FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-10-2009, 17:18   

Nie wiem czy nasz kolega do eureki sie już nie przymierzał. Tak tylko powiem że eureka bardziej idze w stronę dramatu natomiast vandread rzeczywiscie troche w stronę komediową. Tsukuyomi -Moon Phase- powinno pasować, Trinity blood chwilami jest śmieszne. Saber Marionette J i pochodne całkiem przyjemnie się oglądają. Samurai Champloo dobra parodia samurajska. Birdy the Mighty Decode też by sie nadawało.Kaioken, proszę nie męcz nas, załóż sobie listing będzie łatwiej ci pomagać.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-10-2009, 17:22   

Opierałem się na tym, co zostało wymienione (MAL albo coś pokrewnego faktycznie byłoby w tym wypadku przydatne.

O ile Eureka faktycznie momentami robi się ciut dramatyczna, o tyle zdecydowaną większość czasu jest to jednak przygodówka z mocno nakreśloną stroną komediową. Jeżeli TTGL mieścił się w granicach oczekiwań, to zupełnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby udało się to także Eurece.

Choć miałbym wątpliwości co do Trinity Blood - im dalej, tym strona komediowa mniej wyraźna, a w pewnym momencie to już czysty pseudodramat. Zresztą, zawsze gdy chodzi o ten tytuł, to zwykłem twierdzić, że lepiej obejrzeć Triguna. TB to po prostu jawna zrzynka Triguna, nie tak dobra niestety. Aczkolwiek w kontekście tego co szuka Kaioken Trigun, jak i jego kalka mogą zawieść.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2009, 18:29   

Kaioken napisał/a:
Proszę o jakieś fajne propozycje shounen'ów. Coś w podobie (...) Tengen Toppa Gurren Lagan

Do TTGL jest chyba podobne Needless, a przynajmniej początek mi się taki wydał (mam ten tytuł na wstrzymaniu, więc trudno mi dokładnie określić stopień podobieństwa). No i jest to tytuł aktualnie emitowany.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kaioken Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-10-2009, 13:45   

Arigato za tytuły. Następnym razem jak będę prosił o pomoc to podam listę, którą już obejrzałem :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2009, 08:42   

hellou Wszystkim :- )
.. mógłby mi ktoś z Was polecić starsze tytuły (gatunek równie ważny : ) podobne do Fushigi Yuugi & Ayashi no Ceres? : )

W razie ,,co'' zapraszam na myanimelist!

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
tarnos12 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Paź 2009
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2009, 11:27   Szukam dobrego anime

Siema, szukam jakiegoś dobrego anime. Dobrze aby było w klimacie Hajime No Ippo musi być w czasie rzeczywistym...wolałbym aby nie było robotów, czy jakiś super mocy, ale musi być jakaś akcja...i ciekawe efekty, jak w anime wymienionym powyżej. Wymienię kilka tytułów które oglądałem lub nadal oglądam aby łatwiej było wam coś podać:

-Hajime No Ippo (to anime mnie bardzo wciągnęło...obejrzałem je wiele razy i jeszcze mi sie nie znudziło)
-Eye Shield 21
-Hikaru No Go
-Death Note

Oczywiście to nie jest wszystko co oglądałem =]

Zależy mi na takim anime...które będe mógł obejrzeć wiele razy..np. Hajime No Ippo jest tak zrobione że mogę to oglądać kilka razy i mi się nie znudzi...dlatego nie chce czegoś w stylu One Piece, Naruto, Bleach, ponieważ te serie są długie i znudziły by mi się przy dłuższym oglądaniu. Piszcie swoje propozycje...ale dobrze by było aby do każdej waszej propozycji dać po 1 lub 2 zdaniach co w tym anime robi główny bohater...bo nie chce mi sie każdego sprawdzać, i to by ułatwiło mi znalezienie dobrego anime ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4157000
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-10-2009, 16:34   

Jeżeli chcesz oglądać coś wielokrotnie to chyba powinieneś zaopatrzyć się w taki tytuł który jest do tego przygotowany. Zapewne wiesz co to jest Higurashi no Naku Koro ni. Dla jednych krwawa łaźnia dla innych bardzo przyzwoity kawałek animacji. Fabuła jest zbudowana pętlowo dokładnie jak butterfly effect. Może nie jest to anime o bokserach No ale nawet w drugim czytaniu lub już nawet słuchaniu wychodzi więcej drobiazgów niż można sobie wyobrazić.
Ale jako że pierwszy wybór był również komediowy zaproponuje drugi bardziej zbliżony tytuł.
All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku OVA ewentualnie tv. Dużo na prawdę dużo akcji, specyficznego humoru i nieco głębszych przesłanek. W każdym razie taki kot jak Nuku Nuku może się przyśnić. z tym że akcja jest osadzona obecnie 3 lata w przyszłości :]
Z trochę innego nurtu Genshiken. Totalnie dojechana komedia z życia wzięta. Zero sf, efektów specjalnych, oper mydlanych czy super siły przebicia do sukcesu. Ot zwyczajna opowieść o grupie studentów, pozornie wyrzutków społecznych, otaku. Czekam na dubbing drugiej serii i chyba się nawet doczekam.
Kolejny fajnie się oglądający tytulik trochę bardziej w stronę supernatural Shakugan no Shana. Meloon bread everywhere. Tak ciekawej śmierci nie zaznał jeszcze nikt. Trzeba by się zabrać za drugą serię jednak po dobrym dubbingu pierwszej, nie chce mi się czytać drugiej.
No i tak na podkreślenie innym kolorem polecam ghost hunt. Wersja oryginalna jest świetna anglojęzyczna też przez ptzynajmniej 16 odcinków :] (ale ja wybredne uszy mam).
To taki ukłon w stronę deth note ale klimat znacznie bardziej normalny.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tarnos12 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Paź 2009
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2009, 02:10   

ok, dzięki za pomoc z tych anime po przeczytaniu recenzji obejrzę jedynie:

-ghost hunt
-shakugan no shana

te anime wydają się być dobre, oczywiście kto może to nadal podajcie swoje propozycje do mojego ostatniego tematu ;) dzięki


@EDIT:

Obejrzałem jeden odcinek shakugan no shana...i mogę powiedzieć że anime jest bardzo fajne ;D myślę, że dzisiaj obejrzę 1 serie ;), jak na anime z lektorem to dobrze się ogląda =]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4157000
AandandA
Gość
PostWysłany: 13-10-2009, 18:45   

Czy mógłby ktoś mi polecić jakieś fajne anime, najlepiej żeby było podobne kreską do Bleach. Ze sztukami walki, ale na miecze lub katany i z magią. Żeby była jakaś fabuła, a nie tylko walka i kilka wstawek komediowych. Czyli w skrócie żeby było podobne do Bleach lub Soul Eater.
Powrót do góry
Maki Płeć:Kobieta
ciii...


Dołączyła: 05 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2009, 20:03   

Witam i proszę o polecenie anime fantasy, utrzymanego w poważniejszym klimacie, najlepiej z nutką dramatyzmu. Zależy mi na ciekawych dialogach a także w miarę realistycznie przedstawionych bohaterach i relacjach między nimi. Wszelkiego rodzaju youkai także są mile widziane, ale nie wymagane.
Seirei no moribito i Juuni Kokki od razu napiszę, że widziałam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-10-2009, 20:09   

Zapewne widziałaś ale może Mononoke Hime

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Maki Płeć:Kobieta
ciii...


Dołączyła: 05 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2009, 20:16   

Widziałam, ale i tak dziękuję ładnie za propozycję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 13-10-2009, 20:29   

O fantasy zgodne z opisem nie jest łatwo. Bo i mało jest takich "ciut poważniejszych", ale tylko z "nutką dramatu". Najczęściej coś jest typowo na wesoło, albo z angstem na całego (nieszczęsny Basilisk). Ja bym spróbował na twoim miejscu z Saiunkoku Monogatari. Momentami jest dość komediowe, ale większość jest na poważnie, w bardzo dobrym stylu. Owa przewijająca się od czasu do czasu komediowość to jedyny punkt w którym seria nie jest zgodna z postawionymi wymaganiami.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-10-2009, 20:36   

A Kemono no Souja Erin? Co prawda początek zapowiada bajkę dla dzieci, ale mimo otoczki anime jest jak najbardziej poważne, a postać głównej bohaterki niesamowicie realistyczna.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 13-10-2009, 20:48   

Poważne fantasy z nutką dramatyzmu - faktycznie, polecenie czegoś takiego jest wyzwaniem. Luźno mogę podać takie tytuły jak: "Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto", "Basilisk: Kouga Ninpou Chou", może "Claymore" (tylko te relacje bohaterów mogą nie być nazbyt zadowalające), "Fate/stay night", "Haibane Renmei" (oprócz powagi, seria serwuje całkiem ambitną rozrywkę), "Kino's Journey" (do klimatu fantasy i powagi dodano elementy filozoficzne), "Mushishi" (istna perełka!), "Natsume Yuujinchou", ewentualnie "Noein - Mou Hitori no Kimi e" (choć nie wiem czy to nie jest bardziej gatunek sci-fi), i jeszcze dziwne anime, ale mające coś w sobie "Touka Gettan".

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 116 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 115, 116, 117 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group