FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 271, 272, 273 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2010, 16:20   

Lee93 napisał/a:
Chodzi mi tutaj o spokojną, inteligentną i tajemniczą osobę.


Akira z Togainu no Chi?

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-11-2010, 16:53   

Kaltresos, Planetes. Co ci więcej będę mówił, to czego szukasz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 13-11-2010, 18:21   

Kaltresos, polecam Mugen no Ryvius. Niby mech jest, ale pełni rolę trzeciorzędną, a zachowania ludzi działających pod wpływem silnego stresu, w zupełnie dla nich nowej sytuacji, są rewelacyjnie przedstawione.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-11-2010, 20:57   

O jeszcze dla Kaltresos-a , przypomniał mi się jeden tytuł. W konwencji moeblobowego serialu komediowo-sensacyjnego, Rocket Girls. Tytuł co prawda wyśmiewa trochę obecną technologię kosmiczną, chociażby kombinezonami lub wyrzucaniem komputera za okno, ale mimo tego jest dość dokładny od syrtony merytorycznej (chociaż za paliwo dostali by nobla).

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Goso Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2010, 22:53   

Lee93 napisał/a:
Witam, szukam anime w którym znajdzie się główny bohater który będzie miał charakter podobny do np, Itachiego Uchiha. Chodzi mi tutaj o spokojną, inteligentną i tajemniczą osobę. Tematyka nie ma znaczenia.

Samurai Champloo (Jin)? Akagi? Ciężko znaleźć tajemniczego głównego bohatera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-11-2010, 23:08   

Cytat:
Chodzi mi tutaj o spokojną, inteligentną i tajemniczą osobę. Tematyka nie ma znaczenia.

Nie mam pojęcia kim jest Itachi Uchiha, ale do opisu idealnie pasuje Akihiko Chuzenji z Mouryou no Hako. Drugi w kolejności przychodzi mi na myśl główny bohater Mononoke. Zaproponowany wyżej Akagi też powinien się podobać.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2010, 23:27   

Też nie wiem kto to Itachi Uchiha. Ale za spokojnych inteligentnych i tajemniczych można by uznać głównych bohaterów Death Note i Code Geass.

Ja sam szukam jakiejś interesującej, dopracowanej fabularnie i wciągającej przygodówki, z odpowiednią dozą humoru jeśli można. Chciałbym żeby bohaterowie nie byli ze złota i nie mieli żadnych shounennowych !level up!. Najlepiej by było jakby wszystko rozgrywało się w świecie fantasy, ale jakimś bardziej oryginalnym niż średniowiecze, ale nie musi, jednak na pewno innym niż dalekowschodnie średniowiecze. Dodam że jestem uwielbiam FMA (obie serie) i Spice and Wolf (też obie).

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nudzi mi się
Gość
PostWysłany: 13-11-2010, 23:31   

szukam jakiegoś animca z walkami(mechy odpadają).Na tanuczu szukałem ale po odrzuceniu DB,Ranmy,Naruto,Bleach(to z tych bardziej znanych i przeze mnie widzianych) oraz Basilisk,Sengoku Basara i ni ,Kenichi,Busou Renkin,Blood +,F/S night,Get Backers,Kara no Kyoukai,Kekkaishi,Kaze no Stigma,SnS,Seirei no Mobirito,Sekirei(obie serie),Soul Eater,Sumomomo Momomo(bądź co bądź widziałem choć tu dyskusyjna pozycja),Toaru Kagaku i Majutsu,D-Gray Man,Ichiban Ushiro no Daimaou,Bounen no Xam'd , Baka Test xD ,Claymore,Darker than Black(wszystkie),Samurai Champloo,Penguin Musume Heart,Rurouni Kenshin(wszystkie) niewiele zostało(te wymienione to oczywiście też obejrzane przeze mnie).Chciałem już oglądać Monochrome Factor,już nawet szukałem skąd zasysać ale pomyślałem-"coś umknęło mojej uwadze jeszcze raz sprawdze" i tu psikus :yaoi.Więc wszelkie yaoi odpadają (yuri także).Nie chce też żeby było ponure(źle mi się takie serie ogląda) oraz stare ( kreska ma duża wartość dla mnie dlatego wymieniłem Ranme na początku).Jeżeli coś by sie znalazło byłbym wdzięczny.
Powrót do góry
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-11-2010, 10:16   

Nudzi mi siu a czy nie przyszło ci czasem do głowy, aby napisać listę w słupku? Lub jakkolwiek czytelnie, pogrubić czy co? Tego się nie da czytać, więc nie zdziwiła by mnie nawet akcja moderacji. W każdym razie, taki post nie zachęca do odpowiedzi. Skoro wymagasz trochę wysiłku z naszej strony, włóż chociaż tyle swojego, by prośba była pisana po polsku i czytelnie.

ZUBEK, to dlaczego nie obejrzysz Inuyashy :P Kyo Kara Maoh! o grubej skórce imieniem Jozak lub Twelve Kingdoms ewentualnie Mahou Shoujo Tai: Arasu?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chudi X Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Maj 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2010, 10:35   

Tren napisał/a:
Chudi X, Dragon Half jest bardzo krótkie, ale pocieszne i jest niezłym poprawiaczem nastroju. Poza tym zdecydowanie polecam Irresponsible Captain Taylor, które posiada absolutnie przeuroczego obiboka, jako głównego bohatera. Ewentualnie jeszcze dorzucę Potemayo, które jest całkiem dobrą komedią o maskotkach znalezionych... w lodówce. Przy czym seria nie jest tak czysta i niewinna jak może się wydawać. Humor jest nieco specyficzny, ale mnie się podobał.


Dziękuję za propozycje. Dragon Half oglądnięte, dobrze się ubawiłem, szkoda tylko, że takie krótkie bo z 2-3 odcinki mogli jeszcze zrobić, manga ma kilka tomów więc materiału raczej by nie brakowało. Teraz będę brał się za Potemayo, a Irresponsible Captain Taylor zostawię sobie na koniec.

Dr_Nobody napisał/a:

Ja za komediami nie przepadam, ale absolutne number one to GTO. Polecam bardzo gorąco :)


GTO mam w całości przeczytane, anime u mnie odpadło kilka lat temu ze względu na różnice w stosunku do pierwowzoru. Może kiedyś do niego wrócę.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
5883209
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2010, 11:37   

A więc, co do Inuyashy. Jakoś zawsze coś mnie w tym odpychało (może romans za którymi nie przepadam, albo kreska), ale w sumie chyba powinienem obejrzeć. No i "w czarodziejskiej dawnej Japonii" to zdanie jest dla mnie minusem, podobnie jak to że opowiada o uczennicy przeniesionej w czasie. No i jeszcze długość, wiem że na pewno jest to bardzo dobre anime skoro jest takie długie i ma wysokie noty. Jednak nie wiem czy bym wytrwał.
Twelve Kingdoms, odpada na pierwszej linii, wschodnie fantasy i wschodnie średniowiecze, to dwie rzeczy za którymi w anime nie przepadam.
Kyo Kara Maoh! też pierwsza linia, mianowicie przypis yaoi mnie znokautował.
Mahou Shoujo Tai: Arasu, i tu mnie trochę zagięło, nie lubię pochopnie oceniać (z wyjątkiem yaoi które mnie od razu nokautuje), ale przeszkadza mi to że na widowni jest Komodo. Lubie jak czasem ktoś sobie pokrwawi czy umrze, a tam raczej tego nie uświadczę, za to gadki o przyjaźni itp. doprowadzają mnie do mdłości, to po prostu nie moja bajka.
No i nie lubię jak klimat jest zbyt bajkowy, dlatego tak lubię FMA (w którym podoba mi się to że to nie jest średniowiecze i ma jakieś odniesienie do naszego świata) i Spice and Wolf bo tam klimat jest, że tak powiem twardy i trochę bardziej realistyczny.

W każdym razie wielkie dzięki Kokodin, ale trochę to nie mój klimat.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-11-2010, 11:52   

Szczerze powiedziawszy to kilka moich ulubionych tytułów jest gatunków, których nie trawię :P a w Arasu jest i krew i śmierć ...
A co powiesz na Kemono no Souja Erin, całkiem fajny feudalizm klasowy jak z naszej historii plus smoki i gryfy. Intryga dworska i serial przyrodniczo biograficzny :P

Ps
Inujasze i 12 Królestw podałem z premedytacją.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2010, 12:34   

Kemono no Souja Erin tak, to od dawna chciałem obejrzeć, ale zawsze był problem ze znalezieniem, chociaż tak "z zewnątrz patrząc" to świat wydaje się trochę mało oryginalny i szarawy. Jednak chyba w końcu się wezmę i poszukam. Chociaż odpycha mnie troche ten dramat, bo wiesz szukałem czegoś z "odpowiednią dozą humoru" a dramaty są zwykle surowe.
No właśnie dlatego pisze, że Arasu mnie zagięło, bo wiem, że to co jest w gatunkach nie zawsze zgadza się z tym co ja myślę o serii. Tamte tytuły podałeś z premedytacją, ale po co ? Chciałeś sprawdzić, czy zauważę ?

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gnollu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 14 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2010, 14:05   

Hej :D

Mam prośbę. Szukam jakiegoś lekkiego anime... czegoś humorystycznego, najlepiej przygodówkę może być fantasy cokolwiek... Takie coś, żeby po powrocie z uczelni można było usiąść i spokojnie obejrzeć odcinek dwa ;) jednak żeby nie zachodziły w nim następujące prawa anime

Prawo Dwuznaczności - Jeśli podczas spotkania chłopaka z dziewczyną dojdzie do sytuacji dwuznacznej, do pomieszczenia wejdzie bliska jednej z postaci osoba.
Prawo uroczego spojrzenia - Im większe i bardziej świecące są oczy osobniczki płci pięknej, tym bardziej jest ona słodka i głupiutka. Do tego zawsze ma dziecinnie cienki głosik i robi różne „kawaii” rzeczy, np. zawsze ma lekko otwarte usta, nawet kiedy je.
Prawo Bodyswap - Jeśli dochodzi do wymiany ciał pomiędzy bohaterami, zawsze ale to zawsze jest to kobieta i mężczyzna. Ponadto wskaźnik chęci ukrycia tego zdarzenia jest wprost proporcjonalny do spotkania po drodze znajomych bohaterów.

I tak dalej... Po prostu humor oparty na cyckach mnie denerwuje zamiast bawic ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaltresos Płeć:Mężczyzna
Wygnany Admin


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Z oddali
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2010, 14:22   

gnollu, zanim polecą bardziej znane tytuły, przygodówka fantasy - Majutsushi Orphen i jego kontynuacja, Revenge. W obu seriach humor może nie jest specjalnie wysokich lotów, ale na pewno nie opiera się na cyckach. W Revenge pojawia się coś na kształt kawaii panienki, ale jest znośna.

A i dziękuje kokodinowi i moshi za ciekawe tytuły. Planetes już mnie zdążyło wciągnąć ^^
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 272 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 271, 272, 273 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group