FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 105, 106, 107 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2009, 21:02   

Co do tego co napisał Ktoś, to pytałem się tego kolegi co mi opowiadał. Powiedział że to chyba mniej więcej to. Więc z tym dokładniejszym opisem może ktoś będzie wiedział o co chodzi.

_________________
Lubię dobre Anime
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hav Płeć:Mężczyzna
wysoki elf

Dołączył: 05 Wrz 2009
Skąd: zza Siedmiogórogrodu
Status: offline
PostWysłany: 05-09-2009, 02:34   

czesc, szukam bardzo fajnego anime, troche sie rozpisze jak zwykle, ale mysle ze cos mi poradzicie trafnego :)

po 1. nie chodzi o powazny film animowany. bo szczerze to jak chcialbym jakis sensacyjny serial, albo thriler, czy tez powazny dramat, to wolalbym cos nieanonimowanego. czyli o co mi chodzi? o cos nie dziecinnego i nie glupiego, ale tez nie utrzymanego w zupelnie filmowych standardach powagi i realizmu. czyli poprostu, tak jak to wyglada w samurai champloo - autorzy trzymali sie ziemi, ale nie fanatycznie.
niech to bedzie cos przyziemnego, tzn nie dotyczacego jakichs abstrakcyjnych, nierealnych walk lub wydarzen na swiecie.

po 2. czego ma dotyczyc fabula? jest kilka rzeczy na ktorych bardzo mi zalezy. bardzo mile widziany bohater ktory imponuje na dobry sposob. fabula rowniez nie typowo filmowa, cos z polotem i wciagajacego. calosc utrzymana raczej w smutnej tonacji, ale z odcinkami z rozbrajacym humorem (obawiam sie ze to polaczenie to jednak zadkosc). element milosny? jak najbardziej, ale drugo-planowy, tzn nie cos poza czym nic innego sie nie dzieje. wolalbym aby calosc dziala sie co najwyzej w terazniejszosci (nie w przyszlosci). poza tym dobrze gdyby bohaterowie mieli po okolo 16-20 lat, czyli poprostu pozni nastolatkowie, ale nie dorosli.
cos co potrafi poruszyc i wzruszyc.... mocno dzialajacego na emocje.

to chyba tyle. z gory dzieki i trzymajcie sie! pozdro

ps. ogladalem ostatnio beck, podobal mi sie tylko do mniejwiecej 15 chyba odcinka, a na 17 jakos przestalem ogladac bo przynudzal i caly urok prysl ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-09-2009, 10:14   

Powtórzę się , Welcome to NHK. Bo chyba wszystko pasuje za wyjątkiem charakteru (nie film lecz serial ) . No i może Eden of the east. (tutaj z kolei idziemy kilka lat do przodu ale przeskok zmieści się na palcach jednej reki)
Nad większą liczbą tytułów musiał bym pomyśleć wiec pewnie jeszcze coś wygrzebię.
Mogę jeszcze polecić ci takie tagi do przeszukania jakiejś stronki typu anime list;
dramat, slapstick, highschool, colege, tragedy, parody.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Problem
Gość
PostWysłany: 05-09-2009, 23:40   

Siemka. Ja szukam jakiegoś "pięknego" anime nie wiem czy to ma być romans, dramat, psychologiczny, czy o szkole. Chociarz chętnie widział bym jakieś S-F albo fantasy.
A wracając do samego sformułowania "piękne". Takie przy którym można się uśmiechnąć zasmucić, a na końcu popłakać. Takie dość spokojne ale też trochę dramatyczne. Nie wiem jak to dokładnie opisać, może po prostu podajcie jakieś anime wnioskując z tego co teraz napisałem, a ja sprawdzę czy skapowaliście o co mi chodzi.
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-09-2009, 05:39   

Problem, spróbuj może Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-09-2009, 06:18   

Problem spróbuj może:
Gość napisał/a:
A wracając do samego sformułowania "piękne". Takie przy którym można się uśmiechnąć zasmucić, a na końcu popłakać. Takie dość spokojne ale też trochę dramatyczne. Nie wiem jak to dokładnie opisać, może po prostu podajcie jakieś anime wnioskując z tego co teraz napisałem, a ja sprawdzę czy skapowaliście o co mi chodzi.

Byousoku 5 cm, Kumo no Mukou, Yakusoku no Basho, Hoshi no Koe
nie wiem tylko czy da się przy tym płakać (jeszcze nie trafiłem nawet na pozycję, która by mnie wzruszyła porządnie, sic!), ale pasują do twoich wymagań. Wielu ludzi chwali je jako wzruszające, więc może do Ciebie trafią.
Z serii TV spróbuj jeszcze:
Ef - a tale of memories, Iriya no Sora, UFO no Natsu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-09-2009, 09:16   

Ja się tak zastanawiam czy zwyczajne Haibane renmei nie byłoby lepsze. Podchodzi pod fantazy choć również okruch życia i ogólnie nie mogę się powstrzymać od polecenia, bo to mój #1 od początku przyrody z anime.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2009, 10:53   

Kenshin OVA, Genius Party: Baby Blue
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2009, 12:30   

Natsume Youninchou,Welcome to the NHK, Lovely complex(mimo wszystko ja na tym płakałam)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2009, 13:59   

To może ja dorzucę Kimi ga Nozomu Eien.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Jea
Gość
PostWysłany: 06-09-2009, 19:46   

Szukam serii o grafice zbliżonej do Samurai Champloo i Tokyo Majin - skromne, ale charakterystyczne projekty postaci. Co moglibyście mi polecić?
Powrót do góry
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-09-2009, 23:56   

Ostatnio mam lekki kryzys z anime, nie mogąc znaleźć żadnego naprawdę wartego uwagi tytułu. Stąd moje dosyć nietypowe kryterium.

Anime dowolnego gatunku, komedia, thriller, romans, cokolwiek. Ważne jest tylko jedno: niebanalność. Czyli, wpiszcie tytuły anime które zaskoczyły was (pozytywnie) swoją niebanalną formą, treścią, rozbudowaną osobowością bohaterów, wizją świata przedstawionego, humorem, klimatem czy co tam chcecie ;).

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2009, 06:32   

Ghost hound -zdecydowanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 07-09-2009, 19:49   

To w takim razie teraz ja z pytaniem. Szukam czegoś takiego jak Black Lagoon a dokładniej, akcja, akcja i przede wszystkim akcja (najlepiej strzelanina), w miare dużo odcinków zebym nie obejrzał w jeden dzień, ładna kreska no i oczywiście żeby wciągało. Najlepiej zeby tak BL, obyło się bez fantasy situations, tj chodzi mi o to żeby było w miare realistycznie. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 07-09-2009, 19:55   

Może ale nie musi ci się spodobać Cowboy Bebop. Masz i walki i wciągającą fabułę, gorzej za to z kreską bo może się wydać już trochę starawa. Największy problem to "fantasy situations" jak to ująłeś, bowiem anime dzieje się w przyszłości. Ale muszę przyznać, że jak dla mnie nie jest to specjalnie przesadzona wizja.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 106 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 105, 106, 107 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group