FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 233, 234, 235 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Demogorgon Biały
Gość
PostWysłany: 03-08-2010, 20:33   

Ichiban Ushiro no Daimaou już mi się podoba (choć autor chyba trochę przesadza z ilością pół i całkiem nagich lasek :P). Szkoda tylko że to seria nadal wychodząca więc nie starczy na zbyt długo :)

Co do pozostałych tytułów to sobie zapiszę i sprawdzę. (przy okazji mi przypomniałeś że Soul Eatera jeszcze oglądałem :P).
Stara kreska mnie nie odstrasza. Wychowałem się na anime puszczanych na polonii1 i RTL7 tylko jestem średnio zorientowany bo dopiero jakiś rok temu odkryłem stronki z anime online :P
Z filmami pełnometrażowymi u mnie gorzej bo zwykle są na megavideo co mnie niesamowicie irytuje :P

Wielkie dzięki. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to chętnie je sobie zapisze na przyszłość :)
Przejdź na dół
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 03-08-2010, 20:50   

Może ja bym miała jeszcze coś do polecenia np. "Ah! My Goddess" (komedia+boginie, choć może klimat nie będzie Ci się podobał..), "Elemental Gelade" (średniak, ale jest romans, moce, przygoda itp.), "Shounen Onmyouji "(moce plus czasami bywało śmiesznie, na pewno nie jest to ciężki tytuł), "Scrapped Princess" (przygoda, komedia, mini romans z mocami).

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
RavenV Płeć:Mężczyzna
Power is Back...


Dołączył: 20 Kwi 2010
Skąd: się biorą dzieci?
Status: offline
PostWysłany: 03-08-2010, 21:44   

Demogorgon Biały napisał/a:
Jestem w kropce i potrzebuję pomocy :P
Szukam jakiegoś serialu akcji z magią albo supermocami. Czegoś raczej z humorem niż ciężką fabułą. Ewentualny wątek romansowy mi nie przeszkadza. Problem w tym że skończyły mi się popularniejsze serie :P

Co oglądałem:
- Bleach, One Piece, Naruo, Fairy Tail (z tymi jestem na bieżąco :P).
- Inuyasha, Kaze no stigma, Toaru Majutsu no Index i Railgun, Slayers, Tower of Druuga
- Death Note, Code Geas (choć aktualnie szukam czegoś lżejszego :P)

Myślę że po tej liście jak ktoś jest w temacie to już widzi w czym gustuję :P
Proszę was o pomoc, bo czytanie losowych recenzji średnio mi idzie :P (poza tym na jednej czy dwu już się rozminąłem gustem z autorem :P)


Może Fate/stay Night ci się spodoba. Całkiem niezła fabuła i sceny walki.
Ewentualnie polecam Chrome Shelled Regios. Jedno z najlepszych anime ze swojego gatunku jakie widziałem. ;) Nie brakuje mu też humoru.
Może cię też zainteresować Vandread. Muszę przyznać, że mimo słabej fabuły, masie moa-dziewczynek, epizodyczności odcinków oraz ogólnej naiwności i dziecinności, anime wciąga i bardzo przyjemnie się je ogląda ;) To anime jakoś mi przypomniało te czasy kiedy to anime się oglądało tylko w TV ;)
Jeśli podobał ci się Death Note to poleciłbym ci też serię, którą sam aktualnie oglądam. Mianowicie Monster. Anime wciąga jak narkotyk. Co prawda może odstraszyć ilość odcinków (bo aż 74), ale bez obaw, bo anime trzyma równy, wysoki poziom od pierwszej minuty aż do ostatniej. Aktualnie jestem na 66 epizodzie i jestem oczarowany serią. ;) Ale ta seria ma dosyć ciężki klimat, więc jak szukasz czegoś lekkiego to odpada ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-08-2010, 22:56   

RavenV, bez przesady z Vandreadem. Tytuł nie jest wcale aż tak słaby fabularnie. Na tle innych produkcji Gonza wypada całkiem nieźle. Po pierwsze jest to parodia do pewnego stopnia, po drugie jest to anime napakowane że tak to ujmę patriotyzmem. Z resztą czego innego można się spodziewać od kosmicznej odysei o piratach zaczynającej się od słów "Kobiety to potwory, a człowiek był niegdyś ich zabawką.". Ale skoro już mowa o Gonzo , to tytuły takie jak Solty Rei, Last Exile, Trinity Blood czy Full Metal Panic warto zobaczyć (Kaze no Stigma też jest od Gonzo)

Demogorgon Biały, Co do starej kreski to powiem ci tak: Urusei Yatsura ma 29 lat a skończyli je nadawać po 195 odcinkach 13 dni po moim urodzeniu w 1986 roku. Pierwsze 3 "sezony" są jeszcze w starszej technice fotografii niż cokolwiek co widziałem, kolory są prawie szare, a ekran lata na boki i góra-dół (podobnie jak ostatnie odcinki naszego Reksia). Ja nie mówię o starej kresce z lat 90-tych ta jest na prawdę stara. Klasyka przez duże k.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JABADABADU !!!
Gość
PostWysłany: 04-08-2010, 20:19   

Siemka ! Ostatnio oglądałem Black Rock Shootera, i prosiłbym coś w tym stylu. Coś ciekawego, ale tez niezrozumiałego, gdzie nie wiadomo co jest fabułą ani o co w niej chodzi. I żeby to się tak powoli stopniowo ujawniało, ale tak na prawdę powoli. Może też być akcja, inny świat itp. ale nie musi. Bo nie wiem jak inni, ale ja Black Rock Schootera po prostu nie zrozumiałem, wiedziałem mniej więcej co się dzieje, ale nie rozumiałem celu do którego to dąży.
Powrót do góry
Penelope Płeć:Kobieta

Dołączyła: 29 Lip 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2010, 20:30   

Ja jeszcze raz poproszę o pomoc. Tym razem jako przerywnik potrzebuję czegoś zupełnie innego niż to, co zwykle oglądam. Mianowicie chodzi mi serię, która:
1.
- jakiś element fantastyczny (może to być supermoc albo np. postacie są niezwykłe np. są wampirami/aniołami/demonami/magami itd.),
- ciekawa fabuła i postacie,
- wątek romantyczny, ale nie musi być głównym tematem,
- może być patos, ale prosiłabym, żeby ogólnie anime miało optymistyczną wymowę, choć bez fanserwisu i niesmacznego humoru.

Przykładem może tu być Scrapped Princess albo Shamanic Princess. Ewentualnie Vampire Knight, ale z lepszą fabułą i nie wnerwiającą główną bohaterką (tu mi się podobała rywalizacja między dwoma mężczyznami o główną bohaterkę i przemiana Zero
Spoiler: pokaż / ukryj
w wampira
oraz moce towarzyszy - wampirów).

2. Czy znacie jakieś anime, w którym główny bohater podlega transformacji, dzięi której staje się silniejszy? Chodzi mi o transformację w sensie fizycznym, np. rosną mu skrzydła, zyskuje nowe moce. Tylko chodzi o coś innego niż np. Dragon Ball czy Sailor Moon, bardziej jak Xam'd. Zauroczyła mnie przemiana bohaterek Shamanic Princess. Oczywiście płeć nie gra roli.

Takie dodatkowe cechy (jeżeli nie da rady ich spełnić, nie szkodzi:):
- mniej więcej równa ilość postaci męskich i żeńskich (byle nie harem),
- bohaterami nie mają być małe dzieci.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2010, 20:49   

Co wypada lepiej:

Tsubasa Chronicle anime czy manga?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2010, 21:15   

Penelope, w obu przypadkach jest niemłoda, ale ładnie rysowana seria: Zenki. Odpowiada w zasadzie wszystkim podanym przez Ciebie punktom.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2010, 21:18   

Shans napisał/a:
Co wypada lepiej:

Tsubasa Chronicle anime czy manga?

Manga
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-08-2010, 21:22   

Penelope, Wyśmiewając twoją prośbę powiedział bym Ranma. Główny bohater zyskuje dodatkowe moce (przez trening) i ulega transformacji (przez wodę). Płeć nie gra roli , bo główny bohater może być każdą. Jeszcze bardziej wyśmiewając Hare + Guu :] Kyoran Kazoku Nikki za "uszy" i Shinigami 2.

Tak bardziej poważnie Utawarerumono, przemiana pod koniec.
Maze "płeć nie gra roli" znowu :]
Tengen Toppa Gurren Lagann , choć przemiana dotyczy zewnętrznie mecha a wewnętrznie jego pilota.
Inuyasha, ale znowu długie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NERO
Gość
PostWysłany: 04-08-2010, 22:42   

Witam !
1[Szukam anime, w którym główny bohater posiada swego rodzaju moc(miecze i takie tam wchodzą jak najbardziej w gre), coś w stylu BLEACH
2]Szukam anime, które klimatem bedzie przypominać takie tytuły jak Death note, naruto, claymore, fma, fma:B,
Powrót do góry
Penelope Płeć:Kobieta

Dołączyła: 29 Lip 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2010, 23:14   

Avellana napisał/a:
Penelope, w obu przypadkach jest niemłoda, ale ładnie rysowana seria: Zenki. Odpowiada w zasadzie wszystkim podanym przez Ciebie punktom.


Dziękuję. Propozycja wygląda ciekawie, o ile znajdę, z pewnością obejrzę. Na marginesie, ja po Shamanic Princess i Gandaharze (to nie anime) pozytywnie nastawiłam się do starszych produkcji, nawet one mogą mieć ciekawą grafikę.


kokodin - zmieniłeś avatar i nie poznałam, że to znowu Ty służysz pomocą. Za propozycję dziękuję, choć kategorię płci zinterpretowałeś inaczej:]. Inuyasha - częściowo oglądałam, ale w ogóle to do mnie nie przemawia. To chyba przez wyświetlane niegdyś Wojowniczki z krainy marzeń męczą mnie dziewczyny w mundurkach, no i przeraża ilość odcinków. Za Utawarerumono miałam się kiedyś zabrać, ale częściowo zaspoilerowano mi zakończenie, więc stwierdziłam, że muszę poczekać aż zapomnę trochę. Tak zachwalasz Guranna, że w końcu chyba się za nie zabiorę.

A czy ktoś widział S-Cryed? Warto to oglądać?Widziałam, że bohaterowi zmienia się ręka w coś dziwnego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-08-2010, 01:00   

Zmieniłem avatara? :] A no zmieniłem, czasem i mi się zdarza, gdy zaobserwuje jakieś kurczaki w anime na przykład. Ale ciągle kurczaki żeby nie było. (no po drodze były jeszcze "potwory")
Zapraszam do galerii avatarów :P

NERO
1 ale nie do końca Inuyasha. Tutaj do demonów cofamy się w czasie a nie szukamy po teraźniejszości, no i generalnie ciągle chodzi o tego konkretnego. Scyzoryki są jeszcze w Afro Samurai, Samurai Champloo, Jubei-chan, Blood+ ale oczywiście każde ma nieco inny charakter.
2 duża rozbieżność, zwłaszcza pomiędzy Deth Note i Naruto(fuj). Co do Deth Note to wiele osób wspomina o Code Gaess i Darker than Blach (po naszemu Brama Piekieł)
Co do tytułów z końca nasuwa się słowo klucz "shounen" Proponował bym produkcje studia Bones (między innymi FMA, Soul Eater) i "te lepsze" studia Gonzo (Solty Rei, Helsihg, Vandread, Last Exile,...)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Pac-Man Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Wrz 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2010, 10:32   

Witam, to znowu ja :)... tym razem jednak szukam jakiś filmów tudzież OAV (czyli ogólnie krótkie serie) podobnych do Break Blade... lub cokolwiek co ma niezłą fabułę (względnie dobrą), przyjazne dla widza postacie (która będzie dało się polubić) i dużo akcji.
Oprócz tego co wyżej napisałem proszę o podanie jakiś kilku tytułów filmów czy OAV które wyróżniają się na tle innych... nie muszą już spełniać w/w oczekiwań jednakże muszą być wciągające.
Dziękuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam :).

_________________
Moja lista Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-08-2010, 11:44   

Cytat:
Oprócz tego co wyżej napisałem proszę o podanie jakiś kilku tytułów filmów czy OAV które wyróżniają się na tle innych... nie muszą już spełniać w/w oczekiwań jednakże muszą być wciągające.

Oblivion Island: Haruka and the Magic Mirror
Laputa – podniebny zamek
"Magnetic Rose"
"Belladonna of Sadness"
Bagi, the Monster of Mighty Nature
"Perfect Blue"
Nausicaä z Doliny Wiatru
Księżniczka Mononoke
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 234 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 233, 234, 235 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group