FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Konsola Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Wrz 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2010, 14:31   

Witam. Po raz kolejny szukam jakiegoś nowego anime i znowu zwracam się do Was z prośbą. Otóż wymagania nie zmieniły się zbytnio, zatem pozwolę sobie zacytować samego siebie:
Cytat:
Przed chwilą skończyłem oglądać "Welcome to the NHK" i bardzo zajawiłem się na kolejne, "podobne" anime. Żeby sprecyzować - szukam po prostu czegoś podobnego, żadnych mocy, mechów, ninja, etc. "Ludzkie" anime, dramat, mogą być okruchy życia, element miłosny, skłaniające do refleksji, ale posiadające także coś takiego na wzór "Mushishi". Po prostu wylewający się z telewizora spokój i odprężenie. Moje ostatnie dwa tytuły, przy których po prostu nie zauważyłem, kiedy zleciało te 20 odcinków.
PS. Wiem, że to porównanie z "Mushishi" nie na miejscu, tam jest sporo "magii", etc. ale chodzi mi o ten spokój.
PS2. Wiadomo, że nie znajdę niczego pod względem spokoju podobnego do "Mushishi", może być oczywiście parę scen komediowych jak w "NHK".
PS3. Tego słowa szukałem przez cały czas pisząc post. Chodzi mi o dojrzałe anime.

Teraz mały komentarz i spore podziękowania dla Lain i Mononoke za wcześniejsze propozycje.
Natsume Yuujinchou - bardzo ogólnie rzecz ujmując - kompletnie nie o to mi chodziło. Domyśliłem się skąd taka propozycja. Chodzi pewnie o moje porównanie do Mushishi, generalizując oba anime są podobne. Co odcinek jakaś nowa "misja" na tematy lekko nadprzyrodzone. Niestety, nie o to mi chodziło. Odnośnie Mushishi chodziło mi po prostu o spokój, jaki panował w tym anime.
O dziewczynie skaczącej przez czas - ogólnie fajnie. Szkoda tylko, że znowu pojawiły się lekko nadprzyrodzone moce i to "kinówka", a nie seria odcinków.
Wishper of the heart - j.w. tylko bez mocy.
Byousoku 5 cm - jeszcze nie widziałem, ale tak samo j.w. Skłaniam się bardziej do kilku odcinków.
Oczywiście dopuszczam myśl, że takiego anime jak szukam po prostu nie znajdę.

W skrócie - życiowe, normalne [żadnych nieludzkich i nadprzyrodzonych mocy], dojrzałe anime, elementy dramatu, okruchy życia, wątek miłosny, skłaniające do refleksji. Jeżeli oczywiście nie ma nic co spełniłoby w.w. opis, to mile widziane inne propozycje, mniej do niego pasujące.

Z góry dziękuję.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1805140
Suza Płeć:Kobieta
Tańcząca na Zgliszczach


Dołączyła: 21 Mar 2010
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2010, 15:22   

Konsola, może Haibane Renmei? Albo Wolf's Rain...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10858309
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-03-2010, 15:22   

Aishiteruze Baby
Asatte no Houkou
Nana
Maison Ikkoku

:P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tohunga Płeć:Mężczyzna
siedem


Dołączył: 07 Mar 2010
Skąd: Ghost-town
Status: offline

Grupy:
Syndykat
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-03-2010, 15:24   

Do twojego opisu, najbardziej pasuje mi Air. Jest to zdecydowanie poważne anime, wyciskacz łez, choć ogląda się bardzo lekko. Co prawda nadludzkie moce występują, aczkolwiek nie powinno ci to przeszkadzać. Nie ma rzucania się fireballami i przemiany w super potężne magiczne formy.
To pierwsze anime jakie obejrzałem (no pomijając DB w dzieciństwie) i od tego zacząłem oglądać je dalej. Tak więc w pełni mogę je polecić i powinno ci się spodobać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4502358
DaHaka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2010, 22:13   

Przyłączam się do pytania Konsola. Od siebie mogę mu polecić Genshikena i Planetes. Także szukam spokojnych obyczajówek. Może ktoś poleci jakieś tytuły. Widziałem Natsume Yuujinchou, Mushishi, Welcome to the NHK i wspomnianego wcześniej Genshikena.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Arazziel Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 31-03-2010, 01:12   

Witam

Poszukuję jakiegoś ciekawego Anime. Od niedawna jestem fanem Anime, ale na moim koncie są już: Bleach, Naruto, Elfien Lied, Desu Noto, Devil May Cry, Shaman King, Yaiba: Legendary Samurai, Fullmetal Alchemist. Było jeszcze tego trochę, ale nie pamiętam tytułów.

Mój kolega zaproponował mi: Fairy Tail, Kuroshitsuji, Kateikyoushi Hitman Reborn. Co o nich sądzicie ?? Czekam na wasze propozycje.

Pozdrawiam, Arazziel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-03-2010, 01:21   

Arazziel napisał/a:
Witam

Poszukuję jakiegoś ciekawego Anime. Od niedawna jestem fanem Anime, ale na moim koncie są już: Bleach, Naruto, Elfien Lied, Desu Noto, Devil May Cry, Shaman King, Yaiba: Legendary Samurai, Fullmetal Alchemist. Było jeszcze tego trochę, ale nie pamiętam tytułów.


Propozycje:
Baccano!
D.Gray Man
Hellsing
One Piece
Soul Eater.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-03-2010, 11:34   

Arazziel, masz jakiś upatrzony gatunek lub motyw, czy tak oglądasz te anime "jak leci"

Poleconych tytułów nie widziałem , ale notowania na moim serwerze listującym mają niezłe. Wszystkie też są albo częściowo fantazy/supernatural albo shounenowe. W teorii każdemu młodemu i niewybrednemu widzowi powinny się podobać. Ale jeżeli szukasz jakiegoś innego gatunku , a jest ich sporo, to podrzuć go. Na pewno pomożemy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
~~mukuru Płeć:Kobieta
Drama Queen


Dołączyła: 29 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 31-03-2010, 15:43   

Witam i proszę o r pomoc. Kiedyś oglądałam anime dość regularnie, ale z pewnych przyczyn musiałam zrobić sobie niemal półroczną przerwę. Proszę więc o radę, od których serii warto zacząć.
Nie lubię wstawek ecchi, yuri. Yaoistką nie jestem, ale elementy yaoi mnie nie rażą.
Nie jestem fanką komedii ani romansów, szukam czegoś intrygującego atmosferą czy tematem. Więc, jestem otwarta na różne propozycje, z góry dziękuję!

_________________
Cóż powie- on? Co powie głos sumienia ---
ta zmora zmór, co za mną kroczy w ślad?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
12287571
seshiro Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Paź 2009
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 31-03-2010, 16:28   

Nie sprecyzowałaś dokładnie o jaki gatunek ci chodzi. Mówisz tylko żeby miało ciekawą atmosferę albo temat. Jak dla mnie ciekawe były: Natsume Yuujinchou oraz Bokurano. Obydwa anime są z gatunku dramat, okruchy życia.

_________________
Just open your eyes and see that life is beautiful.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Arazziel Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 31-03-2010, 16:53   

kokodin, ja coś bardziej w klimacie Bleach, Naruto ;) albo jakichś niezwykłych mocy. Zainteresowało mnie D.Gray Man więc na pewno zacznę dzisiaj oglądać :) Ale nadal czekam na jakieś inne propozycje :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cromell Płeć:Mężczyzna
sekai no ichiban spammer


Dołączył: 13 Mar 2010
Skąd: Wołomin
Status: offline
PostWysłany: 31-03-2010, 17:20   

Arazziel, powinieneś też przyjrzeć się bliżej proponowanemu już Soul Eaterowi - na pewno Cię nie zawiedzie. Z tasiemców oglądam tylko Bleacha, ale od siebie dorzuciłbym jeszcze:
Black Lagoon - przepełnione akcją niczym dobry hollywoodzki film. Nie ma w nim nadprzyrodzonych mocy ale raczej Cię nie znudzi.
Darker than BLACK - pierwszy sezon, drugi jest IMO niegodny uwagi. Spodoba ci się jeśli lubisz troszkę mroczniejsze klimaty towarzyszące niezwykłym mocom.

_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos?
http://l-factor-reborn.forumotion.net/ - Let's get it rollin'!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9293618
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-03-2010, 22:55   

Cytat:
Yaoistką nie jestem, ale elementy yaoi mnie nie rażą.
Nie jestem fanką komedii ani romansów, szukam czegoś intrygującego atmosferą czy tematem. Więc, jestem otwarta na różne propozycje, z góry dziękuję!

To ja ci polecam Now and Then, Here and There. Anime jest ciekawe i porusza naprawdę dość trudne tematy.
Powrót do góry
pein99 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 31-03-2010, 23:21   Jakie anime?

Witam,
temat może się powtarzać, ale uwierzcie mi przeszukałem sporo stron w internecie, i jakoś nie mogłem trafić na "to coś".
Szukam anime, które bo mnie zaciekawiło. To znaczy, że nie ma to być anime w stylu Pokemony (jakieś krzyklasy, słaba kreska itd). Szukam czegoś z dobrą fabułą, dobrze zrobionymi scenami, przejściami, dobrą muzyką i klimatem, poprostu szukam dobrego anime :)
Oglądałem takie anime (kolejność od najlepszego do najgorszego):
1. Death Note (gdyby nie dodali tych odcinków z Nearem i Mello - słyszałem że tego w mandze nie było, to oceniłbym to anime na 9.9/10 - bardzo wciągające )
2. Naruto (klasyk,moje pierwsze anime, no i co najważniejsze świetny klimat)
3. Bleach (tutaj najbardziej podoba mi się wykonanie, no i walki- ale słaba fabuła)
4. One Piece (dopiero 15 odc- ale oglądam to tylko z nudów)

Zacząłem Neon Genesis Evangelion, który miał być taki świetny, ale 1 odcinek był tak nudny, że wyłączyłem...
Co mi polecacie? W ogóle istnieje 'takie' anime?
Z góry dzięki za pomoc :)
Pozdrawiam.

P.S: Komedia raczej odpada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-03-2010, 23:30   

Najlepiej by było jakbyś swoje pytanie tam wrzucił - Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 187 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 186, 187, 188 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group