FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 187, 188, 189 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 01-04-2010, 00:02   

Scalono z właściwym tematem.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2010, 00:16   

@pein99:
powiedzmy, że szukasz typowego anime akcji nastawionego raczej na shounenowe doznania, lecz bez infantylizmów One Piece.

W sumie takich anime jest na pęczki.
Code Gease - chyba najbardziej znane i według mnie najbardziej podobne do Death Note
Baccano! - u mnie w hierarchii poziom wyżej niż CG, ale trzeba przyswoić fakt, że jest również bardziej brutalne.
Full Metal Alchemist (dowolna wersja) - jeden z lepszych shounenów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
pein99 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 31 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2010, 08:27   

Na wstępie napiszę, że nie chciałem dodawać posta w tym temacie, bo myślałem że mało czasu tutaj się poświęca jednostce.. no ale mniejsza.
Tak myślałem, wymieniając listę obejrzanych przeze mnie anime, że czegoś zapomniałem- Full Metal Alchemist obejrzałem :) No i powiem że może być.
O Code Geass słyszałem- ale wszyscy mówią, tak samo jak Ty zresztą, że to podobne do Death Note. Podobne- co to znaczy? Podobne tak jak Bleach podobny do Naruto? Czy podobne bo podobna fabuła? Bo nie chcę drugi raz oglądać 'tego samego' anime.
Jeśli chodzi o Baccano! to pierwszy raz słyszę ten tytuł. Jak możesz to powiedz coś więcej i porównaj z Code Geass.
Jeszcze może dodam, że w One Piece, jedyne co mnie trzyma i dlaczego oglądam, to jest Luffy- bardzo dobrze zrobiona postać. Przypomnia mi Jacka Sparrowa :D
Pozdrawiam ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-04-2010, 10:03   

pein99 napisał/a:
Szukam anime, które bo mnie zaciekawiło. To znaczy, że nie ma to być anime w stylu Pokemony (jakieś krzyklasy, słaba kreska itd). Szukam czegoś z dobrą fabułą, dobrze zrobionymi scenami, przejściami, dobrą muzyką i klimatem, poprostu szukam dobrego anime

Noein polecam.
Powrót do góry
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-04-2010, 11:02   

pein99,
Code Geass jest podobne do Death Note tylko w tym, że jest bohater który nie waha sobie pobrudzić sumienia, by osiągnąć swój cel, i jest dość sprytny.
Baccano to szalona opowieść z lat 30 w Ameryce, o mafii, alchemikach, nawiedzonym pociągu, kilku psychopatach, i chaosem chronologicznym. Polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2010, 11:15   

pein99 napisał/a:
O Code Geass słyszałem- ale wszyscy mówią, tak samo jak Ty zresztą, że to podobne do Death Note. Podobne- co to znaczy? Podobne tak jak Bleach podobny do Naruto? Czy podobne bo podobna fabuła? Bo nie chcę drugi raz oglądać 'tego samego' anime.

Fabularnie trochę podobne ze względu na niektóre elementy konstrukcji fabuły, ale różnic jest zdecydowanie więcej niż podobieństw. Anime według mnie jest ciut przereklamowane wśród społeczności (był to hit sezonu, który doczekał się ponad 100 stronowego omówienia na forum), ale i tak zdecydowanie warto obejrzeć.

Baccano! to anime dość nie typowe ze względu na umiejscowienie i konstrukcję. Umiejscowienie, bo akcja ma miejsce w USA w czasach prohibicji. Ze względu na konstrukcje, bo akcję trzeba zbierać z porozrzucanych czasowo opisów zdarzeń z punku widzenia różnych postaci anime (a tych jest ogrom, biorąc pod uwagę, ze anime ma dość mało odcinków). Ogólnie masz tam wojnę mafii, alchemików, nieśmiertelnych, napad na pociąg i porwania. Do tego genialny zestaw postaci, masę akcji i nawet trochę humoru. Na Tanuki jest recenzja, wiec jak chcesz wiedzieć więcej, to odsyłam do niej.

pein99 napisał/a:
Tak myślałem, wymieniając listę obejrzanych przeze mnie anime, że czegoś zapomniałem- Full Metal Alchemist obejrzałem :) No i powiem że może być.

Zrób sobie listę na MyAnimeList. Na początku przydaje się właśnie, gdy chcesz by ci coś polecono. Później przydaje się, by sprawdzić co już widziałeś, a czego jeszcze nie i właśnie do polecania dobrych tytułów innym. Ogólnie nie jest to strata czasu, jak kiedyś sam uważałem.

Altruista napisał/a:
Noein polecam.

O, sam to miałem zobaczyć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mistic soldier
Gość
PostWysłany: 01-04-2010, 17:16   

Chciałbym znaleźć coś związanego z

a) mechami
b) wojną
c) polityką

Zadanie wydaje się łatwie ... ale widziałem już wiele tytułów, wypisze je tutaj by było łatwiej.

- Gundamy
- Macrossy
- Kurogane no Linebarrel
- Code geass (obie serie)
- Zegapain
- dancouga nova (widziałem odcinek na hyperze, porażka)
- argento soma
- Eureka seven
- Viper's Creed

Jeśli któryś z was coś znajdzie... będę wdzięczny ;). Może to być też coś podobnego do Tytanii.
Powrót do góry
Thirteen Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2010, 17:25   

A ja bym prosiła o pomoc, bo szukam anime- kryminału. Niezbyt długiego, ale też nie za krótkiego. Może być krew, ona mnie nie razi (mam nastawienie, że to i tak fikcja, przez co rzadko coś mnie wzrusza...).

Poza tym mam ochotę na jakąś w miarę lekką komedię, coś jak Hetalia ale niekoniecznie w stylu Ourana czy Haruhi Suzumiyi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2010, 17:50   

Thirteen napisał/a:
A ja bym prosiła o pomoc, bo szukam anime- kryminału. Niezbyt długiego, ale też nie za krótkiego. Może być krew, ona mnie nie razi (mam nastawienie, że to i tak fikcja, przez co rzadko coś mnie wzrusza...).

Box of Goblins
Kaze no Yojimbo
Patlabory (OVA + Filmy)
Master Keaton

Gość napisał/a:
Chciałbym znaleźć coś związanego z
a) mechami
b) wojną
c) polityką

mechy:
Escaflowne
Armored Trooper VOTOMS (fajny jest Pailsen Files)
Blue Gender
Full Metal Panic!
Patlabor (OVA + Filmy, ewentualnie TV)

jeśli chcesz coś podobnego do Tytanii, to najlepszy będzie LoGH.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2010, 20:12   

Thirteen, z anime-kryminału mogę Ci polecić Ghost Hunt, który zawiera też elementy lekkiego horroru i komedii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sucharek Płeć:Kobieta
Słit tsundere.


Dołączyła: 18 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2010, 22:11   

Chciałabym prosić o polecenie czegoś dobrego. Nie mam żadnych konkretnych wymagań, chcę po prostu, żeby anime wbijało mnie w fotel, tak jak pierwsze odcinki Death Note, i (jeśli to możliwe) miało szczęśliwe zakończenie.

_________________
If you're a witch, then I'll become the warlock.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ardevil Płeć:Mężczyzna
Live is Brutal


Dołączył: 22 Lut 2010
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2010, 22:25   

Witam. Tym razem poszukuje coś w stylu Fate/stay night i InuYasha.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
s3shir0 Płeć:Mężczyzna
Dobrze wychowany


Dołączył: 27 Gru 2009
Skąd: Zabrze
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2010, 09:55   

Sucharek napisał/a:
Chciałabym prosić o polecenie czegoś dobrego. Nie mam żadnych konkretnych wymagań, chcę po prostu, żeby anime wbijało mnie w fotel, tak jak pierwsze odcinki Death Note, i (jeśli to możliwe) miało szczęśliwe zakończenie.


Ciężko powiedzieć bo nawet nie podałaś listy. Może znany Fullmetal Alchemist 2: Brotherhood, albo Serei no Morobito (tu musi Ci się spodobać), Bounen no Xamdou też ciekawe i może jeszcze kinówka: Sky Crawlers (tu uprzedzam, zależy od widza może się bardzo podobać albo znudzić bo akcji prawie w ogóle dlatego radzę się z recką zapoznać :)).

EDIT: Wybacz, nie zwróciłem uwagi ;)

_________________
Kłamstwo bywa wszak marzeniem złapanym na gorącym uczynku.


Ostatnio zmieniony przez s3shir0 dnia 02-04-2010, 13:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3378917
Sucharek Płeć:Kobieta
Słit tsundere.


Dołączyła: 18 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2010, 12:33   

Dziękuję. :) Obejrzę Seirei no Moribito, Fullmetala omijałam, ale sporo osób już polecało mi tę serię, więc w końcu chyba się skuszę.
(dziewczyną jestem :-D)

_________________
If you're a witch, then I'll become the warlock.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-04-2010, 17:16   

Ardevil, najbardziej pokręcone podobieństwo jakie widziałem do fate to Shingetsutan Tsukihime. Tytuły są wręcz spokrewnione. Natomiast do inujana , nie masz go na liście, dlaczego szukasz podobnego, skoro możesz zobaczyć oryginał? Już jest nawet ukończony i manga i anime :] Najpodobniejsze genetycznie będą wszystkie prace pani Takahashi ranma, urusei yatsura i legedy no syrenkach ale chyba nie o to chodzi. Sole eatera już masz na liście, Fushigi Yugi nie twoje terytorium natomiast Kyo Kara Maoh! ma gruba gejowska skórkę. Z tego wszystkiego , co podpowiada mi moja databaza wirusów, najlepiej pasowało by Utawarerumono.
Co pan na to?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 188 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 187, 188, 189 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group