FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 217, 218, 219 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-06-2010, 19:54   

Jeśli mogą być też mangi o tematyce tanecznej, to świetna jest Dance! Subaru.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
anulka406 Płeć:Kobieta
Unfabulos :)


Dołączyła: 13 Cze 2010
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 17-06-2010, 21:29   

Tak, to musi być anime. Chciałabym po prostu zobaczyć taniec w anime. Chcę zobaczyć, jak się ruszają - manga to nie to samo. A jeśli chodzi o filmy, to widziałam już ich trochę, a i nie jest problemem znaleźć. Ja po prostu pragnę anime xD
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10892933
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-06-2010, 22:44   

Widzisz, taniec pojawia się często w anime jako dodatek, ale nie przypominam sobie i, jak widzę, nikt inny także, anime, gdzie taniec byłby głównym tematem - poza wspomnianym wyżej "Princess Tutu". O ile różne sporty - owszem, doczekały się poświęconych im tytułów, tak taniec w ciągu ostatnich dwudziestu - trzydziestu lat - nie bardzo. Są anime opowiadające o muzykach, zespołach itd.

Owszem, mamy anime, gdzie zdarzają się dłuższe sceny tańca, ale są to zwykle sceny pojedyncze. Takie znajdziesz w wielu seriach, od Sailor Moon po Utenę, od Fashion Lala po Samurai Champloo. Jeśli nakręcono kiedyś takiś tytuł opowiadający o tancerzach, to mam wrażenie, że nie doczekał się on subów.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-06-2010, 02:11   

Jednym z najgłupszych pomysłów, przychodzących mi do głowy odnośnie tańca, jest Ride Back. I chyba nie polecę :P (wiadomo dlaczego) Tutu rzeczywiście jest stricte o tańcu, ale ma też wątki romantyczny i "wątek walki". Po przejrzeniu swojej listy , jednak nic nie mogę innego polecić.
W sumie mogli zrobić k=ona, to i jakiś baletowy moeblob też by mogli, ale ja przynajmniej nie wiem o takim a na tytuł wybitnie ambitny bym raczej nie liczył.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
anulka406 Płeć:Kobieta
Unfabulos :)


Dołączyła: 13 Cze 2010
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2010, 14:52   

No szkoda... Tak własnie też nic mi do głowy nie przychodziło, a w końcu amatorką już nie jestem, ale myślałam, że może jednak powstało jakieś anime o tańcu. Strasznie chciałabym takie zobaczyć, a tu puf... No szkoda, naprawdę. W takim razie może rozważę Princess Tutu, albo zajmę się jakąś mangą i tyle.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10892933
Mr.Max Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Kwi 2010
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2010, 22:12   

Cześć szukam dwóch rodzajów anime

Pierwszy: Coś o miłości z szczęśliwym zakończeniem np ze bohaterowie mają jakieś problemy jednak się wszystko dobrze kończy

Drugi :Także o miłości ale z jakimś tragicznym zakończeniem np: śmierć jednego z bohaterów lub coś w tym stylu

_________________
"Legendy przeszłości dorosną, lecz nigdy nie umrą"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cierpa Płeć:Mężczyzna
-.-'


Dołączył: 12 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2010, 23:41   

Pośrodku: Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora

Ogólnie z happy endem i nie happy endem masz: Toradora!, Seto no Hanayome, Onegai Teacher, Onegai Twims, Zero no Tsukaima (i jej kontynuacje), Nogizaka Haruka no Himitsu (przunajmniej jedynka, dwójki nie oglądałem), School Rumble, True Tears, .Full Metal Panic! (i jej wszystkie serie), Green Green (uczulam iż to przesadne echii), Tengen Toppa Gurren Lagann (do 8 odcinka xD, dalej nie musisz oglądać skoro szukasz miłości w anime), Shakugan no Shana...
Dalej już nie pamiętam, ale pełno jest takich tytułów... niech koledzy i koleżanki z forum trochę dopiszą.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
jackyll Płeć:Mężczyzna
Emotionless


Dołączył: 22 Mar 2010
Skąd: Białystok
Status: offline
PostWysłany: 19-06-2010, 23:49   

Z tragicznych zakończeń to z pewnością School Days

_________________
Z powodów osobistych i światopoglądowych podpisu nie będzie !!!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Squaerio Płeć:Mężczyzna
O RLY?


Dołączył: 05 Cze 2010
Skąd: mieć na to wszystko czas?
Status: offline

Grupy:
WOM
PostWysłany: 19-06-2010, 23:57   

Warto zwrócić uwagę na Honey & Clover

Jeżeli nie szukasz czegoś wybitnie realnego i elementy mistycyzmu w niczym nie będą przeszkadzać, to obowiązkowo dorzucić do zestawu trylogię KEY'a:

- Air
- Kanon (2006)
- Clannad i Clannad After Story


Wskaźnik ocen Wielkiego Jenota mógłby zasugerować także D.C. Da Capo (prędzej kontynuacje, niż pierwszą serię).

Bardziej konkretna specyfikacja odnośnie preferencji mogłaby zawęzić krąg podejrzanych, gdyż tytułów o miłości traktujących z różnymi zakończeniami jest całe multum.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kapplakk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2010, 14:31   

Cierpa napisał/a:
Tengen Toppa Gurren Lagann (do 8 odcinka xD, dalej nie musisz oglądać skoro szukasz miłości w anime)

Moim skromnym zdaniem tej serii w ogóle nie trzeba dalej oglądać - niezależnie od oczekiwań...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-06-2010, 15:59   

No może i prawda , jak się nie chce to nikt nie nakazuje , jednak zakończenie całości to smutny happy end. I mimo heroicznego sukcesu, wątek miłosny, właśnie z drugiej części, rozpoczęty po 8 odcinku, kończy się raczej nie wesołym hapy ever after. To jest moim zdaniem tytuł adekwatny do
Cytat:
Także o miłości ale z jakimś tragicznym zakończeniem np: śmierć jednego z bohaterów lub coś w tym stylu
. Powiem więcej ten model miłosny powtarza się w tym tytule dwukrotnie o ile nie trzykrotnie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ardevil Płeć:Mężczyzna
Live is Brutal


Dołączył: 22 Lut 2010
Skąd: Koszalin
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2010, 22:04   

Witam. Po długiej przerwie proszę znowu o jakieś anime o tematyce : komedia , romans , fantasy.
Pozdrawiam ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2010, 22:21   

Siemka ! Ja tym razem szukam jakiegoś anime w klimacie takiej melancholijnej, może trochę baśniowej powieści, z twardą rzeczywistością i poświęceniem. Ale nie chcę żeby to był jakiś zwykły dramat czy dramat romantyczny, tylko coś bardziej melancholijnego. Może związanego trochę z uczuciami i podejściem do świata.
W mojej głowie ukształtował się taki przykład. Załóżmy klimat bardziej baśniowy i jest nieśmiertelny człowiek, pojawia się on w jakimś mieście/wiosce dużo przeżył, jest już starty życiem, nic go nie rusza. I pojawia się takie zderzenie poglądów, widzenia świata, uczuć itp ale zupełnie odmienne od myślenia zwykłych ludzi. I on jest takim obserwatorem, narratorem i kimś kto coś wspomina. I jest pokazane jak przeżywa większość ludzi i o nich rozmyśla z perspektywy czasu. I np. żałuje czegoś, a na końcu odchodzi/ginie/poświęca się.
To jest tylko obraz nastroju i mojego pojęcia melancholii, więc może być coś zupełnie innego.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LetsJam Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2010, 23:05   

No to moja kolej :) Obejrzałam Baccano! i ogromnie przypadło mi do gustu. Teraz niepewnie spoglądam w stronę Durarara i sama nie wiem, opening wyraźnie podkreśla podobieństwa serii. Oglądać? Czy zepsuję sobie dobre wrażenie po Baccano?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-06-2010, 23:13   

Durarara!! ma mniej walk (w sensie fizycznych starć) i w przeciwieństwie do Baccano ukazuje wydarzenia chronologicznie. Ale poza tym również mamy wielowarstwową fabułę, mnóstwo ciekawych bohaterów i zawiłych zależności między nimi.

Przy czym poza małym pojawieniem się Miriam i Isaaca seria posiada kompletnie innych bohaterów, więc trudno tu mówić o psuciu sobie wrażenia po Baccano, skoro to dwie różne serie.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 218 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 217, 218, 219 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group