FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 144, 145, 146 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-12-2009, 07:38   

Coś mi się zdaje, że kosa to raczej narzędzie europejskiej kultury. Do Japonii zawitała bardziej jako symbol niż narzędzie. Bo do uprawy ryży się raczej nie nadaje. Tak więc nie spodziewał bym się kosynierów w anime. Z symbolami jest już tak , że nie zawsze są tak popularne na całym świecie. Sole eater to chyba jedno z niewielu anime które traktuje kosę w ten sposób, ale i nazwy bohaterów jak i miejsca niektórych odcinków bywają raczej mało japońskie.

A co do wallflawera to kosa tam się owszem pojawia kilkukrotnie jako przedmiot do zamordowania Kyoheia. Co prawda nie jest ona w każdym odcinku ale nawet na pierwszym pudełku dvd się znalazła :] (W tle stoi ciemna postać o posturze krasnala, dzierżąca mocno odpicowaną kosę.)
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kl4uss
Gość
PostWysłany: 17-12-2009, 12:00   

Witam. Poszukuje anime w klimatach Black Lagoon, bądź Phantom ~Requiem for the Phantom~. Jakie anime polecacie? Interesuje mnie anime nie wybiegające za bardzo w Fantazy. Pozdro. :)
Powrót do góry
PR
Gość
PostWysłany: 17-12-2009, 17:59   

A ja szukam czegoś w stylu "Baccano!", i nie dodam nic więcej, bo to anime chyba jest niepowtarzalne, i znalezienie czegoś podobnego bez żadnego korygowania może być trudne. Jednak mam nadzieję że większość osób się myli i to anime nie jest niepowtarzalne.
Powrót do góry
Kaioken Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 18:28   

Pisałem już w sowim przednim poście o Soul Eater, a 07 Ghost? No to na razie dzięki za tą jedną, ale jeszcze jedna by się jakaś przydała ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Talantea Płeć:Kobieta
Seksowna laleczka


Dołączyła: 16 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 18:28   

Szukam anime bardzo podobnego do Kimi ni Todoke, polubilam ten szkolny klimat ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mrs_Lady
Gość
PostWysłany: 17-12-2009, 20:16   

co do ostatniego posta, polecałabym NODAME CANTABILE, BOKURA GA ITA (choć to bardziej łzawy romans) i z tych trochę bardziej szalonych HATSUKOI LIMITED, SPECIAL A, LOVELY COMPLEX... wszystkie należą do kategorii 'życie szkolne' i 'romans' ;dd
Powrót do góry
Talantea Płeć:Kobieta
Seksowna laleczka


Dołączyła: 16 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 20:26   

Bokura ga Ita wlasnie ogladam , nawet sie podoba ale to nie to co oczekuje, dzieki za inne propozycje

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ariello Płeć:Mężczyzna
Ohayo!


Dołączył: 20 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 20:48   

Witam, mam pytanie które tutaj już się pojawiało nieraz...ale nie do końca :)

Szukam czegoś o zagadkach DN, Spiral, Monster... no już łapiecie. Podstawowym wymogiem jest to, by mnie WESSAŁO... ogladałem ostatnio kilka anim, których nazw nawet nei pamiętam, ale po kilku odcinkach dawałem sobie spokój... Chciałbym więc czegoś co porywa.
Aha - dobrze jakby nie było to SF, i nie dwudziestoletnie... I gdyby była to jedna historia na całą serię, a nie jak np w Ghost Huncie - jedna na trzy odcinki.

Kontynuacja Darker Than Black by się nadała, jeśli jedynkę oceniam tak na 7/10?

pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5045004
seshiro Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Paź 2009
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 17-12-2009, 21:40   

A ja ponawiam moją prośbę odnośnie anime podobnego do Sola. Może być trochę bardziej dramatyczne, z ładną kreską i nie za długie :)


Z góry dzięki za pomoc:]

_________________
Just open your eyes and see that life is beautiful.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 21:48   

Polecam Dennou coil,Mouryou no hako,Ghost hound(to coś innego niż ghost hunt), Paranoia agent, Denpa teki na kanojo, Mnemosyne. To tyle co kojarzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 17-12-2009, 21:54   

Kaioken, a może spróbuj obejrzeć Scrapped Princess, całkiem porządne fantasy.
Ariello, polecam Kaze no Yojimbo.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IamDevil Płeć:Mężczyzna
Overcoming Darkness


Dołączył: 31 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 23:04   

Prawdopodobnie masz racje co do tej kosy, a Wallflower mnie nie przyciąga z względu na postacie męskie zbyt zniewieściałe oczywiście moim skromnym zdaniem. No nic jakoś przeżyje. Dziękuję mimo wszystko.

Kaioken no to może Chrome Shelled Regios? Nie jest to długa seria i dużo w niej niewiadomych, ale do obejrzenia.

Może zmienię swoją prośbę. Dokładniej obejrzałem ostatnio Ghost Hunt i czuję duży niedosyt po tak pozostawionej serii. Szukam czegoś w podobnym stylu, może to być związane też z monstera'mi, ale nie ukrywam, że wolałbym duchy. Z góry dziękuję za pomoc.

Edit:
No dobra skoro już tak napastliwie namawiasz widzę, że nie mam wyboru ;] Oczywiście żart, zrobię to według wskazówek pomijania twarzy z mam nadzieję przyjemnością. Zobaczymy czy dam rade.

_________________
Wanna take a ride?
I'll take you with me to hell.



Ostatnio zmieniony przez IamDevil dnia 18-12-2009, 04:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-12-2009, 23:14   

Kl4uss - Michiko to Hatchin motyw podobny, gangstery, młody(a) idealista, porwanie i do roboty. Ewentualnie możesz zabrać się za noir jak cie nie zanudzi.
PR - Nie pomogę , nawet nie oglądałem i nie każdy na forum z resztą musiał. Lepiej jest pisać motywami, łatwiej coś zaczepić w głowie.
Talantea, aż se sprawdziłem jak to wygląda. Jakiś taki miks uczuć. wiem rze nie trafie ale ja bym ci polecił bizony nad bizonami , wallflower. Ale prawdziwą królową szkolnego klimatu jest azumanga. Napisz co o tym sądzisz, może jakieś różnicowe rozpoznanie cech, coś da.
Ariello, jak spiral to może noir, mnie obydwa zanudziły.:] Higurashi no Naku Koro ni + kai, mimo wszystko jeden długi labirynt, układanka. Witch Hunter Robin jak przetrwasz początek. Le Chevalier D'Eon jeśli lubisz się babrać w historii .
Nie przejmuj się opiniami i bierz się za kontynuacje. Sam ocenisz najlepiej czy się do czegoś nadaje. jak nie to rzucisz po 3 odcinkach jak ja spice nad wolf 2 po 9-ciu :]

edit. -------------------------------------------------------------------------------------------------
We wallflower właśnie to jest piękne, że oni są aż za. I to prawda, nawet w akcji odcinków jest to podkreślane aż do poziomu molestowania :] Jednak to daje tak świetny kontrast do tego karalucha Sunako, że z samej absurdalności jest się z czego śmiać. ADV nawet zbanowało pierwszy opening z powodów goło-bizoniastych. Wejdź sobie na jakiegoś jełotuba i zobacz chociaż ending nr 2 "Changing". Ja w ten sposób jak ty teraz odpadłem od kilku serii a po roku "ej to się dalej robi niezłe" Goth goth loli loli :P Pomiń twarze bizonów i obserwuj wszystko poza nimi.
Oczywiście takie namawianie jest niegrzeczne i bardzo przepraszam :P


Ostatnio zmieniony przez kokodin dnia 18-12-2009, 10:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ravel Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2009, 23:54   

Kl4uss Jeżeli chodzi o mafie, strzelaniny, ciekawą fabułę oraz akcje, to pasuje Baccano!. Biorąc pod uwagę walkę w wykonaniu pań, ładnie zrealizowane strzelaniny, a mniej przejmując się fabułą, polecam CANAAN. Spróbować możesz też Samurai Champloo, o ile nie przeszkadza Ci walka na miecze zamiast pistoletów.

PR Niestety większość ma rację. W podobnym stylu jest co prawda Higurashi(zabawa z czasem, choć mająca inny charakter), więc możesz spróbować. Jest tu mniej akcji, klimat różni się diametralnie, a wygląd głównych bohaterów może na pierwszy rzut oka odstraszyć, lecz po paru odcinkach, podobnie jak w Baccano!, ma się to uczucie, że tak na prawdę nie wiadomo o co chodzi. Ostatecznie pozostaje czekać na kolejną produkcje Brains Base Durarara!! od autora Baccano!, ale to dopiero po świętach.

Kaioken Spróbuj Amatsuki. Z początku jest trochę mniej akcji, ale później się rozkręca. W Claymore za to jest bardzo dużo ciekawych walk, w wykonaniu żeńskich odmian wiedźmina.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Talantea Płeć:Kobieta
Seksowna laleczka


Dołączyła: 16 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2009, 10:12   

kokodin, wallflower po pierwszym zdaniu recenzji wcale nie przypadlo mi do gustu te anime, nielubie grupy chlopakow super przystojniakow za ktorymi lataja kazde napalone nastolaty. Wole cos bardziej z zycia wziete XD Najlepiej aby glowna postacia byla zagubiona w sobie mloda dziewczyna *_*
Azumange sobie zobacze moze przypadnie mi do gustu chociaz glupie komedyjki sa dla mnie za glupie, moze byc zart i wyglupianie ale ma byc tez jakis glebszy problem do przemyslenia. Lubie czasem poplakac T_T
Ogladalam Clannad i Kanon ale bylo dla mnie zbyt mocne XD moze cos posredniego?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 145 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 144, 145, 146 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group