FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Komiksy a gender
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-07-2010, 09:11   Komiksy a gender

Ulubiona bohaterka większości męskich czytelników komiksów DC doczekała się wczoraj premiery w zupełnie nowym stroju. Nie, nie dorzucono jej kajdanek, kozaków czy innych pasujących do niej akcesoriów, które sprawiały, że o Wonder Woman mówiono zwykle "Bondage Woman". Nic z tych rzeczy. Nowy strój wygląda tak.

Trzeba przyznać, że DC robi się grzeczniejsze niż w latach 40 czy 50... Dość wspomnieć o tym, że podobnej korekcie poddano ostatnio strój Supergirl, który uznawano za nazbyt śmiały. Inna inszość, że Supergirl miała swoją alternatywną wersję, czyli Power Girl, która była generalnie latającym fanserwisem. Ale Wonder Woman, która w zasadzie bez zmian wizualnych przetrwała te kilkadziesiąt lat... Cóż, przynajmniej nie zabrali jej lassa, którym częściej ją wiążą niż ona wiąże innych.

Logika stoi po stronie Diany, bo który kobieta chciałaby biegać w cokolwiek przewiewnym stroju, jaki do tej pory nosiła.
Przejdź na dół
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-07-2010, 09:33   

Kij, że ten strój był przewiewny - przede wszystkim w dzisiejszych czasach wyglądał już zupełnie kretyńsko.

Co do Supergirl to ostatni jej strój jaki widziałem składał się z plisowanej mini, czerwonych butów i kusej bluzeczki, za cholerę nie nazwałbym go grzeczniejszym. Czyżby go zmienili?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-07-2010, 09:37   

Tak, dorzucili jej iście babcine reformy.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-07-2010, 10:04   

Uczciwie mówiąc mnie bardziej zainteresował ten komiks: http://dcu.blog.dccomics.com/files/2010/06/gl_cv55_var-copy.jpg Lobo i Green Lanterns. To będzie bolało.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 01-07-2010, 10:38   

Wonader Woman kojarzę jedynie z Ligi Sprawiedliwych, która leciała swojego czasu na Cartoon Network. Jako że było to dość dawno wspomogłem się Google, żeby przypomnieć sobie jej stary strój i muszę stwierdzić, że nowy odpowiada mi dużo bardziej.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 01-07-2010, 12:46   

Ysengrinn napisał/a:
przede wszystkim w dzisiejszych czasach wyglądał już zupełnie kretyńsko.

Ale nowy też jest nieco... retro? Kurtałka kojarzy mi się z poprzednim strojem Superboya, a to były lata dziewięćdziesiąte ( w większości >.>).
Może chcieli ją trochę odmłodzić, w tym stroju wygląda na niewiele starszą od obecnej Wonder Girl.
Ale szczerze, bardziej zastanawia mnie zmiana jej historii. Ciekawe, czy się utrzyma.

Skoro świat idzie w tym kierunku, ciekawe co zgotują Karze. Operację biustu^__^?

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-07-2010, 13:56   

Momoko napisał/a:


Skoro świat idzie w tym kierunku, ciekawe co zgotują Karze. Operację biustu^__^?

Toć pisałem, teraz nosi szorty. Przyjdzie czas, pewnie w pełen trykot ją wcisną.
Powrót do góry
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 01-07-2010, 14:08   

Grisznak napisał/a:
Toć pisałem, teraz nosi szorty.

Mój błąd, nie sprecyzowałam. Miałam na myśli Power Girl:3

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-07-2010, 14:19   

Momoko napisał/a:
Grisznak napisał/a:
Toć pisałem, teraz nosi szorty.

Mój błąd, nie sprecyzowałam. Miałam na myśli Power Girl:3

Zaszyją dziurkę na biuście i dołożą kieckę, jaką nosiła Wonder Woman w swoim debiutanckim komiksie.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-07-2010, 15:12   

Cytat:
Ale nowy też jest nieco... retro?


Tru, po bliższym przyjrzeniu też zauważyłem, że nowy dizajn jest przynajmniej dekadę do tyłu, a prawdopodobnie nawet dwie. Ale to i tak lepiej niż pół wieku...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-07-2010, 16:05   

Ale weźcie pod uwagę, że mówimy o bohaterce, która jest diabelnie retro z założenia. Ze starych bohaterów chyba tylko Batman względnie dobrze przetrwał te kilkadziesiąt lat. Superman, Kapitan Ameryka, Kapitan Marvel i jego rodzinka, Wonder Woman - to już relikty minionej epoki, a zarazem postaci pomnikowe. Tu jakakolwiek zmiana jest czymś rewolucyjnym. Taki Superman lata w identycznym trykocie od 1938. Strój Batmana podlegał zmianom jedynie kosmetycznym (żółte tło symbolu na klacie).
Powrót do góry
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 01-07-2010, 17:47   

Grisznak napisał/a:
Ze starych bohaterów chyba tylko Batman względnie dobrze przetrwał te kilkadziesiąt lat. Superman, Kapitan Ameryka, Kapitan Marvel i jego rodzinka, Wonder Woman - to już relikty minionej epoki, a zarazem postaci pomnikowe. Tu jakakolwiek zmiana jest czymś rewolucyjnym. Taki Superman lata w identycznym trykocie od 1938. Strój Batmana podlegał zmianom jedynie kosmetycznym (żółte tło symbolu na klacie).

Żeby tylko oni. Ciekawe jest to jak różne komiksowe postacie często wracają do swoich ,,oryginalnych" kostiumów bo...cóż nie wiem dlaczego.....ludzie ich bardziej kojarzą?
Parę przykładów jeśli chodzi o ciuchy:
Spiderman - Parker miał całą różną szafę kostiumów. Symbiot, Scarlet Spider(choć praktycznie to kostium Reillego ale Peter też w nim występował. Zresztą jak Ben zastąpił na jakiś czas Parkera to również miał własny kostium), Iron Spider....i wiele innych. Modniś.....który wciąż lata w swojej czerwonej piżamce jak za czasu debiutu.
Thor - też zmienił się trochę. Ostatnio występuje w kostiumie który jest bardzo podobny do jego pierwszego.
Wolverine - Miał trochę tych kostiumów. I...tak zgadliście....wciąż nosi strój Astonishing
Iron Man - z oczywistych powodów musi ciągle zmieniać swoja zbroję.....absolutny rekordzista bo miał coś około 50 ,,kostiumów".
Hulk - Uhhhh...ciężko o urozmaicenie jeśli twoim kostiumem są podarte spodenki. A tak na serio jedyną zmianą było dodanie zbroi w Planet Hulk i World War Hulk.
Flash - ten sam body suit od samego początku. Jakby tego było mało nie nosi bielizny. Brrrrr.
Ghost Raider - Kosmetyczne zmiany. Radykalny wygląd innych Raiderów to tak naprawdę różne ,,duchy zemsty".
Czyli w porównaniu do większości tych ,,modnisiów" Wonder Women okazała się bardzo stateczną bohaterką. A podobno to kobiety lubią mieć różnorodne ubrania....hmmm.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 01-07-2010, 17:56   

Grisznak napisał/a:
Ale weźcie pod uwagę, że mówimy o bohaterce, która jest diabelnie retro z założenia. Ze starych bohaterów chyba tylko Batman względnie dobrze przetrwał te kilkadziesiąt lat. Superman, Kapitan Ameryka, Kapitan Marvel i jego rodzinka, Wonder Woman - to już relikty minionej epoki, a zarazem postaci pomnikowe. Tu jakakolwiek zmiana jest czymś rewolucyjnym. Taki Superman lata w identycznym trykocie od 1938. Strój Batmana podlegał zmianom jedynie kosmetycznym (żółte tło symbolu na klacie).

Teraz panuje trend na zmienianie ikon. Capem został Bucky, Batmanem Dick Grayson... Czemu by nie rozpisać WW na nowo=.="

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-07-2010, 18:04   

I zrobić z niej ikonę feminizmu zamiast parodii;p?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 01-07-2010, 18:08   

Momoko napisał/a:

Teraz panuje trend na zmienianie ikon. Capem został Bucky, Batmanem Dick Grayson... Czemu by nie rozpisać WW na nowo=.="

Steve Rogers wrócił. Nie mówiąc o nowym składzie Avengersów: Thor, Iron Man i Cap z weteranów plus Pajęczarz i Rosomak. Mniam.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group