FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 270, 271, 272 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
DarkShad Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2010, 19:32   

Veritas napisał/a:
DarkShad napisał/a:
Poszukuję dobrego anime z elementami miłosnymi, szkolnymi i komediowymi ~ coś a'la Green! Green!, School Days, Ichigo 100%, KissXsis . Podobały mi się te anime i szukam czegoś podobnego...


(...)
Hatsukoi Limited
Love Hina


Okay, obejrzałem anime, które mi polecaliście. Naprawdę do gustu przypadło mi Hatsukoi Limited (pierwsze tak przyjazne anime, które oglądałem :) )

Chciałbym znaleźć coś w tym rodzaju - Love Hina / Hatsukoi Limited. Istnieje coś takiego? (Bez supermocy, ani innych nadprzyrodzonych rzeczy - studenci, uczniowie, szkoła / miłość / wątki poboczne)
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2010, 20:42   

DarkShad napisał/a:

Chciałbym znaleźć coś w tym rodzaju - Love Hina / Hatsukoi Limited. Istnieje coś takiego? (Bez supermocy, ani innych nadprzyrodzonych rzeczy - studenci, uczniowie, szkoła / miłość / wątki poboczne)

Cross Game
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2010, 21:30   Re: Główny bohater/ka

Grant1 napisał/a:
Witam. Poszukuje jakiegoś anime z bardziej rozgarniętym bohaterem lub bohaterką. Nie tak jak wiekszość debilnych bohaterów z IQ przedszkolaka.
Oglądałem Helsing'a i bohater był potężny, nie musiał jakoś "levelować", tylko odrazu był zaj ebisty. Też w Kaicho wa Maid-sama! był Usui, który był ogarnięty i nie robił z siebie debila.
Wiec jak znacie jakieś anime z niedebilowatym bohaterem to proszę o podzielenie sie tą wiedzą :)

Anime z rozgarniętym głównym bohaterem? Toaru Majutsu no Index.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RavenV Płeć:Mężczyzna
Power is Back...


Dołączył: 20 Kwi 2010
Skąd: się biorą dzieci?
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2010, 21:47   Re: Główny bohater/ka

Urufu napisał/a:
Grant1 napisał/a:
Witam. Poszukuje jakiegoś anime z bardziej rozgarniętym bohaterem lub bohaterką. Nie tak jak wiekszość debilnych bohaterów z IQ przedszkolaka.
Oglądałem Helsing'a i bohater był potężny, nie musiał jakoś "levelować", tylko odrazu był zaj ebisty. Też w Kaicho wa Maid-sama! był Usui, który był ogarnięty i nie robił z siebie debila.
Wiec jak znacie jakieś anime z niedebilowatym bohaterem to proszę o podzielenie sie tą wiedzą :)

Anime z rozgarniętym głównym bohaterem? Toaru Majutsu no Index.


Index? oO Jak dla mnie anime z ogarniętym głównym bohaterem to: Death Note, Code Geass, Monster, Wolf's Rain, na siłę można jeszcze dać FullMetal Alchemist (jak dla mnie to ten Ed był całkiem ogarnięty). Jeśli by się rozejrzeć to takich anime jest naprawdę dużo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-11-2010, 12:31   

A ja przez przekorę polecę Excel Saga. Po obejrzeniu tego każda seria będzie wykazywać dodatni poziom IQ.
A tak poważnie. Czy mamy do dyspozycji jakiś gatunek , czy wszystkie anime z inteligentnymi bohaterami podchodzą? Chodzi o pojedynczego bohatera czy o poziom wszystkich? Generalnie pod ten niesprecyzowany wyznacznik podchodziło by większość tytułów z gatunku okruchy życia. Genshiken, Nana, czy nawet Welcome to NHK. Nie wiem nawet jak wyznaczy IQ bohatera anime, bo ci z reguły superinteligentni w rezultacie wychodzą na psycholi z "głównym bohaterem Helsinga" włącznie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grant1 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2010, 16:10   

Dzięki kolegom wyżej za podpowiedzi co do anime, narazie zacząłem oglądać To Aru Majutsu no Index. No a co do tego poziomu to wychodzi że tak jak mówi "Kokodin" zazwyczaj to psychole jak w Dead Note. W sumie to nie lubię jakiś okruchów życia, tylko ostrą akcje jak w Hellsing'u, Bleach'u itp. Reasumująć irytujący są bohaterowie tacy jak np. Naruto (debilny koleś zachowujący sie jak by miał ADHD). Chodzi mi o jakiegoś bohatera albo grupkę, mogą być supermoce, ale nie muszą. Jak wpisałem w google "rozgarniety bohater" to w każdym opisie albo recenzji był taki opis "...niezbyt rozgarnięty głowny bohater" więc szukam tutaj może jakoś to sprecyzowałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Usagi Płeć:Kobieta

Dołączyła: 11 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2010, 17:32   

Ja polecam Sailor Moon jest i komedia i szkoła oraz miłośc plus kilka innych elementów
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-11-2010, 18:10   

Usagi, Możesz tylko odpowiedzieć na pytanie "komu?". Bo do tego generalnie jest ten temat :P Patrz pierwszy post.

Grant1, powinieneś zajrzeć do produkcji studia Gonzo. Solty Rei, Last Exile, Vandread, no i również wspomniany Helsing to też Gonzo. Możesz też zajrzeć do produkcji Bones. FMA, Sole Eater czy Eureka 7. Nie koniecznie "ci dobrzy" są inteligentnymi typami, ale raczej nie jest z tym tak źle by nazywać resztę niedorozwojami. Generalizując, polujesz na dobrego Shounena (gatunek).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
annie2021 Płeć:Kobieta
annie2021

Dołączyła: 08 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2010, 21:03   

Szukam coś w stylu Kuroshitsuji lub D-Gray Man. Dobrze, żeby miało fragmenty komedii, ale tylko fragmenty;P Co polecacie?
To lista anime jakie do tej pory widziałam: http://myanimelist.net/animelist/annie2021

_________________
Bez miecza w dłoni nie mogę cię ochronić, a z mieczem w dłoni nie mogę cię objąć
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10200813
Chudi X Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2010, 22:37   

Generalnie nie przepadam za komediami, ale ponieważ ostatnio mam trochę "pod górę" dlatego poszukuję jakiejś lekkiej i strawnej komedii. Warunki, które musi spełniać są następujące: brak przesadzonej ilości cycków i stada słodkich panienek, mało wątków miłosnych albo najlepiej całkowity ich brak. Na starcie odpada Azumanga, której do tej pory nie mogę przetrawić oraz produkcje w stylu K-ON!. Choć ubóstwiam pierwszy sezon Haruhi to na chwilę obecną nie mam ochoty oglądać jej po raz kolejny, a Endless Eight odrzuca mnie starannie od drugiego. Widziałem też Lucky Star i Midori no Hibi. Excel Saga jest u mnie na "wstrzymanych" więc odpada. Jeśli jest to możliwe to proszę o coś do maksymalnie 30 odcinków.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
5883209
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-11-2010, 23:01   

Chudi X, Dragon Half jest bardzo krótkie, ale pocieszne i jest niezłym poprawiaczem nastroju. Poza tym zdecydowanie polecam Irresponsible Captain Taylor, które posiada absolutnie przeuroczego obiboka, jako głównego bohatera. Ewentualnie jeszcze dorzucę Potemayo, które jest całkiem dobrą komedią o maskotkach znalezionych... w lodówce. Przy czym seria nie jest tak czysta i niewinna jak może się wydawać. Humor jest nieco specyficzny, ale mnie się podobał.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grant1 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2010, 23:29   

Dzieki "kokodin" :) napewno coś się znajdzie z tego co podałeś. Niezłe jest Soul Eater :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dr_Nobody Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2010, 12:46   

Chudi X napisał/a:
Generalnie nie przepadam za komediami, ale ponieważ ostatnio mam trochę "pod górę" dlatego poszukuję jakiejś lekkiej i strawnej komedii. Warunki, które musi spełniać są następujące: brak przesadzonej ilości cycków i stada słodkich panienek, mało wątków miłosnych albo najlepiej całkowity ich brak. Na starcie odpada Azumanga, której do tej pory nie mogę przetrawić oraz produkcje w stylu K-ON!. Choć ubóstwiam pierwszy sezon Haruhi to na chwilę obecną nie mam ochoty oglądać jej po raz kolejny, a Endless Eight odrzuca mnie starannie od drugiego. Widziałem też Lucky Star i Midori no Hibi. Excel Saga jest u mnie na "wstrzymanych" więc odpada. Jeśli jest to możliwe to proszę o coś do maksymalnie 30 odcinków.



Ja za komediami nie przepadam, ale absolutne number one to GTO. Polecam bardzo gorąco :)

_________________
"Nie mogli zrozumieć, że można biegać tak bez powodu."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaltresos Płeć:Mężczyzna
Wygnany Admin


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Z oddali
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2010, 16:00   

Witam! Chciałbym zwrócić się o pomoc w poszukiwaniu ciekawego tytułu (jeśli taki jest), w którym ujęte są problemy człowieka w kosmosie. Nie chodzi mi przy tym o problemy typu "Mój Gundam zaraz zderzy się z tą ogromną asteroidą!" tylko o te związane z ludzką psychiką, jego potrzebami, więzią między członkami załogi itp. Wydaje mi się, że kiedyś słyszałem o takim anime, a nawet więcej niż jednym, ale jego tytuł umknął mi z pamięci. Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lee93 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2010, 16:04   

Witam, szukam anime w którym znajdzie się główny bohater który będzie miał charakter podobny do np, Itachiego Uchiha. Chodzi mi tutaj o spokojną, inteligentną i tajemniczą osobę. Tematyka nie ma znaczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 271 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 270, 271, 272 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group