FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 143, 144, 145 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Kael-Thas Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2009, 01:07   

Niejadalna., proponuje obejrzeć Jigoku Shoujo. Wprawdzie każdy odcinek (a jest ich 26) przedstawia oddzielną historię, ale jest sporo straszniejsze od np takiego Ghost Hunt, choć w sumie horrory anime nigdy zbyt mnie nie przerażały (za dużo naoglądałem się horrorów z prawdziwymi ludźmi). Ponoć trochę fabuły jest w 3. serii, ale nie lubię oglądać nie po kolei, a całych 2 pierwszych sezonów nie mam czasu na razie obejrzeć.

Co do znajomości języków obcych to czegoś nie rozumiem, z niemieckiego (uczę się 3. rok) mam same, dosłownie same piątki, a za nic w świecie nie mogę obejrzeć z takimi subami anime nie zerkając co chwila do słownika. Nie wiem jak wy się uczycie ale w szkole mimo, że mam bardzo wymagającą nauczycielkę nie mogę nauczyć się języka w krótkim czasie na takim poziomie, by bez problemu rozumieć większość subów. Z angielskim mam trochę lepiej ale bez słownika i tak się nie obejdzie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-12-2009, 10:34   

I tu jest właśnie ten chaczyk. Oceny to nie wszystko bo realizujesz program przewidziany na co najmniej 6 lat i mimo tego i tak zaczniesz od zera w połowie. Tak to już jest "uczyć" nie znaczy "nauczyć". Z angielskim jest podobnie lecz z tym akurat jest się osłuchanym i na intuicję więcej wchodzi. Zaznaczę jednak że zaglądanie co chwila do słownika to nie najlepszy pomysł. Odrywasz się od tekstu, tłumaczysz wyraz i gubisz kontekst zdania. Z własnego doświadczenia wiem że oglądanie angielskich dubów bez napisów lub czytanie napisów "z prądem". Czyli nie zwracając uwagi na nieznane słowa, tylko odgadując ich znaczenie z kontekstu. Znacznie lepiej i szybciej uczy znaczenia tych słów i sama przyjemność z oglądania jest większa. Zwłaszcza że niektórych zdań czy słówek tak wprost przetłumaczyć się nie da. (przynajmniej mi tak wzrastała ocena z angielskiego w licemu z 2 w pierwszym roku do 4 na koniec , nie żebym się uczył).

Natomiast odnośnie Jigoku shoujo Wszystkie 3 sezony posiadają fabułę i we wszystkich trzech wychodzi ona mniej więcej w połowie. Do tego czasu jest to serial bardzo epizodyczny w każdym sezonie. Dodatkowo jest z początku bardzo monotonny i powtarzalny. Dopiero po 4-5 odcinkach schemat zaczyna się zmieniać. Drugi sezon jest tu wyjątkiem z racji dodania Kikuri. Trzeci ponownie bardzo powtarzalny. Ale czy jest to straszne, smutne, czy coś w tym stylu? To jest już dyskusyjne. Motyw zbrodni i kary lub spirali nienawiści z drugiego sezonu jest moim zdaniem mniej straszny niż druga polowa ghost hunta, w której duchy wyraźnie chcą zabić na wszelkie możliwe sposoby głównych bohaterów.
Dodam też że pierwszy sezon jigoku shoujo (Hell girl) jak i ghost hunt posiadają znakomity angielski dubbing. Z tym że ghost hunt ma ograniczenie wiekowe 14+ a hell girl 17+ :]

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gość
Gość
PostWysłany: 13-12-2009, 15:24   

Poszukuje czegoś podobnego do Gundam SEED i Gundam SEED Desiny,obecność mechów nie jest obowiązkowa. Chodzi mi bardziej o przyjemna serie w klimatach sf.
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-12-2009, 15:29   

Jeśli chodzi, o przyjemną serię w klimatach sf, to mogę polecić Crest/Banner of the Stars.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
seshiro Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Paź 2009
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-12-2009, 20:58   

Poszukuje anime podobne do Sola. Może być trochę bardziej dramatyczne, z ładną kreską i nie za długie ( do 26 odcinków)

Z góry dzięki za pomoc

_________________
Just open your eyes and see that life is beautiful.


Ostatnio zmieniony przez seshiro dnia 14-12-2009, 21:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IamDevil Płeć:Mężczyzna
Overcoming Darkness


Dołączył: 31 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2009, 15:19   

Witam serdeczne.
Mam problem, ponieważ nie mam bladego pojęcia jak szukać anime, w którym występują kosy? Tak chodzi o kosy jako broń jak np. w Soul Eater, które zresztą widziałem. Byłbym wdzięczny za w mare nowe serie tj. z znośną grafiką. Wiem że to pojęcie względne, ale myślę, że po liście się domyślicie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-12-2009, 16:05   

Wallflower i czarna kosa która materializuje się w łapkach Sunako :P
Blood+ i kosy shiftów
Shinigami no Ballad
Omishi Magical Theater Risky Safety

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kafka Tamura Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 14 Gru 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2009, 18:22   

A ja bym z chęcią obejrzał jakieś anime nawiązujące swoją treścią do filozofii buddyjskiej.
Niestety nie oglądałem żadnego anime, które odpowiadałoby temu zapytaniu.
I oczywiście, nie musi konretnie nawiązywać do buddyzmu, ale fajnie jakby sens tej filozofii w jakimś stopniu się w anime przejawiał.
Z góry dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2009, 20:17   

IamDevil : Sengoku Basara
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
KAWAI
Gość
PostWysłany: 15-12-2009, 13:12   

Witam , szukam anime z bardzo wciągającą akcją , i ładną grafiką to dla mnie najwazniejsze bo od razu kasuję na wspętie anime jak ma ochydny wygląd. Mozną było by dozucic jescze jakiś romansik ale nie musi być na gwałt ^^ . Widziałam już Death Note , Elfen Lied , Vampire Knight ,Lovely Complex ,Zero no Tsukaima , Ef tale of memo i melo ;D ( ale srednio się mi podobalo) no .. i jesczze toradora zeby ktos tu nie strzelil ze mozna ogladnoc tez widzialam .. Ludzie ( ale i nie tylko mogą yć ) żeby nie były studentami , może być fantastyka ;D mam nadzieje ze jest jakies anime spelniajęc moje wymogi hehe.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-12-2009, 14:10   

To jeszcze może grupa wiekowa i opisowe wyszczególnienie "ohydnego wyglądu". Bo poza tym niema się do czego przyczepić, praktycznie wszystko pasuje. Prawie wszystkie nowsze anime mają ładną grafikę (z kreską bywa różnie). Bardzo wciągająca akcja nie koniecznie idzie w parze z ładną grafiką np Nana czy Monster. Nie wiem co masz do studentów i co masz tym na myśli. Dzieci i starcy mogą być? Tutaj z miejsca przychodzi na myśl eureka 7, sole eater lub zupełnie inny przedstawiciel "ładnej kreski" Full Moon wo Sagashite. Lubisz wampiry to może Moonphase był by odpowiedni?
Napisz coś więcej bo jakoś z tej prośby można by wymienić pół bazy tytułów na tanukach i trochę z poza. A chyba nie o to chodzi :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kaioken Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 13:50   

Proszę o jakieś propozycje co do Anime przygodowe i fantasy z dobrą akcją. Tales of the Abyss było fajne, ale akcji dużo tam nie było. Może być z magią, super mocami, z ładną kreską i interesującą fabułą, aby się cały czas coś działo, czyli jakiś shounen z dobrymi walkami jak w Fate Stay Night, albo w Bleach z dobrze dopasowaną muzyką. Nie proszę o kryminały, bardzo przesadzone dramaty i z dużym naciskiem na przemoc. Też nie chcę, aby były mechy, bo jak na razie mam ich dość po dobrym Tengen Toppa Gurren Lagann. Inne gatunki mogą być. Najlepiej coś w stylu Tsubasa Chronicle i Fate Stay Night. Tylko bez Shakugan no Shany, bo z drugiej serii zrobili z tego pół shounen, podobno tak czytałem. Najlepiej, aby miało jak najmniej wspólnego z naszym światem tak jak w Tales of the Abyss. Nie chcę tasiemców, tylko liczba odcinków zbliżona do tych poniżej - do najwyżej 64. Najlepiej to bym obejrzał Ueki no Housoku, ale nie ma wszystkich napisów na anime sub.

Oglądałem: z tych trochę mniej popularnych - Tsubasa Chronicle, Full Metal Alchemist, Fate Stay Night, Zero no Tsukaima, Kaze no Stigma, Soul Eater, Shijou Saikyou no Deshi Kenichi, Pandora Hearts, Busou Renkin, Grenadier Hohoemi no Senshi.

Napisałem jak najwięcej, aby sprecyzować o jakie mi chodzi, um.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KAWAI
Gość
PostWysłany: 16-12-2009, 18:53   

szukam anime , poprostu ktore ma ładną kreskę , postaci mają ładny wyglad .. nie zawsze nowe anime ją maja a niektore starsze mozna się zdziwić ale własnie ja maja heh ;d a do grupy wiekowej tosczerze mowiac nie wiem o co ci chodzi xD heh shojo ;p zeby było a nie dla facetow i zeby glowni bohaterowie mieli wiek jaki się ma w gimnazjum / liceum . Nie starsi :)
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-12-2009, 19:29   

Więc tak :
Po pierwsze nie wiem czy akurat trafię w gusta , bo wiadomo różnią się (wiek, płeć itp). Niemniej jednak postaram się jak umiem.
Z tego co widziałem wydaje mi się że ładne i dopasowane do wymagań były by:
Z komedii "slow motion"
Azumanga Daioh i jej klon Best Student Council
Kamichu!
Manabi Straight!
Minami-ke
Petopeto-san

Z typowo dla dziewczyn
Full Moon wo Sagashite
Fushigi Yugi: The Mysterious Play

Z troche bardziej zwariowanych komedii
Ouran High School Host Club
Nana Seven of Seven (nie mylić z Nana)

Z przygodowych
Mahou Shoujo Tai Arusu
Jubei-chan: The Ninja Girl
.hack//Legend Of The Twilight
InuYasha
Eureka Seven

Dwa ostatnie pasują też do kategorii romans
Nogizaka Haruka no Himitsu

No i jeszcze Figure 17 emocjonalne , głębsze i trochę chwilami straszne.
Oraz kompletnie dojechane Haré+Guu w którym to dowiadujemy się co tak na prawdę jest w dżungli :] (szkoły, lotniska, pokte, Guu :] )

Nie wiem jak z trafnością , najlepiej przejrzeć recki na tanukach , zobaczyć miniaturki, przeczytać mini opisy lub całość. Napisz co się najbardziej spodobało to spróbujemy szukać podobnych.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IamDevil Płeć:Mężczyzna
Overcoming Darkness


Dołączył: 31 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 03:25   

Dziękuję za propozycje, ale czy nie ma więcej anime, w których można znalezć kosy-bronie? Btw w Shinigami no ballad kosa jest dodatkiem do wyglądu chyba tylko. Mogę się mylić gdyż wytrzymałem tylko 1 odcinek. Wallflower to raczej chyba nie na poważnie było nie? ;] Tak, więc czekam na więcej, a w tym czasie obejrze Sengoku Basara.

Kaioken 07- Ghost, Soul Eater widziałeś? Może się spodoba.
P.S FMA i Zero No Tsukaima są bardzo popularne z tego co wiem ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 144 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 143, 144, 145 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group