FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 70, 71, 72  Następny
  Ocena najnowszych rozdziałów mang [SPOILERY]
Wersja do druku
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-09-2013, 23:54   

Cain - o których uczuciach mówisz? I come on, nie musiał dokładnie wiedzieć, jak zareaguje przeciwnik, wystarczyła świadomość, że wytrąci go z równowagi.

I w ramach podsumowania Armina: http://mayaminamoto.tumblr.com/post/60569550206/miaman-i-havent-drawn-anything-in-two-weeks

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-09-2013, 00:21   

Gość napisał/a:
Ogólnie mam wrażenie, że manga trochę by zyskała gdyby to właśnie ona została zeżarta zamiast głównego bohatera w pierwszym tomie. O dziwo, nie zmieniałoby to chyba zbyt wiele w scenariuszu, a Eren wypadałby w jej roli o wiele lepiej, chroniąc ją pomimo złożonej sobie obietnicy.

Wtedy błoby narzekanie że damsel in distress ;]

Co do Mikasy imo przesadzasz. Osobowość ma całkiem nieźle zdefiniowaną, może nie dialogami, ale czynami udowadnia że doskonale rozumie kwestie takie jak odpowiedzialność za towarzyszy broni (ostatni odcinek animu - jako pierwsza rzuca się na pomoc), cywili (scena z wozem podczas oblężenia Trostu), poczucie obowiązku etc. Jest po prostu urodzonym żołnierzem, a że cała seria wokół wojskowych się obraca, Mikasa nie odróżnia się od "tła" w tak oczywisty sposób jak dajmy na to Sasha. Co nie znaczy że ma mniej charakteru.

Oczywiście istotnym czynnikem jest obsesja na punkcie Erena, która powstrzymuje Mikasę od pójścia w tym kierunku w 100% i stania się... w zasadzie takim kobiecym Levim. Z jednej strony zatrzymuje to rozwój postaci, z drugiej - Levi patrzący na
Spoiler: pokaż / ukryj
zwłoki Petry
nie ruszając nawet jednym mięśniem na twarzy nie sprawiał wrażenie specjalnie szczęśliwego człowieka... On wydaje się bardzo podobny do Mikasy pod względem charakteru, mam wrażenie że został wprowadzony właśnie po to, żeby pokazać dokąd Mikasa mogłaby dojść, gdyby zlała Erena i skupiła się ma sobie. I z jednej strony chciałoby się żeby dziewczyna "wyrosła" z bycia kompletnie zafiksowaną na facecie, a z drugiej powstaje pytanie czy w ostatecznym rozrachunku rzeczywiście byłoby to dla niej dobre. Całkiem fajnie zarysowany konflikt, zwłaszcza że brak postępu to, jakby nie patrzeć, główny motyw mangi. Mikasa podoba mi się właśnie dlatego, że świetnie wpasowuje się w tematykę całości, ta cała miłoźdź do Erena to taki jej prywatny mur: niby jest jedyną rzeczą która daje jej jakieś minimalne poczucie normalności, ale jednocześnie zatrzymuje ją w miejscu i sprawia, że permanentnie żyje w strachu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
C.Serafin
Gość
PostWysłany: 09-09-2013, 12:08   

Mai_chan

Spoiler: pokaż / ukryj
W jednym z ostatnich rozdziałów Berth niemal wprost przyznał, że jest zakochany w Annie i chce by w przyszłości została jego żoną, bo jest jedyną osoba będąca w stanie zrozumieć jego i ogrom wyrządzonego przez nich zła. I właśnie dlatego wspomniana scena jest taka świetna. Armin wiedział, że jego słowa mocno ubodą obu wrogów, ale nie wiedział że tak mocno trafią do Bertha. Tak czy siak, efekt pewnie byłby ten sam, ale ze względu na zastosowany przez autora wredny chwyt cała scena jest nieporównywalnie bardziej przekonywująca.



JJ napisał/a:
On wydaje się bardzo podobny do Mikasy pod względem charakteru, mam wrażenie że został wprowadzony właśnie po to, żeby pokazać dokąd Mikasa mogłaby dojść, gdyby zlała Erena i skupiła się ma sobie. I z jednej strony chciałoby się żeby dziewczyna "wyrosła" z bycia kompletnie zafiksowaną na facecie, a z drugiej powstaje pytanie czy w ostatecznym rozrachunku rzeczywiście byłoby to dla niej dobre. Całkiem fajnie zarysowany konflikt, zwłaszcza że brak postępu to, jakby nie patrzeć, główny motyw mangi. Mikasa podoba mi się właśnie dlatego, że świetnie wpasowuje się w tematykę całości, ta cała miłoźdź do Erena to taki jej prywatny mur: niby jest jedyną rzeczą która daje jej jakieś minimalne poczucie normalności, ale jednocześnie zatrzymuje ją w miejscu i sprawia, że permanentnie żyje w strachu.

Mogę tylko przyklasnąć tej argumentacji, za wyjątkiem jednej rzeczy. Mikasa w anime została mocno poprawiona względem oryginału. W mandze od połowy obrony Trostu niemal cały czas gra na zmianę rolę yandere lub fruwającego terminatora i bardzo brakuje mi scen, które choć trochę rozbudowywałyby jej osobowość lub ją usprawiedliwiały.
Powrót do góry
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-09-2013, 13:36   

Gin no Saji 85
Nishikawa epicko dręczy biednego Okawę. Strach się bać.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2013, 09:01   

Choukakou do 24 - woooow... autor jest trollem. Robi cholernie dużo, by zbudować napięcie i wchodzi powoli po tych schodkach trudności dla naszej MC. Ostatecznie jednak robi paskudny zwrot, na który nasz biedna MC nie ma wpływu i wszystko wali się jak domek z kart. W tej chwili Chang ma deprechę po swojej niedoszłej yuri love (wątek paradoksalnie tu pasuje, bo nasza księżniczka była wychowywana jak chłopak). Biedaczka tym razem miała szczęście i trafiła na dobrych ludzi. Chyba... Można się w każdym razie spodziewać dalszego rozwoju naszej bohaterki.
Jak dla mnie ten tytuł jest jedną z lepszych rzeczy, które można obecnie poczytać. Jak ktoś jeszcze nie ruszył, naprawdę warto.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-09-2013, 12:55   

Ao no Exorcist 49
To był naprawdę intensywny rozdział. Szpieg Illuminati spełnił swoje zadanie i nawet pojawia się szef tej organizacji!

Spoiler: pokaż / ukryj
Witaj, starszy braciszku, Lucyferze!

I pffff, ta rozmowa z Mephisto i różnice ideologiczne panów.

Poza tym wreszcie wiemy na czyje zlecenie działał Takara. Cóż, zobaczymy jak naszej grupie pójdzie nowa misja. Ale chwilowo całkiem podoba mi się ten łuk. Mam nadzieję, że dadzą się też później wykazać Kamiki. I że wyjdzie coś więcej w ramach wątku Yukio biorąc pod uwagę ile czasu dostał na swoje rozterki nim akcja ruszyła.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2013, 20:59   

Naruto, Wybielacz - kończcie to w końcu. Jak długo można.

Shut Hell 26 - dobre mangi nie giną w naturze. Dla przypomnienia jest to laureat zeszłorocznej nagrody Tezuki za innowacyjność. No i chętni do tłumaczenia się znaleźli. Szkoda, ze po plottwiście sprzed paru epów manga straciła strasznie. Chyba. Bo wszystko jeszcze przed nami. W każdym razie oryginalna Shut Hell była fajniejsza niż nowa podróba.

Azumi 8 - obawiam się, ze przez staro wyglądającą kreskę ta manga nigdy nie dostanie zainteresowania na jakie zasługuje.

Spoiler: pokaż / ukryj
Nowy odcinek przynosi rozmowę o naturze młodych ninja. Ryuutaro faktycznie rozumie ich motywację, jednak to jego kolega jest bliżej prawdy. Tylko co z tego, skoro postanowił pojedynkować się Azumi i to z korzystniejszej pozycji. Oczywiście skończyło się to szybko i boleśnie. Reakcja Azumi cholernie wymowna.


Robot Detective do 8 - mocno inspirowana tymi mniej wesołymi dziełami Tezuki manga. Shiba, inspektor-weteran zamiast awansu dostaje partnera-robota. Nie jest zadowolony. Czuje się wypalony i niedoceniony. Nie ufa nowemu pomocnikowi i nieszczególnie podoba się mu jego nadludzkie zdolności percepcji. Z drugiej strony stara się być wobec niego uczciwy. Takie niby tsundere. Ogólnie fajnie się czyta.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-09-2013, 19:56   

Kuroshitsuji 85

Ta scena z jednorożcem - Yana, co ty ćpałaś?...

Ale cieszę się, że W KOŃCU poruszono sprawę tych medalionów zabranych Undertakerowi. Ciekawiły mnie one już od dawna, a myślałam, że Yana o nich zapomniała. Dodatkowo - brawa dla Yany za plakat perfum zrobiony w stylu art nouveau, tyle że widać, że mangaczka wzorowała się na znanych wszystkim pracach niejakiego Alfonsa M. - który jednkowoż stał się znany nieco później niż toczy się akcja Kuroszka.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-09-2013, 14:09   

Gin no Saji 86
Nareszcie jest! A w następnym chapterze będzie jej więcej ^^

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2013, 20:51   

Birdman 4 - ach... nasi bohaterowie robią z siebie idiotów. To dobrze o nich świadczy, bo są w głupiej sytuacji. Nie każdemu wyrastają skrzydła od tak sobie. W każdym wypadku, mamy szanse poznać naszego tajemniczego człowieka ptaka.

Desert Punk 53 - dochodzimy do epizodu z cyborgami. Good. Jeszcze tomik albo dwa i wyjdziemy poza anime :>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-09-2013, 21:12   

Pandora Heart 87

Po pół roku totalnego fabularnego zastoju, nareszcie coś drgnęło.


Spoiler: pokaż / ukryj
Ktoś tu naprawdę wierzy, że z Rufusem jest już koniec?


Magi 199


Spoiler: pokaż / ukryj
Alibaba ma dziewczynę. Niestety, nauczyłem się już, że mangi rzadko są oryginalne, a że na 99 % Alibaba ostatecznie skończy w ramionach Morgany, już czekam, aż w związku stanie się coś złego. No i wyczuwam zbiorowy rage fangirli. Osobiście, podobałoby mi się, gdyby bez żadnych kombinacji pozostali już parą do końca, ale nie mam wielkiej nadziei.


BTW, Czyta tu ktokolwiek Tower of God?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-09-2013, 23:42   

Asthariel napisał/a:

BTW, Czyta tu ktokolwiek Tower of God?


Ta, niestety jest tygodniowa przerwa teraz. Dobrze się czyta, a webtoon ciąglę ma potencjał na dalszą fabułę. Autor tworzy go z pomysłem i fabuła w miarę trzyma się kupy. To shounen, więc oczywiście bazuje na pewnych schematów, ale są tutaj nawet dobrze poprowadzone. Chociaż turniej powoli zaczyna mi się dłużyc.

The Breaker: New Waves 130
Tu ciągle tylko patos serwują. Ładnie się to ogląda, ale niekoniecznie czyta. Zapowiedź kolejnych wydarzeń nie robi na mnie wrażenia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2013, 18:41   

Magi 200 - fani pairingowi zostali strollowani, lol.

Knights of Sidonia do 49 - duuuży dump epizodów. Cóż... autor to troll.

Spoiler: pokaż / ukryj
No i dostajemy ostateczne starcie pomiędzy naszym MC, a jego byłą zamienioną w wielkiego gigantycznego mutanta. No i Izana dostaje awans z obojnaka w kobietę. Yuhata okazuje się być skrytym otaku (sklejającym modele mechów z plastiku). Tsumugi (będąca 10-metrowym bio-mechem) podgląda dziewczyny pod prysznicem, co kończy się akcją odwetową i zniszczeniem kotatsu. Babcia Izuny organizuje wnusi randkę, strasząc Tanikaze bombą zaszytą w jego szyi.

Oprócz tego są jeszcze mało istotne poważne wątki.
Fabulous kissu na pożegnanie....

Grenn Blood END - whaaa.... zakończenie wydaje się bardzo przyspieszone. Autor chyba nie miał pomysłu na tą mangę. W każdym razie nasi kowboje okazują się mieć plot shield +200 i nie giną po strzałach w klatkę piersiową z odległości metra. Wynik jest jasny: źli giną, dobrzy przeżywają. Trzeba przyznać, że manga wizualnie jest cudna. Ostateczna ocena chyba z 7/10. Na początku było fajnie, a później coraz bardziej sztampowo. Trochę szkoda, ze nie zostaliśmy w NY i nie bawiliśmy się w gangi do końca.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2013, 20:23   

Billy Bat do 108
W końcu nadrobiłem rozdziały z następnym Kevinem. Dalej to się świetnie czyta, a atuor bawi się konwencją, historią, teoriami spiskowymi i płynnie je łączy ze swoją fikcją. .
Spoiler: pokaż / ukryj
Teraz chyba mamy już dwa nietoprze, bo skoro jeden nie wie czy Kurusu go widzi, a ten widzi jakiegoś nietoperza, to można założyć, że jest to ten durgi, czyli w końcu mamy czarnego i białego, rozróżnionych "czarno na białym"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-10-2013, 18:16   

Kuroshitsuji 86

A więc teraz kolej na wilkołaki i czarownice?
Mam nadzieję, że nie będzie to główną osią fabuły, jak te cholerne, głupie zombie, a tylko pretekstem, żeby dowiedzieć się więcej o Diedrichu, Undertakerze i być może Vincencie, plus może pani Toboso przypomniałaby sobie, że w tej mandze chodzi o dowiedzenie się, kto zabił rodziców Ciela, podpalił posiadłość i sprzedał dzieciaka jakimś zbolom. Bo chyba zapomniała wśród tych wszystkich pierdół z poprzednich tomów.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 61 z 72 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 70, 71, 72  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group