FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 272, 273, 274 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-11-2010, 14:22   

gnollu, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, czyli bardzo dobra przygodowa historia; Hatenkou Yuugi, panienka ma duże oczka, ale przy okazji jest całkiem rozumna i posiada silny kręgosłup; Pandora Hearts powiedzmy, że jedyne dziewczynki z dużymi oczkami, jakie kojarzę w tej serii okazały się nieco psychopatyczne i były w zdecydowanej mniejszości; no i może jeszcze Soul Eater

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-11-2010, 14:23   

gnollu napisał/a:
Hej :D

Mam prośbę. Szukam jakiegoś lekkiego anime... czegoś humorystycznego, najlepiej przygodówkę może być fantasy cokolwiek... Takie coś, żeby po powrocie z uczelni można było usiąść i spokojnie obejrzeć odcinek dwa ;) jednak żeby nie zachodziły w nim następujące prawa anime

Prawo Dwuznaczności - Jeśli podczas spotkania chłopaka z dziewczyną dojdzie do sytuacji dwuznacznej, do pomieszczenia wejdzie bliska jednej z postaci osoba.
Prawo uroczego spojrzenia - Im większe i bardziej świecące są oczy osobniczki płci pięknej, tym bardziej jest ona słodka i głupiutka. Do tego zawsze ma dziecinnie cienki głosik i robi różne „kawaii” rzeczy, np. zawsze ma lekko otwarte usta, nawet kiedy je.
Prawo Bodyswap - Jeśli dochodzi do wymiany ciał pomiędzy bohaterami, zawsze ale to zawsze jest to kobieta i mężczyzna. Ponadto wskaźnik chęci ukrycia tego zdarzenia jest wprost proporcjonalny do spotkania po drodze znajomych bohaterów.

I tak dalej... Po prostu humor oparty na cyckach mnie denerwuje zamiast bawic ;P


Hmmm...Może Slayers?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-11-2010, 14:27   

gnollu, Lovely Complex, Azumanga. Lekkie i fajne, jedno lekko romansowe, drugie kompletnie lajtowa komedia. Uprzedzam obydwa mogą się wydać za krótkie :P

ZUBEK, z premedytacją bo mimo, że są to tytuły sprzeczne realiami z twoim pierwszym postem, są to tytuły tak zrobione, że to nie jest element fabuły. No może trochę jest, ale w Inujaszy głównie w pierwszych odcinkach, bo później to jest już jak w każdym innym fantazy, idą, tłuką, fabularyzują, levelują i tak dalej. Poza tym jest to najlepiej rozplanowany tytuł pani Takahashi jak do tej pory, bo w obydwu czasach mija czas :P. Natomiast w 12 Królestwach, każde z nich ma inny system władzy i jest to na prawdę porządny kawałek opowieści. Coś ala Narnia. Ale głównie wątek jednej królowej, która wbrew sobie ląduje na wrogim terytorium.

A w Erin są komedianty, które się za nią snują :P Ale serię się wchłania nie ogląda. Bo jak się zacznie to trudno się oderwać. I jak się chce to jest łatwa do zdobycia :P chociaż moje informacje mają miesiąc czasu. Dodam że to był jeden z tych tytułów, który mnie kusił obrazkiem a odpychał recenzjami, ale obejrzałem opening i........

Dobra pogadałem sobie, proszę mnie nie traktować całkiem poważne bo ten mój "fangirl" przeze mnie przemawia :P Ale generalnie, tytuły, które podałem nie zdobyły popularności bez powodu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2010, 15:34   

Gnollu zaproponowałbym ci Elf wo Karu Monotachi, Jest to przygodówka fantasy. Ale jakby to ująć. Anime opiera się na nagości, ale w inny sposób, jest za to lekkie i zabawne, oraz trochę głupkowate. Jest tam też powiedzmy do połowy zasada dwuznaczności, chociaż właściwie nawet mniej. Po prostu zobacz, może ci przypadnie do gustu.

No cóż zdarzają się rzeczywiście wyjątki, np. nie bardzo nie lubię zmechów, ale Neon Genesis Evangelion, czy Vandreda, wspominam miło. Może te 12 królestw obejrzę (chociaż zbyt duzo powagi z tego bije), ale Inuyasha mnie ciągle odpycha.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gnollu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 14 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2010, 15:52   

ZUBEK sprawdzilem ale jak zobaczylem kreskę to już mnie odrzuciło (nie wiem czemu, czasem jak widzę pewnego rodzaju kreskę to nie wiadomo jak dobry animec to i tak mi się nie spodoba :D) a drugi minus za gatunek "ecchi" więc sobie to podaruje :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-11-2010, 16:08   

ZUBEK, to może tak: Obejrzyj opki i edki od Inujaszy :P Jeśli nadal będziesz uważać tytuł za nieinteresujący to dam Ci spokój. To samo ma się Erin opki i edki to piękny graficznie metaforyczny spoiler (chociaż kilka faktów też się prześlizgnie). Ale powiem ci tyle, główny wróg w Inujaszu i FMA jest na podobnym poziomie. Różnicą jest głównie mniej zurbanizowany teren i trochę większe przywiązanie do magii i mistycyzmu. Pod koniec również z sielanki robi się sieczka.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2010, 16:32   

Dobra po prostu obejrzę sobie po parę docinków z każdego. Ale na wstępie mogę powiedzieć, że pierwszy opening z Inuyashy będę przewijał bo muzyki nie zdzierżę. Za to o pierwszym z Erin nie wiem co myśleć, ani to to dobre, ani złe. Ale się zobaczy, bo mi to się rzadko kiedy podoba muzyka lub filmik, a co dopiero całość. Się zobaczy.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tenken
Gość
PostWysłany: 16-11-2010, 19:04   

czy istnieje jakieś podobne anime(oprócz tego co widziałem-lista niżej) do Seitokai Yakuin Domo??Urzekło mnie to anime swoją etooooo... formą.Lekkie(choć to kwestia dyskusyjna),zabawne,ciepłe.Riposty trafne ;].Dobrze dopasowana muzyka.Grafika przyjemna dla oka.Jedno z moich ulubionych zresztą.Choc za dużo trochę przypisów lecz które dużo wyjaśniają.Widziałem już :
-Kaichou-wa maid sama (poprzez swoje przeciwieństwo : szkoła dla k/m zmieniona w koedukacyjną)
-B Gata H kei (poprzez główną bohaterke która cały czas ma kosmate myśli)
-Seitokai no Ichizon (jeden facet,4 kobiety tylko różniące się poglądy protagonistów(a wręcz są one przeciwstawne)taka uboższa wersja Seitokai Yakuin domo(nie mówiąc już o tym że akcja nie wychodzi z 1 pokoju)
Arigatou gouzaimasu za wszelkie propozycje.
Powrót do góry
gunia1152 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2010, 10:50   Anime znane i godne polecenia

Witam :) Mam pytanie czy znacie może anime w stylu kaichou wa maid-sama, special A i hakushaku to yosei??

A moze macie cos lepszego godnego polecenia? Tylko prosze was nie piszcie mi tego co wszedzie czyli higurashi no naku koro ni, vampire knight, trinity blood i inne bo ja juz to ogladalam. :)

Pozdrawiam, Ewelina :)

Temat scalono z właściwym. Na przyszłość polecam korzystanie z opcji Szukaj przed założeniem nowego tematu.

moshi_moshi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2010, 11:06   

Tak się zazwyczaj składa, że jeśli ktoś prosi o polecenie "jakiegoś anime", nie precyzując, co dokładnie widział, w odpowiedzi podsuwane są mu najbardziej znane/najwyżej oceniane tytuły.

Tak czy inaczej wymienione przez Ciebie serie mają w zasadzie jedną cechę wspólną - są romansami typu shoujo, czyli dla dziewcząt - podobnie zresztą jak Vampire Knight, ale w odróżnieniu od Higurashi i Trinity, które do tej kategorii się nie zaliczają. W takim przypadku proponowałabym Ci po prostu przejrzenie listy anime z tego gatunku:

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/lista/title/1/?geid=60&noalt=1

Tylko Ty wiesz, co Cię najbardziej interesuje. Możesz przejrzeć recenzje rzeczy najwyżej ocenianych, ale może bierzesz pod uwagę tylko tytuły najnowsze - więc polecanie Ci anime Marmalade Boy mija się z celem, bo nie będziesz w stanie zaakceptować kreski. Poprzeglądaj recenzje/opisy/zrzutki i spróbuj namierzyć coś, co Ci wpadnie w oko.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
gunia1152 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2010, 14:22   

Ale myślałam może, że ktoś (być może Ty) poda mi jakiś tytuł anime tego rodzaju, które akurat jego bardzo zachwyciło :))

Ale Twoja wypowiedź jest jak najbardzej pomocna :) Arigato :*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziemniak
Gość
PostWysłany: 17-11-2010, 16:03   

Tenken -> Bakemonogatari (idealnie się wstrzeliwuje wg. mnie), Kiss x Sis TV i OAV (de facto może ci się spodobać), Ore no Imouto~ (też może zainteresować).

Co do ripost to tutaj prym wiedzie Kyon (Haruhi) i Yuuichi (Kanon 2006) - obydwóch podkłada ten sam Seiyu, ale Haruhi to bardziej komedia, a Kanon dramat - co nie zmienia faktu, że polecam głównie Kanona.
Powrót do góry
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2010, 20:17   

Mam trudną prośbę dla wszystkich fanów Gintamy. Szukam komedii, albo czegoś podobnego do tego- chodzi mi o ten specyficzny, niepowtarzalny humor. Nie wiem co w nim jest takiego, chyba jakaś prostota i uniwersalizm. Jestem pewna, że wszystkim fanom komedii podoba się ten tytuł z tych właśnie powodów co wyżej. Niema tam gagów ecchi- czyli potkniecie się o kamień, macanko i kopniak ze 180 stopni, ani innych głupot. Humor jest prosty, ale nie płytki. Nie wiem czy ktoś rozumie co mam na myśli, w razie czego jeszcze to sprecyzuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-11-2010, 00:53   

Humor Gintamy znam tylko ze słyszenia, ale podejrzewam, że Baccano i Durarara mogą mieć podobny, jeżeli to co o Gintamie słyszałem jest prawdziwe.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tenken
Gość
PostWysłany: 18-11-2010, 08:57   

Co do Bakemonogatari to niby wyróżniki się nie zgadzają ale nauczyłem się nie ufać recenzjom więc skorzystam z propozycji.Co do Kiss x Sis TV i OAV myślałem już nad obejrzeniem choć tu trzeba mieć pewną doze tolerancji ze względu na maskowane kazirodztwo(choć mnie to nie przeraża aż tak bardzo) zreszta tak samo jak w Ore no Imouto~ lecz czytając po opiniach trzeba uważać na suby,sens jest często zmieniony w niektóych dwuznacznych sytuacjach co zreszta sam zauważyłem jako że po obejrzeniu ponad setki anime troche już rozumiem z japońskiego i niekiedy właśnie stwierdzałem że tłumaczenie powinno być zdeka inne(na podstawie japońskiego dubu).Swoją droga nie ruszam nie skończonych serii(ważne żeby te 12,13,24,26 odcinków było skończone wtedy mogę się za tą serie wziąść a na kontynuacje najwyżej poczekam).Mimo wszystko dzięki za propozycje i nieobraziłybym się gdyby były następne.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 273 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 272, 273, 274 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group