FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
klopas Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Sty 2009
Skąd: Bytom
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2009, 22:25   

Col. Frost napisał/a:
Poszukuję jakiejś serii opowiadającej o mafii. O jej członkach, ewentualnym konflikcie z innymi gangsterami. No i, żeby byli to zwykli śmiertelnicy, a nie jacyś superherosi z mocami, żadnej magii, żadnego fantasy. Ew. sci-fic jakby akcja miała miejsce w przyszłości ;-)


Baccano!
mam zamiar obejrzeć ale wiem że to o gangsterach ;)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6361166
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2009, 22:57   

W Baccano jest naprawdę sporo elementów nadnaturalnych, i nie tak znowu dużo mafii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-02-2009, 23:58   

klopas, patrząc na twoją listę poleciłbym Monster, Kurenai, Toshokan Sensou, Baccano!, Chrno Crusade, Ai Yori Aoshi, Seto no Hanayome, School Rumble, Fruits Basket, Last Exile, Vandread, Ghost Hunt, Darker than Black, Tsubasa Chronicle. Chciałeś sporo, to trochę dałem. Gatunki bardzo różne, ale wszystkie pozycje warte polecenia. No i jak przez to się przekopiesz, to będziesz mógł zapewne już dość konkretnie określić jakie pozycje ci się podobają.

sib_88, nie ma tytułów, które podejdą każdemu. Wybierając najlepiej oceniane pozycje z bazy recenzji na pewno będziesz wpadać na wartościowe produkcje, ale to wcale nie oznacza, że ci wszystkie przypadną do gustu. Ja z swojej strony bardzo bym żałował gdybym nie zobaczył Genshiken, Futakoi Alternative, FLCL, Kurenai czy Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora. Pierwszych kilka tytułów jakie mi przez głowę przeleciało, w praktyce to jest tego kilka razy więcej...

Col. Frost, Black Lagoon.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-02-2009, 01:32   

sib_88 najlepszy tytuł na świecie to haibane renmei i Costly chyba coś o tym wie ale jest to tytuł dla ludzi wybrednych i nie dla każdego bo młodzież znudzi na miejscu.
Niema możliwości wymienienia tych najlepszych tytułów bo nie znam osoby która widziała by wszystkie anime nie mówiąc już o obiektywizmie. Na pewno kierowanie się systemem ocen recenzji plus własny wybredny wybór gatunków jest dobrym pomysłem ale nie należy zapominać że nie każde anime jest tak samo oceniane przez wszystkich. Więc czasami warto odpuścić troszkę i przejrzeć również animy parę ocen niżej niż te oceniane na maxa.


Col. Frost
bierz się za black lagoona bez gadania (tak właściwie za black lagoon + black lagoon second barrage) W sumie 24 odcinki genialnego mafijnego anime bez jednego cienia supernaturalności.

klopas masz jeszcze długą drogę przed sobą młody padawanie :P Nie zarywaj nocy bo mózg zmieni ci się w kalafiora. Anime najlepiej ogląda się z czystym umysłem gdy nie chce się spać. Niektóre tytuły i tak potrafią otumanić i uśpić. Ale i tak coś polecę.
Jako że przeważają u ciebie tytuły komediowo-romantyczne oraz horror/fantazy wyjdę na przeciw z wampirami:
Na słodko - Karin - komedia romantyczna o nietypowych wampirach
Na pół słodko - Moon phase i Trinity blood
Na poważnie - Lunar Legend Tsukihime

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
klopas Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Sty 2009
Skąd: Bytom
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2009, 07:33   

kokodin napisał/a:
Anime najlepiej ogląda się z czystym umysłem gdy nie chce się spać.


tyle że ja śpię w dzień a w nocy nie jestem nigdy śpiący ;) no i w nocy jest klimat do oglądania, nienawidzę oglądać anime gdy jest jasno...

dzięki wszystkim za pomoc ;)
przeanalizuje wasze propozycje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6361166
Col. Frost Płeć:Mężczyzna
Samotny Wojownik


Dołączył: 17 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2009, 07:33   

klopas napisał/a:
Baccano!
mam zamiar obejrzeć ale wiem że to o gangsterach ;)

Dopiero co obejrzałem. Anime świetne, ale nie spełnia powyższych wymogów ;-)


Cytat:
Col. Frost, Black Lagoon.

Cytat:
Col. Frost bierz się za black lagoona bez gadania (tak właściwie za black lagoon + black lagoon second barrage) W sumie 24 odcinki genialnego mafijnego anime bez jednego cienia supernaturalności.

Ok, dzięki. Sprawdzę. xd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4038477
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 24-02-2009, 11:29   

Col. Frost:

Przeróżne gangi i organizacje mafijne pojawiają się w Cowboy Bebop, ale tam głównymi bohaterami nie są ich członkowie ;)

Również w Monsterze się pojawiają i tam grają już nieco ważniejsze role. Polecam sprawdzić, choć tuz znowu głównym bohaterem nie jest członek żadnego gangu ani mafii i akcja nie koncentruje się na ich starciach i konkurencji.

Noir opowiada o płatnych zabójczyniach próbujących rozwikłać pewną tajemnicę i nie dać się zabić pewnej organizacji, a ta organizacja (wszechobecna w całej serii i grająca bardzo istotną rolę) to coś na pograniczu mafii i międzynarodowego spisku w stylu masońskim ;) Polecam obłypać ^^

Z kolei w Texhnolyze mamy miasto rządzone przez gangi i w zasadzie ich starcia są osią fabuły. Jeżeli nie przeszkadzają Ci cyborgizacje (NIE oznaczające od razu supermocy, po prostu porządne, działające protezy, które potrafią sprawić trochę kłopotu) i jesteś gotów zaryzykować obejrzenie anime, które jest dość trudne w odbiorze i bardzo specyficzne, to polecam.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 24-02-2009, 13:08   

Z mafijnych anime można wymienić jeszcze Gungrave (tylko trzeba przeżyć początkowy odcinek, poświęcony zabijaniu zombie) i Heat Guy J (znajdzie się tam sporo porachunków mafijnych, acz pierwsze skrzypce gra policyjny duet i jest to sf).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
martusia
Gość
PostWysłany: 24-02-2009, 19:10   

właśnie skończyłam oglądać Code Geass, i znowu odczuwam tę pustkę ... a mianowicie - co ja będę teraz oglądać? czy znajde coś równie ciekawego jak CG,coś co mnie tak pochłonie?
macie może jakieś propozycje? może być każdy gatunek, byle miał ciekawą i niebanalną fabułę. jedyne czego nie lubie to chyba mechy:) chociaz w CG za bardzo mi nie przeszkadzały... aha, i musi być to coś z ładna kreska:)

anime, które oglądałam: X, CG, vampire knight, kanon2006, clannad, air, elfen lied, myself;yourself, the melancholy of haruhi suzumyia, fullmetalpanic (the second raid tylko nie widzialam, musze sie kiedys przelamac:D), death note,fate/stay night, zaczęłam oglądać Night Head Genesis.

czekam na Wasze propozycje i z góry dziękuje za pomoc :)
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-02-2009, 19:43   

kolpas napisał/a:
tyle że ja śpię w dzień a w nocy nie jestem nigdy śpiący ;) no i w nocy jest klimat do oglądania, nienawidzę oglądać anime gdy jest jasno...

W takim razie jestem zmuszony polecić Welcome to NHK nie wiem czy jeszcze to czytasz ale to jest coś dla ciebie :P (a może o tobie?)

Martusia co do pochłaniania to każdy ma inaczej. Jednemu genialnie ogląda się Haibane renmei i powyższe welcome to nhk innemu bardziej pasuje coś bardziej w stylu Twelve kingdoms czy slayersów kolejnej osobie wciągający może wydawać się blech one pice czy naruto. Podanie tytułów obejrzanych w twoim przypadku to jedynie prośba o nie dublowanie :] Fajnie było by czepić się pojedynczego motywu. CG nie oglądałem murze kiedyś się zmusić wbrew woli :] Spróbuje podać coś co mnie nie pozwalało odejść od monitora:
Z dramatów najlepsze do tej pory wydają mi się jak wyżej haibane i nhk oraz Asatte no Houkou i Figure 17.
Na haibane jestem nawet chory i oglądam je od czasu do czasu mimo a może właśnie z powodu że je znam.
Z komedii normalnych i romantycznych Azumanga Daioh, Manabi Straight!, School rumble
Z komedii kompletnie szalonych Hare + Guu, Paniponi Dash!, Yamato Nadeshiko Shichi Henge, exel saga i flcl
Z akcji Vandread, Shakugan No Shana, Eureka Seven.
A horroropodobnych Elfen lied, Ergo proxy, Higurashi no Naku Koro ni (podobne do filmu butterfly effect), Shingetsutan Tsukihime.
Można by wymieniać jeszcze sporo tytułów ale niema gwarancji że trafią one w gust :]

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2009, 20:19   

martusia, jeżeli miałbym przypomnieć sobie anime, które pochłonęły mnie na zasadzie: masz obejrzeć do końca, jak najszybciej i już, to:

Nana

Paradise kiss

Są to serie obyczajowe/romanse, dosyć życiowe, niezwykle wciągające i może niekoniecznie bardzo satysfakcjonujące, ale z pewnością warte obejrzenia.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
martusia Płeć:Kobieta

Dołączyła: 24 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2009, 21:14   

Prawde powiedziawszy to wolalabym raczej cos oderwanego od rzeczywistosci , wiec serie obyczajowe raczej nie wchodzą w gre , ale dzieki. ;] natomiast supermoce sa bardzo mile widziane :) czas: najlepiej terazniejszosc, chociaz niedaleka przylosc tez ujdzie :P
zadnych samurajow, mieczy...
wątek miłosny też może być, ale nie chce żeby tylko wokół niego kręcila sie cala seria...
i raczej nie komedia..
;p
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-02-2009, 21:18   

Mai Hime i Mai Otome powinny ci pasować w takim razie.
Powrót do góry
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 24-02-2009, 21:27   

Nie chciałaś mechów, ale może spróbuj FLCL (tam są roboty) i pasuje do niektórych z wymienionych warunków.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2009, 21:31   

Nadal więc z cyklu "subiektywnie wciągających".

Darker than black - Z pewnością ciekawa historia, nieźle przy tym wykonana.

Mahou shoujo tai arusu - Z całkiej innej beczki, anime warte uwagi, przede wszystkim przez swoją "inność".

Ghost hunt - duchy, świetne postaci, trochę dreszczyku i trochę komedii.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 28 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group