FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Zima 2010/2011
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-01-2011, 03:23   

Kore wa Zombie desu ka?
Zgadzam się z Easiem - idealny odmóżdżacz, też mi tego brakowało. Oglądać raczej będę, bo kilka momentów szczerze mnie rozbawiło. Fanserwis trochę irytuje, no ale taka konwencja, co poradzić - w późniejszej części odcinka okazało się, że nie ważne na kim majtki są pokazywane, grunt żeby były...
Faza jest, jest dobrze.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-01-2011, 13:57   

Ja to chyba zrecenzuję... Chyba, jeszcze nie wiem. Ale różowa pilara kusi...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 11-01-2011, 16:12   

Obmacywania sezonowych nowalijek ciąg dalszy...

Kore wa Zombie desu ka?
Fufufu, co za jednomyślność. Pozostaje mi się tylko podpisać pod postami Eaś i Kei'a. Bohater który jednak NIE jest sztampowym BTJT to już ewenement wart uwagi.

Scena z kotkami, i to który kotek na co reagował jeżem, była śliczna.

Tak czy siak, DRUGA seria z mahou shoujo w JEDNYM sezonie? I to taka nie-srs-mahou-shoujo-bzns? Ja w to wchodzę! Swoją drogą, dwa henshiny, z wiadomą różnicą, i dwa ataki panchiry, z wiadomą różnicą. Czy mi się zdaje, czy ktoś się tu z kogoś nabija? :)

I Slova, nie wyobrażam sobie recenzji kogokolwiek innego :> Zawiera rószoffą pilarkę spalinową, potrzebujemy Drwala! ;D

Dragon Crisis
To się powinno nazywać Kugyuu Crisis - tym razem BTJT wyciągnął z kuferka niebieskookie, blondwłose loli Smoczątko mówiące "Ryuuji!" głosem Kugimiyi Rie... smoczątko ewidentnie cierpiące na galaktyczną zgagę (raz ziewnęła, i w płomieniach stanęło pół portu...) Po jakiejś chwili okazało się, że loli Smoczątko, z niewiadomych (ale niewątpliwie czekających na wyświechtane sztampowe wyjaśnienie w przyszłych odcinkach...) powodów uznaje BTJT za swoją własność i gotowe jest gryźć w obronie stanu posiadania. Ma jednak rozum większy od orzeszka, dało się nauczyć dwóch innych słów poza "Ryuuji". Swoją drogą, ciekawe czy to a nie inne imię to efekt, że Kugyuu tyle czasu spędziła na powtarzaniu "Yuuji" przy Shanie, i ma opanowane do perfekcji...?

Poza tym, gospodarka świata przedstawionego ewidentnie opiera się o poszukiwanie i zagarnianie skarbów, które określane są zapożyczeniem z angielskiego - co drugie zdanie zawiera "precious", czasem z jakimś przymiotnikiem, np. "lost precious" albo "S-Class Precious". Cały czas czekałem aż padnie "myyyy precioussssssss...." :3

Szczerze mówiąc, dodawszy do kalendarza Yumekui i Zombie, które na pierwszy rzut oka prezentują się lepiej, nie palę się do tej pozycji. Zwłaszcza, że wciąż czekam na dwa "typy" tego sezonu, Fractale i Hourou Musuko. Zobaczę może jeszcze z odcinek, potem się zadecyduje.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 11-01-2011, 18:27   

Swoją drogą, mały offtop. Czy oglądający Beelzebuba mogliby pstryknąć trochę zrzutek?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-01-2011, 20:35   

Kore wa Zombie desu ka?
Główny bohater... został podsumowany. Poza tym milcząca loli wersja Saber z dodatkiem Illyi... oraz Ryugu Reena jako magical girls z piłą motorową zamiast tasaczka... powiedzmy, że będę oglądał przynajmniej kawałek :D (i tak, "Are you BL fan" wymiata)

Wolverine
W przeciwieństwie do Ironmana, Wolverine akurat ma sporo wspólnego z Japonią, dlatego u niego przeniesienie akcji znowu aż tak bardzo nie boli... ale z drugiej strony Wolverine jako wysoki bizon boli bardzo.
Jedyną zaleta jest to, że w Japońskiej animacji Wolverinowi pozwolono w końcu użyć pazurów na czymś innym niż roboty. Ale to jednak za mało, aby oglądać tę serię...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-01-2011, 21:27   

Dragon Crisis - How to train your loli? Boszsz... Czy Japończycy ze wszystkiego muszą robić kawaii panienki? Było przeciętnie, niby nie źle, ale jednak czegoś brakowało. I w kwestii grafiki, i jeżeli chodzi o bohaterów/fabułę. Mocno przeszkadza że w odróżnieniu od Zombie tutaj BTJT jest absolutnie typowym, nijakim i nieciekawym BTJT. Kugumiya... Dobrz że zna tylko jedno słowo, nie chce mi się jej słuchać. Jedyny większy pozytyw - fajny opening.

Level E - drugi po Merry tytuł, który mnie zainteresował - sensowni bohaterowie, ciekawa tematyka, humor w porządku, bawił nawet bardziej niż głupio-fazowe Kore wa Zombie Desu ka. Dodatkowy plus za grafikę bez moeblobów i zwiewnych bizonów z dzidami zamiast podbródków. Jeśli dojdzie do tego jakaś (niekoniecznie poważna) fabuła, może być seria sezonu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-01-2011, 21:53   

JJ napisał/a:
jednak czegoś brakowało. I w kwestii grafiki
Gdzie ty tam grafikę widziałeś? O_o
Tak krzywo to ja nawet w podstawówce nie rysowałam.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-01-2011, 13:43   

Dobsz, rundkę po sezonie zimowym czas zacząć, na pierwszy ogień niech idzie zombie z różową pilarką... WAIT WHAT?!

Autystyczna loli nekromantka, wyglądająca jak standardowy przepakowany mistyczny rycerz z losowego jRPG, sadomasou-shoujo Ryuugu Rena Sakura Kinomoto Haruna ze sparklającą piłą spalinową, homohomar...

Poza tym jedyna i słuszna reakcja uczniów na nowy strój Aikawy.

I całkiem niezłe, choć nie wybijające się ponad porządny j-pop opening i ending.


<oddala się w kącik w celu dołączenia do reszty robiącej wielkiego lolwuta>

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Goso Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-01-2011, 20:07   

Hourou Musuko - dostałem dokładnie to czego się spodziewałem, czyli jest bardzo dobrze. Choć z początku można się trochę pogubić kto jest kim. I ending jest prześwietny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altramertes Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Gru 2008
Skąd: Opoczno
Status: offline
PostWysłany: 13-01-2011, 23:29   

Hourou Musoko po pierwszym odcinku wydaje się być liderem tego sezonu, ale czekam na Fractale, może się coś zmieni... A tak poza tym, to odcinek był świetny. Na pierwszy rzut oka dojrzałe podejście do tematu poszukiwania własnej tożsamości i akceptacji środowiska, okraszone piękną i bardzo charakterystyczna grafiką (zupełnie jakbym oglądał książkę obrazkową dla dzieci). Muzyka też pierwsza klasa, a gdy usłyszałem ending (ukochana Rie Fu, szkoda że tak rzadko w anime...) zacząłem skakać z radości. Definitywnie do dalszego oglądania:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6953258
Goso Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-01-2011, 00:23   

Altramertes napisał/a:
ale czekam na Fractale, może się coś zmieni...

Nie ma na co czekać, pojawiło się w sieci jakąś godzinę przed Hourou Musoko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altramertes Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Gru 2008
Skąd: Opoczno
Status: offline
PostWysłany: 14-01-2011, 12:47   

Fractale zobaczony, czas na komentarz. Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie, czy w tym sezonie faktycznie zapanowała moda na niecodzienny/nierzeczywisty design lokacji: Fractale (ok, może tutaj nie do końca, ale świat jest z pewnością ciekawie zaprojektowany), Yumekui Merry (wymiar snu jest naprawdę odjechany), Mahou Shoujou Madoka Magica (wymiar... wiedźm?^^') i wreszcie Kore wa Zombie Desu ka? (tutaj sama koncepcja jest na haju, więc nie ma o czym mówić).

Ale! Miałem komentować Fractale. Jest ciekawie na pierwszy rzut oka. Zalatuje czymś a la Matrix, postaci są... normalne - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - a sama historia... eee, zapowiada się interesująco.
Aspekty techniczne in plus, choć muzyka niekoniecznie wybitna (nie znam się:p). Ogólnie seria do dalszej obserwacji, na razie za mało... eee, "stuff'u"! d-.-b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6953258
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 14-01-2011, 18:52   

Altramertes napisał/a:
postaci są... normalne - w pozytywnym tego słowa znaczeniu
Ja nie wiedzieć czemu miałem deja vu... a przecież to NIE jest "stara" kreska... tak czy siak, Fractale na razie daje się oglądać. Co będzie dalej, zobaczymy, akcja coś niezbyt żwawo idzie naprzód.

Za to drugie Yumekui Merry potwierdziło że seria warta uwagi - na razie na scenę wchodzą stadami nowe postaci, i tylko co krok to wpada widz na nową tajemnicę, ale... to lubimy :)

Hourou Musuko... meh, jeszcze pooglądam, ale jakoś nie pociąga nie tematyka problemów z tożsamością płciową stadka bohaterów... muzyka jest rewelacyjna i kreska prześliczna, ale... ┐( ̄ー ̄)┌

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 15-01-2011, 19:31   

wa-totem napisał/a:
Hourou Musuko... meh, jeszcze pooglądam, ale jakoś nie pociąga nie tematyka problemów z tożsamością płciową stadka bohaterów... muzyka jest rewelacyjna i kreska prześliczna, ale... ┐( ̄ー ̄)┌
Taaa, dokładnie to samo sobie pomyślałam. Ponieważ świat jest okrutny i zły, a gramatyka angielska jest pochrzaniona, miałam niejakie zaległości z tytułami, które chciałam sprawdzić, ale w końcu nadrobiłam.
W Hourou Musuko najpierw zachwyciłam się kreską, kolorami i muzyką, potem pogubiłam się w tym, kto jest kim i tak dalej, a jeszcze później dobiły mnie te pytania egzystencjalne bohaterów. Co to znaczy być chłopcem? Co to znaczy być dziewczyną? Co to znaczy być gimnazjalistą? Co do pierwszych dwóch to nie jestem pewna, ale być gimnazjalistą oznacza być niewychowanym, rozwydrzonym, chamskim, bezczelnym, masakrycznie irytującym wrzodem na tyłku. Satysfakcjonująca odpowiedź? Wkurza mnie takie pseudo-filozoficzne pieprzenie w anime. Zobaczę jeszcze ze 2 odcinki, ale nie wiem, jak to dalej będzie.


Fractale - 1

Eee... Nie.
Przez przypadek na samym początku przewinęłam kawałek do przodu i zobaczyłam rodziców (??? takie różowe i niebieskie cosie) głównego bohatera. Przewinęłam jeszcze kawałek i oczy me ujrzały kolegę głównego bohatera, który to kolega wyglądał jak kupa. Tym samym poziom abstrakcji, jaki Eaś jest w stanie tolerować, został przekroczony. Nie, dziękuję, choćby nie wiem, jak dobre miałoby to być anime, nie dam rady.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-01-2011, 22:12   

Easnadh napisał/a:
Wkurza mnie takie pseudo-filozoficzne pieprzenie w anime.

Lol, Eaś, ale co w tym pseudofilozoficznego? :D Przecież to tylko dziecinna rymowanka:

What are little boys made of?
What are little boys made of?

Frogs and snails
And puppy-dogs' tails,

That's what little boys are made of.

What are little girls made of?
What are little girls made of?

Sugar and spice
And everything nice,

That's what little girls are made of


Przynajmniej w subach, ale o ile się nie mylę, w oryginale jest to po prostu japoński przekład tego wierszyka.

Na mnie Hourou Musuko zrobiło spore wrażenie - wykonanie bardzo pro, grafika i muzyka świetna (Clair de Lune!). Z tego co czytałem przeskoczyli spory kawałek mangi (kilka tomów), który pewnie pojawi się we flashbackach... Wypada to bardzo ciekawie imo. Niby nie do końca moje klimaty, ale będę oglądał - jak na razie jest to dla mnie najciekawszy tytuł sezonu.

Natomiast drugie odcinki Gosick i Merry wypadły pozytywnie, serie kwalifikują się do oglądania.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group