FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 195, 196, 197 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2010, 21:09   

Death note- Ghost hound, Mouryou no hako. Oba tajemnicze, mają klimat raczej poważne i ciekawe. Rozwiązuwnie tajemnic, szukanie przestępcy, albo przyczyny dziwnych zjawisk w zwyczajnym miasteczku. Moim skromnym zdaniem są baaardzo dobre.

Nie wiem, co jest w klimacie Code geass o nie oglądałam.

Cierpa
Z fantazy masz jeszcze Last exile (zupełnie o nim zapomniałam niestety nie mam twojej listy przed nosem i nie wiem, czy oglądałeś) i Concoroll (świetne).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Epik Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2010, 22:09   

Tren napisał/a:
Zaprawdę padło... Skoro wiesz, że padło, to mógłbyś przeszukać ten temat... ale nieważne, to chyba tylko ja tak mam, że mi się chce szukać...

Pytanie brzmi: podobne pod jakim względem? Bo nic identyczne do tych tytułów nie ma.


Ogólnie chodziło mi o bardzo inteligentnych bohaterów, z dużą zdolnością dedukcji. Dobrze by było, gdyby główny bohater był czarnym charakterem (ewentualnie akcja by była pokazana z perspektywy "tego złego") lub dążył do celu niemoralnymi metodami ;) Nie trzeba mi jakiś super mocy, chociaż ich nie przekreślam, jeśli są ciekawie przedstawione. Ogólnie to są najważniejsze kryteria ;)

Gucia, dzięki za odp, z pewnością przejrzę te anime. Jeśli ktoś znałby jeszcze jakieś to bedę wdzięczny za podanie ich ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuszkaa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 14 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2010, 23:09   

Witajcie !
Chciałabym prosićo pomoc osoby , dużo już anime obejrzały . Pozycje które obejrzałam to :
-Vampire Knight
- Bleach
-Ghost hunt
- Naruto ( głównie podoba mi się tylko wątek Itachiego )
- Death Note
Hmm szukam anime z ładnym chłopakiem nie nie Shojo , nalepiej jakiś dramat z fajną fabułą . Tu dam upust swojej wybredności - głowny bohater musi mieć brązowe a najlepiej czarne włosy i musi być mądry i najlepiej zimny ....są jeszcze takie anime czy już wszystko obejrzałam ? Będę bardzo wdzięczna za pomoc . Pozdrawiam
Przepraszam za błędy ,ale pisałam w pośpiechu ... dziękuje za tytuły chętnie zobaczę : )


Ostatnio zmieniony przez karuszkaa dnia 15-04-2010, 00:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 14-04-2010, 23:29   

karuszkaa napisał/a:
brążowe

...


Texhnolyze
Darker Than BLACK
Code Geass
Clannad (przeżyjesz granatowe włosy...)

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 14-04-2010, 23:32   

karuszkaa, może Black Blood Brothers, X, Monochrome Factor, Pretear, Vampire Hunter D: Bloodlust?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kamila88 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 23 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2010, 18:43   

Ponownie dziękuje za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuszkaa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 14 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-04-2010, 18:23   

Obejrzałam już połowe i mi się najbardziej spodobało :
-Darker Than BLACK
- Pretear

Zna ktoś jeszcze jakieś tytuły warte uwagi ?
Ostatnio coraz bardziej podziwiam fenomen japońskiego anime ...: )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-04-2010, 19:49   

witam:]
No to tak oglądałem:
Neon Genesis Evangelion
Dragon Ball
Naruto
Eureka 7
Last Exile
Wolf's Rain
Zegapain
Rahxephon
FMA
FMP
Fate/Stay Night
Soul Hunter
Slayers
Xam'd: Lost Memories
Sengoku Bassara
Tengen Troppa Gurren Lagann
Death Note
GTO
Darker Than Black
Samurai Champloo
Basilisk
Aoki Densetsu Shoot
Karas
Trigun
Golden Boy
Coś tam o zakonnicach
Code Geass
Samurai 7
Shigurui
Ninia Scroll
Sword of the Stranger
Ghost in the Shell

Możecie mi polecić coś podobnego do Samurai Champloo, FMA albo Darker Than Black?? :] Coś z szybką akcją bez znacznych czułości :] Tylko, żeby nie było tam żadnych małych różowych dziewczynek czy też typów co się podniecają widokiem majtek.... aaaaa i żeby bohater nie był jakimś kurde superbohaterem z kompleksem nie zabijania bo takie sprzeczności bardzo mnie drażnią :] I jeszcze jedna ważna sprawa, ważne by głównym bohaterem nie była dziewczyna/kobieta :) Anime nie musi być tak dokładnie podobne do wymienionych serii. Mogą to być jakieś powieści psychologiczne, fantastyczne, sc-fi, nawet komedie (ale nie z humorem na podryw..) itp byle tylko trzymały tempo i akcję (aha - nic z gatunku Romanse, Okruchy życia, Ecci i tym podobne :])... i najlepiej żeby nie było w połowie serii 10 odcinkowego zamulacza opisującego po fakcie dzieje wszystkich bohaterów :)
Troche wymagań jest ale z góry dzięki za wszelką pomoc :)


Ostatnio zmieniony przez Crushmaker dnia 16-04-2010, 20:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-04-2010, 20:17   

Black Lagoon będzie idealne. Opowiada o załodze współczesnego pirackiego statku (a jedną Revy przeżyjesz, to w końcu baba z jajami, jak wszystkie w tej serii). Dość brutalne.

Poza tym Code Geass też powinno pasować. Główny bohater raczej nie patyczkuje się z przeciwnikami. A jedną różową księżniczką nie musisz się martwić. Po namyśle dodam jeszcze Higurashi. O pewnej serii morderstw.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-04-2010, 20:33   

no i good :] code geas oglądałem ale reszty nie :D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-04-2010, 20:41   

Crushmaker napisał/a:
I jeszcze jedna ważna sprawa, ważne by głównym bohaterem nie była dziewczyna/kobieta :)

I to jeszcze ma być anime ? :]
Szczerze od razu chciało mi się wymienić parę tytułów o kompletnie przeciwnych parametrach, bo łatwiej :P Anime zmierza raczej do seksmisji kompletnej i męskie typy głównych postaci to obecnie głównie jakieś zwichrowane typy. Vandread-a widział? Z resztą ja też uważam , ze patrzenie się na facetów jest bezproduktywne :] lub nawet zboczone. Kobitki zawsze był y bardziej interesujące. Dobra ale koniec z seksizmem , bo ktoś się jeszcze obrazi.
Nie wiem jakiego dokładnie poziomu maskulinizacji tego głównego planu poszukujesz wiec bez dyskryminacji: Black Lagoon, Ergo Proxy, blue gender, Rurouni Kenshin, Ninja Scroll.
Vandread jest specyficzny, pomimo głównego bohatera męskiego i dwóch jego kompanów, na ich statku kosmicznym jest jeszcze 150 wrogo nastawionych kobiet :P Ale seria jest świetna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-04-2010, 22:39   

Szukam cos podobnego do mang: Giant Killing albo Bakuman.

Jakos obie serie mnie bardzo wciagnely, w przeciwienstwie do wielu innych.

Code Geass i Death note juz ogladalem.

Ogolnie to szukam cos nowego, zaskakujacego, trzymajacego w napieciu ale jednak troszke bardziej ambitnego. Nie chodzi mi tu o sport taki jak w Giant Killing, ale bardziej o otoczke, jakas idee. cos nowego.

Rownie ambitne wg mnie byl rowniez Air Gear. Czemu? Bo bylo wiele tajemnic, calkowicie nowy, inny i ciekawy swiat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Jakiś tam ... gość
Gość
PostWysłany: 17-04-2010, 13:31   

Shans, polecam Clannada, niedawno przedarłam się prze drugą część, jest to jedno z niewielu anime, którego nie przerwałam w połowie na miesiąc, a dopiero potem koniec obejrzałam ... ogólnie początek wydawał mi się nudny, ale i tak chciałam je "odhaczyć na liście" i teraz nie żałuję ... oglądam Code Geass, Vampire Knight, Pandora Hearts, D.Grey-Men'a, Death Note i wiele innych, jednak gdy skończyłam drugą część Clannada nie miałam żadnych wątpliwości, że jest ono teraz moim numerem 1.
Clannad to anime, które najwięcej wniosło w moje myśli ... dobrego, złego, smutnego, śmiesznego, zaskakującego - nieważne. To anime o czymś, ale poniekąd o niczym xD Tego nie da się wytłumaczyć, oglądnij ... chyba że nie lubisz jakiejś tragedii czy tym podobnych, to tylko pierwszą część, aczkolwiek to druga mi bardziej przypadła do gustu.
Powrót do góry
Epik Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2010, 15:53   

Shans, ja ci polecam Ergo Proxy. Ostatnio zainteresowałem się tą serią i muszę przyznać, że miło mnie zaskoczyła. Wiele tajemnic jest na początku. Mroczny klimat całego anime, nie ma żadnych scen humorystycznych co ja osobiście uważam za plus. Ogólnie niezbyt przepadam za japońskim humorem (z małymi wyjątkami ;)). Kreska i muzyka też są ciekawe. Nie ma tutaj żadnych różowo-włosych dziewczynek z oczami na pół ryja. Postacie wyglądają bardzo realistycznie. Anime wciągające i moim zdaniem ambitne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LooQ Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2010
Skąd: Marynino
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2010, 19:13   

Witam, szukam jakiegoś smutnego i romantycznego anime, z góry dziękuje za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10310615
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 196 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 195, 196, 197 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group