary.


Albo Faramir snujący podejrzenia, że pobyt w Lorien przyniósł Boromirowi pecha i doprowadził go do śmierci.

Tolkien napisał/a:

Ludzie, którzy mają do czynienia z Mistrzynią Magii mieszkającą w Złotym Lesie wiedzą, że czeka ich mnóstwo dziwnych zdarzeń. Niebezpieczne jest dla śmiertelnego człowieka wychodzić poza granice podsłonecznego świata, dawnymi laty mało kto wracał stamtąd nieodmieniony, jak to teraz mówią... Boromirze! Boromirze! - krzyknął nagle. - Cóż rzekła Ci piękna pani, nad którą śmierć nie ma władzy? Co ci przepowiedziała? Co zbudziła w Twoim sercu? Czemuś zabładziłeś do Laurelindorenan zamiast prostą, własną drogą pocwałować konno przez step Rohanu i stanąć o poranku w progu rodzinnego domu?


Warto zauważyć, że Lorien sobie jest i dopóki nikt się do niego nie pcha, jest całkowicie niegroźne.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-01-2009, 23:31   

Ze względu na szacunek dla Alta wszystkie zarzuty skomentowałem za pośrednictwem PW. I tam też będę mógł podjąć dyskusje na ten temat, nie tu.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-01-2009, 23:49   

Ja chciałbym jedno zauważyć w sprawie tych koni. Otóż opracowany przezemnie pomysł udał się tylko dlatego, że a) miałem nazgula - koniarza b) miałem odpowiedni personel c) korzystałem z planu, który podsunął mi biolog, a konsultował drugi.

Co do reszty nie będę się kłócił, ale nie sądzę, żeby wam udało się tak błyskawicznie opanować konie. To się da robić jedynie tak długo, jak stanowią pędzone stado. Teraz, kiedy się zatrzymały rozbiły się na grupki i każdą musicie łapać osobno.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-01-2009, 23:53   

Dlatego właśnie dwie setki koni nam uciekło. A reszta na wąskiej drodze w górzystym (wciąż) terenie nie miała jak szybko uciec.

A jak chcesz, mogę Ci jeszcze dwie setki uciekających koni podarować.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 21-01-2009, 00:33   

Komentarz - bycie pod Okiem Saurona można wykryć (zwłaszcza jak się ma własną moc) - nie wiem jak to się ma do różnicy magii, ale myślę że można założyć że Fei czuł, że przez chwilę ktoś obdarzony mocą skądś na niego patrzył.

PS: odnośnie Uvathy - i przyszłych spotkań z Nazgulami. Nazgule właśnie dostały (a właściwie dostaną jak do mnie biedny Uvatha dotrze) rozkaz by nie strugać herosów, ale, jeśli będą musiały, jakby co, wycofywać się ze świata materialnego i tak uciekać. Czas na walkę jeszcze przyjdzie, a odtwarzanie materialnych form Nazgulom trochę czasu zabiera (a to już drugi przypadek w ciągu ostatnich dni... w sumie nadal mniej niż całą dziewiątkę na raz, jak w książce pod Rivendell, ale w obecnej sytuacji i tak nieco za dużo)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-01-2009, 10:39   

Velg napisał/a:
Dlatego właśnie dwie setki koni nam uciekło. A reszta na wąskiej drodze w górzystym (wciąż) terenie nie miała jak szybko uciec.


Wy się teleportujecie z tą armią, czy co? Przypominam: ostatnio byliście w Anfalas, dzień drogi od Ethelondu. Znajdujecie się na nizinie i równinie. Trzy dni drogi na wschód są Góry Białe. 10 dni na północ: takoż. 10 dni drogi na zachód: Pinnath Gelin.

Ile wy konnych macie? Jaki procent waszej armii stanowią?

Tu macie normalną mapę:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/59/Middle-earth.jpg

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 21-01-2009, 11:01   

Zegarmistrz napisał/a:
10 dni drogi na zachód: Pinnath Gelin.
Pinnath Gellin to nie góry, a wzgórza.

Informacja odnośnie Edhellondu - moje wojska dostały tam rozkaz by was możliwie wykrwawić i spowolnić, a nie by tam bohatersko zginąć - przy czym przede wszystkim chodzi o przeprawę. Miasto jest drugorzędne. Oznacza to, że większość sił będzie pilnowało umocnionego brodu (jeśli był tam jakiś most, to już go raczej nie ma) - i że jeśli stwierdzą, że dalsza walka nie ma sensu, zaczną się wycofywać w kierunku Linhiru. Biorąc pod uwagę warunki "meteorologiczne" (zanim dojdziecie, mrok zacznie się już rozszerzać na Anfalas, co powinno dość ograniczyć skuteczność kawalerii powietrznej i szybkość waszego poruszania - o ile oczywiście nadal będziecie chcieli unikać zasadzek) może im się to udać.

PS: wedle moich informacji, Dol Amroth jest twierdzą, ale nie jest portem - dlatego zostało zignorowane. Trafiłem co prawda na różnych stronach na kilka cytatów dotyczących elfich statków wypływających za morze z Dol Amroth, ale jest to wyraźny błąd - przystanią z której odpływały elfy (w tym sam Amroth) był Edhellond.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-01-2009, 12:23   

Niech i Ci będzie. Wprawdzie ja nie mam Nazgula, więc mi powinno konie opanowywać być łatwiej aniżeli Tobie (groza w końcu robi swoje), lecz wydłużyłem czas od walki do powrotu do półtorej godziny. I zwracam uwagę, że nigdzie nie pisałem o przechwyceniu w kilka sekund - większość czasu na powrót w zamyśle de facto zajęło łapanie koni.

A teren górzysty zmieniony na okoliczne pagórki - kilka powinno się w pobliżu znaleźć.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-01-2009, 12:33   

Ile tych koni macie i w ogóle jak liczna jest wasza armia?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-01-2009, 12:54   

Mamy opis naszych sił naszykowany "na wszelki wypadek". Nie planowałem jednak jego zamieszczania, bo i wszyscy inni unikali liczebnego określania swoich sił.

Jak rozumiem twoje pytanie oznacza, że koncepcja ta zostaje zmieniona i swoje siły sprecyzują tez inni gracze? Nie zamierzamy wychodzić przed szereg, jeżeli zrobimy to sami, w ten sposób tylko stracimy. Bo zamkniemy się w przygotowanych wcześniej granicach, jednocześnie zostawiając innym pełne pole do popisu i modyfikowania swoich możliwości wedle potrzeb. Preferujemy grę na równych zasadach.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-01-2009, 13:00   

Cytat:
Mamy opis naszych sił naszykowany "na wszelki wypadek". Nie planowałem jednak jego zamieszczania, bo i wszyscy inni unikali liczebnego określania swoich sił.


Liczebność naszych sił jest ogólnie znana... Przynajmniej dla tych, co czytali książkę.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-01-2009, 13:03   

Zegarmistrz napisał/a:

Liczebność naszych sił jest ogólnie znana... Przynajmniej dla tych, co czytali książkę.


Nie. Rohan wyruszył do Gondoru z mniej więcej 12k jeźdźców w powieści. Tym czasem w czasie ataku na Minas Trith mowa była o "20-sto krotnej przewadze" Rohanu nad siłami Gondoru. Możliwości Mordoru, który cofa siły z rejonów takich jak Mroczna Puszcza czy Moria też są dla mnie zagadką. Nie mam pojęcia na co może liczyć Isengard, którego rdzenna armia gdzieś zaginęła, była masakrowana, a potem ponownie zbierana z dość dziwnych źródeł. Nie mam też pojęcia jakie siły Gondoru w waszym pojęciu zostały zebrane po drugiej stronie barykady.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-01-2009, 13:05   

Nie pamiętam też choćby niczego o siłach skorumpowanych orłów, czy pająków.

Oprócz tego, możliwości choćby krasnoludów stanowią dla mnie zagadkę - po lekturze książki nigdy bym nie przepuszczał, że są tak liczne, żeby iść na wojnę, równocześnie reaktywując Morię itd. :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 15 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 44, 45, 46  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group