FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
darksamurai Płeć:Mężczyzna
Głupiec z wyboru

Dołączył: 13 Sty 2009
Skąd: Lubartów
Status: offline
PostWysłany: 19-01-2009, 17:36   

Jak chcesz shoujo, to całkiem niezłe jest Saiunkoku Monogatari. Niby nie jest wybitne, ale jak nie jesteś szczególnie wybredna, to obejrzysz.
No, chyba że nie lubisz klimatów "cesarskochińskopodobnych", w dodatku pomieszanych z życiem dworskim i politycznym...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1395309
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-01-2009, 17:44   

Bardzo chętnie pomogę, tylko prosiłbym kogoś, żeby przetłumaczył mi pytanie Mitsushi na polski, bo naprawdę nie wiem o co chodzi (nie, to nie jest ani sarkazm, ani silenie się na humor). Pomijam już fakt niezrozumiałych dla mnie powiązań shoujo i Dragon Balla...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 19-01-2009, 17:55   

Użytkowniczkę mitsushi uprasza się o stosowanie do zasad interpunkcji używanej w języku polskim czyli: rozpoczynanie zdania wielką literą i kończenie kropką, oraz używanie znaków interpunkcyjnych (kropki, przecinka) i stawianie spacji po nich.

Ostrzegam, że każdy kolejny post napisany w stylu powyższego zostanie usunięty jako nieczytelny na podstawie punktu 4. Konstytucji Forum.

IKa
Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 19-01-2009, 19:25   

mitsushi, Ouran High Schol Host Club. Powinno się spodobać. Nie wiem, czy to typowe shoujo, ale przednie anime na 100%.

Morg, Trochę domyślności. Pytanie, może i nie doskonale postawione, ale jednak dość zrozumiałe. Nie trzeba pisać tercyną, żeby przekazać informacje. Ale tutaj się środowisko literackie wykształca, a jego członkowie mają w zwyczaju zapominać, jak sami pisali u zarania dziejów tanuki...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-01-2009, 19:43   

Norrc, przykro mi jednak pytanie "mam takie pytanie ktore anime jest najczesciej emitowane z gatunkuw shojo i z jakimś romansikiem .. ogladałam zero no tsukaima vampire knight clannad nom nie proponowac mi tu naruto lub dragon ball tlyko nie too za odp z gory thx" do mnie nie trafia.
Co to znaczy 'najczęściej emitowane'? Czemu najpierw słyszę o 'shoujo i jakimś romansiku', a potem dostaję listę przypadkowych serii - głównie shounenów? Dla porównania poprzedni post Martusi;P, mimo że nie jest pisany językiem Mickiewicza jest dla mnie całkowicie zrozumiały.
Możesz zarzucać mi elitaryzację, czy co tam chcesz, ale - mimo że głupoty zdarzało mi się kiedyś pisać - tak nigdy nie pisałem i nie mówiłem. Nie znam również osobiście żadnej osoby, która posługuje się takim językiem. Być może jestem za głupi, ale naprawdę nie rozumiem o co tam chodzi.

[ontopic]

Cytat:
moze znaciejakies anime, wktorym byloby tylu bishounenow, watek milosny, jakas magia ;pp i ladna kreska ;d


Tutaj zdecydowanie Ouran High School Host Club - oprócz wyżej wymienionych cech, jest to jedna z lepszych komedii.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 19-01-2009, 19:48   

Owszem, da się domyślić (w miarę i nie ze 100% pewnością) ale jednak od pytania o anime najczęściej emitowane do pytania o polecane przez nas anime, które jest przy okazji popularne (bo tak zrozumiałem ów post) jest dość daleko... Może chodzić o ilość odcinków (czyli najdłużej emitowane), może faktycznie Mitshushi szuka czegoś, co emitują często, bo nie lubi czekać na kolejny odcinek zbyt długo... Może za jedno wyemitowanie uznajemy jeden obejrzany odcinek, czyli szukamy niekoniecznie dobrego, za to cieszącego się jak największą popularnością anime... Drugą część posta można spokojnie zignorować...

A w temacie - polecam Marmalade Boy, jeżeli nie odstrasza Cię nieco archaiczna grafika (tak naprawdę to ona chyba nigdy nie mogła uchodzić za szczególnie ładną). Ewentualnie skoro Clannad się podobał, to może warto sięgnąć po AIR i Kanon? To samo studio, klimat chyba podobny (chociaż Clannada nie widziałem więc polecam na podstawie zasłyszanych opinii).

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 19-01-2009, 20:56   

Morg, Na pierwszy rzut oka widać, że jest to dziewczę mało rozgarnięte... Ale dobra, wytłumaczę Ci tego posta tak, jak niektórzy analizują teksty literackie, bo widać jest on bardzo trudny.

"Hej ludzie , mam takie pytanie ktore anime jest najczesciej emitowane z gatunkuw shojo i z jakimś romansikiem .. " - Autorka wykazuję chęć obejrzenia znanej serii shoujo z elementem romansu.

"ogladałam zero no tsukaima vampire knight clannad" - Tutaj widzimy doświadczenia podmiotu, jego dotychczasowy kontakt z anime, tudzież serie, których tematyka jej odpowiada. (Zupełna łopatologia - MAMY PODAĆ PODOBNE ANIME)

"nie proponowac mi tu naruto lub dragon ball tlyko nie too za odp z gory thx ;D" -
Ta część wypowiedzi jest bardziej skomplikowana, ma ukryte przesłanie. Autorka mając jenoty za fanów naruto i dragonballa (bo z takimi ciągle przebywa) wyprzedza naszą reakcję, informując iż tego typu serii sobie nie życzy. Spowodowane jest to (oprócz szczątkowej znajomości życia) jej doświadczeniami z poprzednich forów/rozmów, w których to zapaleni koledzy z podstawówki namawiali ją do obejrzenia Naruto/DB jako "Najlepszych Anime Świata W Których Odnajdziesz Sens Życia".

A w temacie, dorzucę jeszcze Hanbun no Tsuki Noboru Sola (ZnT tez nie shoujo), Natsume Yuujinchou, Princess Tutu oraz Shoujo Kakumei Utena.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Kusoku Płeć:Mężczyzna
Zaatakowany pierunem!


Dołączył: 14 Kwi 2007
Skąd: z zaskoczenia
Status: offline
PostWysłany: 19-01-2009, 21:03   

No cóż po raz kolejny zajrzę w ten temat w poszukiwaniu czegoś ciekawego do obejrzenia.
Tutaj macie cała listę tego co widziałem
Więc co polecicie (obecnie chyba każdy typ może mnie zadowolić - tylko raczej nie z mechami większość takich serii mi nie odpowiada, acz kolwiek niektóre mogą być)

_________________
If you want to know the truth,
you got to have the courage to accept it.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11500019
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 19-01-2009, 22:21   

Kusoku napisał/a:
No cóż po raz kolejny zajrzę w ten temat w poszukiwaniu czegoś ciekawego do obejrzenia.
Tutaj macie cała listę tego co widziałem
Więc co polecicie (obecnie chyba każdy typ może mnie zadowolić - tylko raczej nie z mechami większość takich serii mi nie odpowiada, acz kolwiek niektóre mogą być)

Konkretna lista, to rozumiem.
Z anime akcji:
Możesz obejrzeć tego Berserka, którego masz w "plan to watch", bo to niezłe anime.
Dalej, Baccano!, Black Lagoon i Bastard. Tytuły na "B" jakoś zawsze są dobre. Dwa pierwsze to anime akcji (czasy prohibicji i współczesność), trzeci to półklasyczne fantasy na modłę jrpgową (aczkolwiek nie oparte na grze).
Z komedii mógłbym polecić Minami-ke, School Rumble (ale tylko pierwsze sezony trzymają poziom), jak również genialne Genshiken.
Poza tym masz niezaliczone klasyki takie jak Akira, czy Ghost in the Shell. Warto obejrzeć, bo to dobre kino.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2009, 00:52   

Chętnie obejrzałbym sobie jakiś pełnometrażowy film (obecnie nie mam czasu na kolejną serię) w mrocznym, tajemniczym klimacie z zagadkową fabułą. Jakieś sugestie?

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2009, 01:35   

Takich stricte mrocznych filmów (które na dodatek dałoby się oglądać i miały przyzwoitą fabułę) to raczej nie ma:
praktycznie wszytko Oshiego: Gitsy, ostatni Patlabor (bo jako tako da się go oglądać bez znajomości serii, aczkolwiek wszystkie są świetne i warto serię OVA1/TV obejrzeć tylko z powodu filmów), Twilight Q (2 ova), Memories: Magnetic Rose (myślę, że to byłby idealny tytuł)

z innych: Jin-roh, Kakurenbo, Akira, Kara no Kyoukai (seria filmów... bodajże 4-ry jak na razie, fabularnie takie sobie, ale wykonanie bardzo dobre), Angels Egg (baaardzo trudny w odbiorze), Perfect Blue (thriller), Blood - the last vampire, Vampire Hunter D - Bloodlust (pierwsza część jest dużo gorsza, fabularnie obie raczej marne) i xxxHOLiC - Manatsu no Yoru no Yume (który powinno dac się oglądać bez znajomości serii - aczkolwiek to oczywiście baaardzo pomaga)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-01-2009, 15:34   

Jeśli mam to rozumieć w ten sposób, to mogę polecić Fruits Basket - chyba zgadza się z pierwszą częścią posta; do mnie nie trafiło, ale i nie ja jestem grupą docelową. Zaś bardzo dobra recenzja Avellany (9) świadczy, że to ma prawo się podobać.

Norrc napisał/a:
A w temacie, dorzucę jeszcze Hanbun no Tsuki Noboru Sola (ZnT tez nie shoujo), Natsume Yuujinchou, Princess Tutu oraz Shoujo Kakumei Utena.


Natomiast wytłumacz mi (na PW najlepiej - tutaj wystarczająco temat został przyśmiecony) w którym miejscu Utena jest popularnym shoujo!? Od biedy mangę można pod to podciągnąć (choć też ciężko), ale anime za Chiny Ludowe w tą kategorię nie wpada. Chyba, że nie oglądałeś, tylko podałeś najwyżej oceniane anime z wyróżnikiem shoujo na Tanuku...

Kusoku, widzę, że Code Geass Ci się spodobało. Spróbuj może Seikai no Monshou i Seikai no Senki - klimat inny, ale powinno się spodobać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
mitsushi Płeć:Kobieta
Misaki xD


Dołączyła: 19 Sty 2009
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-01-2009, 15:35   polecane anime

super -.- miło słyszeć ,że jestem niezbyt rozgarnięta ale cóż . Norcc czy jak ci tam dobrze zinterpretowałeś moje pytanie .

_________________
Zapraszam do mojej listy anime ^__^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3440216
Krwawisz Płeć:Mężczyzna
Blood & Belief...


Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Beijing
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2009, 15:45   

Vries: dzięki! Zabieram się za Magnetic Rose w najbliższym czasie, z recenzji wnioskuje, że to może być to :) Co do reszty, które wymieniłeś - większość już widziałem. Pozostają mi tylko te Patlabory nieszczęsne, ale chyba jednak zacznę od serii TV jak tylko będę miał więcej czasu...

_________________
Our fortress is burning
Charred birds escape from the ruins and return as cascading blood
Dying bloodbirds pooling, feeding the flood
The god of man is a failure
And all of our shadows are ashes against the grain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kusoku Płeć:Mężczyzna
Zaatakowany pierunem!


Dołączył: 14 Kwi 2007
Skąd: z zaskoczenia
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2009, 16:06   

vries napisał/a:
Konkretna lista, to rozumiem.
Poza tym masz niezaliczone klasyki takie jak Akira, czy Ghost in the Shell. Warto obejrzeć, bo to dobre kino.


To, że jest lista nie oznacza, że są na niej wszystkie utwory :P
No ale Ghost in the shell jeszcze nie widziałem jakoś mi wyleciał z głowy ten tytuł,
a co do Akiry to nie pamiętam czy widziałem. Mimo wszystko dzięki za rady :D

_________________
If you want to know the truth,
you got to have the courage to accept it.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11500019
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group