FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 193, 194, 195 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-04-2010, 19:02   

Gucia, jedyne co mi przychodzi do głowy to Futakoi Alternative. Acz to anime jest w ogóle dziwne... (w tym pozytywnym sensie, oczywiście).

Keyan, to może Baccano. Wątki fantastyczna występują, ale walki z tego co pamiętam nie przekraczają przesadnie ludzkich zdolności. I powinno przypaść ci do gustu Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, choć tam mamy już cybernetykę.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sjuu Płeć:Kobieta
pożeraczka kisielu


Dołączyła: 25 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2010, 21:12   

Szukam jakiegoś anime w zasadzie dowolnego gatunku (tylko bez mechów, no i raczej coś ambitnego), gdzie występuje jakiś wątek romantyczny, ale jest on gdzieś w okolicach drugiego lub trzeciego planu. Może nie być nawet dosłowny, tylko oparty bardziej na domysłach. Aha, i wolałabym coś dłuższego, minimum 20 odcinków. Ciężko jest znaleźć takie serie, bo zwykle nie są oznaczane jako 'romans'. Z góry dzięki ^^

_________________
You’re lucky, lucky, you're so lucky!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaltresos Płeć:Mężczyzna
Wygnany Admin


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Z oddali
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2010, 21:26   

Droga społeczności! Co byście polecili biednemu Kaltresosowi poszukującemu serii (manga lub anime wszystko jedno) oderwanej od... trudno to określić, ale chyba najlepiej będzie - konwencji? Chodzi o coś, co wyróżniałoby się z tłumu innych tytułów, nie było aż tak bardzo zarażone charakterystyczną mentalnością japońskich twórców oraz zbyt dużą dozą pewnej psychodelii (nie wiem jak lepiej to określić), jaką często wykazują tytuły mające w założeniach poruszać wzniosłe tematy (czyt. NIE Bokurano, NIE Neon Genesis Evangelion, NIE Gantz, NIE Paprika, NIE Experiments Lain). Nic do niektórych tytułów tego typu nie mam, ale mi się przejadły. Od strony graficznej nie wykazuję żadnych wymagań. Przykładowe tytuły wypełniające tę niszę, które przełknąłem to np. "Vinland Saga", w pewnym stopniu także FMA, "Last Exile", a także "Kino no Tabi". W skrócie - dobry serial/komiks z dobrą, nie pachnącą na odległość Japonią fabułą.

Wiem, ze moja prośba może wydać się trochę niezrozumiała, trudna do odczytania oraz dziwna, ale mimo to mam nadzieję, że ktoś mi dopomoże. Lista serii przeczytanych/obejrzanych jest w moim profilu. Pozdrawiam.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-04-2010, 21:31   

Sjuu, Fullmetal Alchemist:Brotherhood, ponieważ realizują go zgodnie z mangą to w drugim planie powinien byc bardzo miły dla oka związek Roya i Rizy.

Niestety poza tym jakoś nic nie chce przyjść mi do głowy... Jeżeli nie przeszkadzałby ci krótszy tytuł to jeszcze Baccano.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-04-2010, 22:02   

Kaltresos, nie wiem czy trafię ale, całkowicie oderwane od naszej rzeczywistości lub oderwane od Japonii z mojego doświadczenia najczęściej wpadają albo w psyhodeliczne komedie. albo w produkcje gonza (last exile , solty rei, Vandread lub trinity blood).
Nie wiem dokładnie czego poszukujesz, ale pasowały by mi tez tytuły typu Michiko to Hatchin (bo to brazylijska strzelanina obyczajowa),Black Lagoon (piraci chińskich móż) Gurren lagann (bo kompletnie heroiczna bzdura i nie w Japonii). Blooda i fma widziałeś wiec może eureka 7 lub sole eater . Now and Then, Here and There (bo nie w Japonii tylko niewiadomi gdzie)
Ewentualnie coś oplatającego losy graczy rpg z gry "the world" czyli seria ./hack (do polecenia są tylko 3 pierwsze)
Ewentualnie w reszcie te psychodziwadła jakimi są flcl, lub hale guu , exel saga itp.
Napisz może dokładniej czego tak na prawdę nie lubisz w tej japońskiej mentalności. Tego , ze jedzą pałeczkami i w mundurkach chodzą do szkół? A może tego że większość postaci tragicznych to śmierdzące tchórze, którzy przezwyciężają świat?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
LooQ Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2010
Skąd: Marynino
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2010, 22:25   

Szukam jakiegoś anime romantyczno-dramatyczno-komediowego :).
Widziałem już(wymienie wszystkie jakie pamiętam):
Clannad
Kanon 2006
Shuffle(jeśli to dramat)
True tears
Z góry dziękuje za odpowiedź.
@0rdi właśnie zrobiłem, jak dodać go do tego paska gdzie jest profil,gadu gadu itp?


Ostatnio zmieniony przez LooQ dnia 11-04-2010, 23:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10310615
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2010, 22:56   

LooQ, Bokura Ga Ita?
PS: nie łatwiej było by mieć listę obejrzanych?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kamila88 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 23 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2010, 10:55   

Witam ponownie,i po raz kolejny,proszę o pomoc,nie dawno skończyłam oglądać K-ON, bardzo mi się przyjemnie oglądało,proszę o pomoc,w znalezieniu anime:
-Podobne gatunkowo{znaczy,o normalnych dziewczynach,bez magicznej mocy}
-Dziewczyny to główne bohaterki{możliwie jak najmniej facetów}
-Bohaterki są słodkie,i cukierkowe{czytałam,że taki typ charakteru chyba nazywa się moe}


Ostatnio zmieniony przez kamila88 dnia 12-04-2010, 11:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-04-2010, 11:06   

Ja to nazywam pyzami.
Manabi straight
Ichigo mashimaro
Troszkę mniej kiutne minami-ke
Poza tym k-on zaczyna się drugi pt "k-on!!"

Za wyglądem jeszcze można zobaczyć
Kamichu!
Hidamari Sketch
lucky star

A za rozlazłością pokoju muzyczno-ciastkowego
Azumanga Daioh
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
keylan
Gość
PostWysłany: 12-04-2010, 12:47   

Tren napisał/a:
Gucia, jedyne co mi przychodzi do głowy to Futakoi Alternative. Acz to anime jest w ogóle dziwne... (w tym pozytywnym sensie, oczywiście).

Keyan, to może Baccano. Wątki fantastyczna występują, ale walki z tego co pamiętam nie przekraczają przesadnie ludzkich zdolności. I powinno przypaść ci do gustu Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, choć tam mamy już cybernetykę.

Baccano jakoś nie przypadło mi do gustu, chociaż seria wyglada fajnie to jednak mnie nie porywa :(
GItS:SAC widziałem chyba pierwsze 4 odcinki bo tylko tyle znalazłem z subami czy jako rawy reszta niestety koszmarny dubbing, chciałem też obejrzeć FLAG ale znów tylko głupie jankeskie duby znalazłem.
Może coś innego wojennego/militarnego polecicie?
Powrót do góry
Ardevil Płeć:Mężczyzna
Live is Brutal


Dołączył: 22 Lut 2010
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2010, 14:37   

Witam. W tej chwili poszukuje : komedia , komedia romantyczna (np. Bokura ga Ita , Itazura na Kiss) , Komedia z przygodą ( np. Tengen Toppa Gurren Lagann ) , kom. z fantasy ^^ Dużo razy już mi pomogliście i tym razem na pewno też traficie :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Elexir Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2010, 16:54   

Poszukuję czegoś na wzór Tsubasa Chronicles tylko zależałoby mi, żeby było dużo walk tam. Mi to obojętne na co jednak preferuję anime z supermocami, magią. Najlepiej krótkie anime, max 26 epów no chyba, że jest jakieś warte polecenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2010, 17:19   

Ardevil, polecam Paradise Kiss, Honey and Clover (choć nie ukrywam, że może wydać Ci się nudne) oraz to co masz w planach czyli Fruits Basket.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-04-2010, 18:53   

Elexir, z tych krótszych jest Chrno Crusade, Ga Rei Zero, Shakuga no Shana, Sengoku Basara. A i jeszcze hurtem dorzucę Kara no Kyoukai ze świetnymi walkami (choć to seria filmów).

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2010, 18:55   

Wojenne to Library war i może w Allison and Lillia
Wracam do mojej prośby
Cytat:
Szukam czegoś wzbudzającego kontrowersje. Może zakazany romans-homo, czy nauczyciel uczeń, albo o kimć z dziwnymi przekonaniami. Coś, żeby mnie zaskoczyło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 194 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 193, 194, 195 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group