FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 219, 220, 221 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Ren Płeć:Mężczyzna
蓮 <-- To moje imię.


Dołączył: 25 Cze 2010
Skąd: Manticore
Status: offline

Grupy:
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 25-06-2010, 02:18   

Witam serdecznie ^_^
Jakie anime możecie polecić mi w klimatach: Blood+, z fabułą taka jak w ... Trinity Blood, Chrno Crusade, czy wyciskacz łez Yumeria . W każdym razie chodzi mi o to by jakaś dziewczyna była obdarzona mocą której tak naprawdę nie rozumie lub nie do końca chce posiadać, ma dylemat czy ocalić rozpadającą się rodzinę czy cały świat tak jak w Blood+ ... coś w ten deseń. Lecz nie chcę by akcja działa się w świecie fantasy skłaniam się ku realnemu światu a nawet w dalekiej przyszłości jak Ghost in the shell lecz bardzo preferuję walki na miecze . Nie koniecznie musi być ze smutnym zakończeniem ... raczej wolałbym by zakończenie mnie zaskoczyło.

Coś takiego da się znaleźć ? ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1146958
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-06-2010, 03:19   

Półprzytomnie :]
Kaze no Stigma, Jubei-chan, Kurau Phantom Memory (to już bez mieczy), w pewnym sensie Elfen Lied. Poza tym Solty Rei albo nawet Figure 17.
W ogólnym zarysie nawet Inuyasha :P
Może rano będą świeże pomysły.
Ze świeżych pomysłów :P
Eureka Seven, The Third - Aoi Hitomi no Shoujo i Karin (pojedynek na miecz i parasol może być?):P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ren Płeć:Mężczyzna
蓮 <-- To moje imię.


Dołączył: 25 Cze 2010
Skąd: Manticore
Status: offline

Grupy:
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 25-06-2010, 12:16   

Kaze no Stigma z opisów i recenzji wydaje mi się, że jest nieco płytką historią i raczej troszkę dziecinną - tak jest napisane na tanukach.
Jubei-chan podobnie z opisów wygląda na dość śmieszna historie ale znów zbyt dziecinną.
Kurau: Phantom Memory o to wydaje mi się pozycją wartą uwagi ze względu na to, że nie jest to komedia - tak to będzie mój pierwszy wybór. Idealnie trafione ciekawe czy przypadnie mi do gustu.
Elfen Lied następne trafienie to jest druga pozycja jaką będę oglądać.
Solty Rei i tu mamy następne trafienie poprzez chyba cyberpunkowy klimat.
Figure 17 obejże ze względu na to, że jak to opisuje " Avellana " ciekawie rozwinięty jest wątek o życiu bohaterów.
Inuyasha to zostawię na później ze względu, że jest tego ponad 160 odcinków ale też ciekawa propozycja.

Tak ewidentnie odrzucam komedie, po prostu średnio lubię ten gatunek filmów i anime.

Dzięki za pomoc jak coś jeszcze Ci się przypomni to śmiało możesz podać tytuły.

EDIT:
Eureka Seven może być bardzo fajne bo jest troszkę romantyczności ... hmm.
The Third: Aoi Hitomi no Shoujo miecze i przyszłość ...

Teraz to już sam nie wiem od czego zacząć oglądanie ... help ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1146958
gaijin Płeć:Kobieta
czasem daje się oswoić


Dołączyła: 15 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2010, 14:04   

ZUBEK napisał/a:
Siemka ! Ja tym razem szukam jakiegoś anime w klimacie takiej melancholijnej, może trochę baśniowej powieści, z twardą rzeczywistością i poświęceniem. Ale nie chcę żeby to był jakiś zwykły dramat czy dramat romantyczny, tylko coś bardziej melancholijnego. Może związanego trochę z uczuciami i podejściem do świata.
W mojej głowie ukształtował się taki przykład. Załóżmy klimat bardziej baśniowy i jest nieśmiertelny człowiek, pojawia się on w jakimś mieście/wiosce dużo przeżył, jest już starty życiem, nic go nie rusza. I pojawia się takie zderzenie poglądów, widzenia świata, uczuć itp ale zupełnie odmienne od myślenia zwykłych ludzi. I on jest takim obserwatorem, narratorem i kimś kto coś wspomina. I jest pokazane jak przeżywa większość ludzi i o nich rozmyśla z perspektywy czasu. I np. żałuje czegoś, a na końcu odchodzi/ginie/poświęca się.
To jest tylko obraz nastroju i mojego pojęcia melancholii, więc może być coś zupełnie innego.


Dla mnie ten opis to wypisz wymaluj Air
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 25-06-2010, 14:10   

gaijin napisał/a:
ZUBEK napisał/a:
Siemka ! Ja tym razem szukam jakiegoś anime w klimacie takiej melancholijnej, może trochę baśniowej powieści, z twardą rzeczywistością i poświęceniem. Ale nie chcę żeby to był jakiś zwykły dramat czy dramat romantyczny, tylko coś bardziej melancholijnego. Może związanego trochę z uczuciami i podejściem do świata.
W mojej głowie ukształtował się taki przykład. Załóżmy klimat bardziej baśniowy i jest nieśmiertelny człowiek, pojawia się on w jakimś mieście/wiosce dużo przeżył, jest już starty życiem, nic go nie rusza. I pojawia się takie zderzenie poglądów, widzenia świata, uczuć itp ale zupełnie odmienne od myślenia zwykłych ludzi. I on jest takim obserwatorem, narratorem i kimś kto coś wspomina. I jest pokazane jak przeżywa większość ludzi i o nich rozmyśla z perspektywy czasu. I np. żałuje czegoś, a na końcu odchodzi/ginie/poświęca się.
To jest tylko obraz nastroju i mojego pojęcia melancholii, więc może być coś zupełnie innego.


A ja bym nieśmiało zasugerował Mushishi oraz Kino no Tabi. Choć to dość odważne propozycje, mogą nie przypaść do gustu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Cierpa Płeć:Mężczyzna
-.-'


Dołączył: 12 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2010, 14:30   

Cytat:
Teraz to już sam nie wiem od czego zacząć oglądanie ... help ;)

Kiedyś sam miałem z tym problem, jednakże z mojej strony zachęcam do zmian nastrojów. Dla przykładu: Zaczynam od anime, które najbardziej mnie interesuje... powiedzmy, że to dramat. Kończę oglądać ostatni odcinek z mętlikiem w głowie: Za co się teraz zabrać? Dramaty zazwyczaj są ciężkie, widz zazwyczaj przejmuje się losem bohatera lub innych postaci, nasilając wewnątrz dekadencki nastrój. Najlepszym lekarstwem jest śmiech. Dlatego po takim anime, najczęściej sięgam po jakąś komedie (nawet bez jakiejś wspaniałej fabuły i jeszcze fajniejszych postaci), by uśmiechnąć się, bądź śmiać się z głupkowatych wpadek bohaterów. Potem biorę się za horror lub jakieś sensacyjne anime, po czym zataczam koło i wracam do punktu wyjścia, czyli dramatu.

Po raz kolejny ja i moje życzenia z kosmosu!
Szukam anime ala Abenobashi Mahou Shotengai [mała adnotacja: Wielkie dzięki za polecenie mi tego anime Tohunga! Dobrze się bawiłem oglądając te anime ;)] Aczkolwiek chciałbym aby bohater/bohaterowie swoimi decyzjami/czynami wpływali na przyszłość, w której okaże się, że przez nich np. ktoś zmarł lub... no coś się stało złego. Chcą zapobiec temu wydarzeniu i cofają się w czasie. No nie wiem jak dokładnie opisywać wątek anime... może tak: oglądaliście wszystkie części Back to the Future? :) Coś podobnego chciałbym obejrzeć (pamiętam nawet, że była kreskówka oparta na podstawie filmu).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-06-2010, 18:23   

Gaijin, Norrc, nie chcę się (znowu) kłócić ale ZUBEK w ostatnim poście napisał że teraz szuka czegoś innego. Po obejrzeniu Casshern Sins
Cytat:
Teraz chciałbym coś podobnego, właśnie w klimacie takiej melancholijnej pięknej podróży połączonej z tragedią. Chciałbym, żeby to było ze szczęśliwym zakończeniem, żeby ten bohater u kresu podróży znalazł tą rodzinę i przyjaciół i w spokoju dożywa z nimi końca swoich dni. Oczywiście do tego wstawka np. "20 lat później" i jest pokazane jak tam se spokojnie żyją.

Spoiler: pokaż / ukryj
Bo koniec CS strasznie mnie dobił i zasmucił


AVI
Cytat:
/AVI/ Witam poszukuje anime podobne do Allison to Lillia
/Gucia/ Pod jakim względem?
/AVI/ Fabułą do 13 odcinka

No moim zdaniem to nie jest podobieństwo bo Allison to Lillia ma 26 odcinków. Więc może Last Exile?

Cierpa, Napisz może czy chodzi ci o sam wątek babrania się w kontinuum , czy też o komediowy charakter. Jednego i drugiego jest sporo , ale razem są ciężkie do zajęcia całego tytułu. W takiej konwencji są to raczej epizody.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dżul Płeć:Kobieta
Człowiek Autodemolka


Dołączyła: 16 Lis 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2010, 20:48   

ZUBEK
Ja bym Ci poleciła (zresztą wszystkim polecam!) Princess Tutu, ze względu na baśniowy klimat i motyw poświęcenia, ale jestem świadoma, że to się nie wszystkim podoba. Ale nie sugeruj się pierwszym wrażeniem... Tylko trochę mało melancholii. Ale jednak jest.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5184977
Cierpa Płeć:Mężczyzna
-.-'


Dołączył: 12 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2010, 21:18   

Cytat:
Cierpa, Napisz może czy chodzi ci o sam wątek babrania się w kontinuum , czy też o komediowy charakter. Jednego i drugiego jest sporo , ale razem są ciężkie do zajęcia całego tytułu. W takiej konwencji są to raczej epizody.

Właściwie pasuje mi i jedno i drugie...
Epizody powiadasz? Ech, przeboleje, lecz bardziej pasowałoby mi główny wątek - jak wspaniale to określiłeś - "Babrania się w kontinuum".

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-06-2010, 02:21   

Więc tak...
Z nie komediowych tytułów można wyróżnić jako wątek główny lub poboczny w:
Birdy the Mighty Decode 2, Noein, Higurashi no Naku Koro ni ... , The Girl Who Leapt Through Time, ewentualnie można też zaliczyć tu Maze, ale to jest już spoiler.
a z komediowych DNA², Natsu no Arashi!
Z tytułów w których podroż w czasie to pojedynczy epizod w całej historii , powiedzmy jeden lub dwa epizody na 197 możliwych, chwilowo nie podam nic. Ponieważ do takiej zabawy potrzebował bym więcej danych gatunkowych.
Nie mówię że wszystko to tytuły wysokich lotów, ale są to tytuły które widziałem i raczej ich nie demonizuję. Dla zgłębienia wątku podróży w czasie powinny jakościowo wystarczyć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2010, 19:46   

Cierpa, spróbuj Pandora Hearts.
Napisałeś, że chcesz anime, w którym bohaterowie swoim postępowaniem wpływają na przyszłość. Coś bardzo podobnego można znaleźć w seriach Clampa, tyle że tam bohaterowie nie cofają się w przeszłość, bo widzą przyszłość w snach i mogą próbować zapobiegać wydarzeniom poprzez działania w teraźniejszości. Taki motyw występuje w X i Tsubasa Chronicle, w przypadku TC musisz przynajmniej dojść do drugiej serii, żeby zobaczyć 'babranie się w kontinuum'.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
harry1234 Płeć:Mężczyzna
Tupac Amaru Shakur


Dołączył: 18 Lut 2010
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2010, 22:25   

Witam wszystkich chciałbym prosić was o podanie anime które zawierają romans i komedia oraz żeby kończyło się Happy Endem bez jakiś wstawek dramatu coś jak np B Gata H Kei, Tonagura, Gift - The Eternal Rainbow. Z góry thx
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kiichigo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2010, 22:57   

harry1234 , Chobits , Karin .
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2010, 00:22   

Witam!

Poszukuje cos podobnego do Tengen Toppa Gurren Langan. Zwlaszcza podoba mi sie motyw pokazania, co sie dzieje po glownej akcji, po paru latach, itp.

Nie musza byc mehy.

a to moja anime lista: klik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-06-2010, 02:38   

Przyjmując do wiadomości , iż sam Gurren Lagann jest hybrydą i parodią wielu gatunków, może być to trudne. Zwłaszcza, że takie zakończenia są raczej w opowieściach : A, dobrych . B, zamkniętych i skończonych. Gurren Lagann jest dobry nie dlatego , że jest odkrywczy, tylko z powodu wyolbrzymienia heroizmu ponad wszelkie rozsądne normy.
Może napisz co rozumiesz przez "nie muszą być mechy". Jeżeli może to być fantazy + shounen, to zdecydowanie Inuyasha tu podpada wraz z Final Act-em. Blood+, Monster, Kemono no Souja Erin, nawet Great Teacher Onizuka lub Gunbuster(z którego wzięto do Laganna nie tylko pozy mechów). Ale tak po zakończeniu tylko to trudno coś sensownego wybrać.
Przy drobnym sprecyzowaniu ostrzał może być celniejszy.

Harry1234, krótko mówiąc chcesz romans ecchi z hapyendem. (te tytuły nie wyglądają raczej na grzeczna komedie romantyczna z hapyendem jak Lovely Complex , chociaż też polecam)
Więc tak mogę dorzucić jeszcze kilka tytułów: Girls Bravo, Hand Maid May, Midori Days, Yumeria. Ale jakoś nie wydaje mi się by nadmiar tego gatunku szybko się nie znudził, niezależnie od jakości.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 220 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 219, 220, 221 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group