FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 141, 142, 143 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Kouta90 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2009, 20:04   

Czy poza Airem, Kanonem i Clannadem jest jeszcze coś do nich podobnego i tak samo warte uwagi ? Tzw dramaty choć i tak kończące się happy endem ;-]

_________________
MY ANIME LIST
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-12-2009, 01:55   

Ja tam nie wiem czy air ma takie hapy endowe zakończenie. No a przynajmniej nie rozumiem tego anime, Gao! (kanon by było uguu) Jeżeli nie zależy ci na rozmiarze oczu to jak zawsze polecam Asatte no Houkou oraz nane. Kolejny niezrozumiały bełkot miłosny w stylu air to Saikano. A z czegoś bardziej w stylu air in summer, Rumiko Takahashi mermaid anthology http://www.furinkan.com/mermaid/anime/index.html czyli albo 2 ovki albo jedna pełniejsza seryjka tv.
Sprecyzuj słowo dramat, bo komedia to też dramat wedle słownika.(wiem że się czepiam)

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2009, 09:01   

A ja robię "Wielki powrót z krainy mrocznych dramatów". I trochę powracam do przeszłości.
Ale nie chce kolejnej głupiej komedii (no może trochę :D), chciałbym coś w rodzaju Tayutama, lub Kaze no Stigma. Czyli trochę przygody i magii, fajna, ładna i wciągająca historia. Wszystko zrobione zwięźle z odpowiednią dawką komedii i elementów ecchi. Oczywiście prosiłbym bez większych Haremów lub Trójkątów romantycznych. To by było na tyle.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ah !!!
Gość
PostWysłany: 06-12-2009, 21:18   

Cytat:
chciałbym coś w rodzaju Tayutama, lub Kaze no Stigma. Czyli trochę przygody i magii, fajna, ładna i wciągająca historia. Wszystko zrobione zwięźle z odpowiednią dawką komedii i elementów ecchi. Oczywiście prosiłbym bez większych Haremów lub Trójkątów romantycznych.

Jak do tego to Soul Eater i Slayers. Mniej tam ecchi, ale historie fajne i dużo komedii. Może też być FMA.
Powrót do góry
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2009, 21:20   

Te wszystkie już widziałem. Prosiłbym o jakieś inne propozycje.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-12-2009, 23:37   

Dobra Zubek, nie próbuj tylko dochodzić za moim rozumieniem tematu bo strasznie boli mnie łeb. (niestety nie z powodu świętowania, migrenowy) Tak więc trafność doboru może być co najmniej niezrozumiała.

po odsianiu mojej listy:
Steel Angel Kurumi
Space Pirate Mito (on "ma", on "nie ma" najlepsze dwie kwestie :P z ostatniego odcinka)
Karin
Jubei-chan
Disgaea

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2009, 19:36   

Dzięki, ale prosiłbym o inne, ponieważ po za Karin (widziałem), żadne chyba nie ma polskiej wersji (obojętnie jakiej), a nawet jeśli jest to nie mogę takowej znaleźć. A ściągać mi się nie chce, wolę od razu oglądać.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-12-2009, 21:16   

Szczerze mówiąc zapomniałem już że można nie znać choćby angielskiego (chyba podstawowy język subów/dubów na świecie). Polskie suby oprócz basaki wydają mi się co najmniej kiepskie.(zaniżające poziom nawet) Chociaż nie wykluczam istnienia innych nieznanych mi grup o wyższym standardzie. Natomiast tłumaczeń typu lektor lub polski dubbing inny niż w muminkach to już w ogóle nie ruszam. (nie mówiąc już o stricte ecchi) Z tego względu nie licz na mnie :P
Teoretycznie z polskich subów tego gatunku musisz szukać w produkcjach z ostatnich 3 lat z faktu większego prawdopodobieństwa występowania takowych. Wcześniejsze mogą już nie istnieć lub w ogóle z racji niszowego charakteru tego hobby mogły nie powstać.
Bez znajomości angielskiego ewentualnie francuskiego włoskiego lub hiszpańskiego , dostęp do anime masz skrajnie ograniczony. Ale zaznaczmy jedno , niektórzy forumowicze nauczyli się języka na napisach lub dubach. Nauka rozumienia tekstu lub mowy z filmów jest znacznie szybsza niż z książek. W ciągu pół roku z poziomu rozumienia 20-30%(w locie) można dojść do 70-80.
Przy dużym przerobie warto jest wybrać język średnio znany bo ma się 2 pieczenie na jednym ogniu.
Ale to już twój wybór
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2009, 17:36   

Aa.. Potrzebuję jakiegoś anime, rady wszechmocnych mistrzów. Otóż ostatnio właśnie tu wylukałam anime Toradora i strasznie mi się podobało. Tak więc zwracam się z prośbą o polecenie jakiegoś lekkiego, humorystycznego (ewentualnie ecchi) anime. Tak dla poprawy humoru i dostarczenia zabawy. ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-12-2009, 17:40   

Nie wiem, jak ma się do Toradory (pewnie nijak), ale Ouran High School Host Club zdaje się pasować do reszty opisu (ecchi nie jest, ale to chyba dobrze).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2009, 19:46   

No niestety, w moim przypadku brak znajomości języka jest uzasadniony.
Jestem dość młody i mieszkam na granicy polsko-niemieckiej. A drugi język (w moim przypadku Angielski) wprowadzili wraz z nową podstawą programową, którą wprowadzono w życie jakieś pół roku temu. Niby mógłbym napisy trochę po niemiecku czytać (no coś się z tej szkoły wynosi raz na jakiś czas), ale wtedy będę musiał zwracać więcej uwagi na tekst, niż na anime, a i tak znajdzie się jakieś słówko którego nie znam. A tak w ogóle to nie chcę sobie psuć anime, bo dla mnie język niemiecki jest brzydki. No i nie oglądam z lektorem, ani dubbingiem, wolę oryginalne głosy, dlatego przez długi czas nie oglądałem Slayersa.
Dobra ja piszę o językach, a tu o anime chodzi. Chciałbym ponowić prośbę, a najlepiej dość nowe (może być z przed lat kilku, tylko nie kilkunastu), a jak z powyższych rozważań wynika, napisy polskie

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-12-2009, 19:53   

Tu powinienneś coś dla siebie znaleźć.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2009, 20:51   

To znaczy, nie muszą być spolszczone profesjonalnie, może być nawet najgorsza amatorszczyzna. Napisy po prostu muszą spełniać 3 warunki.
1. Całe wyrazy i zdania (gdzie nie gdzie brakuje ą,ś,ć itd, a nie są zastąpione a,s,c tylko jest puste miejsce, albo brakuje całego tekstu)
2. Muszą być czytelne (nie za małe, a najlepiej i nie zlewające się np. z napisami angielskimi, które są pod nimi)
3. Niech teksty które mają po 2, 3 zdania są na ekranie dłużej niż 1 sekunda.
Po za tym to obojętnie jakie napisy (oczywiście muszą być polskie)
PS: Obejrzę sobie Ikki Tousen i może czarną księgę ... ;)

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 08-12-2009, 22:30   

Zubek, takie rzeczy to tylko w Erze... A bardziej poważnie, z tego co się orientuję większość Jenotów ogląda anime po angielsku i wierz mi, nie jest do tego potrzebna jakaś wspaniała znajomość języka. Te kilka odcinków ze słownikiem w rączce tylko wyjdzie ci na dobre. A jak chcesz w miarę sensowne polskie napisy, idź do empiku i po prostu wybierz coś z działu anime...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2009, 14:56   

Z tymi napisami, to nie są jakieś wielkie wymagania. Chcę tylko żeby dało je się przeczytać,
a jak brakuje liter, albo teksty po 3 zdania są pokazywane przez 0,4 sekundy. To mam w tedy małe utrudnienie i muszę zatrzymywać w środku akcji. Na szczęście jak dotąd oglądałem dużo amatorsko spolszczonych serii i te odcinki z wadliwymi napisami mogę wyliczyć na palcach.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 142 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 141, 142, 143 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group