FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 44, 45, 46  Następny
  Kampania MAC na ziemiach Gondoru - Komentarze
Wersja do druku
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 24-01-2009, 16:26   

Velg, napiszę jeszcze raz - założyliśmy względnie równe siły. Wasza Gwiazda Śmierci kontra moc Galadrieli i Saurona, sprzymierzonych (do czego, jak już napisałam, miało nie dojść, przynajmniej nie w takim zakresie, Ale inaczej nie dalibyście nam ŻADNYCH szans).

Opis rytuału czytaliśmy i nie wynikało z niego wprost, że życie kica jest związane z kaplicą. Nie liczyliśmy na to, że go zabijemy. Zakładaliśmy, że zdąży się w jakiś sposób ewakuować, diabli wiedzą w jaki, z Was są takie przepaki, że coś na pewno macie.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-01-2009, 16:29   

Serika napisał/a:
ŻADNYCH szans

Z powodu tej fortecy? Ja tam widzę kilka dróg, aby wygrać wojnę (grając waszą stroną). I to bez kosmicznych przegięć.

A za to nie widzę szans dla nasz w tym przypadku.

A swoją drogą - z JAKIEGOŚ POWODU chyba nie polecieliśmy wprost nad Minas Tirith, ignorując okoliczne armie?

_________________


Ostatnio zmieniony przez Velg dnia 24-01-2009, 16:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2009, 16:31   

Velg napisał/a:
A i owszem - lecz czy i w teraźniejszej sytuacji równowagi nie naruszają niezliczone wojska Mordoru?
Wiesz, dlatego właśnie na samym początku questa pisałem, że jak chcecie możecie mój post zignorować. Wtedy napisałem go wyłącznie dlatego, bo zauważyłem że planujecie inwazję na Gondor tuż przed atakiem Mordoru, ale istnienie Mordoru kompletnie ignorujecie - jakby się nie liczył. To miało być oryginalnie tylko takie delikatne przypomnienie że w tym świecie są też inne potężne armie, których obecność najwyraźniej ignorujecie.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 24-01-2009, 16:34   

Velg, zlituj się... Po tym, jak dla zabawy zabijacie kilkanaście tysięcy osób, z jakiej racji mielibyśmy uznać, że nie przelecicie się tą twierdzą po całym Śródziemiu niszcząc wszystko, co napotkanie na swojej drodze, tak po kolei (powiedzmy strzał raz na trzy dni, żeby kic sobie odpoczął). Jeżeli dysponujecie taką bronią i nie macie żadnych ograniczeń moralnych, żeby jej używać (co wielokrotnie podkreślaliście w queście i poza nim), to nie pisz proszę, że mamy jakikolwiek inny sposób na wygranie, niż zdjąć Waszą "wunderwaffe".

Z drugiej strony Wy teraz jak najbardziej macie - zająć najbliższy budynek i uczynić go nową kaplicą MACa na przykłąd i poczekać, aż się Wam Patriarcha zregeneruje?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2009, 16:35   

Velg napisał/a:
Serika napisał/a:
ŻADNYCH szans

Z powodu tej fortecy? Ja tam widzę kilka dróg, aby wygrać wojnę (grając waszą stroną). I to bez kosmicznych przegięć.
Wiesz, rozwalić wam armię mogę bez problemu, bez użycia żadnych mocy ani nic. Mogę to nawet zrobić nie angażując wystarczająco dużych sił byście strzelali ze swojego terraformera - zabijając was po kawałku. Tyle, że nic mi to nie daje. Nadal mam latającą po niebie superfortecę, której nic bym nie mógł zrobić (nawet jakbym mógł), a która mogłaby np. podlecieć i zniszczyć mi barad dur.
Zresztą, jeśli ta latająca kaplica może sobie wylecieć i bez użycia superbroni rozproszyć mi 30-tys armię...

Od samego początku w każdym poście podkreślaliście, jak to kaplica stanowi główną siłę bractwa - naprawdę trudno, byśmy to mogli zignorować.

widzę, że faktycznie mamy sytuację patowa

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 24-01-2009, 16:40, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 16:36   

Bezimienny napisał/a:
Wiesz, dlatego właśnie na samym początku questa pisałem, że jak chcecie możecie mój post zignorować. Wtedy napisałem go wyłącznie dlatego, bo zauważyłem że planujecie inwazję na Gondor tuż przed atakiem Mordoru, ale istnienie Mordoru kompletnie ignorujecie - jakby się nie liczył. To miało być oryginalnie tylko takie delikatne przypomnienie że w tym świecie są też inne potężne armie, których obecność najwyraźniej ignorujecie.


Nie chce wklejać spoilera odnośnie naszych planów, to miała być niespodzianka. Ale czytając posty z kościoła i łącząc zawarte tam różne uwagi z naszym wyruszeniem tu można domyślić się dlaczego przybyliśmy do Gondoru, jaki jest nasz cel tu i także dlaczego nie wnikaliśmy wcześniej szczególnie w sytuacje polityczna na tych ziemiach (dopóki nie weszła w bezpośrednio w naszą drogę). Pamiętaj, że my uważamy, aby odgrywać role obcych, którzy tutejszych realiów nie znają.

Trudno jednak, doczytałem posty wstawione w między czasie, będzie spoiler (ale tylko mały). Kościół nie poleci ni metra dalej niż stoi Minas Trith. MAC nie pozostanie na tych ziemiach na tyle, aby ustabilizować realną władze na dowolnym terenie. A wszystko ma bardzo konkretne i logiczne usprawiedliwienie fabularne, które można zresztą przy odrobinie analizy wyciągnąć z informacji jakie są w naszym temacie domowym.

Na dobrą sprawę wycofując się już teraz i podejmując pewne działania moglibyśmy osiągnąć nasze fabularne cele. Może więc warto zastanowić się (jeżeli obie strony koniecznie nie ustąpią) nad pokojowym zakończeniem questu w tym momencie.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...


Ostatnio zmieniony przez Costly dnia 24-01-2009, 16:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-01-2009, 16:38   

Choćby... Teraz mógłbyś szybko wyciąć nam armię lądową - a gdyby to się udało, musielibyśmy się oddalić. Bo patrząc na szybkość waszej mobilizacji, to ZANIM byśmy dolecieli do Barad-Dur czy Minas Tirith, to mielibyście tyle lotnictwa, że moglibyście wziąć kościół szturmem - wszak ktoś już pisał "a próbowali orła z armaty trafić" czy jakoś tak.

Może kosztowałoby to was wiele tysięcy ludzi - lecz w ostatecznym rozrachunku i tak wygralibyście.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 24-01-2009, 16:43   

Velg napisał/a:
Choćby... Teraz mógłbyś szybko wyciąć nam armię lądową - a gdyby to się udało, musielibyśmy się oddalić. Bo patrząc na szybkość waszej mobilizacji, to ZANIM byśmy dolecieli do Barad-Dur czy Minas Tirith, to mielibyście tyle lotnictwa, że moglibyście wziąć kościół szturmem - wszak ktoś już pisał "a próbowali orła z armaty trafić" czy jakoś tak.

Może kosztowałoby to was wiele tysięcy ludzi - lecz w ostatecznym rozrachunku i tak wygralibyście.
Nie będę mial więcej lotnictwa - mam (miałem, przed ostatnimi stratami) dokładnie 600 wiwern, 50 latających bestii z Numenoryjczykami z Umbaru, 200 ukradzionych pegazów i 9 nazguli. Dopóki nie rozpocznę hodowli, więcej nie będzie.

Mam kilka sztuczek antylotniczych w zapasie, ale do szturmu się nie nadają.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-01-2009, 16:45   

O, dodaj 60 orłów Daeriana.

A ja mam 223 konfratrów i 88 (Już-Nie-Tak-Superelitarnych-Jak-Pierwsi) pełnoprawnych rycerzy zakonnych.

Przegrałbym przez liczność - a jak mnie ktoś zmiażdży... Wiecie, że na jednym wierzchowcu moglibyście przewieźć kilka osób? Znaczy się, wiwerna powinna trochę więcej osób udźwignąć.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-01-2009, 16:48   

Odnośnie przepaków.
Przepakiem jest nas kościół z morzem wyznawców w środku. Nasza siła jest w jedności.
Ty Seriko, wraz z Bezimiennym alias Sauronem jesteście potężnymi jednostkami.
Fei i Kic indywidualnie, też są potężni, ale od waszej dwójki są nieco słabsi. Natomiast kic w kościele otoczony wiarą swoich wyznawców, dodatkowo zjednoczony z Anką jest na waszym poziomie.

Broń naszej gwiazdy śmierci jest na razie nieaktywna. Chcieliśmy ją na razie zablokować, by były równe szanse. Bo jakbyśmy ją non stop używali, zepsułoby to całą zabawę. A właśnie zniszczyliście polowej naszej armii, a my nawet nie doszliśmy do stolicy Gondoru. Więc i my też ponosimy olbrzymie straty.

Tak Bezimienny jest sytuacja patowa. Rozwalenie kościoła oznacza naszą porażkę. Dlatego na razie zatrzymaliśmy questa. Hipotetycznie Serika mogłaby, nas odepchnąć na jakąś odległość, ale na pewno nie rozwalić.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-01-2009, 16:49   

Costly napisał/a:
Chwila. Twierdza jest absolutnym centrum mocy całego Bractwa. Posadzenie jej na ziemie przez Galadriele jest stwierdzeniem równoznacznym z określeniem mocy Galadrieli jako potężniejszej i przewyższającej całość tego, czym sobą reprezentuje moc MAC, wraz z całą wiarą setek tysięcy ludzi skupioną wokół Bractwa. To niejako zniszczenie samego serca Bractwa samą wolą elfiej królowej.


Galandriela ma 8 000 lat. Była w Valinorze (krainie bogów), uczyła się magii od Valarów (samych bogów). Jak na mnie powinno to wystarczyć do wysadzenia waszej twierdzy. Do tego miała do dyspozycji 3 artefakty mocy o skali boskiej.

Sauron jest Mayarem (czyli bogiem), jednym z najpotężniejszych sług Aulego, dodatkowo dzierzącym też moc Morgotha. Na Południu i Wschodzie Śródziemia posiada dziesiątki tysięcy wyznawców. Dodatkowo posiada do swej dyspozycji 14 potężnych artefaktów dających boską moc.

Oboje działają na swoim gruncie, korzystając z magii krainy, która jest przeciwna wam.

Costly napisał/a:
d) KATEGORYCZNIE ZABRANIA SIĘ rozwiązywania fabuły jednym postem! Nie można zapomnieć, że Multiświat jest miejscem do zabawy i jego zadaniem nie jest samo znalezienie artefaktu etc. lecz jego szukanie, przeżywanie przygody, długiej zabawy itd.


To były dwa posty.

kic napisał/a:
Swoją drogą kic z przyzwyczajenia tworzy iluzje Anki, która pełni rolę wyłącznie estetyczną. Swoją drogą Patriarcha kontroluję kościołu swoją wolą. Kic nie musi czarować by kontrolować ogniki, czy kościołu. A kontrola nad tą mocą jest wyłącznie w rękach nienaruszonego kica.


Zarówno Mayarowie jak i potężne elfy, nosiciele pierścieni i palathiry dysponują mocą "prawdziwego wzroku" pozwalającego odróżnić prawdę od fałszu. Zdolność ta, jak i umiejętność zaćmienia wzroku, wskazania wybranych aspektów rzeczywistości stanowi jedną z podstaw mocy Śródziemia.

Velg napisał/a:
A możecie najpierw powiedzieć, skąd wzięliście trochę zaskakującą wiedzę, jak funkcjonuje nasz kościół i co należy popsuć, aby spadł?


Drugą z podstaw magii Śródziemia jest Mądrość. Mądrość nie książkowa, tylko płynąca z serca i intuicji. Pozwala ona przejrzeć plany przeciwnika, zajrzeć w jego serce, odgadnąć przyszłe losy i zaplanować przyszłe wydarzenia.

Dodatkowo po naszej stronie są Zwierciadło i Palathiry. Obydwa potrafią czytać przyszłość i udzielać rad, mówiących, co trzeba robić.

Fei Wang Reed napisał/a:
A twierdzenia, że Valarowie są potężniejsi od nas, to pewnie też Wam ukazano w Waszych lustrach, kulach, czy czymkolwiek...?


Tak. To jest Multiświat. Gracze w Multiświecie są podróżnikami. Mimo, że dysponują wielkimi mocami, nie są panami tego kosmosu, ani jego bogami. Tylko, wyłącznie odwiedzającymi go gośćmi. Niektórzy z nich w ogóle nie mają mocy nadprzyrodzonych, jak Distant czy Avellana.

Co więcej: w Cieniach Multiświata żyją tysiące lub nawet miliony bytów przekraczających swą mocą, mądrością, bogactwem, potęgą militarną i możliwościami KAŻDEGO, pojedynczego podróżnika. Niektóre z nich mają moc wyższą nawet od Moderatorów czy Administratorów (jak choćby Demon Płonących Serwerów czy Straszna Ewcia).

Sauron i Galandriela należą do potęg minimum równych Podróżnikom Multiświata.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 16:49   

Dodaj proch wynaleziony przez Sarumana. Kościołowi można uniemożliwić przybliżenie się do jakiś lokacji poprzez ostrzał. Opcji jest od groma.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-01-2009, 16:52   

Zegarmistrz napisał/a:
Velg napisał/a:
A możecie najpierw powiedzieć, skąd wzięliście trochę zaskakującą wiedzę, jak funkcjonuje nasz kościół i co należy popsuć, aby spadł?


Drugą z podstaw magii Śródziemia jest Mądrość. Mądrość nie książkowa, tylko płynąca z serca i intuicji. Pozwala ona przejrzeć plany przeciwnika, zajrzeć w jego serce, odgadnąć przyszłe losy i zaplanować przyszłe wydarzenia.


A jak to się ma do tego, że podobno jesteśmy Obcy, niszczymy Pieśń itd.? Nasz element IMO jest zbytnio wam nieznany, abyście "z serca" wzięli nasze plany.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-01-2009, 16:54   

Costly napisał/a:
Kościołowi można uniemożliwić przybliżenie się do jakiś lokacji poprzez ostrzał.


Skoro mówicie, że Kościoła nie można zniszczyć, to ostrzał moglibyście ex definitone ignorować.

Velg, dalsza część wypowiedzi mówi o Palantirach... nie cytuj wybiórczo, proszę.


Ostatnio zmieniony przez Morg dnia 24-01-2009, 16:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-01-2009, 16:54   

Velg napisał/a:
A jak to się ma do tego, że podobno jesteśmy Obcy, niszczymy Pieśń itd.? Nasz element IMO jest zbytnio wam nieznany, abyście "z serca" wzięli nasze plany.


Ale z serca możemy wyczuć wasze źródło mocy. Ponadto mamy do dyspozycji jeszcze lusterko i zestaw palanthirów.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 25 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 44, 45, 46  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group