FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 70, 71, 72  Następny
  Ocena najnowszych rozdziałów mang [SPOILERY]
Wersja do druku
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2011, 02:08   

Pandora Hearts 57 RAW

Zrobiło się gorąco i jest Jack *__*


Spoiler: pokaż / ukryj
Czyli jednak Elliot był Headhunterem, tylko o tym nie wiedział. Rozumiem, że został nim wtedy, gdy byli w Sabrie, ale jak? Potrzebuję tłumaczenia arghh. Jest Jack, więc może coś się wyjaśni, ale trzeba czekać, aż jakaś dobra dusza to przetłumaczy. No i Jack zabił Yure.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-01-2011, 19:43   

Soul Eater do 82

Jakiś rok temu dałem sobie spokój z czytaniem SE, sam nie wiem czemu. Ostatnio powtórzyłem sobie mangę od infiltracji zamku Arachne, i znów jestem na bieżąco. Powiem jedno - fabuła się naprawdę mocno poprawiła, porównując z chapterami sprzed 2-3 lat.
Autor mógłby dawać Tite lekcje odnośnie wstawiania do mangi aluzji do przyszłych wydarzeń.
Spoiler: pokaż / ukryj
Początkowo przeoczyłem Tezcę mówiącego, że może śledzić tych, którzy odbili się w jego lustrze - a przecież później motyw ten wraca. Oznaki osłabienia Shinigamiego przez linie Sanzu Kida pojawiły się po raz pierwszy przy jego walce z Mosquito, a ostatnio powtórzyły się przy wykańczaniu NoahGreeda - obstawiam zakończenie mangi, w którym tatuś poświęci życie, by umożliwić pełną moc Kidowi. Na pewnej ang. stronie trafiłem też na teorię, że Excalibur jest jednym z Great Old Ones - i, kurna, to ma sens! Niby czemu pojawił się w Rozdziale Gniewu - żeby robić za element humorystyczny? Takiego wała! Musi być odpowiedzialny za Szaleństwo Gniewu, i prawdopodobnie to właśnie on pojawia się na pewnej okładce, obok Shinigamiego, Ashury, Eibona i Kleksa. Tenże Kleks powiedział tez w rozmowie z Kidem, że "trzech pożarł Ashura, jestem ja, Shinigami, Eibon, Ashura, i ktoś, kogo znasz". Excalibur jak nic.

A jakie motywy zostały na resztę mangi? Zastanawiam się , czy powróci wątek świadomości Arachne w ciele Medusy - była o tym wzmianka podczas pierwszej walki Medusy z Tezcą, choć mógł to być jednorazowy przypadek - a byłoby szkoda. Wciąż została też kwestia dwóch brakujących Kos Śmierci - fajnie byłoby zobaczyć jakiś topór. No i mogliby pokazać trzecią Gorgonę, i tą przywódczynię Wiedźm...

O, i bardzo mi się podobało to, jak autor zmienił wadę fabuły (randomowatość postaci Noah) w zaletę - w końcu to wcielenie Chciwości... I jak obstawiacie - Eibon to Index?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-01-2011, 16:58   

The World God Only Knows 129

"That is for our future... It's something we definitely need."

ÓMARŁAM!

I wewnątrz Keimy chyba też coś umarło...

Swoją drogą wizualizacja rozgrywki była piękna. I reakcje meta-Keimy.

Spoiler: pokaż / ukryj
Yui jest genialna w swoim planie podboju Keimy, poczynając od tekstu, jak to "delikatni chłopcy nie powinni wracać sami do domu", przez stalkerstwo i "playboya", na prezencie skończywszy. Swoją drogą jeśli wliczymy omake to to już druga dziewczyna, która podarowywuje Keimie żeński mundurek... seriously, powoli przestają się dziwić tym artom na pixivie.

I ładne zakończenie rozdziału, gdzie pojawiają się nowe problemy - sztuk dwie. Ciekawe jak to się rozwinie.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2011, 17:40   

Tren napisał/a:
I ładne zakończenie rozdziału, gdzie pojawiają się nowe problemy - sztuk dwie. Ciekawe jak to się rozwinie.

Jak to jak? Zwiększeniem liczby problemów :-P (prawdopodobnie Diana też wstąpi na herbatkę by wybadać co tam z jej siostrą).
"Tee for four"? (akurat nie brzmi zbyt apetycznie)
Ale oczywiście mangaka i tak potrafi zadziwić.

Spoiler: pokaż / ukryj
Och Yui nie widziała jak podbijał księżycową Loli. O tym, że podbijał Shiori pewnie się domyśla.
Ale ogólnie wątek z Yui jest super. Nie ma to jak postawić Keimę przed innym drapieżnikiem (z którym nie potrafi wygrać).

Ukryto spoiler. Tren
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-02-2011, 21:38   

One Piece 614

Facepalm. Normalnie TAAAAKI facepalm - czyli Luffy i jego pomysły. KWIIIK.
Plus kilka nowych informacji:
Spoiler: pokaż / ukryj
Z jakichś względów Jinbe ostrzega Luffy'ego przed walką z Jonesem i chce się z nim spotkać w Morskim Lesie - wiadomość przyjmuje Zoro (to może być kolejne, ciekawie wyglądające miejsce w OP. Zoro faktycznie dorobił się nowej sumy za swoją głowę, a przy okazji on, Nami, Usopp i Brook wzięli Neptuna i jego świtę jako zakładników - szaleją! Ale palma pierwszeństwa zdecydowanie należy się naszemu kochanemu kapitanowi... Sam pomysł "randki" z księżniczką był niezły, ale sposób wydostania się z wieży mnie powalił. "Jesteś duża, to łatwo cię zauważą"... Ja nie wiem, jak bardzo ten rekin musiał się rozciągnąć, żeby zmieścić w sobie Shirahoshi (tak, księżniczka schowała się W swoim ukochanym pupilu... A że zawsze chciała odwiedzić Morski Las, to Luffy nieświadomie zmierza tam, gdzie czeka na niego Jinbe.


To się nieźle rozkręca. Liczę na równie szaloną przygodę, co poprzednie. Tylko jeśli już mają złowić kogoś nowego do drużyny, to może jeszcze nie teraz...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zangetsu Płeć:Mężczyzna
Lady of mercy


Dołączył: 13 Maj 2005
Skąd: jenotolandia
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2011, 23:31   

Enevi napisał/a:


Facepalm. Normalnie TAAAAKI facepalm -


Tak? A widziałaś, co Truskawka w Wybielaczu wyciąga z pudełka?!?!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-02-2011, 01:18   

Zangetsu napisał/a:
Tak? A widziałaś, co Truskawka w Wybielaczu wyciąga z pudełka?!?!


Nie oglądam Bleacha :P Oceniam tylko to, co widziałam ;)

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2011, 13:19   

Nie wiem, mnie się tam OP ostatnio nie podoba. Jakoś brakuje mi tej ekscytacji, która towarzyszyła nam w poprzednich przygodach. Teraz mamy taki większy filler.

Bleach - Nazi power activated!

Naruto - ech... ten chapter był głupi. Jeśli ktoś nie jest osłuchany w słownictwie japońskim pewnie kompletnie o nie zrozumie. Ciekawe jak długo będziemy musieli oglądać pojedynki kolejnych nieśmiertelnych wymiataczy z naszymi bohaterami. Zaczyna się to robić nudne.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-02-2011, 15:16   

Berserk rozdziały 313-318
Czyli ciąg dalszy epizodu na wyspie i walki z "bogiem morza". Na razie jest nawet nieźle - wyjaśnienie zagadki mieszkańców wioski jest oczywiste ale nienajgorsze, nowa postać okazuje się nie być jedynie źródłem fanserwisu, ale wszystko na razie przebija tajemniczy klimat otaczający wyspę. Ciekawie rozwija się także wątek wewnętrznego demona Gutsa, który staje się za każdym razem coraz potężniejszy i niedługo pewnie nawet drużynowa wiedźma nie będzie mogła w żaden sposób pomóc. Nie wspominając o tym że z każdym użyciem mocy zbroi Guts staje się coraz bardziej styrany. Z drugiej strony pomysł ze statkiem widmo "wpływającym" po skałach do wioski był idiotyczny!

Claymore rozdziały 310-312
Kontynuacja rozpoczętego w rozdziale 309 wątku wyprawy w celu skopania kogo trzeba. Rozdziały obejmują wprowadzenie paru nowych wojowniczek, walkę z dziwnymi Przebudzonymi, oraz rozwinięcie wątków związanych z Organizacją. Najbardziej ciekawi mnie co powoduje przemianę zwykłych ludzi w Przebudzonych, gdyż ten wątek może wyjaśnić wiele zagadek Organizacji.

Deadman Wonderland 39-42
Hurra! Wreszcie to się powoli kończy! I dobrze, bo z głównego bohatera robi się jeszcze większe emo niż z Shinjiego z Evangeliona, a scenariusz składający się głównie z walk w stylu "ręka, noga, mózg na ścianie" i emocenia się jest męczący.

Edit: Dzięki!


Ostatnio zmieniony przez vries dnia 13-02-2011, 20:46, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2011, 16:06   

CainSerafin napisał/a:
Guttsa

Guts. Jedno "t".

Hajime no Ippo 920-924 - Przygotowania do kolejnej walki. Raczej nudne. Sytuacja ożywa gdy powraca Takamura i jego głupie żarty.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2011, 16:04   

Pandora Hearts 58

NO NIE MOGĘ UWIERZYĆ. Całe, cholerne 39 stron poświęcone

Spoiler: pokaż / ukryj
Elliottowi i Leo. Strasznie interesujące. Za to ile biszów, Jezu, ten wściekły Glen...! A takiego Ernesta to powinni sprzedawać na sztuki do postawienia w domu. O Vanessie nie wspomnę, bo jeszcze się okaże, że mam jakieś yuri-skłonności xD
Anyway, kolejny chapter, który zawiera w sobie wydarzenia z, fanfary, dwóch minut. Yay yay.
A na koniec - ups. Kto wpadł na tak geni(tal)ny pomysł i strzelił Elliottowi w biust, huh?

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
gość
Gość
PostWysłany: 18-02-2011, 15:26   

Bleach 437

Muszę, muszę to napisać.

Spoiler: pokaż / ukryj
Inoue! Uczyń nam tę radość i zgódź się! Pamiętaj! To dla dobra fandomu...
Hej, hej czy ja dobrze zrozumiałam?! Staruszek Zangetsu powróci? Heh, lepsze jaja niż KM w Naruto w wykonaniu jednego z pseudo-braci... Poza tym co to za nazistowskie zapędy w wykonaniu Kubo?


Przeczytałam, umarłam, nie żyję...
Powrót do góry
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 18-02-2011, 21:35   

Bleach
Nha. Żadne nazistowskie zapędy. Po prostu japończycy są ignorantami jeśli chodzi o Trzecią Rzeszę. Jeśli chodzi o manji czy jak się w danym kraju symbol nazywał to link powinien wiele wyjaśnić.
Ale taaaak. Przewiduję mimo wszystko problemy w wydaniu angielskim tomiku zawierającym ten rozdział.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-02-2011, 21:59   

Beelzebub 97
Kwik. Ten rozdział był piękną parodią. Włącznie z nieśmiertelnym "Run Forest! Run!". I wszelkie sceny śmierci, które nie wychodziły.
Najbardziej jednak zabiła mne końcówka z czołgiem.
Bo zawsze znajdzie się większy... oh crap...
Spoiler: pokaż / ukryj
To jest mech!


Bleach 437
O.o o.O <.< >.> Um, czy jest sens na sali? I jak dawno uciekł?

Kuroshitsuji 54
Ale ten łuk jest durny. Nie, serio. Co za idiota zabiera
Spoiler: pokaż / ukryj
armię cholernych zombiaków na pokład statku? I oczywiście za słabo zamyka skrzynie...


One Piece 615
Z miłości od 10 lat nie mył ręki?! Erm.... Nie dziwię się, że księżniczka go nie chce.

Nurarihyon no Mago 142
Już zdążyłam zapomnieć jak bardzo lubię brata Yury, który jest tak antypatycznym pozytywnym bohaterem, jak tylko można. Nawet demony narzekają, że używa "tanich sztuczek" i jest kłamcą. XD

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2011, 07:54   

Kami nomi zo shiru sekai 133
Ahh świetny rozdział. Sytuacja staje się bardziej grobowa. Świetna akcja dywersyjna z karteczką, a także z nauczycielką (widok musiał być ciekawy)

Spoiler: pokaż / ukryj
Keima napastowany przez lalkę


Czerwony kapturek był niezły, to to już jest zupełnie Moe

Spoiler: pokaż / ukryj
Tuskiyo+bogini wygląda świetnie. Vulkan całkiem nietypowe. Chociaż też Vulkan jest kuu (a przynajmniej chce mocno nastraszyć Katsuragiego)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 40 z 72 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 70, 71, 72  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group