FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2009, 21:57   

Linvelin, wszystkie widzialam...

ale moge tobie polecic Bokura ga Ita, bardziej na wesolo Lovely Complex
+ 5 cm / sek, Place Promised in Our Early Days i Voices of a Distant Star

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-07-2009, 23:36   

Issina, jeśli powiem Asatte no Houkou to popełnię wielki grzech powtórzenia?

Dobra to ja proszę coś dla mnie . Wytyczne to wielkie głowy (co najmniej pół postaci) na nich wielkie oczy. Najlepiej z humorem drastyczno-sadystycznym (Tsukune-chan) ale każdy inny podejdzie. Kolory przesłodzone a długość odcinków od 5 do 50 minut obojętnie. Gatunek komedia ale może to być też bajka dydaktyczna dla dzieci lub krwawa jatka. Bohaterowie ludzie koty kosmity obojętnie. Binchou-tan już widziałem :P

Proszę o pomoc bo nie bardzo wiem jak szukać takich kwiatków.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fall Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2009, 23:55   

Linvelin, może Nodame Cantabile? Wyborów dramatycznych nie jest jakoś super dużo i nie są bardzo dramatyczne, ale naprawdę ładnie opowiedziane historie miłosne.

Ja uwielbiam romantyczne historie, i szukam czegoś z dobrą fabułą, akcją, dramatem, przygodą, może być fantasy, i z ładnym wątkiem lub wątkami romantycznymi, naturalnymi, dobrze poprowadzonymi. Tytułu shojo i josei typu szkoła raczej znam i mam w planach (NANA, Bokura ga Ita, Lovely Complex, Honey&Clover...), ale takie też nie zaszkodzą, choć preferowałabym coś z akcją :)

_________________
Fall = Blay
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 14-07-2009, 06:27   

Fall, w takim razie polecam Saiunkoku Monogatari :)

Kokodin, spróbuj Binzume Yousei, mnie bardzo się nie podobało, ale w sumie spełnia twoje warunki (może z wyjątkiem drastyczności).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2009, 09:31   

Cytat:
Issina, jeśli powiem Asatte no Houkou to popełnię wielki grzech powtórzenia?

Oooo, własnie! Dzieki :D Gdzies to chyba nawet miałam na liscie do obejrzenia, ale kompletnie zapomnialam :D

Cytat:
Linvelin, może Nodame Cantabile? Wyborów dramatycznych nie jest jakoś super dużo i nie są bardzo dramatyczne, ale naprawdę ładnie opowiedziane historie miłosne.

Z czego ta historia milosna praktycznie rozwija sie pod koniec serii...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fall Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2009, 12:57   

No tak, ale jest jeszcze Paris Chapter i jeszcze jeden mini-wątek romantyczny, który był uroczo śmieszny ^^

Dzięki moshi-moshi - kiedyś zaczęłam oglądać Saiunkoku i przerwałam po tym, jak skończył się jeden arc, ale teraz podglądam czasami na Hyperze i chyba była potrzebna mi taka zachęta :)

_________________
Fall = Blay
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Meliana Płeć:Kobieta
desert rose


Dołączyła: 22 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2009, 15:12   

Witam! Bardzo proszę o polecenie mi jakiegoś dobrego i ambitnego tytułu, czegoś dla widza dojrzalszego, ale jednocześnie bez specjalnych udziwnień i zagmatwań fabularnych. Bardzo bym się cieszyła, jakby to było anime z gatunku kostiumowe lub współczesne obyczajowe. W ostateczności może być fantasy. Odpada natomiast s-f, a mechy w szczególności! Będę wdzięczna za propozycje. :)

_________________
"Niebo tego świata. Odtąd każdy rok jest wygraną." Issa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-07-2009, 15:21   

Tu by się przydała lista na MAL-u, pewnie widziałaś już wszystko co warte obejrzenia, ale spróbujemy
Glass Mask (obie serie)- "rywalizowało z Lady Oscar o tytuł shoujo wszech czasów";)
5 Centimeters per Second-ładna obyczajówka z nieoczywistym zakończeniem
Tajemniczy Opiekun-lekko stylizowane, niby dla dzieci, ale mi się podobało
Victorian Romance Emma-bardzo dobre, historyczne w pełnym tego słowa znaczeniu, co niestety jest dość rzadkie
Było by więcej, ale jak nie chcesz sf to nie:P

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-07-2009, 17:44   

A wszystkiego po trochy czyli współczesno-kostiumowo-fantasy ... Haibane renmei. Ufo wspaniały wymyśliciel zabrał do Neia_7 ,które mimo że ma coś wspólnego z kosmitami to jest również raczej przyziomno-obyczajową chmurką nostalgii.
A gdyby szanowna koleżanka lubiła ostrego j-punka to polecam Nanę.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Michiyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 19 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2009, 18:47   

Fall napisał/a:
Ja uwielbiam romantyczne historie, i szukam czegoś z dobrą fabułą, akcją, dramatem, przygodą, może być fantasy, i z ładnym wątkiem lub wątkami romantycznymi, naturalnymi, dobrze poprowadzonymi. Tytułu shojo i josei typu szkoła raczej znam i mam w planach (NANA, Bokura ga Ita, Lovely Complex, Honey&Clover...), ale takie też nie zaszkodzą, choć preferowałabym coś z akcją :)


Ja też chciałabym zapytać o właśnie takie anime z tym, że polecane wcześniej tytuł już znam.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2009, 18:53   

Cytat:
Witam! Bardzo proszę o polecenie mi jakiegoś dobrego i ambitnego tytułu, czegoś dla widza dojrzalszego, ale jednocześnie bez specjalnych udziwnień i zagmatwań fabularnych. Bardzo bym się cieszyła, jakby to było anime z gatunku kostiumowe lub współczesne obyczajowe. W ostateczności może być fantasy. Odpada natomiast s-f, a mechy w szczególności! Będę wdzięczna za propozycje. :)

hmm...
Genius Party - Baby Blue (szczególnie, ze teraz jest w miarę dostępne, a pewnie niedługo zniknie).
Hataraki Man - fajna obyczajówka
Planetes - niby s-f, ale tego się tu nie czuje. Anime o astronautach. Bez mechów, strzelających do siebie statków itd. Całe s-f polega na tym, że mamy stację kosmiczną w kosmosie i na marsie i można tam w miarę tanio dotrzeć. Większość akcji to interakcje pomiędzy bohaterami, czyli obyczajówka.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Recor
Gość
PostWysłany: 15-07-2009, 00:37   

Witam,
szukam anime z gatunku komedia/romans/tajemnice najlepiej,żeby akcja toczyła się w świecie realistycznym chociaż nie musi, ważne natomiast jest zebyy bohater nie był jakąś gapą,ciamajdą itd. tylko wiedział czego chce np. Kazuma z Kaze no Stigma lub Makoto z School Days :). Najlepiej gdyby grafika stała na wysokim poziomie,podobnie jak fabuła:nieoczekiwana, "nowa".
Tak wiem wysokie wymagania,ale może coś się znajdzie :]

ps. Jezeli obyłoby się bez jakiś osób chorych psychicznie lub inaczej poszkodowanych (od urodzenia) to tym lepiej (nie wiem czemu jakos mi zal sie robi na sercu gdy takich ludzi widze :S, nawet w anime )
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-07-2009, 07:52   

Itazura na Kiss?

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-07-2009, 09:07   

Morg, jesteś ZUY.

Pytanie, co rozumiesz przez "grafika stoi na wysokim poziomie": czy to ma być realistyczna, czy mają być wielkookie kolorowe panienki, czy eksperyment?
Co do wyróżnika "tajemnica" to niestety, ale komedii nowszych (bo nowsze chcesz) jest garstka, w tym też shounen-ai. Ze starszych są dobre kryminały: Tantei Gakuen Q na przykład. A z bohaterem który nie jest ciamajdą to już w ogóle - tendencja jest przecież, żeby był BTJT i żeby mu świat tupał po głowie więc to ewenement jest.

Fabuła? Nieoczekiwana? Nowa??? To nie w anime. Ostatnia tchnąca świeżością fabuła była w To Aru (odpada, bo magia i sf) i w Mononoke (perełka graficzna także, dal wymagających widzów)

Lista wyfiltrowana wg. komedia/romans, 2005-2009, realizm (czyli nie ma elementów fantasy) http://anime.tanuki.pl/strony/anime/lista/title/1/?&year=2005-2009&geid=1,12,83

Przy czym bohater, któremu świat nie tupa na głowie jest w Nodame i w Ouranie... Jest jeszcze Toradora. A i jeszcze może z najnowszych Eden of the East

Pofiltruj sobie w wyszukiwarce http://anime.tanuki.pl/strony/szukaj może coś znajdziesz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-07-2009, 09:33   

Owszem, niemniej przykładem bohatera był Makoto ze School Days - starałem się dostosować...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 89 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 88, 89, 90 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group