FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 20, 21, 22  Następny
  Czego najbardziej nie lubisz w anime?

Czego najbardziej nie lubisz w anime?
Pokemokony - czemu Japończyki nie potrafią rysować zwierząt?
16%
 16%  [ 60 ]
Bizony - zwiewne, piękne, seksowne... samce
9%
 9%  [ 34 ]
Kawaii Panienki - Kenji-kun hiiidooiii desuuu>.<!!! Nyu T.T...
10%
 10%  [ 36 ]
Engrish - All your base are belong to us!
7%
 7%  [ 28 ]
Wpływy Zachodu - Engiru kakkoi desu*___*!!! Zwłaszcza jak się pierzą!
5%
 5%  [ 19 ]
Gotikku - Mamo, nie umieraj! Ojcze, nie odchodź! Siostro, nie zostawiaj mnie! Fuma, łapy przy sobie!
19%
 19%  [ 69 ]
Haremówki - Uff, skończyłem. Pora iść do onsenu, dziewczyny na pewno jeszcze długo nie wrócą...
15%
 15%  [ 55 ]
Yaoi/yuri fanserwis - "Kończa waść, wstydu oszczędź" powiedział Kimicic, lekko się rumieniąc...
15%
 15%  [ 54 ]
Głosowań: 162
Wszystkich Głosów: 355

Wersja do druku
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 29-03-2006, 19:45   

Dziewczyny... Jak Japoniec mówi po angielsku, to przynajmniej słychać, że mówi po angielsku...

Japoński Niemiecki jest JESZCZE GORSZY!

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 20:40   

Mariko napisał/a:
Abigail: co do angielskiego... Engrish ma swoj urok i jest duzo bardziej znosny niz angielski ludzi na moim roku:D Nie wiem natomiast, czy preferujesz amerykanski angielski czy British bo to tez rzutuje w ocenie;) XCo do fanserwisu zgadzam sie w zupelnosci.


Wymowę zniosę, ale błędy gramatyczne mnie denerwują, często zupełnie banalne. Najbardziej w momencie, gdy język angielski czy w ogóle jakikolwiek obcy wcale nie musi być użyty! Ale jest, nie wiem po co... bo to fajne takie? To niech chociaż będzie poprawnie.

Eee, co preferuję... hmm.. Uczyłam się raczej British English, jak to chyba zwykle bywa, ale ostatnio przestawiam się na AE, oba są ok.

Mai_chan napisał/a:
Dziewczyny... Jak Japoniec mówi po angielsku, to przynajmniej słychać, że mówi po angielsku...

Japoński Niemiecki jest JESZCZE GORSZY!


Oj, nie zawsze słychać. Oglądałam kiedyś jakieś anime, gdzie zorientowałam się dopiero po dłuższym czasie. Co to było... Hellsing może?
O niemieckim nic nie wiem, bo za mało go znam, żeby to stwierdzić ^^

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 29-03-2006, 20:45   

Wiesz, ja się uczę w klasie niemieckojęzycznej... Myśmy przez miesiąc się uczyli poprawnie niemieckie długie "e" wymawiać...

A Asuka Langley Soryu, podobnież półniemka, nie potrafi poprawnie "Ich bin" powiedzieć...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Mariko Płeć:Kobieta
wanna-be seiyuu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 22:03   

Coz, jesli spytasz amerykanina, czy zna niemiecki powie Ci ze nie. To samo z Brytyjczykami. Francuski - rowniez nie. Tylko Polakom chyba tak odbija, ze sie ucza kilku jezykow obcych, conajmniej dwoch.:D Niemiecki bardzo lubie, ale nie zdarzylo mi sie go slyszec w wersji japonskiej jeszcze. Wystarczy mi wersja polska XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 22:05   

Mariko napisał/a:
anfan: ogladales moze kiedys Martin Mystery albo Totally Spies?


oglądałem i wiem że to nie anime ale faktycznie niektórzy myślą(myśleli)że to anime.
Ale na pierwszy rzut po głupocie która tam się dzieje widać że to nie anime.

Mariko napisał/a:
Anime jest tylko jednym z rodzajow animacji i jak wszystko - ma swoje wady

No i właśnie trzeba rozgraniczyć animację od anime.Że anime to animacja japońska dużo lepsza i ciekawsza od innych animacji.Chociaż są wyjątki.I to nie chodzi o wygląd,
ale zwłaszcza o fabułe że nawet proste anime japońskie są ciekawe i mają w miarę inteligentną fabułe.

Mariko napisał/a:
I juz uwierze, ze Twoje ukochane anime, to Akira, GiTS, Please Save My Earth czy Utena.

nie oglądałem tych tytułów.

Abigail napisał/a:
Nie cierpię kawaii dziewczątek! Naprawdę, powybijałabym, zwłaszcza, że zwykle są też głupie i naiwne i wszyscy się w nich zakochują nie wiadomo dlaczego.

ja je lubię bo są słodkie a że chwilami naiwne to tym lepiej.

Abigail napisał/a:
Angielski w wykonaniu japończyków- też często zgroza, a ja akurat angielski bardzo lubię i wkurza mnie, gdy ktoś używa tego języka robiąc koszmarne błędy, choć mógłby równie dobrze użyć ojczystego.

Mi się podoba ten akcent jak mówią po angielsku.
Tak zmiękczają język angielski i przez to bardziej mi się podoba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 22:20   

anfan napisał/a:
No i właśnie trzeba rozgraniczyć animację od anime.Że anime to animacja japońska dużo lepsza i ciekawsza od innych animacji.Chociaż są wyjątki.I to nie chodzi o wygląd,
ale zwłaszcza o fabułe że nawet proste anime japońskie są ciekawe i mają w miarę inteligentną fabułe.



Ty tak poważnie, czy tylko się wygłupiasz? Bo pachnie mi to listami z dawnego, zwłaszcza wczesnego, Kawaii.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2006, 22:40   

Przecież napisałem że są wyjątki.
Więc nikomu nie narzucam że każde anime jest lepsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-03-2006, 09:04   

Abigail napisał/a:
Ty tak poważnie, czy tylko się wygłupiasz? Bo pachnie mi to listami z dawnego, zwłaszcza wczesnego, Kawaii.

Przyzwyczaisz się, kochana, przyzwyczaisz... I nie stresuj się tak, bo na tą konkretną jednostkę nie ma bata. Ona żyje i działa...

anfan napisał/a:
Może jedynie 10% najgorszych anime są gorsze od niektórych zachodnich kreskówek.

....a nie 11,8%? Bo dałabym głowę, że jednak 11,8...

Cytat:
Asuka Langley Soryu, podobnież półniemka, nie potrafi poprawnie "Ich bin" powiedzieć...

Wiesz Maieczko, Asukę zostawmy w spokoju. To był szczyt wszystkiego. Scyzoryk mi się w kieszeni otwierał, mimo, że wcale nie przepadam za niemieckim.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2006, 09:17   

A mi się podobało jak mówiła po niemiecku.Co prawda niezbyt wyraźnie ale to nie szkodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 30-03-2006, 09:27   

Słonko... jesli to był niemiecki to ja jestem chińska cesarzowa. Powinno sie mówić: "Asuka PRÓBOWAŁA udawać, że mówi po niemiecku z mizernym skutkiem". Tak to jest, jesli sie nie zna języka - nastepuje złudne wrażenie że kaleczenie wymowy jest ósmym cudem świata. Jjapończycy z upodobaniem zapożyczają "teksty" z innych języków - często z angielskiego i niemieckiego i o ile rozumiem zapożyczanie z angielskiego (wojna, okupacja, wpływ Ameryki itp) to za chiny nie rozumiem zapożyczeń z niemieckiego... pozostałość po Osi? Czy fakt, że niemiecki dobrze się komponuje ze stylizowanymi na niemieckie mundurami...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anfan Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 21 Sty 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2006, 09:33   

IKa napisał/a:
Słonko... jesli to był niemiecki to ja jestem chińska cesarzowa. Powinno sie mówić: "Asuka PRÓBOWAŁA udawać, że mówi po niemiecku z mizernym skutkiem". Tak to jest, jesli sie nie zna języka - nastepuje złudne wrażenie że kaleczenie wymowy jest ósmym cudem świata. Jjapończycy z upodobaniem zapożyczają "teksty" z innych języków - często z angielskiego i niemieckiego i o ile rozumiem zapożyczanie z angielskiego (wojna, okupacja, wpływ Ameryki itp) to za chiny nie rozumiem zapożyczeń z niemieckiego... pozostałość po Osi? Czy fakt, że niemiecki dobrze się komponuje ze stylizowanymi na niemieckie mundurami...


a nie przyszło ci do główki że może celowo tak mówiła.
Albo faktycznie Yuko Miyamura nie ma pojęcia o wymowie niemieckiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-03-2006, 10:00   

Użytkownik Anfan niech w tej chwili zaprzestanie dyskusji dwuzdaniówkami w stylu "nieprawda, mi się to podoba". Jeśli w anime nie ma rzeczy, które mu się nie podobają nie musi się tu wypowiadać, dyskusja jest o gustach. Pozostałych użytkowników proszę, by nie dawali się prowokować.

Cytat:
o ile rozumiem zapożyczanie z angielskiego (wojna, okupacja, wpływ Ameryki itp) to za chiny nie rozumiem zapożyczeń z niemieckiego... pozostałość po Osi?


Jak to Zeg kiedyś mówił Japonki szaleją za wysokimi, błękitnookimi przystojniakami w czarnych mundurach SS;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2006, 10:14   

A nie za gestapowcem Herr Frick'em (ten z "Allo Allo" ;-) )? :-}
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 30-03-2006, 10:50   

Anfan, słońce... Jak już mówiłam wcześniej, ja chodzę do klasy z niemieckim jako językiem wykładowym. BARDZO DUŻY nacisk kładzie się na dokładną, poprawną wymowę. Przez miesiąc uczyliśmy się poprawnie wymawiać JEDNĄ głoskę, która w języku polskim po prostu nie występuje.... (długie "e" wymawianie przez półprzymknięte usta - nieco "i" przypomina). Wymowa JEST ważna. Przykład:

Staat (państwo) => Stadt (miasto). Wymowa obu wyrazów różni się li i wyłącznie długością głoski "a".
Asuka teoretycznie jest półniemką i wychowywała się w Niemczech. Jeśli tak, to JA jestem bardziej niemiecka od niej, mimo że kontakt z niemieckim jako takim mam od półtora roku.

A co do tandetnych anime, w które nadal uparcie nie wierzysz... Polecam First Kiss Story. Romans tak przeraźliwie durny, że zanudził miłośniczkę romansów.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-03-2006, 11:13   

Ostrzegałem, panie Anfan. Jeśli masz zamiar chrzanić w kółko jedno i to samo, to wybacz, ale forum nie jest od tego i będzie to kasowane.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 22 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 20, 21, 22  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group