FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Puer Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lut 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2009, 18:18   

Z shoujo z ładną kreską mogę polecić Earl and Fairy. Ma ciekawą fabułę i śliczną główną bohaterkę (ale facetom radzę omijać ending, bo przeraża ;p).

_________________
Moja lista anime
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 20-01-2009, 18:30   

Z tą ciekawą fabułą w Earl and Fairy bym nie przesadzała, a i kreska taka sobie. Mitsushi, Martusia - ładne i sympatyczne shoujo to na pewno La Corda D'Oro, nawet odrobinka magii się tu znajdzie. Poza tym Neo Angelique Abyss i poprzednie produkcje z tej serii, ale tu zdecydowanie kuleje fabuła (za to jest na co popatrzeć). Stado bishounenów, ładna, sympatyczna bohaterka, ciekawa fabuła i zagadki znajdziesz w Ghost Hunt. Jedną z najlepszych serii shoujo jakie widziałam jest Saiunkoku Monogatari, oprócz tego możesz spróbować z Harukanaru Toki no Naka de ~Hachiyou Shou~ i Harukanaru Toki no Naka de ~Maihitoyo~, ewentualnie Lovely Complex czy Ultra Maniac.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-01-2009, 18:42   

Morg napisał/a:
Od biedy mangę można pod to podciągnąć (choć też ciężko), ale anime za Chiny Ludowe w tą kategorię nie wpada. Chyba, że nie oglądałeś, tylko podałeś najwyżej oceniane anime z wyróżnikiem shoujo na Tanuku...


Oglądałem WSZYSTKIE anime które polecam. A czemu jest shoujo? Jak dla mnie z kilku powodów:

1. Kreska
2. Bizony
3. Kreska
4. Yuri
5. Kreska
6. Bizony podpadające pod Yaoi
7. Kreska
8. W wielu miejscach fabuła idealnie pasuje do typowego shoujo (może nie sama fabuła, co "wiele scen").
9. No i może... kreska?


Cytat:
super -.- miło słyszeć ,że jestem niezbyt rozgarnięta ale cóż . Norcc czy jak ci tam dobrze zinterpretowałeś moje pytanie .
_________________


Bycie mało rozgarniętym, to nie grzech. Przypuszczam, iż jesteś młoda, więc masz jeszcze czas na... dojrzewanie. Niestety na tym forum wiele osób o tym nie wie, więc jak krzywo postawisz przecinek jesteś towarzysko skończona (Nie pamięta wół, jak cielęciem był). A polecał Ci już ktoś Fruits Basket? Jak nie, to warto spróbować.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Puer Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lut 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2009, 19:18   

moshi_moshi napisał/a:
Z tą ciekawą fabułą w Earl and Fairy bym nie przesadzała, a i kreska taka sobie.

O gustach się nie dyskutuje. Mnie się podobała i kreska i fabuła :). Inaczej bym tego nie oglądał, bo jestem wybredny i shoujo praktycznie w ogóle nie tykam.

_________________
Moja lista anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-01-2009, 19:44   

Edit: Post Velga zniknął - nie zauważyłem.

mitsushi, obejrzyj Ouran High School Host Club. Na 100% się spodoba.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2009, 22:30   

Rozpoczynająca się dyskusja dotycząca Uteny, przeniesiona została do właściwego tematu w Alfabecie:
http://forum.tanuki.pl/tematy44/2102,30.htm#171638
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mitsushi Płeć:Kobieta
Misaki xD


Dołączyła: 19 Sty 2009
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-01-2009, 09:34   

Aha no dobra dzięki za propozycje i fajnie ,że tak szybko odpowiadacie ;D.Norcc młoda zależy dla kogo .

_________________
Zapraszam do mojej listy anime ^__^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3440216
Jenova Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2009, 08:12   Anime dla płuci pięknej

Mam takie małe pytanko. Los obdarzył mnie nowa przyjaciółką i pewnie za jakiś czas zaczniemy szukać wspólnych zainteresowań. Chciałbym pokazać jej jakiś serial anime ( w serial łatwo się wciągnać, he he ) i sprawdzić czy jest podatna na tego typu klimaty. Który serial waszym zdaniem powinienem jej pokazać jeśli chce zainteresować ja anime ? Moja sympatia ma 19 lat.


Ostatnio zmieniony przez Jenova dnia 22-01-2009, 08:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marta
Gość
PostWysłany: 22-01-2009, 08:36   

definitywnie kanon2006!! :)
Powrót do góry
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2009, 09:50   

Zaglądamy do szklanej kuli i już wiemy, że zwycięskimi numerami są... A nie, to nie lotto, chociaż wciąż trzeba zgadywać. Nie wiedząc o jakie klimaty chodzi proponuję Cowboy Bebop - jedna z najlepszych serii, jakie zdarzyło mi się widzieć (o ile nie najlepsza).

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2009, 09:50   

Moderacja to potem przeklei do tematu, mnie się nie chce...

Po pierwsze, dobrym pomysłem jest wybrać serię, którą znasz i lubisz, byle nie była przesadnie dziwaczna czy brutalna. Po prostu dlatego, że wtedy będziesz miał z nią o czym rozmawiać. Jeśli nawet spodobają jej się jakieś skrajnie romantyczne szojce albo yaoi, to problem będzie taki, że Ty na tym uśniesz albo Cię odrzuci, a nie o to chodzi.

Po drugie, Kanon to adaptacja randkowej gry dla facetów. Nie. Po prostu nie.

Po trzecie, mam jeden dobry typ: otóż ze trzy znajome wciągnęłam w nałóg za pomocą serii zatytułowanej Inuyasha. Ma mnóstwo elementów, które podobają się paniom, a przy tym na tyle dużo czynnika "przygodowego", że panowie nie wieją sprzed ekranu. W jednym przypadku znajoma zabrała to do domu, mąż spojrzał jej przez ramię pytając, co ona za bajki ogląda i czy do reszty zdziecinniała, po czym nieco później zrobił drakę, że nie pożyczyła większej porcji. Ładne to, kolorowe, nie obraża inteligencji widza i nie wymaga bycia otaku od 10 lat w celu zrozumienia, o co chodzi. Dobra rada: rzuć sam okiem na kilka odcinków, jeśli Tobie podejdą na tyle, że będziesz w stanie to oglądać, to próbuj pokazu.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-01-2009, 11:00   

Jenova, a mógłbyś choć tak orientacyjnie podać, jakie klimaty przyjaciółkę interesują?

Ja dodam od siebie, że jeśli dziewczyna ma ciągoty do bardziej artystycznych, ambitnych filmów, można spróbować ją przekonać przy użyciu Mononoke lub Mushishi. A jeśli lubi romantyczne historie to jednak spróbowałbym zacząć od filmu, nie serii - Byousoku 5 cm byłoby idealne.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-01-2009, 11:59   

Nie jestem pewien, czy Byousoku 5 cm jest dobre na sam początek, jest dość specyficzne. Ale to zależy od widza oczywiście, można spróbować.

Polecając tak w ciemno nie czuje się za pewnie podając dowolny tytuł. Ja anime zacząłem się interesować po obejrzeniu Full Metal Panic. Aczkolwiek podchodziłem wtedy do tego po prostu jako do śmiesznej, ale też wciągającej historii i szukałem czegoś podobnego, dopiero z czasem zaczynając to traktować jako anime jako takie. Czy zadziała przy kimś innym - zagwarantować nie mogę.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-01-2009, 12:18   

Ehem, mój znajomy wkręcił swoją przyjaciółkę w anime wspólnym seansem Fate/Stay Night'a. Ja znowu moją siostrę Kapłankami Przeklętych Dni. Szczerze mówiąc wybór masz ogromny, ale myślę, że pokazywanie typowego szojca (nie, nie Uteny) nie jest dobrym pomysłem. Potem będziesz musiał sie męczyć oglądając ciągle to samo. Ja szczerze polecam Clannada, Air'a czy Kanon 2006. Co z tego, że są to adaptacje gier dla facetów? Są dobre wątki romantyczne, ładna (bardzo) oprawa graficzna. Spodoba się.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-01-2009, 12:58   

Nie wiem czy pisanie kolejnego posta ma sens skoro wypowiedziało się już tyle osób, ale niech będzie...

Norrc napisał/a:
Ja szczerze polecam Clannada, Air'a czy Kanon 2006.

Problem w tym że normalne, zdrowe dziewczyny zazwyczaj nie cierpią kawai panienek o psychice prostej jak but. Obejrzenie tego mogłoby ją równie dobrze zniechęcić do anime.

A teraz ja. Inuyasha wygląda rzeczywiście na najlepszą propozycję, ale jeśli koleżanka woli komedie to moim zdaniem lepiej jej pokazać Azumangę Daioh - sympatyczne, zabawne, a także pozbawione fanserwisu i większości wkurzających japońskich schematów.

Warto także zwrócić uwagę na filmy studia Ghibli, ze Spirited Away na czele.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group