FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 104, 105, 106 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2009, 17:37   

Mnie nasówa się Natsume youjinchou jak dla mnie wspaniałe, ale pojawiają się tam duchy i inne stworki rodem z wierzeń japońskich.
Amith, polecam kimikiss pure rouge, to typowe romansidło dla typowych fanów romansideł. Ja nie lubię ę tego typu perfidy ale napewno się spodoba.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2009, 18:37   

Wiesz kokodin, to nawet mogłoby być, ale mi chodzi o ciężki dramat, a tam jest napisane w gatunku obok dramatu satyra/parodia. Poza tym na jednej stronie widziałem to w dziale komediowym, więc raczej odpada. Ale mimo to dzięki.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-09-2009, 18:53   

Zubek, ale to jak najbardziej jest dramat. No, komediodramat. Naprawdę dobry, więc nie ma sensu szukać zamiast tego jakiegoś ciężkiego emoangstu tylko dlatego, że w Welcome to the NHK (a wysoce prawdopodobne, że właśnie o tej serii twój kumpel opowiadał) występują elementy komiczne. Zresztą, zerknij na obie recenzje na Tanuki - Doskonała seria, bardziej do refleksji niż do śmiechu, itp. Ewentualnie, może chodzić o Chaos;Head, ale tego badziewia w życiu bym poważnym dramatem nie nazwał.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Moonlightowa
Gość
PostWysłany: 03-09-2009, 20:28   Hej

Hej ;)
Szukam ciekawego anime z wątkiem miłosnym, dramatycznym oraz odrobiną fantasy...
Coś w stylu Vampire Knights, ale nie musi być o wampirach xD

Z góry dziekuje ;)
Powrót do góry
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 03-09-2009, 20:33   

Kanon, Air... Ewentualnie Hakushaku to Yosei.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-09-2009, 20:36   

Jeżeli ma być ciężka trauma po zobaczeniu losów inwalidy społecznej w akcji to najlepiej pasuje evangelion (i dzieje się za 6 obecnie już tylko lat :p). Jednak nhk jest jak najbardziej poważnym dramatem. To jest jedna z najlepszych produkcji wytworni gonzo i jest naprawdę udane. Jak dojdziesz do ostatniego odcinka to po prostu zwali cie z nóg tak klimat się zmieni.
Nie ważne czy się ze mną zgodzisz postawie tezę.
NHK ni Youkoso! po prostu TRZEBA zobaczyć bez względu na okoliczności.
(miejsce na polemikę otwarte)

Co do romansidłodramatu z odrobiną fantazy ja polecam zawsze Asatte no Houkou.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2009, 22:06   

Dobra, obejrzę sobie to nhk.
A co do evangeliona, to w życiu bym nie pomyślał że w ogóle ktoś MOŻE nazwać to dramatem, a co dopiero że to JEST dramatem.
Ale dzięki że o tym wspomnieliście, bo sprawdzając czy na pewno NGE jest dramatem, zauważyłem, że są jeszcze filmy, które z chęcią obejrzę. Bo co jak co, ale to anime ma dla mnie wartość sentymentalną, gdyż oglądałem je (jako jedne z moich pierwszych anime) jeszcze z lektorem (bo teraz lektora nie uznaje) jak miałem 6 , 7 lat.
W każdym razie dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sjuu Płeć:Kobieta
pożeraczka kisielu


Dołączyła: 25 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-09-2009, 22:50   

Jakoś tak mnie naszło ;d. Szukam poważnego, dramatycznego anime, najlepiej w klimatach postapokaliptycznych. Mile widziany jest motyw drogi i smutne zakończenie. Nie musi mieć wszystkich elementów, które wymieniłam, najważniejsze jest to, żeby na długo zapadało w pamięć. Chodzi o coś podobnego do Ergo Proxy lub Wolf's Rain.
Dzięki z góry.

_________________
You’re lucky, lucky, you're so lucky!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-09-2009, 00:52   

Strzelając powiedział bym blue gender i trinity blood, choć to drugie jest trochę bardziej cywilizowane.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 04-09-2009, 01:10   

To może Green Legend Ran (dość parszywy postapokaliptyczny świat, ale w miarę optymistyczne zakończenie) albo Ima, Sokoni Iru Boku (alternatywny, zniszczony świat; wyjątkowo dołujące)?

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-09-2009, 08:53   

Casshern Sins, obowiązkowo. Jest świat postapokaliptyczny, w którym ludzie (a właściwie roboty) dosłownie się rozpadają, jest sporo dołujących motywów (cała seria skupia się na pokazywaniu różnych postaw w obliczu nadchodzącej śmierci). Plus ładna muzyczka i śliczna grafika - tła takie, że Mushishi czy inny Shinkai by się nie powstydził. Mogą tylko odrzucić projekty postaci, bo seria jest remakiem anime z lat 70, więc niewykluczone, że takie rzeczy jak kostium Cassherna będą wyglądały dla ciebie trochę idiotycznie... W każdym razie, warto zerknąć.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cynk
Gość
PostWysłany: 04-09-2009, 10:54   

Hej, szukam jakiegoś anime w stylu shounen-komedia-dramat itp. Widziałem już darker then black, pandora hearts, eureka seven (chyba najlepsze anime które widziałem jak dotąd) NGE, fullmetal alchemist, dragon balla oczywiście no i naruto, bleach. Szukam czegoś nowego w tych klimatach.
Powrót do góry
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 04-09-2009, 12:33   

Soul Eater Naprawdę świetna rzecz. No i może Fullmetal Alhemist Brotherhood.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Ktoś taki jakiś ...
Gość
PostWysłany: 04-09-2009, 14:13   

Normalnie nie pisze po forach tylko szukam po tematach, ale ten jest dość długi i nie chce mi się całego przeglądać.
Tak jak Cynk szukam przygodowo komediowego anime, ale SE i FMA II już widziałem.

Co do Zubka, to jak kiedyś gdy dopiero zaczynałem oglądać anime, i szukałem losowych na liście recenzji, to natknąłem się na pewien dramat. Obejrzałem pierwsze chyba 3 odcinki ale ja nie przepadam za psychologicznymi, więc nie chciałem dalej go oglądać, a na tytuł nie zwróciłem uwagi, ale to szło jakoś tak: Jest chłopak kilkunastolatek, giną mu rodzice, przez co zaczyna się izolować z nikim nie rozmawiać. Też leży i gapi się w sufit, ale tylko na początku później, (chyba dla tego że jego przyjaciele chcą mu jakoś pomóc a go to denerwuje) wyjeżdża gdzieś daleko "w Japonię" żeby o wszystkim zapomnieć. Jedzie tam i znowu się izoluje z nikim nie rozmawia, a żeby nikt nie nękał go w domu jeździ na rowerze gdzieś do lasu, żeby sobie pomarzyć i pomyśleć. A później się okazuje że to jest czyjś teren czy coś i ... dalej nie oglądałem, a w recenzji też było do tego momentu.

Nie wiem czy to coś pomorze. Jednak jeśli bardzo chcesz to obejrzeć ( jeśli to to ) to poszukaj w recenzjach po psychologiczny, może przypadkiem się natkniesz na to.
Powrót do góry
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2009, 19:09   

Do Ktosia przygodowy to Abenobashi mahou ale raczej już parodia,Slayers, Soul hunter, Saiunkoku Monogatarichociaż niewiele tam komedii jak na mój gust, Fushigi Yuugi, Great teacher Onizuka, Tsubasa chronicles, Nabari no ou, Chaos head, Perfect girl evolution
Tyle ci chyba starczy;)

Do Cynka shonen komedio-dramat Princess princess
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 105 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 104, 105, 106 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group