FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Furiaboy Płeć:Mężczyzna
Funk na ścianie!


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Toruń
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2009, 10:41   

Witam... prosze o polecenie mi czegos pod moj obecny kaprys, a mianowicie chcialbym zobaczyc jakis romans (szkolny lub nie) ktory bylby przeciwienstwem haremowek... I nie chodzi mi bynajmniej o to zeby zamienic bohatera otoczonego adoratorkami na bohaterke otoczona adoratorami, raczej o to zeby to tym razem koles biegal za laska i sie o nia staral a ona moze robic mu pod gorke (np.: cos takiego jak Suzuka), ew. jakis trojkacik z kolesiami rywalizujacymi o panne... Fajnie bylo by zobaczyc dla odmiany zamiast zakochanych przyszlych kur domowych jakas niedostepna dziewczyne (moze byc nawet wredna suka ;))...

Pozdrawiam i dzieki za jakakolwiek pomoc

PS. na wszelki wypadek:
http://myanimelist.net/animelist/pois1

_________________
Niektórzy mają schizy z winy LOVE...
A my? Jointy i płyty winylowe...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9617869
Michiyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 19 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2009, 17:28   

O tak sama chętnie bym obejrzała takie anime ;)

Z tych które widziałam do opisu może będzie pasować Spice and Wolf, Holo na pewno nie można nazwać "kurą domową" ;) Co prawda trochę mało w nim romansu ale właśnie wychodzi 2 seria, w której zapowiada się na więcej wątków romantycznych.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Meido Płeć:Kobieta
Hauuu...!


Dołączyła: 15 Lip 2009
Skąd: z piątego piętra
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2009, 17:34   

Cytat:
zeby to tym razem koles biegal za laska i sie o nia staral a ona moze robic mu pod gorke


Może Ouran High School Host Club?

_________________
Honestly what will become of me
Don't like reality
It's way too clear to me
But really life is daily
We are what we don't see
Missed everything daydreaming

Nakarm stwora!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-07-2009, 17:44   

Meido napisał/a:
Może Ouran High School Host Club?


Furiaboy napisał/a:
I nie chodzi mi bynajmniej o to zeby zamienic bohatera otoczonego adoratorkami na bohaterke otoczona adoratorami


Anime swoją drogą bardzo dobre, ale tu chyba jednak nie pasuje...

Z mojej strony, Furiaboy, na liście w planowanych widzę, że masz Toshokan Sensou - wprawdzie ciężko powiedzieć, żeby w tym anime ktoś się o kogoś starał (poza jednym paroodcinkowym wątkiem), ale relacje są bardzo naturalne i ciepłe - zdecydowanie warto obejrzeć. Wprawdzie, z przyczyn oczywistych, panów jest więcej niż pań, niemniej nawet z najlepszymi/najgorszymi* chęciami nie podczepisz tej serii pod odwrócony harem.

*niepotrzebne skreślić

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Tyki Mykk Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2009, 11:31   

No i znowu ja i moje wygórowane... choć raczej tym razem całkiem proste do spełnienia waruneczki.
Otóż szukam po prostu MOCNEJ komedii, dużo śmiechu. Inne wyróżniki nie są ważne, tylko bez mechów, magic girls i fantastyki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-07-2009, 11:42   

Ouran High School Host Club, Genshiken oraz Azumanga Daioh, albo Lucky Star (bo zazwyczaj jak komuś podoba się jedno, to nie lubi drugiego - ja polecam Azumangę, ale gusta różne są).

Co prawda w/w tytuły mają humor specyficzny i nie każdemu muszą się spodobać (poza Ouranem, bo przynajmniej do tej pory nie spotkałem osoby, której by się nie spodobał), ale myślę, że warto spróbować.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-07-2009, 14:32   

Jeżeli bez mechów fantastyki i magical girls to odpadają ci z miejsca najbardziej schizogeniczne komedie. Np takie flcl czy choćby exel saga. Nie wiem dokładnie co uznajesz za mocne komedie Więc raczej trudno będzie trafić w jakiś czuły punkt. No to kilka komedii które zawsze mnie śmieszyły tylko proszę nie płakać że się powtarzam bo niema listy :P.
All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku (yv , i ova, dash olać)
Di Gi Charat (wszystko oprócz winter garden)
Disgaea (magical girls nie ale mogą być demony?)
Dragon Half (stare krótkie i genialne)
Haré+Guu (trudno określić co to jest ale nie mgicalu więc ...)
Kare Kano (ale tylko pierwsze pół bo później to robi się trochę puste)
Kyoran Kazoku Nikki (nie wymieniam trzeba zobaczyć)
Magical Shopping Arcade Abenobashi (Mune Mune)
Melancholy of Haruhi Suzumiya (because life's more interesting that way)
Paniponi Dash! (proszę nie karmić nauczyciela)
Potemayo (honi honi... ciaaaa)
Sayonara Zetsubou Sensei (proszę nie drażnić nauczyciela)
Tsukuyomi -Moon Phase- (uwaga na wiaderka)
Negima pierwsza lub druga (proszę nie straszyć nauczyciela)
Yamato Nadeshiko Shichi Henge (stado bizonów kontra the ring)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tyki Mykk Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2009, 16:23   

Przez mocną komedię rozumiem taką na której będę się na prawde dużo śmiał!
Mocny humor, gagi słowne, typowe animowe emotki czy coś.
Ourana widziałem, kapitalny^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-07-2009, 17:52   

Eeeee.... znaczy to tak w ramach mocnych komedii? O-kej...


Ja od siebie mogę polecić podane przez Kokodina Pani Poni Dash! i dorzucić Hayate no Gotoku. Jeżeli lubisz absurdalny humor, to powinny Ci się spodobać. Tak jak Azumanga, wspomniana wcześniej przez Morga. Dorzuć do tego Full Metal Panic: Fumoffu! i powinieneś znaleźć coś dla siebie.

Podanych przez Madzik serii w życiu nie nazwałbym komediami (choć występują w nich czasami elementy humorystyczne), ale jeżeli żadna z pozostałych serii nie spełni Twoich oczekiwań, to spróbuj i tych - może macie podobne, tajemnicze poczucie humoru.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 21-07-2009, 17:53   

Pierwszy post w temacie napisał/a:
Temat służy do zadawania pytań o serie polecane w jakiejś kategorii. Innymi słowy, mogą się tu znaleźć pytania w rodzaju: "jakie komedie romantyczne polecacie?", "co podobnego do aaa mógłbym obejrzeć", względnie "Widziałam bbb, ccc i ddd - podsuńcie coś w podobnych klimatach?"

Posty nie będące odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań będą usuwane.

Posty "Eee to świetna seria, polecam wszystkim" - jeśli nie będą odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań - będą usuwane.



Usunięto post madzik93. Proszę czytać pierwszy post w temacie.

IKa - Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-07-2009, 20:56   

He he ... Nigdy nie wiedziałem co to jest ta zua i czy są inne zuy niż biurokratki ale dzisiaj mnie olśniło :P

Dobra wracajac do tematu hayate nie polecalem bo jestem obecnie na trzynastym odcinku a "rano" byłem na piątym. Jednak teraz zdecydowanie się przychylam. Może głowy nie urywa ale jest zdecydowanie śmieszne. Chociaż mojego zdanie nie należy brać poważnie bo ja wszystko z j.c.shafta łykam bezkrytycznbie. Jednak to zderzenie 3 światów: Narmalnych , bogaczy i Hayate style, wychodzi serii bardzo na zdrowe. Można klepać szkolne komedie ile wlezie ale tu mamy komedie anty-szkolną i to na prawdę dobrą. Ale co ja wiem po zaledwie ćwiartce :].

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Marcon Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 24 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2009, 02:07   

Witam, witam! To mój pierwszy post na tym forum.
Anime zawsze kojarzyło mi się z rozrywka dla dzieci w stylu Pokemony czy Dragon Ball, dlatego tez zawsze trzymałem się od niego z daleko. Jak pewnie się domyślacie w końcu zmieniłem zdanie. A tytułem który zmienił moje myślenie było Ergo Proxy. Genialna, niebanalna, inteligentna, mroczna opowieść z elementami filozoficznymi. Mniam, mniam :)
Wracając do tematu tego działu. Jakie inne serie, pozycje podobne w założeniach do Ergo Proxy polecalibyście? Jakieś ambitniejsze tytuły, a nie zwykłe sieczki.

Wiem, że istnieje seria Ghost in the Shell za którą mam zamiar się zabrać, lecz słyszałem jakoby film i serial toczyły się jakby w innym uniwersum. Czy to prawda? A jeśli tak to w jaki sposób powinienem oglądać tą serie? Najpierw filmy, czy seriale, a może naprzemiennie?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-07-2009, 07:30   

Co do ghostów to pierwszy staruteńki film to klasyk już w tej chwili. Kreska i realia są po prostu świetnym przykładem anime z połowy lat 90-tych. Film Innocence jest już zupełnie inny w założeniach niż pierwszy i jest raczej spaprany. Takie zachłyśnięcie grafiką 3d. I dzieje się w nieco innej rzeczywistości rok po wydarzeniach z filmu pierwszego. Kolejny film solid state society dzieje się znowu rok później i znowu w troszeczkę innym świecie. Jednak znajdują się w nim nawiązania do wszystkich części filmowych i serialowych.
Seriale czyli 2 serie stand alone complex dzieją się w tym samym świecie co film trzeci. Mamy dokładnie ten sam design postaci i dokładnie te same najbardziej współczesne nam elementy otoczenia. Seriale dzieją się chronologicznie najwcześniej czyli przed odejściem major z oddziału i są to na prawdę dobre kryminały tyle że 30 lat do przodu lub może nawet teraz 20. Do obejrzenia seriali nie trzeba chyba znać oryginalnego filmu ani nic innego jednak ciekawie jest go obejrzeć tak dla zobaczenia o co chodziło z tym odejściem major.

A co do tytułów podobnych do ergo proxy jakoś do głowy przyszedł mi darker than black którego drugi sezon podobno ma niebawem wyjść. Oraz chyba wolfs rain które też dzieje się w troszkę innym od naszego świecie. Ciekawymi i wartymi uwagi kryminałami są też monster i black lagoon.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 24-07-2009, 08:20   

Nie oglądaj serii TV. Przeciętny serial sensacyjny, brakuje mu ciekawej fabuły i klimatu. Filmy to inna bajka, warto sięgnąć po oba, choć o drugim krążą niepochlebne opinie. Wszystkie Gitsy teoretycznie dzieją się w tym samym świecie i mają tych samych bohaterów, ale filmy kinowe zrobił Mamoru Oshii w swoim - dość specyficznym - stylu, dlatego mocno wyróżniają się na tle reszty.

A, i obejrzyj Texhnolyze. Jeśli piszesz o EP w ten sposób, Texhnolyze też powinno ci się spodobać.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaioken Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2009, 13:17   

Bardzo proszę o pomoc, bo szukam Anime podobnego do Hatsukoi Limited, School Rumble, Special A, Asu no Yoichi!, Toradora!. Chodzi mi przede wszystkim, aby było to normalne Anime bez specjalnych mocy, albo magii. Może być ecchi, byleby była to komedia romantyczna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 90 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 89, 90, 91 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group