FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 44, 45, 46  Następny
  Kampania MAC na ziemiach Gondoru - Komentarze
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-01-2009, 20:18   

Wy idziecie - jako armia. Kaplica wlecze się za wami. Kiedy się bierze na wojnę ciężką broń, to trzeba się liczyć z tym, że będzie spowalniała ruchy armii.

Zatem - armia się wlecze w tempie ok 8 km na dzień, albo kaplica zostaje z tyłu, unosząc się nad ziemią (czyli nie możemy jej zdobyć), ale zostaje na tyłach.
Przejdź na dół
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 20:21   

Mała uwaga - nie używajcie proszę określenia "kaplica". W naszych standardach referuje ono do innego obiektu niż kościół.

Co do tempa - musi być w stanie poruszać się w tempie w jakim maszerują wojska piechoty. Poniżej tego tempa schodzić nie chcemy. Z warunków przedstawionych przez Bezimiennego wywnioskowałem, że taka możliwość będzie.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-01-2009, 20:31   

Zgoda, odtąd kaplica lata w tempie piechoty i robi za sztab. Przy tej opcji pozostajemy i prosimy się jej trzymać. Średnie tempo marszu piechoty to 20 kilometrów na dzień.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 20:33   

Kościół nadal posiada pewną siłę ognia - choć naturalnie na pewno mocno ograniczoną w wyniku uszkodzeń. To przypomnienie wstawione "na wszelki wypadek".

Czekam nadal na innych, nie chce akceptować zgody sam w imieniu Bractwa, jeżeli jednak nikt większych uwag mieć nie będzie, to będzie to wersja obowiązująca.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-01-2009, 20:36   

Jeśli wszyscy(z waszej strony) na to przystaną, ja to zaakceptuje, i zamkniemy tą sprawę.
Powrót do góry
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 24-01-2009, 21:46   

Dobra, ja w takim razie przerabiam posta... Twierdza kończy na ziemi ze znacznymi uszkodzeniami, ale w półpłynny koktajl skalny się nie zamienia.


Natomiast ode mnie, tak zupełnie na marginesie i offtopic (chociaż pewnie i tak nie zrozumiecie):

Ja wiem, że to jest fikcja, że to wszystko nie istnieje i że można robić sieczkę z dowolnej ilości NPCów, bo to tylko kilka pikselków na forum. Ale mimo wszystko sama myśl, że kogoś może bawić uśmiercenie iluś tysięcy cywilów ot tak sobie, bez nawet większego celu ("pokazać moc Bractwa" można było zrobić w jakikolwiek sensowny sposób, chociażby walnąć w tę nieszczęsną przeprawę, gdzie rzeczywiście były głównie wojska), jest dla mnie po pierwsze niezrozumiała, po drugie wyjątkowo obrzydliwa. Ruszyłam na Waszą Twierdzę głównie dlatego, że mnie osobiście (jako Serikę, nie jako Galadrielę) bardzo, ale to bardzo wpieniliście, co zapewne było widać. I tak wystarczy, że sama idea MACu jako bandy fanatyków dążących do odbierania ludziom wolnej woli jest, jaka jest. Jak do tego dochodzi absolutny brak poszanowania dla ludzkiego życia, bo to nie fanatyczni wyznawcy... Na określenie tego typu ludzi zasób cenzuralnych słów mi się kończy.
Jeżeli nie zaczniecie liczyć się z tym, że nawet w głupim queście na forum poza zabawą w strategię można by było zostawić jakiś margines na ludzkie odruchy i moralność, to ja się z Wami zwyczajnie nie będę w stanie bawić, bo nie umiem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 21:57   

Wedle naszych założeń miasto było praktycznie pozbawione ludności cywilnej. Wobec dwóch armii nadchodzących z obu stron ucieczka ludzi (choćby w góry, gdzie i w realiach Tolkienowskich mieszkańcy Gondoru uciekali) była jedynym logicznym wyjściem. Co prawda liczyliśmy się z tym, że nie każdy będzie w stanie po prostu porzucić swój dobytek. Ale zakładaliśmy, że to będą liczby liczone na dziesiątki, a nie na tysiące.

Cóż, nasz błąd polegał na tym, że nie uwzględniliśmy tego w opisie - co wykorzystali inni dodając tą otoczkę. Zabijanie cywili nie było naszym celem, a i nie było też tylko "efektem ubocznym". Powtarzałem nie raz, każdy cywil to dla nas potencjalny wyznawca i wzmocnienie wiary. Wedle założeń religii MAC konieczne jest, aby każdy uwierzył. Jeżeli wszyscy uwierzą w lepszy świat, jaki chcemy stworzyć i każdy zacznie go budować zaczynając od siebie, to on powstanie. A przynajmniej taka jest idealistyczna wizja, bo przecież charakter organizacji jest dość wymowny, jak i fakt, że nie wszyscy gracze Bractwa naprawdę do tego dążą.

Nie krytykuj może więc nas tak poważnie, stosy trupów (fakt, przez nasz błąd i naszą nieuwagę) dodali nam inni gracze.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...


Ostatnio zmieniony przez Costly dnia 24-01-2009, 22:02, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 22:00   

Pozwólcie, że napiszę własne zdanie…

1. Istotną sprawą był „teleport” elfów. Mimo wszystko śmiały ruch, który nie zakończył się żadnymi stratami w mocy.
2. Od akcji wystrzelenia zaklęcia, do kontrataku z ruin miasta nie minęło więcej niż 4-5 godzin. Chcieliśmy ruszyć wojska, jednak kolejne posty wprowadziły kolejny dzień i uziemienie nas przez całą noc w ruinach, choć mieliśmy inne plany. Natomiast sprzymierzona armia maszerowała chyba całą nocą.
3. Opuszczenie kościoła była (IMHO) jednak niepoprawna, czego przyjąć nie mogłem. Podkreślałem wiele razy, że moc unoszenia się kościoła jest zawarta w samym budynku, a kontrolę nad tym sprawuję Patriarcha. Dlatego też Patriarcha nie mógłbym korzystać z mocy kościoła, gdyby on nie był gdzieś w pobliżu. Dlatego też zasłabnięcie Patriarchy w żaden sposób nie mogło wpłynąć na możliwości lotne kościoła. Natomiast moc, która byłaby w stanie przerwać możliwości lewitacyjne kościoła nie dość, że musiałaby być olbrzymia (sam kic tego dokonać nie może, a nigdy nie pisałem, że jego moce są małe), to jeszcze taka postać musiałby rozumieć strukturę rytuału oraz sposobu działania kostki. Wątpię by ktoś ze Śródziemia to umiał.

To byłyby wszystkie moje obiekcje, co do ostatnich działań uziemienia kościoła i spraw z tym związanych. Mimo iż przygwożdżenie kościoła jest dla mnie nieprzyjętą niedorzecznością, to jednak gotów jestem pójść na ugodę w imię dalszej dobrej zabawy. W związku z czym oficjalnie potwierdzam stanowisko Bractwa Melior Absque Chrisma: Gotów jesteśmy przyjąć wasze wcześniej ustalone postulaty i się do nich stosować. Jeżeli druga strona również zgadza się na nie, to chciałbym ogłosić wznowienie Questu.

PS. Avi dostaniesz najlepszego wierzchowca czarnej maści jaki może być. ;)

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-01-2009, 22:01   

Tak, akurat jeśli chodzi o to miasto, to się pomyliliśmy. Założyliśmy że wszyscy uciekną w strachu przed Sauronem. I będzie tam stacjonowała ino armia Mordoru.
Ysen, sadziliśmy, że Sauron wyrznie wszystkich i przejmie miasto. A ci co zdąża to czmychną. Ale przyznaje, że nie było to wszystko do końca doprecyzowane. Bezimienny później opisał jakie były jego prawdziwe intencję.


Ostatnio zmieniony przez kic dnia 24-01-2009, 22:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-01-2009, 22:14   

Cytat:
Tak, akurat jeśli chodzi o to miasto, to się pomyliliśmy. Założyliśmy że wszyscy uciekną w strachu przed Sauronem.


Heh, to jest pseudośredniowiecze, ludzie nie mają samochodów osobowych i poruszają się wolniej niż podjazdy wojska. Miasta po to właśnie mają mury by się za nimi chronić, więc na przyszłość zakładałbym, że właśnie w ich obrębie będą uciekinierzy z całej okolicy (bo przecież oprócz mieszczan w grę wchodzą także okoliczni chłopi).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 22:18   

Ysengrinn napisał/a:

Heh, to jest pseudośredniowiecze, ludzie nie mają samochodów osobowych i poruszają się wolniej niż podjazdy wojska. Miasta po to właśnie mają mury by się za nimi chronić, więc na przyszłość zakładałbym, że właśnie w ich obrębie będą uciekinierzy z całej okolicy (bo przecież oprócz mieszczan w grę wchodzą także okoliczni chłopi).


Na miasto szły dwie armie. Gdy na Minas Trith szedł Sauron, to mieszkańcy uciekali w góry. A tu sytuacja była jeszcze bardziej krytyczna. Mieliśmy podstawy do takiego założenia.

Ale nie róbmy offtopa, czekamy jeszcze na info czy ostatecznie wszyscy zgadzają się z tą wersją wydarzeń, którą zaproponował Bezimienny.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-01-2009, 22:27   

Dobra, skoro ustaliliśmy już co i jak, to wróćmy do questa.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-01-2009, 22:34   

Naturalnie. Czekamy tylko na poprawki wprowadzone w posty odnośnie upadku twierdzy. Musimy mieć pewien obraz tego, aby móc się odnieść.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-01-2009, 23:44   

A właśnie Fei, bym zapomniał. Szturmuj tam szturmuj!
Powrót do góry
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 25-01-2009, 00:23   

Ok, skoro "wszystko" ustalone, to mogę działać dalej.

PS.

Mam bardzo wiele wątpliwości co do pewnych zachowań niektórych postaci, ale niech już tak będzie. Pamiętajmy jednak, że mimo wszystko gramy postaciami a nie sobą.

PS2.

Przy filmie, z jakiego przed chwilą wróciłem ten quest jest zaiste superrealistyczny...

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 28 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 44, 45, 46  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group