FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 44, 45, 46  Następny
  Kampania MAC na ziemiach Gondoru - Komentarze
Wersja do druku
Ryuzaki Płeć:Mężczyzna
Smok Samurai


Dołączył: 12 Lis 2008
Skąd: nie wiem
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-01-2009, 01:08   

Costly napisał/a:
Takie zabiegi nie będą koniecznie Ryu, skoro mamy artefakt wpływający na grawitacje. Nie trudno sobie wyobrazić jak to się ma do ciśnienia.

Z turbulencjami jakoś sobie poradzimy. Patrząc na dotychczasowy przebieg zabiegów magicznych w quescie, to jest to raczej zadanie nie wymagające dużo.

Może darujmy sobie tematy zastępcze, to nie jest naprawdę istotna kwestia tu.

No i o to mi właśnie chodzi, ze ktoś tu się czepia strasznych szczegółów.

_________________
10 razy upaść, 11 razy wstać...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7793866
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-01-2009, 01:19   

Ryuzaki napisał/a:
Rozmawiałeś też z dwoma kobietami, które umieją uzywać magii, ze wiesz jak to by wyglądało w praktyce? Mówimy tutaj o rzeczach wymyślonych i jeżeli są w stanie utrzymywać zaklęcie które to umożliwia to są i już.


A gdybym powiedział ci, że rozmawiałem też z kobietami, które twierdziły, że umieją używać magii? A także z odpowiednimi mężczyznami?

I tak, zdaje sobie sprawę z tego, że mówimy o rzeczach wymyślonych. Zdaje sobie też sprawę z tego, że dzieje się to, co zechcemy. Jeśli ci na tym zależy, to mogę zacząć grać według proponowanych przez Ciebie reguł. Czyli: w następnym poście napiszę, że wszystkich Was zjadło przechodzące w okolicy Yeti. Razem z waszym kościołem. Po czym Moderacja uzna moje zwycięstwo, albowiem należę do osób, które oryginalnie wymyślały Multiświat i moja wyobraźnia jest tu bardziej wiążąca od czyjejkolwiek z Seriką, Bezimiennym i Avellaną włącznie. Ja też podyktowałem zasady tego działu.

Czy będziesz czuł się usatysfakcjonowany takim rozwiązaniem? Czy też raczej wolisz grać według starych reguł?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-01-2009, 01:22   

Jeżeli tak zamierzasz prowadzić rozgrywkę, to jest to li tylko i wyłącznie twoja decyzja. Kierowanie pytań jest zbędne.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ryuzaki Płeć:Mężczyzna
Smok Samurai


Dołączył: 12 Lis 2008
Skąd: nie wiem
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-01-2009, 01:37   

Zegarmistrz napisał/a:
I tak, zdaje sobie sprawę z tego, że mówimy o rzeczach wymyślonych. Zdaje sobie też sprawę z tego, że dzieje się to, co zechcemy. Jeśli ci na tym zależy, to mogę zacząć grać według proponowanych przez Ciebie reguł. Czyli: w następnym poście napiszę, że wszystkich Was zjadło przechodzące w okolicy Yeti. Razem z waszym kościołem. Po czym Moderacja uzna moje zwycięstwo, albowiem należę do osób, które oryginalnie wymyślały Multiświat i moja wyobraźnia jest tu bardziej wiążąca od czyjejkolwiek z Seriką, Bezimiennym i Avellaną włącznie. Ja też podyktowałem zasady tego działu.

Czy będziesz czuł się usatysfakcjonowany takim rozwiązaniem?

Taaa, super. Jasne, ze możesz się obrazić i zabrać swoje zabawki z piaskownicy... a w tym przypadku zabrać swoją piaskownicę ;)
Wydajesz mi sie jednak na tyle rozsądnym człowiekiem, że powinieneś zauważyć różnicę między pominięciem kwestii do poruszania której legitymowałeś się rozmową z Alpinistkami ze stworzeniem Yeti zdolnego do zjedzenia calego MAC. Czy moze jednak sie mylę co?


Zegarmistrz napisał/a:
Moderacja uzna moje zwycięstwo, albowiem należę do osób, które oryginalnie wymyślały Multiświat i moja wyobraźnia jest tu bardziej wiążąca od czyjejkolwiek z Seriką, Bezimiennym i Avellaną włącznie. Ja też podyktowałem zasady tego działu.
Zawsze ceniłem szacunek u moich interlokutorów :) Najbardziej lubię właśnie tych którzy są na tyle mili, ze jak tylko moga to uciekają sie do argumentu siły. Jasne Zegarmistrzu, Ty tu możesz wszystko, a jam nie godzien nogi Twe całować. W ramach przeprosin ośmielę sie doradzić, że łatwiej będzie od razu pisać "A bana chcesz?!" każdemu kto będzie na tyle bezczelny, że będzie miał zdanie odmienne od Twojego.

pozdrawiam,
Ryuzaki

_________________
10 razy upaść, 11 razy wstać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7793866
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-01-2009, 09:08   

L, ja się bardzo cieszę że zacząłeś pisać w komentarzach. Ale jeszcze bardziej bym się cieszył jakbyś zaczął pisać opowiadania w queście.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 09:18   

Costly napisał/a:
A co do drugiego - ciśnienie nie jest problemem w miejscu kontrolowanym przez Ankę.
Ależ nic podobnego - zgodnie z opisem przedmiotu Anka kontroluje przedmioty które widzi. Nie wytwarza ogólnego pola grawitacyjnego, a już tym bardziej nie uwierzę, że jest w stanie kontrolować ruch każdej z cząsteczek powietrza z osobna. Podobnie, przy "zatrzymywaniu" lawin(*) - lawina nie jest pojedynczym przedmiotem. Zresztą, nawet do uniesienia zamku potrzebowaliście rytuału wzmacniającego - lawina "waży" tak lekko licząc tysiąckrotnie więcej. Sorry, nie zmieniajcie działania swoich artefaktów w locie.

(*) wiem, że jeszcze tego nie próbowaliście - to tak na wszelki wypadek.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.


Ostatnio zmieniony przez Bezimienny dnia 29-01-2009, 09:28, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-01-2009, 09:19   

Ryuzaki napisał/a:
łatwiej będzie od razu pisać "A bana chcesz?!"

Zeg jest zasłużony dla historii forum ale bana dać nie może, bo nie jest Moderatorem.

Za to jestem nim JA i dlatego nie biorę udziału w queście. Co nie znaczy że Prawdziwe Oko nie nabiega krwią od gniewu i nie baczy na was. Wszystkich.

A jeśli poziom dyskusji (który obecnie niebezpiecznie zbliża się do osobistych wycieczek i pyskówki) i natężenie odwracania akcji o 180 stopni "a my mamy X i i tak wygrywamy" nie zacznie spadać, to zwyczajnie zamknę wszystkie odnośne wątki, a potem będę usuwał wszelkie posty i walił osty WSZYSTKIM, aż ucichną fale.

Tyrański Moderator

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-01-2009, 10:51   

Aha, co do przechodzenia przez Białe Góry:
http://en.wikipedia.org/wiki/White_Mountains_(Middle-earth)
http://tolkiengateway.net/wiki/White_Mountains#Passes_over_the_White_Mountains
Teraz już panowie wiedzą, gdzie weszli?
Powrót do góry
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-01-2009, 11:25   


Spoiler: pokaż / ukryj
Wolę z góry zaznaczyć, że nie jest to "powszechna debata" decyzji moderatora, (W ogóle o żadnej takiej nawet nie można powiedzieć) jako że ostatnio działy się tu różne sytuacje... Jest to jedynie określenie pewnych niezrozumiałych aspektów…


wa-totem napisał/a:
Zeg jest zasłużony dla historii forum ale bana dać nie może, bo nie jest Moderatorem.

Mam rozumieć, że w związku z tym, że "Zeg" jest zasłużonym dla historii forum, to ma specjalne prawa? Czy może jakiś inny cel był w uświadamianiu nas, że "Zeg" jest zasłużonym dla historii forum? Bo chyba nie podkreśliłeś tego bezcelowo, że "Zeg" jest zasłużonym dla historii forum...

wa-totem napisał/a:
A jeśli poziom dyskusji (który obecnie niebezpiecznie zbliża się do osobistych wycieczek i pyskówki) (...) nie zacznie spadać(?) (...) będę usuwał wszelkie posty i walił osty WSZYSTKIM, aż ucichną fale.

Poziom dyskusji MA spaść? (to tylko wniosek podczas cytowania tego fragmentu. Po prostu rzucił mi się na oczy)
A teraz pytanie właściwe:
Kim mają być Ci wszyscy*?
Jeżeli ten termin wszyscy* obejmuję również "Zega", który jest zasłużonym dla historii forum i już wcześniej zaczął nie tylko krytykować ale i obrażać co niektórych, to rad jestem, że istnieje sprawiedliwość.

*Wszyscy np. w reklamach telefonów przenośnych, to nie do końca wszyscy. Więc chciałem jedynie podkreślić znaczenie tego słowa...


wa-totem napisał/a:
(...)natężenie odwracania akcji o 180 stopni "a my mamy X i i tak wygrywamy(...)

Już kiedyś ktoś mi wspomniał na tym forum, że w Multiświecie idzie właśnie o takie akcji. Wymyślanie nowych ataków, zdolności, czy w ogóle czegoś innego (i to chyba nawet sam Zeg, który jest zasłużony dla historii forum - mi to powiedział, ale ręki uciąć nie dam). No cóż wydaje mi się, że właśnie to robimy... Chyba, że inaczej to działa... Czyli jak?


Zegarmistrz napisał/a:
Czyli: w następnym poście napiszę, że wszystkich Was zjadło przechodzące w okolicy Yeti. Razem z waszym kościołem.

Regulamin "Multiświata":
I Questy:
podpunkt 2:
Avalia napisał/a:
b) Nie należy zabijać cudzych maskotek czyli postaci niezależnych towarzyszących niektórym użytkownikom i zwykle robiących coś obok.

podpunkt 3:
Avalia napisał/a:
c) Nie należy zabijać postaci ważnych dla fabuły i niszczyć ważne dlań lokacje.

podpunkt 4:
Avalia napisał/a:
d) KATEGORYCZNIE ZABRANIA SIĘ rozwiązywania fabuły jednym postem!

Takie rozwiązanie godzi w parę punktów tutejszego regulaminu. Kościół, to lokacja ważna dla fabuły, wojsko MAC, czy Zakon to też pewnego rodzaju maskotki, czyli "utłuc" ich na raz też odpada, a jedno-postowa akcja jest przesadyzmem. Przykro mi, ale tak zrobić móc nie powinieneś.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-01-2009, 12:30   

Kic...
Skończ, proszę.
kic napisał/a:
Avalia napisał/a:
d) KATEGORYCZNIE ZABRANIA SIĘ rozwiązywania fabuły jednym postem!


Takie rozwiązanie godzi w parę punktów tutejszego regulaminu. Kościół, to lokacja ważna dla fabuły, wojsko MAC, czy Zakon to też pewnego rodzaju maskotki, czyli "utłuc" ich na raz też odpada, a jedno-postowa akcja jest przesadyzmem. Przykro mi, ale tak zrobić móc nie powinieneś.

Jeżeli nie zakończy się tego w ten sposób, to nie zakończy się nigdy. Kiedy już przeciwnicy MACu odniosą jakiś sukces, okazuje się, że MAC to przewidział i było to wręcz zaplanowane i wliczone w straty etc. I znowu quest trafia do punktu wyjścia. Pisze to ja, który śledzę questa. Robi sie z tego paranoja i Totem zareagował słusznie, starając się wprowadzić dyskusję na właściwe tory. Kic, Zegarmistrz jest taki, jaki jest, nic na to nie poradzisz, a pisząc różne wycieczki osobiste tylko i wyłącznie pogarszasz swoją sytuacje i obniżasz walory questa. Jak chcesz coś z nim załatwić, to idź na PW.
Przez takie zachowanie, tyczy się to moim zdaniem wszystkich, poziom questa naprawdę spada. Nawet nowe posty są coraz krótsze. Nikt nie będzie się tutaj dobrze bawił, jeżeli nie zaczniecie dla siebie być po prostu ŻYCZLIWI. KTHXBAI.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-01-2009, 12:42   

Slova napisał/a:
Kic...
Skończ, proszę.

Co mam JA skończyć?

Slova napisał/a:
Jeżeli nie zakończy się tego w ten sposób, to nie zakończy się nigdy. Kiedy już przeciwnicy MACu odniosą jakiś sukces, okazuje się, że MAC to przewidział i było to wręcz zaplanowane i wliczone w straty etc. I znowu quest trafia do punktu wyjścia.

Wiesz. Problem w tym, że w każdej z ich działalności ginie nam coraz to większa część wojska. Tracimy przy tym siły, a nasza pozycja jest gorsza z każdym następnym atakiem. Jakbyś nie zauważył, to nasze siły uszczupliły się do 1/3, a i tak to nie koniec strat. Swoją drogą po drugiej stronie mamy prężnie rozwijające się wojsko, które w nieskończoność może odnawiać sobie armię. Dalej sądzisz, że dłuższa akcja nam się opłaca? (To było pytanie retoryczne...)

Slova napisał/a:
Kic, Zegarmistrz jest taki, jaki jest, nic na to nie poradzisz, a pisząc różne wycieczki osobiste tylko i wyłącznie pogarszasz swoją sytuacje i obniżasz walory questa. Jak chcesz coś z nim załatwić, to idź na PW.

Przecież sprawa dotyczyła wszechpotężnego Yeti, które miało zakończyć ten quest irracjonalnie i całkowicie nielogicznie, a to nie jest żadna wycieczka osobista…
Resztę skwituję wymownym milczenie…

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-01-2009, 13:23   

Bezimienny napisał/a:
(*) wiem, że jeszcze tego nie próbowaliście - to tak na wszelki wypadek.


Kościół wznosi się wysoko ponad armie. Więc nie, nie będziemy tego prubować.

Działania artefaktów nie zmieniamy. Rytuał miał połączyć artefakty z kościołem, aby były jego integralną częścią, a nie po prostu podnieść kościół.

Grisznak

Wiemy gdzie weszliśmy i bez twojej uprzejmości, ale dziękuje.

wa-totem

To naturalne w każdym wątku na forum, ton rozmowy jaki opisujesz nie jest akceptowany nigdzie. Więc liczymy się z tym.

Slova

Działamy przeciw zniszczeniu naszej armii. Ale nasze działania jedynie zmniejszą efekty akcji Bezimienny czy innych graczy. Więc nie, to nie jest tak, że wszystko negujemy. Każda taka akcja nieuchronnie wpływa na nas i nieodwracalnie zmniejsza liczebność naszych sił. Wszystko powoli prowadzi do rozwiązania. W zasadzie to już całkiem szybko.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-01-2009, 13:25   

kic napisał/a:
Resztę skwituję wymownym milczenie…

Zamiast cokolwiek skwitować, lepiej sie zastanów nad tym, co chciałeś przemilczeć.

kic napisał/a:
Swoją drogą po drugiej stronie mamy prężnie rozwijające się wojsko, które w nieskończoność może odnawiać sobie armię.


Czy ty nigdy nie pomyślałeś, że skoro jesteście czymś, na miarę przewodnika religijnego, to możecie z łatwością werbować wosjko spośród ludności okolicznej? Macie + 1k do haryzmy, a samo pokazanie wieśniakom, że zamek moze latać w powietrzu skłoniłoby ich do przystąpienia do was. Macie o wiele wyższe możliwości werbowania wojska. A raczej mieliście, ponieważ woleliście ludność pacyfikować. Good Game.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-01-2009, 13:27   

Slova napisał/a:
Czy ty nigdy nie pomyślałeś, że skoro jesteście czymś, na miarę przewodnika religijnego, to możecie z łatwością werbować wosjko spośród ludności okolicznej? Macie + 1k do haryzmy, a samo pokazanie wieśniakom, że zamek moze latać w powietrzu skłoniłoby ich do przystąpienia do was. Macie o wiele wyższe możliwości werbowania wojska. A raczej mieliście, ponieważ woleliście ludność pacyfikować. Good Game.


Nie przeinaczaj proszę naszych działań. Ludności nigdy nie pacyfikowaliśmy. A werbunek prowadziliśmy. Na małą skale i przy pomocy odpowiednich postaci (Aragorn). Większe akcje tego rodzaju nie zostały by zaakceptowane przez innych graczy, choć bazowo zgadzam się z twoją wizją.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 13:30   

Slova napisał/a:
Czy ty nigdy nie pomyślałeś, że skoro jesteście czymś, na miarę przewodnika religijnego, to możecie z łatwością werbować wosjko spośród ludności okolicznej?
Akurat pomyśleli, i próbowali. Od samego początku staraliśmy się temu przeciwdziałać (w czym faktycznie część działań Bractwa nam pomogła).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 36 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 44, 45, 46  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group