FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 44, 45, 46  Następny
  Kampania MAC na ziemiach Gondoru - Komentarze
Wersja do druku
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 25-01-2009, 01:07   

Poprawki wprowadzone, chyba można jechać dalej.

Maieczko - angst specjalnie dla Ciebie, zgodnie z zamówieniem :>

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 01:20   

Cytat:
Twierdza nie była silnie obsadzona. A co bardziej istotne - wyglądała, jakby była naprędce postawiona z ruin. Fortyfikacja była dość prymitywna i prowizoryczna. Fei bez trudu znalazł miejsce, skąd orkowie wzięli niezbędne drzewo.

Dol Guldur było solidną, kamienną twierdzą, a nie tymczasową robotą z drewna (przypominam, że została odbudowana przed Barad Durem, i później była też istotną twierdzą, a nie zapomnianą placówką daleko od stolicy), ale to detal.
Uznam, że po prostu tam jakieś drewniane budowle były.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 25-01-2009, 01:22   

Bezimienny, z tego co się dowiedziałem Dol Guldur zostało swego czasu zniszczone, a dopiero Ty je odbudowałeś. Opierając się na tym doszedłem do wniosku, że nie miałeś wystarczająco dużo czasu, by "zrobić ją na cacy".

Podobno w "WP" nie ma za wiele odnośnie tej "lokacji" powiedziane.

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 01:27   

Fei Wang Reed napisał/a:
Bezimienny, z tego co się dowiedziałem Dol Guldur zostało swego czasu zniszczone, a dopiero Ty je odbudowałeś. Opierając się na tym doszedłem do wniosku, że nie miałeś wystarczająco dużo czasu, by "zrobić ją na cacy".

Podobno w "WP" nie ma za wiele odnośnie tej "lokacji" powiedziane.
Tak, zostało odbudowane (tzn część nadziemna, podziemia pozostały niezniszczone) - dużo przed Bitwą Pięciu Armii (Hobbit).
Zresztą, to nie ma znaczenia - nie zrobi to istotnej różnicy.

PS: post będzie jutro, nie dałem dziś rady dokończyć.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 25-01-2009, 17:16   

Ech, no właśnie. Jeśli Sauron nie wykorzystałby teraz sytuacji, by zdjąć pierścień byłby największym głupcem pod Słońcem - nawet większym niż Galadriela...

Niestety w żaden sposób nie jestem w stanie usprawiedliwić głupoty Galarieli (tzn. jest coś, co by to """usprawiedliwiało""", ale nawet nie chce mi się o tym pisać, bo to już z samym questem niewiele ma wspólnego) . Nie pisałem o tym wcześniej (tzn. nie wprost), by całkiem nie zniszczyć ten jednej na milion szansy, że może Sauron tego "nie zauważy"...

PS.

Nie dwa tysiące, lecz 1,5 tysiąca (nie doczytałeś).

PS2.

Cóż... Zaczynam mieć wątpliwości, co do tego, czy jakiekolwiek ograniczanie Feia ma sens... Oczywiście atak był przewidziany, dokładnie rozpracowany - no i wszystko było gotowe do "wybuchu"... Zastanowię się, co z tym zrobić.

PS3.

... (po zastanowieniu zmieniłem w kropki)

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-01-2009, 20:23   

No i mamy najdroższą koronę w dziejach. ;)

A co do Galadrieli - może lepiej to zostawmy? Pamiętajmy, że Pierścień chce wrócić do swego Pana, więc polaryzację planów w stronę sojuszu z Mordorem możemy zwalić na ów artefakt.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2009, 22:58   

Fei Wang Reed napisał/a:
Nie dwa tysiące, lecz 1,5 tysiąca (nie doczytałeś).

Fakt, zaraz poprawię.

Fei Wang Reed napisał/a:
Cóż... Zaczynam mieć wątpliwości, co do tego, czy jakiekolwiek ograniczanie Feia ma sens... Oczywiście atak był przewidziany, dokładnie rozpracowany - no i wszystko było gotowe do "wybuchu"... Zastanowię się, co z tym zrobić.
Cóż, ja napisałem że czeka na ciebie niespodzianka, a ty nie zauważyłeś żadnych problemów. Nie napisałeś nic o tym że jakieś pułapki wykryłeś i się przygotowałeś (nawet ogólnie), tylko zrobiłeś szturm frontalny. Mogłem jedynie założyć, że nie przyjrzałeś się wystarczająco dokładnie.
A pułapka sama w sobie była częścią normalnego funkcjonowania twierdzy, tylko zmodyfikowaną. Mogłeś ją przegapić nawet jeśli twierdzę dokładnie obejrzałeś - bo zobaczyłbyś podziemia, broniące twierdzy orki, i magazyny na poziomie gruntu i kilku pierwszych poziomach podziemi. To że składowane na pierwszym poziomie podziemi materiały łatwopalne mogą służyć do zrobienia tego co zrobiłem mogło ci po prostu nie przyjść do głowy nawet jeśli je zauważyłeś i zidentyfikowałeś. To, że poziom jest wypełniony metanem też było łatwe do przeoczenia - jest on bezwonny i nie ma koloru. Dodatkowo było tam ciemno - gdybyś zapalił światło by się przyjrzeć uratowałbyś enty, wysadzając twierdzę i siebie.

Velg napisał/a:
A co do Galadrieli - może lepiej to zostawmy? Pamiętajmy, że Pierścień chce wrócić do swego Pana, więc polaryzację planów w stronę sojuszu z Mordorem możemy zwalić na ów artefakt.
Galadriela miała wiele powodów by uznać, że wasze zniszczenie może być warte nawet oddania pierścienia Sauronowi (nie będę tu już ich wymieniał, było całkiem sporo postów na ten temat) - a na dodatek jak słusznie zauważyłeś, pierścień wpływał na jej zachowanie już od chwili, gdy go założyła (pewnie o wiele bardziej, niż sama sobie z tego sprawę zdawała).
Poza tym, jeśli nie zauważyliście, cały wątek SauronxGaladriela od początku był pomyślany jako humorystyczny. Być może ten humor jest zbyt hermetyczny - jeśli tak, przepraszam. Ja i Seri się świetnie przy nim bawiliśmy.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 25-01-2009, 23:30   

Daerian - czy "Ścieżka" w twoim opowiadaniu to Ścieżka Umarłych?

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 25-01-2009, 23:38   

Cóż, ja mogę się tylko podpisać pod tym, co napisał Bezimienny.

Po pierwsze zachowanie Galadrieli JEST uzasadnione fabularnie. Nie pamiętam, czy to gdzieś padło, jeśli nie, to przepraszamy - założyliśmy, że pierścień ma na nią ZNACZNIE większy wpływ niż powinien, bo sporo z tych emocji, które przelał w niego Sauron było skierowane bezpośrednio do niej.

Po drugie - wątek był zaplanowany jako humorystyczny i w sposób tak oczywisty, że naprawdę nie rozumiem, jak można było podejrzewać, że to wyszło przypadkiem (polecam zerknięcie na nagłówek mojego drugiego posta w queście). Chcieliśmy się ze sobą pobawić, po prostu - zwłaszcza, że szczerze mówiąc same działania wojenne niespecjalnie mnie interesują. Wydaje mi się, że wystarczająco konsekwentnie z obu stron, żeby dało się zauważyć, że po prostu bawimy się w absurdalny pairing. Nie bardzo rozumiem, w którym miejscu jest to bardziej absurdalne, niż Sauron w hawajskiej koszuli, Grisznak zakochany w Eowinie albo twierdza ściągnięta z Code Geass na środku Śródziemia.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-01-2009, 23:44   

Zauważyliśmy humor - jednakże humoru nie traktujemy jako przyczyny wielkiej akcji politycznej ;) Dlatego Fei szukał innego uzasadnienia. A kwestię Pierścienia sam podniosłem, aby inaczej uzasadnić owe posunięcie - więc nie rozumiem tonu odpowiedzi. Za wszelkie kwestie, które można było zinterpretować inaczej, niż było moim zamierzeniem - przepraszam.

Niemniej, sam się nie dziwię zdziwieniu Fei'a.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-01-2009, 00:05   

Tak. Wcześniej pisałem o wkroczeniu na nią (jeszcze przed sprawą z kościołem).

W związku z możliwością szybkiego użycia maszyn w bitwie:

Broń ta, określania mianem MECH (Mechaniczny Elfo Ciachający Humanoid) stanowi w rzeczywistości zmienioną i usprawnioną wersję średniowiecznej wieży oblężniczej, przystosowanej do walki na polu bitwy w formie ruchomej fortecy. Nazwa pochodzi od ostrzy i pierwotnej wersji, gdy maszyna była planowana w formie humanoidalnej. Pomysłodawca został usunięty z oddziałów inżynieryjnych za takie pomysły...
Do rzeczy jednak. Maszyna ma budowę w formie wieży, zaopatrzoną w osłonięte pancerzem platformy. Pancerz na dwóch pierwszych poziomach zaopatrzony jest w odpowiednio ustawione 30 centrymetrowe kolce, uniemożliwiające wspinaczkę - podejmujące taką próbę osoby zamienią się w poszatkowane zwłoki. Ewentualne chwytanie za kolce oznacza zaś utratę palców.

| Piętro miotaczy goblińskiego ognia
| Piętro artylerii
/ Piętro wylewających
| Poziom ziemi

Na schemacie widać rozłożenie pięter. Uzbrojenie wieży stanowią: na poziomie ziemi umieszczone są otwory wylotowe prymitywnych miotaczy ognia (przypominających te z czasów greckich). Do innych otworów przystawione są armaty ładowane siekańcami. Wszystkie otwory mogą być zamknięte. zamieniając pancerz w jednolity.
Na drugim piętrze znajdują się wychodzące poza pancerz rynny, umożliwiające wylewanie goblińskiego ognia na głowy przeciwników. Otwory doprowadzające mogą być zamknięte od wewnątrz.
Na trzecim piętrze znajdują się pozycje artyleryjskie. Załoga jest osłonięta przed atakami przy pomocy zasłon między stanowiskami - tu po raz pierwszy występują przerwy w pancerzu większe niż stosunkowo niewielkie otwory. Służy to możliwości ustawienia odpowiedniego kąta ostrzału, choć otwory można zamknąć przy pomocy specjalnych płyt. Armia wyposażona jest w zwykłe kule, wybuchowe oraz kartacze.
Na ostatnim poziomie znajduje się stanowisko trzech balist, miotających pociski wypełnione goblińskim ogniem. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu przerw w pancerzu, obejmują one ogniem obszar 100x100x100 stopni. Te otwory nie mogą być zasłonięte. Platforma ta przykryta jest spiczastym dachem, również opancerzonym.

Pancerz wykonany jest z czarnej stali, bardzo twardej oraz trudno topliwej. Jest także mało aktywna chemicznie. Po zaobserwowaniu ataków błyskawicami w wykonaniu wrogiej armii, postarano się o izolację pancerza od załogi. orki nie do końca rozumieją znaczenie tego faktu, jednak decyzje taka podjął Saruman. Całość pochyłości zaprojektowana jest tak, by utrudnić wspinaczkę, oraz powodować zsuwanie się wystrzelonych pocisków po pancerzu, w celu zmniejszenia siły uderzenia.

Napęd twierdzy - na dolnym poziomie znajdują się liczne wielkie koła, napędzane przez pedałujące orki (przy pomocy specjalnych przekładni). Podłoga twierdzy zaczyna się półmetra na ziemią. Zmiana kierunku i/lub skręcanie dokonywana jest bardzo powoli, przez przekrzywienie kilku nielicznych kół sterujących. Proszę myśleć o bardzo dużym samochodzie z napędem na dziesiątki pedałów. Możliwy jest ruch tyłem, ale wymaga to 2-3 minut na przestawienia stanowisk napędowych.
Główną oś nośną stanowi nie pancerz, ale potężny żelazny słup w centrum mobilnej fortecy. Dla jego wzmocnienia obudowany jest on również przekładniami, dodatkowo wzmacniając jego niższe partie. Poziomy są połączone drabinami. Wejścia znajdują się na najwyższym poziomie, oraz awaryjna klapa na najniższym.
Załoga liczy około 100 orków. Z tego 60 obsługuje najniższy poziom (armaty z siekańcami, miotacze i napęd), 5 - wylewanie ognia (dokonuje się to przy pomocy specjalnych mechanizmów). Kolejnych 20 obsługuje armaty na trzecim poziomie, a 15 - balisty. Wszystkie orki są średnio opancerzone i uzbrojone, szczególnie oddziały na wyższych piętrach, posiadające dodatkowo włócznie do spychania zbyt wścibskich delikwentów. W razie skończenia amunicji/ognia/unieruchomienia, poziom jest całkowicie blokowany, zamykany i porzucany, a załoga przenosi się wspomóc obronę wyższych poziomów. W razie konieczności opuszczenia fortecy w czasie bitwy stosuje się klapę na dole. Podczas normalnego wkraczania do fortecy wchodzi się przy pomocy przysuwanej platformy na poziom z balistami.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-01-2009, 11:11   

Cost, komentarze są tutaj ;-)
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-01-2009, 11:12   

Zegamistrz - zastanawiam się do kogo wysłany był opisany przez ciebie list, a także kim są "wy" do których referujesz w tym liście. Na logikę to chyba do mnie miało być, ale treść zupełnie i całkowicie temu zaprzecza, więc się zgubiłem.

A także zastanawiam się dlaczego bogu w duchu winny Rohańczyk, który nic nie wiedział umarł. I zagrano jego głową w polo.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-01-2009, 11:25   

Wybacz: to ja się zgubiłem. I totalnie nie rozumiem, co chciałeś osiągnąć swoim postem, tak jest wyrwany z jakiegokolwiek sensu.

Kilka dni temu zabiliście mojego posłańca, który miał złożyć wam propozycje pokoju i uznania wolności waszego wyznania w Rohanie i Gondorze. To co zrobiliście wtedy podpada pod zbrodnie wojenne. Jedynym, logicznym wyjściem z takiej sytuacji jest CAŁKOWITE zerwanie wszelkich kontaktów dyplomatycznych z waszym stronnictwem. Oraz uznanie za zdrajców wszystkich tych, którzy robić będą inaczej. Zdrajców natomiast każe się śmiercią. Nawet dziś, nawet w Polsce.

W tej chwili jedyne siły w Śródziemiu, które nie mają jeszcze powodu, by Was zabić to: Hobbici, mieszkańcy Bree i Tom Bombadil. Radziłbym do nich kierować swe akcje dyplomatyczne.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 26-01-2009, 11:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-01-2009, 11:28   

Mroczny kapłan pisał list jako życzliwy. Reprezentował anonimową grupę w rohanie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 29 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 44, 45, 46  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group