FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Jesień 2011
Wersja do druku
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-10-2011, 21:04   

Phi Brain 01
fm napisał/a:
Sudoku z odcinka nie rozwiązałem co prawda tak szybko jak protagonista, ale też nie zabrało mi ono więcej czasu niż jakieś 10-15 minut (a nie cały dzień, jak jakiemuś niewydarzonemu okularnikowi) - a nie mam szczególnej wprawy.

Z wprawą zajęłoby chyba jedną :D Nie rozwiązywałem, ale już na pierwszy rzut oka widać że banalne i trochę przesadzili z robieniem ze szkolnego klubu przygłupów.

Strasznie zdziwiłem się że to oryginalne anime - po obejrzenia odcinka byłem gotów założyć się, ze to adaptacja jakiejś gierki na DSa kopiującej schemat Profesora Laytona... Well, w tym momencie jestem przekonany, że wypuszczenie takiej jest w planach, jeśli anime zdobędzie popularność. Nie żeby była to wada. W sumie najbardziej zirytowało mnie, że ostatniej zagadki nawet nie pokazano (w sensie - nie w taki sposób, żeby można było samemu się nad nią pogłowić), a jej rozwiązanie sprowadziło się do użycia mocy Jednego Oczka Bardziej. W którym to główny bohater ma świetlistego Buddę... Wooohoo, niezły odlot.

Przy okazji, labirynt z pierwszego odcinka jest na stronie serii, ciekawe czy w kolejnych będą zamieszczać Zagadki Tygodnia przed emisją. Hmm, może nawet będę to śledził. Dobry shounen nie jest zły.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2011, 13:22   

Kyoukai Senjou no Horizon
Sądziłem, że to będzie na serio, a po pierwszym odcinku więcej zapowiada coś pół żartem, pół serio, co w sumie nieszczególnie przeszkadza, pytanie tylko, czy jeśli zechcą w to wcisnąć tru fabułe, to czy całości szlag jasny nie trafi? Już sama obsada drużyny sugeruje raczej kpiny, choć pochwalić trzeba animacje i grafikę, ładniejsze od oglądanego wczoraj pierwszego odcinka Maji de Watashi ni Koishinasai!, choć mam wrażenie, że obie serie mogą jechać na podobnych motywach. Plusem Horizona jest własny świat.
Mam wrażenie, że rzecz jest jednak zbyt jajcarska, aby miała nawet szanse stać się kolejną tru serią z Sunrise. Potrzeba jednak jeszcze jednego-dwóch odcinków, by jasno stwierdzić, co się z tego urodzi.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2011, 22:10   

Horizon
Twórcy definitywnie naćpali się przy tym jRPGów.
Ale nie powiedziałbym, że nie są oni porządni w tym (czymkolwiek) co robią. Sparring to był dobry motyw by pokazać umiejętności wszystkich odrzutów z dziwacznych FFów. Sparring był ok zrealizowany, graficznie może być w kwestii animacji czy tła. W sumie podoba mi się męska obsada mamy w niej gladiatora, slime, rasistowską obrazę, ninja z czapeczką z daszkiem, grubasa i nawet kompetentnego gościa z zarostem. Z projektów facetów nie lubię jedynie tego j********uśmiechniętego**************jak p**************zabiłbym*************za****************sam*********uśmiech głównego bohatera.
Ale w sumie jego osobowość może jeszcze wyjść jeśli dostatecznie często będzie obrywał.

Projekty postaci żeńskich... ech dla mnie to wszystko to co źle jest w anime.... ciała loli, melony i balonowe łby, to wszystko takie niekompatybilne ;/ Z żeńskiej obsady do boga i ludzi jest jedynie nauczycielka i ujdzie ta standardowa cicha niedorajda, reszta jest właściwie dla mnie identycznie niewybijająca się.
Trochę informacji o polityce, w sumie ok set up, jedynie nie zrozumiałbym tego nawijania o powtarzaniu historii gdybym nie czytał o tym na necie (nie żeby to było zbyt zrozumiałe ;p). I kolejne masy postaci przy napisach. Twórcy chyba chcą iść na spory rozmach.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2011, 22:15   

Gamer2002 napisał/a:

Projekty postaci żeńskich... ech dla mnie to wszystko to co źle jest w anime.... ciała loli, melony i balonowe łby, to wszystko takie niekompatybilne ;/ Z żeńskiej obsady do boga i ludzi jest jedynie nauczycielka i ujdzie ta standardowa cicha niedorajda, reszta jest właściwie dla mnie identycznie niewybijająca się.

+1

Będzie jazda! Mamy gadające Poringa. Będę miał komu kibicować i może wytrzymam tą serię.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-10-2011, 22:27   

Gamer2002 napisał/a:
***uśmiech głównego bohatera.

Ale to przecież zaleta. Z takim uśmiechem i charakterem Toori jest predestynowany do bycia trollem. Ja jestem gotowa oglądać Horizon tylko dlatego, że wygląda na to, że będą fajne walki i dlatego, że protagonista zapowiada się na największego trolla serii. :D

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2011, 22:33   

vires, nie chciałbym cię martwić, ale choć ta seria ma mieć ponoć 12 odcinków, materiału źródłowego starczy jeszcze na trochę...

EDIT @UP
JA CHCE BY ON ZGINAL W OGNIU, ROZUMIESZ?!

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-10-2011, 23:06   

Z jRPG to ja tam za dużo postaci nie widzę, pan w czapeczce raczej kojarzy mi się z King of Fighters, a panna na miotel to wyraźny uśmiech w kierunków fanów Tohou. No i faktycznie poring - jedyna źródłowo jRPGowa postać.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 04-10-2011, 23:06   

Tren napisał/a:
Gamer2002 napisał/a:
***uśmiech głównego bohatera.

Ale to przecież zaleta. Z takim uśmiechem i charakterem Toori jest predestynowany do bycia trollem. Ja jestem gotowa oglądać Horizon tylko dlatego, że wygląda na to, że będą fajne walki i dlatego, że protagonista zapowiada się na największego trolla serii. :D

Popieram. Coś jakby nastoletni odpowiednik Tylora z The Irresponsible Captain Tylor (choć dopiero kolejne odcinki pokażą, czy swoimi dokonaniami dorośnie do oczekiwań).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 11:12   

C3 - przede wszystkim, koszmarna grafika – wszystko świeci jak psu jajca i sparkluje jak wampir Edward na Hawajach. Do tego ograne bardziej niż melodyjki disco polo żarty i widziane setki razy motywy. Dno und siedem metrów mułu. I u­‑boot pod nimi.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 05-10-2011, 11:57   

Trailerze maja się tam nawalać. http://www.youtube.com/watch?v=Zroj1EwJS6E
A miny są prawie Higurashowe

C³-Narazie standard. Obejrzę kilka odcinków.

Horizonie powiem tak:

Poring został rozdeptany
Inkub nie ma jajek
Dużo krów
Kopiowanie postaci z innych serii. Widziałem tego grubasa z Naruto, czy podobna panienkę z włosami z z Ladies vs Butlers.

Równa się brak zachwytu.

Phi Brain

Początek nie był zachwycający, a bohaterka słyszy grozi wam śmierć. Co robi. Biega jak oszołom po labiryncie. Na przywitanie musiała dać kopa. Jeszcze zobaczy się kilka odcinków i może zainteresuje.

Tamayura
Może z tego coś rozkręci w późniejszym czasie. Lepiej prezentowała sie Iroha od tej serii.

Hunter x Hunter (2011)

Dużo ciepłego się słyszało. Początek banalny, ale bohaterów zaczynam lubić.

Maji de Watashi ni Koi Shinasai!

Od Kenichiego czekałem na porządne komediowe Martial Arts. Odcinek fajny, bo sam chciałbym w takiej zabawie taktycznej uczestniczyć. Szkoda ,że nie ma czegoś takiego w naszych szkołach. Główny bohater wydaje się myślący i wie czego chce, mimo pozorów ciapowatości. Dziewczyny fajne i bez nagromadzenia cycków. Nie żebym miał do dużych cycków, ale w anime zazwyczaj wyglądają śmiesznie nieproporcjonalne.

Kimi to Boku.


Nuda i gejowe. Przesadzam z gejowością. Ale nie tam nikogo stylu Konaty, który rozkręciłby towarzystwo. Dwóch zamulonych braci, jeden okularnik niania i dziewczęcy romantyk. Jeszcze dam szansę na jeden odcinek.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-10-2011, 12:23   

Phi Brain - burdel na kółkach i wkurzające postacie. Nie jestem przekonana, zwłaszcza, że wychodzi na to, iż bohater zamiast mózgu będzie używał magicznej bransoletki i oczka. O kant tyłka potłuc takie rozwiązywanie zagadek. I bogowie, jakie oni mają krzywe mordy... Dawno nie widziałam tak spapranych projektów postaci!

Kimi to boku - a mnie się podobało. I wcale nie jest gej (chyba, że jak ktoś widzi więcej niż jednego faceta, to dla niego od razu jest yaoi), tyle że główny bohater jest trochę "eteryczny". Mam wrażenie, że ludzie mieli dziwne oczekiwania co do tej serii (bo ja wiem, drugi K-ON, albo inne Lucky Star...). Epizod przedszkolny mnie totalnie rozłożył. Co prawda na razie panowie są nieco schematyczni, ale myślę że się rozkręcą. Na razie bardzo okruchowate okruchy życia.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-10-2011, 13:04   

moshi_moshi napisał/a:
Kimi to boku - a mnie się podobało.
Mnie też. Niesamowicie polubiłam Kaname, jego wkurzanie się było strasznie sympatyczne. Bliźniacy są ciekawi i bardzo podoba mi się ich design. Trochę denerwuje mnie Shun, bo taka miękka ciapcia z niego, plus wizualnie mi zgrzyta, ale podejrzewam, że gdy zetnie włosy, będzie lepiej (swoją drogą, tak się zastanawiałam, gdzie ja słyszałam jego głos - no tak, Mikado z Durarary!!, ten seiyuu to ma szczęście do takich ciapciakowatych bohaterów...). Uśmiałam się przy fragmencie, gdy Yuki po raz pierwszy "gra" w kosza - to ja! Ja też tak grałam w kosza na w-fie, identycznie, uniki też robiłam! xD

Ale widać, że anime ma mały budżet, trochę irytowały mnie sceny, kiedy jakaś postać mówiła dość długą kwestię, a zamiast niej pokazywano praktycznie nieruchomą buźkę Shuna. Ale za to ending jest graficznie prześliczny.

A poza tym tak sobie myślę... Skoro czwórka przyjaciół płci męskiej, która nie wali się po plecach i nie opowiada durnych dowcipów, tylko, dajmy na to, rozmawia jedzac drugie śniadanie na dachu szkoły (i okazjonalnie czesze sobie włosy; ale to mnie akurat nie zdziwiło jakoś szczególnie, bliźniacy są chyba dość specyficzni społecznie, a Shun to już w ogóle jest specyficzny), jest gejowata, to jaka jest moja orientacja, jako że całkiem często zdarza mi się spać w jednym łóżku z Mono?...

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-10-2011, 13:18   

Easnadh napisał/a:
Skoro czwórka przyjaciół płci męskiej (...) jest gejowata

Easiu, krótko to ujmę - przypomnij sobie, jakie rzeczy Ty widziałaś w openingu K-ONa (drugiej serii bodajże), które facetom kompletnie umknęły :D I odwróć role.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-10-2011, 13:57   

Easnadh napisał/a:
jako że całkiem często zdarza mi się spać w jednym łóżku z Mono?...

Pamiętaj, dopóki nie śpisz pośrodku, reszta jest nieistotna! :D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
anulka406 Płeć:Kobieta
Unfabulos :)


Dołączyła: 13 Cze 2010
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2011, 17:15   

Phi Brain

Lubię przystojnych geniuszy, więc bardzo wyczekiwałam na ten tytuł i obejrzałam jako pierwszy z obecnego sezonu. Nie podobają mi się jednak projekty postaci, które są bardzo krzywe. Irytuje mnie trochę schematyczność. Jak to jest, że
Spoiler: pokaż / ukryj
szkolny klub zawsze musi być beznadziejny, szkolny przewodniczący tajemniczy i coś knujący, dziewczyna super-energiczna, a okoliczny bohater/znana osoba to totalne porażka?
Choć mimo tego jestem troszkę pozytywnie zaskoczona tym, że
Spoiler: pokaż / ukryj
bohater od razu ma dziewczynę - bo tak słyszałam, że to jego dziewczyna - w związku z czym nie będzie irytującego pobocznego wątku romantycznego z przyjaciółką z dzieciństwa.

Jeśli chodzi o same zagadki i ich rozwiązanie... Tak, macie rację! Jak mi będzie tylko
Spoiler: pokaż / ukryj
błyskał bransoletką zamiast użyć mózgu
, to porzucę serię. W końcu po to oglądam, żeby oglądać inteligentnego faceta.

Kimi to Boku

Przyznam, że podobało mi się. Jestem wielką fanką okruchów życia i obyczajówek, więc dla mnie w porządku. Seria jak na razie jest po prostu przyjemna, zabawna... Wspomnienia z przedszkola były bardzo śmieszne. Oczekiwałam rozrywkowej, przyjemnej serii i to jak na razie dostałam. Póki co oglądam. Ale poziom jest mimo wszystko dziwnie średni, oby tylko nie spadł, bo to jeden z moich faworytów sezonu...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10892933
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group