FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 231, 232, 233 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
nidor
Gość
PostWysłany: 28-07-2010, 13:38   

No to co mi sie podobalo : Bedzie klasycznie i objechanie ale nie tylko obejrzane zostalo: Death Note, Claymore, Soul Eater, Naruto, Bleach, Dragon Ball, Hellsing, Elfen Lied... No to znacie troche moje upodobania! Pomozcie Co teraz obejrzec bo nie mam zielonego pojecia... :<
Przejdź na dół
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-07-2010, 14:12   

nidor napisał/a:
No to co mi sie podobalo : Bedzie klasycznie i objechanie ale nie tylko obejrzane zostalo: Death Note, Claymore, Soul Eater, Naruto, Bleach, Dragon Ball, Hellsing, Elfen Lied... No to znacie troche moje upodobania! Pomozcie Co teraz obejrzec bo nie mam zielonego pojecia... :<

Code Geass, School Days, Highschool of the Dead, Saint Seya, One Piece, Gundam Seed, Higurashi no Naku Koro ni. Powinny pasować.
Powrót do góry
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 28-07-2010, 14:17   

Odene napisał/a:
W skrócie: Fantazy, komedia, romansidło [możemy zrezygnowac z tego elementu jeśli to komplikuje P:] i ciekawą fabułą ^^

To ja dodam od siebie "Scrapped Princess" - elementy fantasy występują, czasami bywało śmiesznie, a i mały romans chyba również był po drodze.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2010, 19:37   

Poszukuję czegoś ambitnego/pokręconego i poważnego co zmusi mnie do myślenia i sponiewiera szare komórki.
Za sobą mam (z tych, które uważam, że mnie zmusiły do myślenia) Texhnolyze, Paranoia Agent, Paprika, Mushishi... i inne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2010, 19:46   

fleischman
Boogiepop Phantom
Le Portrait de Petite Cossette
Cat Soup
Perfect Blue
Wirtualna Lain
Kaiba
Kino no Tabi
Tekkon Kinkreet
Angel`s Egg

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-07-2010, 20:40   

Fleischman, you got a nerv :P
Wnioskuję wiec ,ze NGE za tobą, może Ergo Proxy, Witch Hunter Robin?
Z takich bardziej życiowych można połknąć Nanę i Monsterka.
To ma być bardziej poważne , pokręcone sf czy ogólnie pokręcone anime , które przebierznikuje korę mózgową?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2010, 21:00   

Większość z tytułów, które wymieniliście już widziałem.
Do Angel's Egg i Cat Soup już raz podchodziłem, ale wymiękłem. Może spróbuję drugi raz.
Na pewno przyjrzę się Kino no Tabi.
Generalnie lubię eksperymentować i uczucie w trakcie napisów końcowych, że warto było obejrzeć to anime, bo poruszyło jakiś/jakieś ważne tematy i zmusiło mnie do myślenia. Niezależnie od tego czy anime było realne jak Monster, "magiczne" jak Mushishi, czy zakręcone jak Paranoia Agent.

EDIT
O dzięki Ci Issino za przypomnienie mi o tym, że miałem to obejrzeć! :D


Ostatnio zmieniony przez fleischman dnia 28-07-2010, 21:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Issina Płeć:Kobieta
Dante.. I'll miss you


Dołączyła: 29 Paź 2008
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2010, 21:21   

Same here ;P

A widziałeś dwie części Genius Party?
Niektóre filmiki są wg mnie świetne.
Albo Now and Then, Here and There?
?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-07-2010, 21:54   

Dobra wiec w takim razie na poważnie :]
Na myślenie w sferze związków międzyludzkich
Asatte no Houkou, Haibane Renmei, NieA Under 7 i Lain, Michiko to Hatchin, Jubei-chan 2
Na myślenie w sferze zderzenia światów
Figure 17, Now and Then, Here and There, Origin: Spirits of the Past, The Third - Aoi Hitomi no Shoujo, Twelve Kingdoms
Natura psychologii i granica etyki zawodowej
Key the Metal Idol, Kurau Phantom Memory, Kemono no Souja Erin, Tide-Line Blue, Wolf's Rain

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Penelope Płeć:Kobieta

Dołączyła: 29 Lip 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2010, 15:22   

Jakiś czas temu zaczęłam oglądać anime i prosiłabym o polecenie jakiś dobrych serii.

Co rozumiem przez dobry:
- anime ma być w miarę zwięzłe, tzn około 24 odcinków,
- interesuje mnie coś z gatunku: sci-fi, fantasy, horror, ale nie tylko, jestem otwarta na propozycje, ale
- nie interesują mnie komedie a romans może się pojawić, ale nie jako główny wątek,
- lubię poważne produkcje (Terra e... dla wielu ma w sobie dużo patosu, ale mi się bardzo podobała),
- dorośli lub w miarę dorośli bohaterowie np. studenci (mam dość anime z dziećmi) i nie tylko kobiety, wolałabym żeby towarzystwo było przemieszane (żadne haremy nie wchodzą w grę),
- musi być dobra fabuła,
- lubię produkcje mroczne lub z jakąś tajemnicą,
- uwielbiam dziwne, nierzeczywiste stworzenia (jak Ergo Proxy, w Basilisku ninja itp.),
- lubię bardzo pojedynki, walki.

Co oglądałam i bardzo mi się podobało:
- Bounen no Xamdou - za pomysł i głębię,
- Basilisk - sceny walk, pomysłowe postacie-ninja, mroczny klimat,
- Ergo Proxy - kreska i mroczność, historia,
- Wolf's Rain - apokalipsa, motyw wędrówki wilków,
- Tehnolyze - piękna, choć momentami brutalna, historia,
- 12 Kingdoms - ideał, wspaniale stworzony świat alternatywny, choć miał więcej niż 20 odcinków,
- Seirei no Mobirito - nie przypuszczałam, że ta historia mnie tak wciągnie, ale uwielbiam jak pojawiają się motywy jakiś legend czy bóstw,
- Code Geass - niebanalny główny bohater (tutaj humor był, ale w umiarze),
- Darker than BLACK - niebanalny pomysł na historię i bohaterowie.

Podobały mi się elementy:
- Witch Hunter Robin - sam pomysł witch mi się podobał,
- Ghost Hunt - motyw duchów, zagadek wpisuje się w mój gust,
- Shônen onmyôji - podobały mi się postacie bogów i władca ognia, sama historia przeciętna,
- Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto - pomysł mieczy bardzo fajny i mroczny bohater też, ale wykonanie i reszta postaci nie porywa,
- Amatsuki - bardzo fajny pomysł na alternatywny świata, choć niedokończony,
- Sukurappudo purinsesu - podobała mi się baśniowość tego anime oraz połączenie świata fantasy z technologią.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie propozycje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-07-2010, 20:28   

Powtarzając poprzedni (mój) post, Figure 17, za klimat, charakter i zwięzłość fabuły. Niestety z kosmitami walczy sklonowana ośmiolatka z kompleksami, niemniej jest bardziej dorosła i prawdziwa niż większość licealistek w anime. Na prawdę niezła kreska wcale nie przeszkadza :]
Blue Gender. Za klimat kompletnej apokalipsy. "prawdziwym ludziom" się dostało za własną arogancję.
Armirage III ova i film Dual-Matrix lub dwa filmy Poli-Matrix i Dual-Martix. Finał mnie osobiście bardzo się podoba. Niby robot a nie samobójczyni, niby robot a jednak matka :P Zdecydowanie nie ucieka od problemów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-07-2010, 20:45   

Mouryou no Hako i Paranoia Agent powinny pasować. A jeśli nie przeszkadza ci duże stężenie patosu, Casshern Sins spełnia wszystkie twoje wymagania.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-07-2010, 21:00   

Ma spore szanse przypaść ci do gustu "Persona: Trinity Soul".
Powrót do góry
Penelope Płeć:Kobieta

Dołączyła: 29 Lip 2010
Status: offline
PostWysłany: 29-07-2010, 21:28   

JJ napisał/a:
Mouryou no Hako i Paranoia Agent powinny pasować. A jeśli nie przeszkadza ci duże stężenie patosu, Casshern Sins spełnia wszystkie twoje wymagania.


Trafiłeś idealnie, bo Casshern Sins widziałam i bardzo mi się podobało. Mi patos absolutnie nie przeszkadza, ale nie jest też czynnikiem koniecznym. A te dwie propozycje, które wymieniłeś w najbliższym czasie obejrzę, jak tylko skończę Spirala.

kokodin - Armirage oglądałam i tak, jak przewidziałeś podobało mi się, podobnie jak i GHost in the Shell. Rozważę pierwszą produkcję, choć okruchy życia w opisie mnie zniechęcają.

Zapomniałam dopisać jeszcze, że Mononoke i Ayakashi widziałam, za Berserka też się brałam i muszę go wreszcie dokończyć. Pozycje takie jak Kara no Koukai czy Fate/Stay Night były poprawne, ale jakoś nie trafiły w moje gusta i trochę się z nimi męczyłam. Pewnie jak większości podobało mi się Code Geass, ale w główne mierze przez wyróżniającego się bohatera.

Nie pogardzę też jakimś dobrym fantasy, żałuję że do tej pory trafiłam na tak mało pozycji ze spójnym światem, zwłaszcza że 12 Kingdoms rozbudził moje oczekiwania. Lubię też filmy przygodowe, tylko że zawsze trafiam na takie z "niskim" humorem i nieciekawą dla mnie fabuła. Wyjątkiem było tu Scrapped Princess, które mnie wciągnęło.

Jeszcze takie pytanie do znawców. Czy są jeszcze jakieś tytuły, w których pojawia się bohater, który ma zrobić coś ważnego, ma silny charakter bądź zmaga się ze sobą albo zmienia się ze złego w dobrego? Warunkiem tutaj jest tylko, żeby to było sci-fi, fantasy albo po prostu coś nierealnego, bo ja oglądając anime chcę się oderwać od świata rzeczywistego:). Acha, no i fabuła.

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za wszystkie propozycje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 29-07-2010, 22:26   

Mroczne, tajemnicze i mieszące się w 24 odcinkach np. "Boogiepop Phantom". Jak dziwne stworzenia i poważni bohaterowie to np. "Mushishi". Dobra fabuła i dorośli bohaterowie, to może "Ghost in the Shell" Ci się spodoba? Ale te pierwsza dwa tytuły bardziej mi doradzała. Ah, a także "Haibane Renmei" może być warte zachodu, pomimo bohaterów w wieku dziecięcych, powinnaś być zadowolona.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 232 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 231, 232, 233 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group