FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 142, 143, 144 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2009, 16:24   

Tutaj masz chyba wszystko, co wyszło w Polsce. W większości przypadków napisy są co najmniej poprawne, największym problemem może być okazjonalny brak synchronizacji.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
SUKSUKS
Gość
PostWysłany: 09-12-2009, 18:25   

A ja szukam czegoś w stylu Devil May Cry. Czyli nawalanka, różna broń (miecze, pistolety), trochę sił nadprzyrodzonych i dorośli bohaterowie, którzy nie są święci, nie dramatyzują itd.
I trochę humoru (gdzieniegdzie).
PS: Teukros, ta lista jest niekompletna. Oglądałem kilka spolszczonych tytułów, których na niej nie ma. Oczywiście amatorsko, bo takie, jak Zubek pisał też mogą być.
Powrót do góry
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2009, 18:48   

Ninja Scroll, Ninja Resurection, Gunslinger Girl (lolitki naparzają ze splówek, aczkolwiek "shoot 'em upów" jest stosunkowo mało), Gundam Seed (mechy uprawiają zapasy sumo;]).

A swoją drogą. Chłopie! Skoro znasz słabo język, który powszechnie na świecie jest używany, TO DO ROBOTY, bo zginiesz!

Ufff.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
SUKSUKS
Gość
PostWysłany: 09-12-2009, 18:59   

To ja od razu dopisze, że jak dla mnie to może być po angielsku też. Napisy zawsze się wygrzebie z jakiej stronki. A jak już jakąś (mało, ale zawsze coś) znajomością języka się wykazuje, więc jak już to oglądnę zaglądając raz po raz do słownika. Albo wezmę angielskie napisy i je sobie przetłumaczę. Zubek tobie też radzę, bo jak pisał pisał Kokodin, to dobry sposób na poduczenie się języka. A na pewno coś zrozumiesz, bo dzisiaj nie da się nie znać angielskiego, zawsze coś się wyłapie z jakiegoś filmu czy coś.
I oczywiście, nie zapominajcie o mojej prośbie.
PS: Jak lubicie muzykę z anime to polecam Radio Aoi.
Powrót do góry
Geohound Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2009, 19:54   Ciekawe 13-odcinkowce

Witam.

Szukam ciekawych tytułów anime ale z naciskiem na serie 13-odcinkowe. Jakos bardzo pasuje mi ta długosc, czasem powstaje niedosyt, można długo myslec jak sie historia mogła skonczyc inaczej itp.

A i niekoniecznie jakies school-romanse. Lubie anime wszelakiego pokroju (Hellsing, Argento Soma, Slayers, Magic Knight Rayearth, Yaiba itp) wiec wiele do mnie przemowi :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SUKSUKS
Gość
PostWysłany: 09-12-2009, 20:16   

Z nowych serii, to mogę ci polecić Kampfer i Nyan Koi!. Tylko że one są w trakcie wydawania.
Powrót do góry
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2009, 20:27   

Dobra, to obojętnie w jakiej wersji. Napisy się znajdzie.
Jak pisałem, ciekawe, nowsze, z elementami przygodówki i dość dużo ecchi. I fajna fabuła.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-12-2009, 20:32   

Geohound, szczerze polecę więc serial 13 odcinkowy :P Nazywa się figure 17 i ma 13 odcinków po 45 minut :]
K-on i manabi straight dla miłośników pyzowatości.
Jubei-chan dla miłośników pseudosamurajstwa.
Genshiken też będzie takowo długi.
Haibane Renmei jeśli ma się do tego dobre podejście (bo to dojrzały tytulik)
I mai my strawbery eggs dla śmiechu.
Potemayo dla podwójnej pyzowatości :]
Nuku nuku tv dla absurdalnego podkreślenia.
Seria serii nie równa więc lepiej coś bardziej sprecyzuj :]

Ja mam pytanie do tych co w tym siedzą głębiej niż ja.
Macie gdzieś w zakamarkach pamięci tytuły w których główny bohater bawi się swoim wizerunkiem? Chodzi mi o drugi , nielubiany lub nakazany mu wizerunek, z którego w rezultacie powstała zabawka. A to się przebierze i zrobi komuś kawał, a to wystartuje w jakimś konkursie w którym jako on się wstydzi itp. Ranme w przedbiegach wykluczamy bo znam aż za dokładnie.(no ale może być za przykład)

Zubek, Daphne in the Brilliant Blue widział?

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Michiyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 19 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2009, 21:07   

To ja poproszę o jakąś miłą ale nie nudną czy bardzo spokojną serie na poprawę humoru i rozruszanie po pobycie w szpitalu.

p.s.

MAL

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 09-12-2009, 21:14   

Hitohira, Windy Tales i ogólnie większość filmów Ghibli z naciskiem na Whisper of The Heart

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Geohound Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2009, 16:02   

Kokodin - na razie znalazlem cos dla siebie - Sengoku Basara. Powalone, z tłem historycznym i ogolnie przyjemne do ogladniecia. Zwlaszcza ze mam PRO jakosc ;)

Haibane to ja na razie zostawie bo nie chce sie dobijac jeszcze bardziej.

Zapomnialem chyba nadmienic ze jestem facetem, a wiekszosc tytułów ktore zostaly przez Ciebie podane sa... no cóz... damskie xP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-12-2009, 17:20   

Bo chłopskie są shouneny które zazwyczaj są długie lub ecchi które zbytniego poziomu nie przedstawiają. Napisz konkretniej co ci tam lata po głowie bo raczej ciężko jest strzelać w ciemno.
Nie zgodzę się jednak z tym że podane tytuły są damskie. Owszem w większości główna obsada to dziewczyny lub inne takie poczwarki podobne do takoyaki , jednak ja wolę patrzeć na kobietki niż na skarykaturowane kaloryfery pokryte skórą gangstera (no może przesadzam). Lolitki, moe i inne takie stworzonka są adresowane chyba do widowni męskiej, dla damskiej są bishoneny popularnie zwane bizonami i bishojo które trudno opisać albo coś w stylu angelic layer.

Z tytułów z którymi się wstrzymałem bo miały kontynuację:
Mahoromatic.
Vandread

Nie wiem dokładnie w jaki gatunek celować więc na razie się wstrzymam z kolejnymi.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Niejadalna. Płeć:Kobieta
Evil included'


Dołączyła: 11 Gru 2009
Skąd: Warszawa x3
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2009, 21:26   

Poszukuję anime które spełnia te warunki:
- Coś horroro-podobnego. Lub dramat.
- Bym mogła się wypłakać.
- Coś z fabułą
- 1 seria ok. 25 odcinków.
- Nie Elfen Lied. (bo często jak proszę o horrora to mi to wciskają a obejrzałam już chyba z 3 razy)
Tak, wiem. Wymagania są kosmiczne. A i jeszcze żeby było z PL napisami. x3

_________________
Ja gryzę... uważaj...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9077263
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-12-2009, 21:37   

Standardowy horroro-podobny z polskimi napisami to Higurashi. Co prawda ma dwie serie, ale mimo wszystko warte polecenia. Choć możliwe, że to już widziałaś... Jest jeszcze Shingetsutan Tsukihime tylko ta seria jest 12 odcinkowa.

Z opisu pasowałoby też Fantastic Children, ale nie wiem czy ma polskie napisy.

EDIT. I moźe jeszcze Chrno Crusade choć horroru tu prawie nie ma, ale jest na czym płakać.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-12-2009, 23:00   

Dobra zaraz mnie ktoś pogryzie ale co tam , mogę oddać :]

Jeżeli nie przeszkadza ci płakanie ze śmiechu szczerze polecam Wallflower (Yamato Nadeshiko Shichi Henge) Niestety z poszukiwaniem napisów nie pomogę. Powinny się jednak znaleźć, seria jest dość popularna.
Inny tytuł który można polecić to ghost hunt , niestety tam płakać można rczej ze strachu niż ze smutku (ewentualnie ze śmiechu po komentarzach Mai)

I niestety nie polecę nic strasznie smutnego, zwyczajnie horror do melodramatu mi nie pasuje. Muszę jednak podkreślić że higurashi może być dla ciebie zbyt brutalne. Owszem ogółem to bardzo smutna historia i z punktu widzenia bohaterów jak i ich wroga. Ale dopiero jak się to ogarnie całe w pamięci. Jednak ilość brutalnej przemocy jest znacznie większa niż w elfen lied. I mimo że w elfen było dużo krwi, to tak na prawdę to były tylko kleksy krwi. W higurashi w bardzo brutalny sposób i to w kółko giną tak jakby prawdziwi ludzie , których poznajemy w trakcie seansu z każdej strony.

Edit---------------------------------------------------------------------------------------------------
"lub dramat"
Saikano
Now and Then, Here and There
Warunki spełniają chyba wszystkie z wyjątkiem ilościowym , bo obydwie serie po 13 odcinków.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.


Ostatnio zmieniony przez kokodin dnia 13-12-2009, 01:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 143 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 142, 143, 144 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group