FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 26-02-2009, 22:23   

Pierwszy post w tym temacie napisał/a:
Temat służy do zadawania pytań o serie polecane w jakiejś kategorii. Innymi słowy, mogą się tu znaleźć pytania w rodzaju: "jakie komedie romantyczne polecacie?", "co podobnego do aaa mógłbym obejrzeć", względnie "Widziałam bbb, ccc i ddd - podsuńcie coś w podobnych klimatach?"

Posty nie będące odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań będą usuwane.

Posty "Eee to świetna seria, polecam wszystkim" - jeśli nie będą odpowiedziami na jedno z ostatnio zadanych pytań - będą usuwane.

Tematy dublujące ten temat będą zamykane lub scalane.

Usunięto post użytkownika Zero. Powód podany wyżej.

Ostrzeżenie za spam i nie czytanie pierwszego posta w temacie, z zaleceniami Administracji.

IKa
Zua Biurokratka


Ostatnio zmieniony przez IKa dnia 26-02-2009, 22:29, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zero Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2009, 22:28   

Przepraszam bardzo, ale omyłkowo nie napisałem pytania... rozpisałem się i o najważniejszym zapomniałem, takie życie samotnika...


Więc tak, jakie Anime byście mi polecili na chwilę dzisiejszą ? Nie mam zbyt dużych zastrzeżeń dotyczących treści... :)

Od razu dziękuję za odpowiedź... :)


PS.
Te Anime oglądałem:

Clannad oraz Clannad after Story, [b]Death Note, Elfen Lied, Code Geass oraz Code Geass 2 , Vampire Knight - pierwszą oraz drugą serię; Rosario to Vampire - pierwszą oraz drugą serię; Dears ( :) ), Akikan , Asu no Yoichi, Spice and Wol(, D. Grey-Man


Akane-iro ni Somaru Saka, Myself;Yourself, Chaos Head, Bleach, Naruto, Naruto Shippudenn, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Dragon Ball GT, Goshuushou-sama Ninomiya-kun, Disgaea: Hour of Darkness, Toradroa, The princess Mononoke, Shuffle, Yaiba: Legendarny Samurai, Nogizaka Haruka no himitsu, Da Capo- pierwszą oraz drugą serię(nie całą... :) ), Kanokon, Pokemon, Super pig(lata młodości) , To Love-Ru, oraz parę innych, których nazw nie mogę sobie przypomnieć... :))



Komedie, horrory, odrobinę romansu, przygodowe... Mogę oglądać każde anime, ale muszą być ciekawe... :))


Ostatnio zmieniony przez Zero dnia 26-02-2009, 22:35, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-02-2009, 22:31   

Proszę. To są anime, które dostały ocenę 9 i 10, czyli świetne i rewelacyjne. Dalsze szczegóły są w recenzjach. Jeśli zaś chcesz coś konkretniejszego, to proszę sprecyzuj.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2009, 22:35   

Cytat:
Więc tak, jakie Anime byście mi polecili na chwilę dzisiejszą ? Nie mam zbyt dużych zastrzeżeń dotyczących treści... :)



O, stary, to teraz pojechałeś z grubej rury, na to jest tyle odpowiedzi ilu ludzi na tym forum :D.

No ale zasada jest, że się pomaga, nie? :P

Ok, to może z akcji coś polecę. Plecam teraz: Black Lagoon (obie serie) i Darker then Black

Wiesz, jakbyś sprecyzował to moglibyśmy ci dać coś konkretniejszego. . Ale oglądnij sobie te dwie serie bo są świetne i nie będziesz się nudził, gwarantuję. Polecam zacząć od DtB jeśli bardziej klimaty nadnaturalne, albo od BL jeśli real bardziej na tą chwilę.

Aha, oprócz tego co napisał ci Morg, to nie odrzucaj serii ocenianych na 8, albo nawet 7. Z doświadczenia wiem, że są czasem lepsze (moim zdaniem) niż te oceniane na 9 i 10. Zależy od człowieka po prostu.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-02-2009, 23:17   

Zero, możesz śmiało użyć tych pozycji, które poleciłem kilka postów temu Tonislawowi.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anginsan Płeć:Mężczyzna
Doryjczyk


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Kłodzko (Krakos)
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2009, 22:06   

Witam poszukuje czegoś na wzór Fate/Stay Night. Głównie chodzi mi o walkę i przygodę ale w dobrym wykonaniu nie jakieś tępe nawalanki. Podobieństwa do wyżej podanego anime mile widziane.
I kiedyś o ile się nie mylę czytałem o anime bardzo podobnym do Fate/Stay Night tyle że tamten tytuł to była raczej komedia czy komuś coś się kojarzy ?
Pozdrawiam i z góry dziękuje

_________________
Celuj w Księżyc ,bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.

Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co mu pozostało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9096179
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 28-02-2009, 00:45   

Na pół śpiąco więc odpowiedź na pół konkretna :P.
Mój asystent poleca takie coś. Nie zweryfikuje czy ma racje bo nie oglądałem fate ale głosy ludu mają uzasadnienia można sobie poczytać.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-02-2009, 01:04   

W dużej mierze jest to lista niestety randomowa.
Co do rzeczy podobnych poleciłbym Shingetsutan Tsukihime i wychodzącą obecnie serię filmów Kara no Kyoukai - obie te produkcje dzieją się w tym samym uniwersum, co Fate/Stay Night. Powiązania widać na tym obrazku [1394.98 KB], ale radzę go jedynie obłypać, bo jeśli zaczniesz się przypatrywać dokładniej relacjom między postaciami, to się paskudnie zaspoilerujesz.

Co do Mai HiME - w mojej opinii rzecz dobra i poleciłbym ją w tym miejscu z czystym sercem, gdyby nie jeden element, który mi na to nie pozwala. Zakończenie, które zostało przez twórców skopane totalnie (choć to stwierdzenie to właściwie eufemizm).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
martusia Płeć:Kobieta

Dołączyła: 24 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2009, 08:33   

może Busou Renkin? osobiście nie oglądałam, ale po przeczytaniu recenzji mam ogromną ochotę :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-02-2009, 23:21   

To dla odmiany ja poproszę o polecenie tytułu.

Konkretnie potrzebna mi jest ciepła i optymistyczna opowieść, ale nie romans, coś w stronę okruchów życia, może być z nutką komedii (ale dosłownie nutką). Mam tu na myśli coś w guście Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto albo Uta-Kata. Kilka tytułów było by mile widziane.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 28-02-2009, 23:25   

Natsume?

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-02-2009, 23:27   

Natsume to dobry przykład na to, czego szukam - ale akurat ten tytuł jest mi znany. Był bym wdzięczny za inne.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 28-02-2009, 23:32   

Hitohira?

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2009, 23:46   

Z dzisiejszej rozmowy na IRC-u - Shingu albo Stellvia. Wiem, że teoretycznie obie są o "ratowaniu świata", ale element okruchowo-życiowy mają na odpowiednim poziomie. Optymizm takoż. A jeśli nie oglądałeś - Windy Tales.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-02-2009, 23:49   

Hitohiry nie widziałem, więc jest już pierwszy tytuł. Wymienione przez Avellane znam, ale dzięki i tak. Potrzebne mi są ze 3-4 serie, więc jeżeli komuś coś jeszcze przyjdzie do głowy, to dajcie znać.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 30 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group