FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 122, 123, 124 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
DC
Gość
PostWysłany: 24-10-2009, 19:27   

To ja dodam jeszcze że fajne byłoby troche satyrycznego lub czarnego chumoru.
Przejdź na dół
DC
Gość
PostWysłany: 24-10-2009, 19:38   

Przepraszam, za ten post, ale najpierw dałem enter a później myślałem. Chodzi mi o dorosłe anime w którym są dorosłe tematy i krew się leje (tylko bez nadmiaru bo to głupie i nierealne).A z tego co pamiętam komodo to chyba dla dzieci.(mam prawo się mylić, a nawet go nadużywam) Poza tym moim zdaniem mało kto potrafi zmieścić anime w filmie, a ogólnie filmy powinny być pozostawione dla Holywood, a anime (serie oczywiście) dla tokyo. Oczywiście zdarzają się dobre, ale nie będę się rozpisywał bo to nie ten temat.
Powrót do góry
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2009, 22:14   

Może to zabrzmieć dziwnie ale doszedłem do wniosku że najlepiej ogląda mi się tytuły z przewagą żeńskiej strony postaci (z wyłączeniem dużych biustów), np w otoczce szkoły, nie mniej jednak większość tego typu fabuł mają taki sam schemat praktycznie a już ich trochę obejrzałem więc ten wariant nie musi być spełniony. Seria żeby była dobrze otoczona odpowiednią ilością humoru np kapfer. Fabuła oczywiście też żeby nie była zbyt schematyczna ale posiadała swój specyficzny styl. Oczywiście wypadają serie starej kreski i o ilości odcinków zmierzającej ku nieskończoności. Nie za bardzo podoba mi się styl jaki powtarza się w Kanonie i w Clannadzie gdzie to jeden wątek toczący się przez x odcinków nagle się kończy i słuch o nim zaginął (Clannad - wątek rozgwiazd). Dosć srogie wymagania ale myślę że znalazło by się coś prawda ? z góry dzięki za propozycje.

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-10-2009, 23:04   

Tak młody narybek jak zwykle ma inne standardy na myśli niż twórcy i odbiorcy masowi :]
Co do przewagi żeńskich postaci, to już w tej chwili prawie norma. Są nawet seriale w których męskie postaci są zredukowane do epizodycznych mrugnięć lub nawet na skraj eliminacji. Kampfer wypada pod kontem oryginalności tragicznie a i fabuła nie trzyma się kupy. Humor też ma taki siekierą rąbany. Chcesz przewagę postaci żeńskich nad męskimi , bierz się za vandreada. A jak dobrze ci idzie angielski ze słuchu to nie baw się w napisy tylko idź w dubbing. Chcesz żeby ci potelepało mózg w trakcie seansu i po nim, polecam evangeliona. Mimo że to "stara kreska" nie wygląda wcale tragicznie. Higurashi no Naku Koro ni też może zmieść pod dywan. Samurai Champloo aby urozmaicić. Elfen Lied żeby ożywić kolory.Tengen Toppa Gurren Lagann aby pośmiać się z losów od zera do bohatera. Z tego co pamiętam jedyne seriale których liczba odcinków zmierza ku nieskończoności są dość dobrze oceniane i nie są wcale starej kreski (bleah, one pice i naruto - fuj). Ale nie przejmuj się moim gadaniem , zmuś się do tego monstera a potem zabierz się za welcome to nhk. Możesz też założyć listing puki pamiętasz co oglądałeś. Będzie i nam i tobie łatwiej w przyszłości się dogadać.

A co do wypowiedzi Dc też będę oponował. Też wole seriale i to te z przedziału 26-50 odcinków a gdyby były 45 minutowe, to wręcz się rozpływam z radości. Np takie figure 17. Może o dzieciach z podstawówki, ale zestawienie z kosmitami dodaje kolorków. W rezultacie to nie jest dla dzieci. Ale wracając do tematu, filmy anime potrafią wręcz przebić holiłódzkie produkty. W życiu nie obejrzał bym aktorskiego ghost in the shell. Filmy studia ghibli też są niezłe, nawet oskarem dostały po głowie. Nie wiem czy ci się spodoba, ale polecił bym ci blue gendera lub pumpkin scizors (choć to kończy się dość dziwnie) Możesz też zawiesić oczy na ergo proxy. Jeżeli znosisz starocie (ale nie takie znowu stare) to zobacz Now and Then, Here and There.

A tak w ogóle to proszę, wybrzydzajcie ile wlezie , od tego jest ten temat. Nikt nie musi tu stwarzać dobrego wrażenia aby ktoś mu odpowiedział (bo wydaje mi się że Dc chciał się podlizać). Wiadomo każdy ma inny gust. Możliwe że gdybym wprost poprosił o anime z nekomatami to też by mi ktoś odpowiedział.
Mam nadzieje że moderacja nie da mi za ten post po łapkach, ale jeśli tak to z góry przepraszam za swoje wybuchowe zachowanie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 25-10-2009, 00:12   

Cytat:
Kampfer wypada pod kontem oryginalności tragicznie a i fabuła nie trzyma się kupy. Humor też ma taki siekierą rąbany

A mnie się tam podoba ;p ten taki dziwny humor i przewaga żeńskości daje taki efekt chyba. Fabuła rzeczywiście nie trzyma się kupy, siła wyższa nakazująca walki między sobą w niewiadomym właściwie celu. Podobny wątek widnieje w Rosen Maiden

Cytat:
A jak dobrze ci idzie angielski ze słuchu to nie baw się w napisy tylko idź w dubbing

Nawet dual audio może być bo mam tak sterowniki zrobione że mi nadrzędny język tylko przepuszcza. Tylko trudniej znaleźć wersje english, nie mniej jednak bardzo lubię angielski słuchowy. W przeciwieństwie do wielu moich znajomych jestem w stanie bez problemu obejrzeć film bez napisów (no chyba że z angielskimi żeby wyłapać pisownie), oczywiście nie rozumiem jeszcze wszystkiego ale myślę że większość. Do tego stopnia rozwinąłem umiejętność podświadomego rozumienia angielskiego że zrozumieć zrozumiem ale jakbym miał konkretnie przetłumaczyć to miałbym problem.

Higurashi no Naku Koro ni, Elfen Lied, Ergo Proxy oglądałem i uznaje je za świetne serie, jedne z najlepszych jakie obejrzałem.

Cytat:
naruto - fuj

Zgadzam się, też nie trawię tego anime

Cytat:
Np takie figure 17. Może o dzieciach z podstawówki, ale zestawienie z kosmitami dodaje kolorków

A co byś jeszcze polecił z tego typu "dzieci z podstawówki" ? moje zainteresowania i w tym kierunku wędrują, może dlatego że jednym z pierwszych moich anime było zettai karen children

Cytat:
Mam nadzieje że moderacja nie da mi za ten post po łapkach, ale jeśli tak to z góry przepraszam za swoje wybuchowe zachowanie.

Tu się wstawię za Tobą bo udzieliłeś wg mnie konkretnej i wymownej odpowiedzi

Cytat:
Możesz też założyć listing puki pamiętasz co oglądałeś. Będzie i nam i tobie łatwiej w przyszłości się dogadać.

Mógłbyś rozwinąć ten wątek ? rzeczywiście byłoby to przydatne tylko nie jestem pewien gdzie mogę znaleźć miejsce w necie na coś takiego

_________________
MY ANIME LIST
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-10-2009, 08:39   

http://forum.tanuki.pl/tematy10/3203.htm Temat do poczytania.

Ale rozwiń proszę myśl dzieci z podstawówki. Bo są przynajmniej dwa nurty. Jeden to lolikon, drugi który przychodzi mi do głowy to dziecko jako poważny bohater i dużo to tego niema. Dziecko jako bohatera pobocznego można znaleźć częściej np Rin z inuyashy lub Dieter z monstera.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
DC
Gość
PostWysłany: 25-10-2009, 11:57   

Ciekawe te anime. Ale nie o to mi chodziło. Chciałbym żeby to było takie retro s-f albo fantasy, żeby walczyli troche na jakieś podrasowane miecze, czy muszkiety, czy inne takie (np. w last exile, chodzi mi tylko o broń). I możliwie bez dramatów proszę. Mają być poprostu: duże bitwy, naparzanie się ze wszystkiego i wszytkim, odpowiednia dawka czarnego lub satyrycznego chumoru, krew, dorośli bohaterowie, fabuła ciekawa i zwięzła bez przemów i rozwodzeń odnośnie czegokolwiek (a szczególnie o przyjaźni miłości itp.) i jeszcze więcej naparzania się. I powtórze retro s-f z magią byłoby najleprze np. miecze, podraasowane muszkiety, jakieś super pojazdy i magia. I oczywiście bez jakiś dramatów prosze. Ja wole czarny chumor i satyre.
Powrót do góry
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 25-10-2009, 19:48   

Zna ktoś coś podobnego do Strawberry Panic?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
jurek Płeć:Mężczyzna
Respect my authority!


Dołączył: 24 Cze 2009
Skąd: Soul Kitchen
Status: offline
PostWysłany: 25-10-2009, 20:06   

Jeśli chodzi o wątki miłosne to poleciłbym Maria-sama ga Miteru.

_________________
Amazing Horse
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 25-10-2009, 20:19   

jurek, akurat to zaraz zaczynam oglądać, bo załadował się pierwszy odcinek : ) Może coś innego.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
jurek Płeć:Mężczyzna
Respect my authority!


Dołączył: 24 Cze 2009
Skąd: Soul Kitchen
Status: offline
PostWysłany: 25-10-2009, 20:37   

No to jeśli siedzimy w temacie Yuri:
Coś poważniejszego- Oniisama E...
Jakaś komedia nie do końca Yuri- Maria Holic.
Jeśli coś konkretniej to do Grisznaka, on tu jest specjalistą. Niestety, ja się za takiego nie uznaję.

_________________
Amazing Horse
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-10-2009, 21:37   

Więc tak - Maria Sama Ga Miteru i Onisama E, bo z nich Truskawkowa Panika rżnie na całego. Po nich Maria + Holic, bo to parodia tychże. Poza tym Kashimashi, a z mniej szablonowanych - Simoun.
Powrót do góry
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 25-10-2009, 21:42   

Od siebie dorzucę jeszcze Otome wa Boku ni Koi Shiteru.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 25-10-2009, 22:10   

dzięki za parę tytułów, na pewien czas mi starczą : D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
swietlon
Gość
PostWysłany: 26-10-2009, 00:20   

Potrzebuje anime głębokiego, wciągającego, z ciekawym gł wątkiem, nieważne jakiego rodzaju, musi być ambitniejsze niż jakieś tam Bleache Pokemony itd.
Dodam, że z tych co oglądałem "TO COŚ" miały tylko Code Geass, Elfen Lied, Fullmetall Alchemist, Death Note, Hunter X Hunter i szczerze nie wiem na czym polega moja potrzeba :p
Musi być niebanalne i wciągające, z unikalnymi bohaterami i niecodziennym wątkiem xD
Wiem, że moje wymagania nie są sprecyzowane zbytnio ale mam totalny niedobór dobrego anime i desperacko poszukuje. Pomóżcie!

PS. Jeżeli podobał Ci sie któryś z tytułów, które wymieniłem, zobacz reszte!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 123 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 122, 123, 124 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group