FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 70, 71, 72  Następny
  Ocena najnowszych rozdziałów mang [SPOILERY]
Wersja do druku
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 03-10-2010, 09:35   

The World God Only Knows 115
Zgadzam się ze stwierdzeniem: "awesome chapter"


Spoiler: pokaż / ukryj
Przez ostatnie kilka rozdziałów atmosfera została porządnie zagęszczona. W ostatnim chapterze gdzie poznaliśmy nową boginię, teraz przyszedł czas na dalsze knucia krótkowłosego rogatego diabła. W wyniku którego Keima wylądował w objęciach Kanon.
Jest to przy okazji prawdopodobnie ten rodzaj flagi którą Keima wolałby uniknąć. W końcu prawdopodobnie od kolejnego rozdziału stanie się celebrytą w w szkole poszukiwanym przez niemała bandę otaku, próbujących ukręcić mu łeb.

Miny postaci na dwóch ostatnich stronach bezcenne.


Ostatnio zmieniony przez NiBl dnia 05-10-2010, 10:43, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-10-2010, 12:12   

World God Only Knows 115
O żesz, jak w zeszłym tygodniu stwierdziłam, że akcja ruszy to nie spodziewałam się, że zrobi to tak gwałtownie.

Spoiler: pokaż / ukryj
Kanon przyparta do muru i ścigana przez naszego demona z okularkami nie wytrzymuje.

I rzuca się na Keimę.

W środku lekcji.

I wyznaje, że pamięta co się stało.

Na oczach tej części haremu, który uczęszcza do jego klasy.

Mina Chihiro jest absolutnie bezcenna, podobnie jak całej klasy i samgo Keimy. Ciekawe co zrobi reszta haremu, tego uświadomionego i nie wobec takiego rozwoju sytuacji.

Spoiler: pokaż / ukryj
I tak pozycja społeczna Keimy ulegnie najprawdopodobniej dużej zmianie, bo nieco trudno uchodzić za bezużytecznego otamegane, gdy największa szkolna gwiazda właśnie zrobiła taką scenę... He's soooo dead, kiedy jej fani sie o tym dowiedzą. Poprawka, jest w tym momencie, bo nie wiem jak niby ma się z tego wytłumaczyć...

Autor cudnie go wkopał :D.


Spoiler: pokaż / ukryj
A poza tym Diana sugerująca, że całowanie może być jedyną skuteczną metodą sprawdzenia obecności siostrzyczki. XD W sumie po "treningu" z Akari obcałowanie wszystkich zebranych dziewcząt to zapewne kaszka z mleczkiem nawet dla takiego tsundere jak Keima.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-10-2010, 01:22   

Tren napisał/a:

Bleach 422

Spoiler: pokaż / ukryj
Ichigo współczujący Aizenowi miał być chyba rozczulający i w ogóle stanowić uosobienie dobra. Zaraz, współczuje facetowi, który nieomal doprowadził do śmierci jego przyjaciół, bo "czuł się samotny z powodu swojej potęgi". To na cholerę stawał się jeszcze silniejszy? Mam wrażenie, że na siłę próbują naw wcisnąć, że Aizen jednak nie był takim złym gościem...

....Jaaaaasnneeee. I może jeszcze manga za tydzień się skończy?


To Bleach. To Kubo Tite. Nie zdziwiłbym się.


Airgear 289



Spoiler: pokaż / ukryj
Nike draniem jest i zginie marnie. Takoż, trup ściele się gęsto, a moja ulubiona postać pokazuje się od najlepszej strony
. Wiwat Onigiri >D
Powrót do góry
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-10-2010, 11:11   

Sm00k napisał/a:
Tren napisał/a:

Bleach 422
....Jaaaaasnneeee. I może jeszcze manga za tydzień się skończy?

To Bleach. To Kubo Tite. Nie zdziwiłbym się.

Wtedy po raz pierwszy od łuku Soul Society ta manga by mnie pozytywnie zaskoczyła ;D. Ja po cichu liczę, że się szybko skończy, bo mam już kilka ciekawszych tytułów, które chciałabym zacząć czytać w miejsce Bleacha.

Nurarihyon no mago 125
Yay! Egzorcyści wreszcie się przegrupowali i wrócili na scenę. Aż mi trochę brakowało brata Yury, który jak zawsze jest

Spoiler: pokaż / ukryj
cynicznym, złym i wrednym człowiekiem.

On jest naprawdę miłą odmianą.

Spoiler: pokaż / ukryj
I wygląda na to, że po poprzednim laniu lepiej się przygotowali i tym razem udało im się pokrzyżować plany Kitsune.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2010, 19:51   

The World God Only Knows 116
Zupełnie niespodziewany obrót sprawy. Mam nadzieję że nie jest to to na co to wygląda inaczej Keima będzie musiał znaleźć autora mangi w której jest bohaterem i go skrzywdzić.

Spoiler: pokaż / ukryj
Pozbywanie się heroin w taki nieładny sposób. Keima tego nienawidzi.


Atmosfera napięcia jest podtrzymywana.

Spoiler: pokaż / ukryj
Wyznanie uczuć do Keimy. No i Keima jest w bardzo głębokim bagnie (przynajmniej jego przyszłe podbicia, będą bardzo utrudnione, w końcu "ma dziewczynę"). Ciekawe czy "nosicielka" zostanie ocalona i ciekawe czy "pasożyt" został zabity tak na zabój? I jeżeli Pierwsze i drugie czy "nosicielka" nadal będzie pamiętać? Jak nie to jeszcze głębsze bagno z tego wyjdzie. Może w końcu Haqua (ehhh... te nieścisłości tłumaczeniowe) się do czegoś przyda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Thirteen Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2010, 19:57   

Katekyo Hitman Reborn! 309

Akcja z Gokuderą i cukierkami z Lambo była świetna. Przynajmniej coś zamiast zwyczajowego darcia się po Lambo (mniejsza że też go nie cierpię...) Wątek z kluczami- zbyt przewidywalny zwłaszcza to że
Spoiler: pokaż / ukryj
po każdej walce kolejny klucz oznacza dalsze wspomnienia Primo i Cozarta
co nie zmienia faktu że chcę zobaczyć jak to się skończy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-10-2010, 20:07   

Bleach 423
No i kicha. Ichigo znowu ma krótkie włosy. W dodatku wyjaśnienie tego zjawiska jest wyjątkowo groteskowe. Nie można było tego uzasadnić tym, że siostrzyczki postanowiły się pobawić we fryzjerki bo wstyd mieć tak obrośniętego, starszego brata. ;P

Ze spraw mniej ważnych. Pewien pan wydostał się z pokeballa, ale tylko po to by zostać osądzonym i trafić do wyjątkowo nieprzyjemnego miejsca. Po raz pierwszy od sporego czasu pojawił się także wybielaczowy humor, a Ichigo jednak nie musiał się lać z wewnętrznym hollowem, albo Zangetsu (choć to tylko kwestia czasu). Co ciekawe wygląda na to, że autor kończy już cały wątek Arrancanów i prania się o Karakurę i teraz czeka nas tylko dokończenie paru pomniejszych wątków, a potem (prawdopodobnie) nowy łuk historii dziejący się w świecie króla, albo piekle.


Claymore 108
Cały rozdział został poświęcony wyciągniętej znikąd walce w obronie pewnego miasta. Nienajgorszy chapter (szczególnie w porównaniu do poprzednich), pomimo kompletnego braku ofiar wśród ludzi, co jest absurdalne zważywszy na to ile potworów zaatakowało miasto. Pojawia się nawet przebłysk fabuły, w postaci uzasadnienia ataku youm, choć na razie wygląda na naciągany.
Powrót do góry
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 07-10-2010, 20:23   

One Piece 599

Spoiler: pokaż / ukryj
Załoga powoli zbiera się do kupy. I mam tylko jedno do powiedzenia: Zoro zabłądził. Znowu. Ale tym razem nie zgubił się zwyczajnie, jak to mu się nagminnie zdarza, z powodu swojego braku orientacji w terenie. Nie, tym razem pomylił łódkę rybacką z okrętem pirackim. Nie mam pojęcia, jak on to zrobił, matoł nieziemski, ale Mihawk zdecydowanie powinien był mu dawać nie tylko lekcje walki, ale też lekcje korzystania z mózgu. Ale że wygląda świetnie, to można mu darować.
Ponad to, Chopper strzela focha, a Brook tak się wczuł, że chyba zapomniał, że zaraz trzeba zwiewać z koncertu i pędzić na Sunny.
No i marines są debilami i nieważne, że są równie ślepi jak Chopper - kłopoty, jakie z zaistniałej sytuacji wynikną i tak spadną na głowy naszych Słomkowych Kapelutków.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2010, 09:59   

Claymore 108

@CainSerafin

Spoiler: pokaż / ukryj
Wyciągniętej znikąd? Niby czemu? Już w 4 tomie Yagi dawał hinty, że organizacja kontroluje youmy, a w 6, że niektórych przebudzonych. Do tego mają pewnie jakiś układ z bandytami (inaczej nie wiedzieliby o żelaznej zasadzie), w końcu muszą jakoś zdobywać ludzki towar. Moim zdaniem rozdział świetny, podobnie jak poprzedni.
Jeśli chodzi o brak ofiar w ludziach, nie widzę w tym nic dziwnego. Przed przebudzonymi bronili ich najlepsi wojownicy, a youmami zajmowali się żołnierze Rabony, z którymi nie powinni mieć problemu (skoro Raki mógł załatwić gada jednym ciosem to raczej nie było to takie trudne dla wyszkolonych strażników). Jeśli chodzi o cywili, Galatea z pewnością wyczuła atak odpowiednio wcześnie co pozwoliło schronić większość osób w bezpiecznym miejscu, a te niedobitki, które nie zdołały uciec były w stanie wybronić.

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2010, 23:21   

Doszedłem do najnowszych rozdziałów Kekkaishi - muszę powiedzieć, ze manga nawet mi się podoba (jak na shounena). Przede wszystkim w przeciwieństwie do takiego Reborna ma w miarę spójną fabułę i mniej wkurzających bohaterów. Z drugiej strony autorowi zdarza się wrzucić paruodcinkowy filler od czasu do czasu. Komiks ma wszystko, co powinien: trochę fantastyki, trochę tajemnic do rozwikłania i sporo walk. Moim zdaniem brakuje w nim budowania dużego napięcia. Często widzę takie zabiegi w innych tytułach. Osobiście takie podejście mi nie przeszkadza. Tytuł zdecydowanie dołączy do cotygodniowych lektur.

One Piece - wszystko fajnie pięknie, ale co oni zrobili Frankiemu? Oszpecili go straszliwie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-10-2010, 15:16   

Medaka Box 65-66
Że też wcześniej do mnie nie dotarło! Kumagawa jest po prostu rasowym trollem. Takim niereformowalnym. A poza tym dalej jest fazowo, ale za to nikt mi nie wmówi, że pairing Hitoyoshiego z Shiranui to głupota. Oni się naprawdę dobrze rozumieją, a fanserwiśna Mary Sue Medaka może się wypchać sianem.

Fairy Tail 204
Team Fanserwis, anyone? Dobrze chociaż, że następny rozdział zapowiada porządną walkę. I ciekawe kto jest szczęśliwcem z pustą trasą.

Bloody Monday 2 37
Cienizna... jeszcze się łudziłam, że wyjdzie na prostą, ale nic na to nie wskazuje. Ktoś powinien był powiedzieć twórcom, że są lepsze sposoby uatrakcyjniania fabuły niż dodanie naiwnego romansu, patosu (do serii, która i tak miała go już w nadmiarze) i prób zgwałcenia bohaterek.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 11-10-2010, 13:33   

Fairy Tail 204
Oh... Proszę... Nie dało się zrobić bardziej oczywistego rozstrzygnięcia walki, zanim jeszcze się zaczęła.
Pustą trasę obstawiam 99% na drużynę "Szczęście".
Mira to będzie na 99% drużyna "Manly" (która na 99% odpadnie).
Drużyna "Reverse Fanserwis" obstawiam na 70% wpadną na Erzę.
Reszta to zupełnie nie wiem. Chociaż drużyna "Z Loli smokiem" też pewnie odpadnie.
W końcu "3 główne postaci" (może poza Gray-em) raczej dostaną się do drugiej fazy.
Na końcu przepustkę na 80% dostanie więcej niż jedna osoba (drużyna)...

EDIT:
The World God Only Knows 117
Poważnie się zrobiło nagle.

Spoiler: pokaż / ukryj
Keima ma teraz ograniczony czas, by ocalić Kanon (i rezydującą w jej ciele Boginę). Niecały tydzień (tłumaczmy to jako cały tydzień) to wystarczająco wszak by uratować świat (nawet 2 razy). Musi teraz wybadać resztę dziewcząt: małe księżycowe loli (wątpię), bookworm (może), gimnazjalistka (bardzo możliwe), ramen-girl (raczej nie), nauczycielka (hmm... interesujące, ale raczej nie), Ayumi (raczej nie), Chihiro (może ciągle nie chce się przyznać), Karate girl (nahhh...), Haqua (może ciągle potrzebuje tego pocałunku, by wyszła jej aureolka, ale to by by było, chociaż raczej nie :-P)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 14-10-2010, 09:42   

Fairy Tail 204


Spoiler: pokaż / ukryj
Ta walka była epicką. Lucy i Cana w pięknym, bikiniowym stylu pokonały swoich przeciwników. Na dodatek lucy, w końcu wezwała długo nieużywaną Aquarius, co po części mnie ucieszyło, bo prócz Lokiego, to jej najpotężniejszy Summon.
Jednak to nic, końcówka byłą najlepsza. Natsu, w teście na maga klasy S, nie spotka Erze, A samego Gildartza. To będzie walka. Gdyby nie KH Birth By Sleep które dostane jutro, to prawdopodobnie następny czwartek byłby najbardziej wyczekiwanym dniem.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-10-2010, 18:00   

One Piece
Ooo-keeej.

Spoiler: pokaż / ukryj
Generalnie rozdział nudnawy, ponieważ bohaterowie zchodzą się, zchodzą i zejść się nie mogą. Ale miał swoje smaczki. Pierwsza rzecz, jaką robią Zoro i Sanji to zaczynają jedną ze swoich standardowych kłótni. Norma. Chopper został naprostowany przez Nami i Usoppa, to dobrze. Niestety, teraz ślepotą wykazuje się Luffy, któremu w sumie zawsze brakowało czegoś w mózgu, więc tak bardzo się nie dziwię. Popisał się za to Franky ze swoim "naciśnij mój nos i przytrzymaj przez ponad trzy sekundy, to odrosną mi włosy". Brook został z kolei ujawniony jako pirat, ale jego fani nadal go kochają, przynajmniej jeszcze przez jedną piosenkę.

Czekam na małe rozkręcenie. Niedługo powinno w końcu nadejść.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2010, 13:43   

Tenjou Tenge 136 END - skończyło się. TJTG zdecydowanie był jedną z lepiej narysowanych mang jakie postały. Kolorowe arty dołączone do finałowego odcinka to potwierdzają. Oprócz standardowych cycastych panienek (najwyższej klasy jak na OH! Greata przystało) dostajemy jeszcze świetnego arta z Takanagim. Dobrze, że się skończyło, bo fabuła brnęła w nonsens i tłumacz też zapewne jest szczęśliwy, że skończył robotę po 10 latach.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 37 z 72 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 70, 71, 72  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group