FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 70, 71, 72  Następny
  Ocena najnowszych rozdziałów mang [SPOILERY]
Wersja do druku
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 09-07-2010, 12:53   

Bleach chapter 411

Buahaha tego się nie spodziewałam....


Spoiler: pokaż / ukryj
Zacznijmy jednak od początku, kontynuacja wątku ponury Tensa Zangetsu vs Ichigo. Tymczasem w Karakura Town pojawia się...no kto? DON KANONJI!!!!!!!!!!!!! Wielki Come Back! Mina Gina była bezcenna... Tylko Aizen nie stracił rezonu.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-07-2010, 12:07   

Bleach 411
Kwik! Goku... Znaczy się Ichigo będzie miał niezłą zagwozdkę, ponieważ zamiast walczyć z dwoma przeciwnikami, będzie miał jednego i silniejszego. Wygląda na to że opanowanie trzeciego poziomu saiyanina nie będzie zbyt łatwe.
Spoiler: pokaż / ukryj
Szkoda tylko, że jego przeciwnicy nie odtańczyli przy okazji fusion dance znanego z Dragon Ball, no ale nie można mieć przecież wszystkiego.
Zaraz potem akcja wraca do Karakury gdzie Aizen i Gin spotykają największego bohatera ludzkości™, który był nawet w stanie zbliżyć się do Aizena pomimo reiatsu. A zaraz potem pojawia się Matsumoto (przy okazji jestem pewien że za chwilę dołączy do niej porucznik Gina). Ciekawe jak Kubo Tite wyjdzie z tej sytuacji, zważywszy na to że Aizen jest w stanie zabić ją jednym ruchem ręki, co byłoby sprzeczne z pierwszym prawem Bleacha mówiącym że dobre postacie nie giną. Na razie widzę dwie możliwości: albo Matsumoto otrzyma wsparcie innych shinigami (na myśl przychodzą mi tylko kapitanowie w Hueco Mundo i Ishin, oraz porucznik głównego kapitana), albo Gin w jakiś sposób powstrzyma Aizena.


Naruto 501
Dalszy ciąg znakomitej retrospekcji dotyczącej próby zniszczenia Konohy za pomocą Dziewiięcioogoniastego. Przy okazji wyjaśnia się skąd Madara posiada swoje dziwne moce, oraz jak został uwolniony Kyubi. Mam tylko nadzieję że Kishimoto nie popsuje tej historii, bo od dawna nie czytałem Naruto z taką satysfakcją.

Deadman Wonderland 33-36
Czyli bardzo przewidywalny ciąg pojedynków, pomiędzy kolejnymi postaciami połączony z retrospekcjami. O dziwo, najlepiej wypada retrospekcja Chaplina i Minatsuki, natomiast najsłabiej wspomnienia Senjiego, bo choć dowiadujemy się o nim jednej ciekawej rzeczy to cała jego historia jest naciągana i nijaka. Natomiast same walki można opisać krótko - "ręka, noga i mózg na ścianie'. Nic specjalnego. Jedynym plusem (ale za to sporym) jest ponowne pojawienie się Red Mana, oraz wyjaśnienie czym on dokładnie jest.
Powrót do góry
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-07-2010, 13:13   

Nurarihyon no Mago 113
Ten rozdział był sponsorowany przez fanów pairingu Rikuo/everybody. Szczerze mówiąc nie przewidziałam, że ta sytuacja wywoła aż tyle dwuznacznych komentarzy...
Spoiler: pokaż / ukryj
nie wspominając o obowiązkowej dawce miłosnych rozterek Yuki Onny.

Ale liczba materiału dla shipperów była zatrważająca... łącznie z "ubierz mnie" i "chcę cię". Nie pomaga, że to pierwsze pochodziło z ust youkai będącego w 1/2 kobietą...


World God Only Knows 105
Jedna część haremu miała dobrze, czas i na resztę.

Spoiler: pokaż / ukryj
Czyli podwójna (potrójna?) randka. Szkoda tylko, że sam Keima nie zdaje sobie sprawy z tego że to ma być randka i zaprasza Hakuę. Jeśli doliczymy do tego Dianę.... anioł, demon, człowiek, a do tego dwie pierwsze to tsundere.

Poważnie rozważam czy Keima przeżyje ten event...

One Piece 591
Wreszcie! Wreszcie widzimy część załogi!

Spoiler: pokaż / ukryj
Natomiast na wyspę kobiet przypływa Rayleight... errr... to twoja moc nie pochodzi z diabelskiego owocu? Znaczy, inaczej byś utoną, nie? Za to reakcja Jimbeya jest bezcenna. Mało nie pada na kolana widząc gościa XD.

Poza tym dowiadujemy się dlaczego kobieca intuicja jest taka przerażająca. I kończymy nieokreśloną informacją z gazety.... cliffhangery są złe.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-07-2010, 14:30   

Tren napisał/a:
One Piece 591

Spoiler: pokaż / ukryj
Natomiast na wyspę kobiet przypływa Rayleight... errr... to twoja moc nie pochodzi z diabelskiego owocu? Znaczy, inaczej byś utoną, nie?


Spoiler: pokaż / ukryj
O ile dobrze pamiętam, to Rayleigh ma po prostu bardzo silne Haki, czy jakkolwiek to teraz nazywają. To ten sam pałer, dzięki któremu Shanks bez ruszeniem palcem u nogi potrafi powalić każdego słabszego od rangi postaci drugoplanowej i chyba to samo, czym ostatnio Luffy strzela nieświadomie.

Swoją drogą jego pojawienie się na wyspie wywołało u mnie fangirlowy pisk. Tyle wystarczy. Na dodatek co raz bardziej lubię Hancock. Już jej nawet przebaczyłam kopanie kociaczków i szczeniaczków. Hebi-sama w swoim głupiutkim zakochaniu jest zwyczajnie urocza i, co ciekawe, uważam, że z Luffym tworzyliby całkiem udaną parę.

Teraz tak... Rayleigh ma PLAN (co pewnie skończy się kolejną rozróbą), Trafalgar odpłynął, a gazety pewnie podają jakąś niesamowicie wypaczoną wersję ostatnich wydarzeń. Przy czym nagroda za głowę Luffyego musiała teraz nieźle podskoczyć.

Z niecierpliwością czekam teraz na ponowne zebranie załogi. A szczególnie na reakcje ludzi na Okama!Sanjiego.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-07-2010, 20:30   

Pandora Hearts 51
Wspomniałam już, że nienawidzę Baskerville'owych loli? Lotti już mi parę razy zszargała nerwy, a to nowe coś wyraźnie idzie w jej ślady.

Spoiler: pokaż / ukryj
Maltretować Liama?! O ty cholero! Wodę z mózgu mu robi, a potem jeszcze draństwo nie umiera kiedy trzeba. Mam nadzieję, że Liama nie ubiją, lubię biedaka. I okazuje się, że Break też bywa miły i umie bez sarkazmu pochwalić przyjaciela. No, proszę.


One Piece 592
Nammmiiii!!!! Stęskniłam się za tobą! I za twoimi złodziejskimi przyzwyczajeniami. Choć "krokodyle łzy" podwójnie mnie ubawiły, bo w pierwszym momencie zaczęłam się rozglądać za Krokodylem z myślą: płacze! Gdzie?!

I żeby było epicko - Zoro wraz z nekrololi wylądowali...
Spoiler: pokaż / ukryj
w domu Mihawka! Kwik! I Zoro walczy z uzbrojonymi małpami, by wydostać się z wyspy XD.

A Franky w pięknym stylu wysadza wszystkie prace One Piecowego Leonarda Da Vinci (i statek, którym miał uciec z wyspy). Nagroda za jego głowę najprawdopodobniej wzrośnie...


Bleach 412
Osobiście nie mogę pozbyć się wrażenia, że z fabuły tego rozdziału wycięto R rated moment z udziałem Gina....

KHR 298
Zawiodłam się.... Miałam nadzieję na jakieś porządne starcie starzy+nowi Guardians kontra nowe przepaki. Na pewno nie spodziewałam się
Spoiler: pokaż / ukryj
że Enma samodzielnie wgniecie wszystkich w podłoże i nawet nie da się zadrasnąć. Aha i zniszczy pierścienie. I jak każdy naiwny zły da im czas, by się dopakowali i mu dokopali.
Co to do cholery jest?! Miałam nadzieję, że po ostatnim łuku protagoniści będą już dostatecznie napakowani byśmy mieli ciekawe i rozbudowane walki...

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2010, 12:32   

Pandora Hearts 51

A tam, Lily jest fajna. Takie małe, psychopatyczne loli z niej >:3

Spoiler: pokaż / ukryj
Nie dbam o to, co zrobi z Liamem tak długo, dopóki go nie ubije - za to jakieś pranie mózgu czy psychiczne tortury zawsze są mile widziane.

Mrrry, dobry chapter, chociaż trochę przykrótki - aż chce się kolejny~

Kuroshitsuji 47

Koniec. K-o-n-i-e-c. Nareszcie KONIEC tego przeklętego arca. Mangi czytam przede wszystkim dla rysunku, a nie wielkich ścian tekstu. Sama zagadka kryminalna była nudna, oklepana i przewidywalna pod wieloma względami, no i przede wszystkim dużo za długa. Poza tym brakowało mi Sebastiana, nawet jeśli można się było domyślić,

Spoiler: pokaż / ukryj
kto kryje się pod postacią Sherlocka Holmesa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-07-2010, 11:54   

The World God Only Knows 107
>////////////<

On to zrobił.

On to zrobił.

Użył najprostszej i najskuteczniejszej metody.


Spoiler: pokaż / ukryj
Spytał Chihiro czy pamięta, że się pocałowali.


Rozdział wzbudził we mnie duże nadzieje, bo jak dla mnie ze wszystkich dziewczyn to właśnie ona najbardziej pasuje do Keimy. Ciekawe czy jej odpowiedź będzie pozytywna... I argh... dlaczego muszą robić takie cliffhangery akurat jak wyjeżdżam.

One Piece 593
No i świat się dowiedział...

Spoiler: pokaż / ukryj
O rodzinie Luffiego. Dragon jako rodzic ("on nie jest już dzieckiem") był genialny. I Sanji plujący krwią, gdy Ivankov każe mu się przyznać do swojego listu gończego XD. Lol.

Wkurza mnie tylko, że robią taką tajemnicę z tych dziwnych nowin o Luffym. Do głowy przychodzi mi tylko jedna teoria (czyli ślub z wiadomo kim), która mogłaby wywołać takie reakcje. Ale mam szczerą nadzieję, że to będzie jednak coś innego...

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2010, 19:05   

Vinland Saga 65 - yey, Yukimura wyzdrowiał! (autor jakby ktoś nie widział). VS jest nadal jedną z najlepszych mang ever.

Spoiler: pokaż / ukryj
Snake gnieździ się u seniora rodu śpiąc w kołysce niczym dziecko. Tymczasem nasi herosi dalej bawią się w SimFarm. Do tego dowiadujemy się paru rzeczy o farmie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-07-2010, 09:21   

Ouran High School Host Club 81

Wspaniały, wspaniały, wprost rewelacyjny chapter, jakiego dawno nie było. Śmiałam się wprost cały czasi choć nie dało sie uniknąć kilku nieudanych momentów to i tak jestem zachwycona.

Spoiler: pokaż / ukryj
Całe wyznanie zarówno Haruhi jak i Tamakiego było boskie. Jak najbardziej w ich stylu, dobrze, że autorka nie poszła w stronę romantycznych bzdur. Potem wręcz oszalałam na punkcie Tamakiego planującego randkę. Kto by pomyślał, że chłopak się tak przejmie. Nie mówiąc już o opowieści jak to grał na intrumentach z babcią i służbą xD


Autorka już od kilku dobrych tomów zawalała sprawę i wprost się tego czytać nie dało. Czasami było widać ducha dawnego Ourana, ale na bardzo krótką chwilę. Mam nadzieję, że teraz ta konwencja się utrzyma.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2010, 23:35   

Bleach

Spoiler: pokaż / ukryj
nareszcie mogę powiedzieć, ze moja ulubiona postać pokazała ząbki i przynajmniej częściowy motyw działania. Szkoda, ze skończyła marnie. Damn you, pokemon Aizen!


Naruto

Spoiler: pokaż / ukryj
Główny hero dostał super hiper giga mega moc. Co i tak nie ma znaczenia, bo mamy ważniejszy fakt. He's back! Say hello to true master - Guy-sensei!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-08-2010, 11:30   

Trochę się tego nazbierało przez te 3 tygodnie.

The World God Only Knows 108-9
Trzy opcje mnie zabiły... Keima otrzymuje punkty za to, że próbował. I ja naprawdę nie rozumiem narzekań Elsee o braku wyczucia...
Poza tym kolejna dziewczyna. Ten festiwal będzie pracowity, jeśli Keima chce zrobić wszystko co zaplanował.

One Piece 594-5
...tylko tyle? Jak dla mnie wiele hałasu o nic, poza tym, że jak na Luffiego to rzeczywiście było out of character.

Mirai Nikki 54
Właśnie zaczęłam się zastanawiać kiedy wreszcie znowu ujrzymy ulubioną drugoplanową postać autora. Right now. Liczę na sensowne wyjaśnienie.

D.Grayman 197
Głupie... egzorcyści walczą ze sobą (ku radości Tych Złych) z powodów, których nie potrafię pojąć. Bezsens, bezsens, bezsens. A Allen z wyglądu coraz mniej przypomina siebie.

Medaka Box 53-55
O ile chwilowe zakończenie arcu Flask Plan mi odpowiadało, tak nagłe pojawienie się tego pana nie. Znaczy, chciałabym choć małą przerwę między tymi wątkami. Wygląda na kolejnego psychopatę do kolekcji.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 15-08-2010, 19:55   

Dwa nowe ciekawe tytuły
Zbrodnia i kara 1-3 - wątpię, by była to jakas adaptacja Dostojewskiego, ale kto ich tam wie. W każdym razie nasz hero to hikikomori, który po paru miesiącach wylazł z nory. Oceniając, ze świat to kupa gnoju. Cóż, nie ma jak optymizm w życiu...

Soul Drop 1 - kryminał z elementami fantastyki. na razie mało wiadomo, ale zapowiada się przyzwoicie (ale Urusawa to nie jest).

----
ktoś zabrał się za tłumaczenie mangowej Guin Sagi.
wrażenia:
1. Nie ma żołnierzy ninja skaczących na 10m w pełnych płytówkach
2. Guin jest mniej przesadzony niż w anime.
3. Istovan i księżniczka Nie-Pamiętam-Jak-Jej-Tam-Było prezentują się młodziej, co po części usprawiedliwia ich głupotę.
4. Suni (niestety).
5. Bliźniaki są bardziej znośne
6. Małpoludy wyglądają jak małpoludy.
Kreska jest taka sobie. Charadesign przypomina ten z Claymora, czyli do rewelacyjnych nie należy. Tła i cieniowanie robione są po europejsku. Daje to dość ciekawy efekt.
Ogólnie jest dobrze.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2010, 15:02   

Pandora Hearts 52
Jej.
Wszędzie bajzel, Headhunter szaleje, Yura szpanuje kung fu (..........) i... no właśnie. COŚ SIĘ DZIEJE, i to większe coś, bo mamy Baskerville'ów, którzy pojawili się i niemal od razu czmychnęli, Breaka, który jest DZIWNY (nie tak normalnie dziwny, tylko dziwnie dziwny, taki... inny) i ród Nightrayów wygasający w szaleńczym tępie. Nie rozumiem tylko, po co
Spoiler: pokaż / ukryj
zabili Vanessę - jeśli Jun wymyśla postacie tylko po to, żeby dać im jakiś fajny moment, a parę stron później zabić, to jest to cholernie okrutne. Lubiłam dziewczynę, fajna była. Ech. Najgorsze jest to, że najprawdopodobniej zabił ją Elliott. Wrrrr.

W tym wszystkim subtelnie znikł sobie Rufus, co nasuwa podejrzenie, że może on ma coś z tym wspólnego, ale jednak nie wiem. Kurczę, pięćdziesiąt stron czegoś, co tylko wyostrza apetyt na więcej. Nie wiem, ja przeżyję do następnego miesiąca.

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2010, 19:22   

Pandora Hearts 52
Hisayo napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
Najgorsze jest to, że najprawdopodobniej zabił ją Elliott. Wrrrr.


Spoiler: pokaż / ukryj
Myślę, że to jednak nie Elliot ją zabił. Nie sądzę, że mógłby zabić swoją siostrę, chyba że nieświadomie i w tych momentach kontrole przejmuje Glen, tylko po co Glen miałby to robić? Na razie dalej obstawiam, że jest więcej niż jeden headhunter - Leo i dzieci z sierocińca, a to co robi Break to pułapka, bo chce zmusić Leo, żeby się ujawnił.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2010, 16:43   

Farming Saga... znaczy Vinland Saga

Spoiler: pokaż / ukryj
Naszym bohaterom udało się wyhodować pierwsze kiełki zbóż. Einar doradza środki zaradcza w postaci modlenia się łaskę Pana na całe gardło. Dostajemy starą babę, matkę szefa i szefową ładnej niewolnicy, w której Einar się zadurzył. Dostajemy małoletniego złodzieja. Dostajemy syna szefa, któy wrócił z wojny.


Zbrodnia i Kara do odcinka 5

Spoiler: pokaż / ukryj
Nasz bohater nie tylko jest hikikomori, jest totalnie świrnięty. Okładka mangi z maczetą w jego reku sugeruje, że plan który obmyśla w swojej główce doczeka realizacji. W sumie nie ma to jak psychopata na pierwszym planie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 34 z 72 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 70, 71, 72  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group